Преводачески проблеми

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Nov 21, 2007 5:31 pm

Roamer, просто Марфата спомена за паранои и се сетих за брадатия виц за параноика, който... :wink:

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Nov 21, 2007 5:33 pm

Вицове не се обясняват. :wink:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Wed Nov 21, 2007 5:41 pm

Мдаммм... тя Морви още вчера ми спомена нещо за някакъв виц в тая връзка, ама к'во да пра'иш... така е, като в един сутринта се чудя дали да спя до пет или до осем и в същото време се опитвам да чета и да пиша :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Nov 21, 2007 5:57 pm

:beer:

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Nov 21, 2007 6:05 pm

Възложиха ми седма книга на Стийв. Знам, че Роланд, Трип, Демандред и Мушу ще рипнат възмутено, но какво да се прави :oops:
Феновете долу в таверната го прочетоха по три пъти, гледат ме с кръвясали очи и питат кога ще дойде следващата :lol:
За заглавието наистина е много рано, но който от познавачите ми предложи нещо интересно, ще черпя :)

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Nov 21, 2007 6:32 pm

"Вихърът на Смъртта"! 8-) Искам една бира сега на Фремов. Скромен.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Nov 21, 2007 7:10 pm

Гневът на Жътваря 8-)

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Nov 21, 2007 7:18 pm

Еми прочети книгата първо и после може да решиш точно какво би могло да значи :) В смисъл, заглавието е 2 думи, може да го оставиш за накрая.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Nov 21, 2007 7:23 pm

Искам си Бирата. :shock:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Nov 21, 2007 7:32 pm

Trip wrote:Еми прочети книгата първо и после може да решиш точно какво би могло да значи :) В смисъл, заглавието е 2 думи, може да го оставиш за накрая.
Прав си много.
Бтв мернах днес на бюрото на Бард една книжка - антология на Небюла, обаче с много коментар по историята на СФ, освен хубавите разкази и новели от 2005 г. Взех я да я разгледам и първите ми впечатления са, че е доста интригуващо четиво - не знам само колко хора биха се заинтересували тук от историята на жанра. То си е направо студия по въпроса.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Thu Nov 22, 2007 8:44 am

shayhiri wrote:Искам си Бирата. :shock:
Шейх, къде се буташ и ти сред ериксъноведите, гледай си джапанистиката :D

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Nov 22, 2007 9:09 am

Мойта школа по превод изключва прочитането на хиляда (10 000?) страници - че и съдбоносно размишление - само за да се преведат две думи. Както прокламира Емо.

И без тва не пия бира. :?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Nov 22, 2007 9:27 am

Interpreter wrote: Бтв мернах днес на бюрото на Бард една книжка - антология на Небюла, обаче с много коментар по историята на СФ, освен хубавите разкази и новели от 2005 г. Взех я да я разгледам и първите ми впечатления са, че е доста интригуващо четиво - не знам само колко хора биха се заинтересували тук от историята на жанра. То си е направо студия по въпроса.
Това с разказите би било чудесно. Според мен липсват качествени сборници, а разказите катоформат винаги са ми допадали. Мисля, че и други хора ревяха за разкази преди време...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Thu Nov 22, 2007 10:04 am

Шейх, ще черпя по едно саке ако доведеш и гейши, няма проблем :wink:
Милена, те са представили новели и разкази номинирани за 2005, но притеснението ми е, че ок. 1/3 от изданието е дискусии, есета, справки за историята на "Небюла" и пр. - доста информативно е, но ме смущава колко хора ще ги интересува, освен СФ кръговете :)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Nov 22, 2007 10:13 am

Ми тогава, предполгам, могат да я посъкратят, не е като да не им е навик :)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests