Неиздавано

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sun Sep 30, 2007 8:38 pm

Ценен принос, Роланд :wink: Хвърлих поглед на твоя списък с "Небюла" и общо-взето си прав.

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Sun Sep 30, 2007 9:15 pm

Като човек, който е хвърлил на тази тема съвсем бегъл поглед, не знам дали някой вече е изразил мнението ми, така че ще си го кажа направо:

От няколко години насам не ми се е случвало да си купя книга от ИСФ, за която не съм чувал и чакал предварително. Това, което се опитвам да кажа, е, че множеството книги със заглавия като "Зловещата мистерия на Тръцкаблуб", "Непобедими звездни командоси 2" или "Тайнствената маска на Рункапук" са ме отчаяли дотам, че доброто име на поредицата, на което от "Бард" разчитат, за да ми пробутват лавината от литературни полуфабрикати, които превеждат, е отдавна проиграно и разрушено в очите ми от меко казано странния им подбор на книги.

Не разбирам защо "Бард", бидейки монополисти на пазара за фантастични книги, не се съсредоточат върху напредничави автори, които в Западна Европа и по света получават признание както от специализираната медия, така и от масмедията и редовия читател - с други думи, авторите, които разчупват границите на жанра и привличат читатели извън тесния кръг на научната фантастика или фентъзито. Без съмнение "Бард" не биха имали нищо против, ако вместо две хиляди бройки от една книга продадат пет хиляди и в същото време запознаят още хора с жанра - или...?

Може би не откривам топлата вода, но все пак искам да си изплача мъката - посредствените и клиширани книги, които "Бард" издават напоследък, може и да залъжат някой и друг четиринайсетгодишен нещастник с гола мацка, възседнала летяща чиния на корицата, но не се продават нито сред истинските ценители на жанра, нито сред обикновените читатели.

Така че... какво ви спира да издавате нормални неща?

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sun Sep 30, 2007 10:57 pm

Вече съм споделял, че съм външен сътрудник, и също така потребител като теб.
Правя каквото мога да внушавам добри заглавия.
Важно е да се знае и какво се очаква. Затова е и тази тема.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri May 30, 2008 11:33 pm

Тая тема малко замря, та фъргам линк към нещо, което познавайки НЕКОИ черти на мисълта на Данчо Антов, той би се навил да издаде, а аз бих прочел :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Legends_II_%28book%29
This is it. Ground zero.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri May 30, 2008 11:44 pm

За съжаление липсва Пратчет спрямо единицата. Но пък има Геймън :D

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 31, 2008 9:35 am

Ми мен от тук само Геймън ме вълнува, а тая новела я има във Фраджайл Фингс...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat May 31, 2008 9:36 am

Мен ме вълнуват Мартин, Силвърбърг (особено доста) и Хобб, и се надявам и другите да стават, а и заради кънтинюитито всеп ак
This is it. Ground zero.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Sat May 31, 2008 9:40 am

Аз пък бих прочел с кеф, освен Мартин, Силвърбърг и Хоб, още и Кард и Уилямс. Много ме е яд че Адърленда на последния не го довършиха на български. :cry:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Sat May 31, 2008 11:00 am

Никой не е издал досега на български Imajica на Клайв Баркър. :x

Според мен това е най-доброто фентъзи, което той е написал досега.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests