Стивън Кинг

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р

Харесвате ли творчеството му?

Да - обожавам книгите му!
56
48%
Абе бива, но има и по добри автори с които да си прекарвам свободното време...
47
41%
Не го харесвам...
2
2%
Не чета хорър...
7
6%
Стефан чий?...
4
3%
 
Total votes: 116

User avatar
elle_fr0st
Commoner
Posts: 48
Joined: Sat Jan 05, 2008 7:09 pm
Location: The House of Secrets,Sin City,Hell

Post by elle_fr0st » Mon Aug 23, 2010 10:01 pm

Gunslinger wrote:Тъмната кула комиксите са доста meh.Жалко за Peter David, който ги пише.
Трудно ми е да си представя някой worthy да пише за Роланд. Освен Кинг, де. Странно ми е.
БТВ някой чете ли Locke & Key много радват.
"I'm Gentleman Death in silk and lace, come to put out the candles. The canker in the heart of the rose."

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Aug 24, 2010 3:58 pm

Взех си първата книга от Тъмната кула и ме изкефи умерено поне до края който е ХИПЕР надъхващ.

Nicksson
Farmer
Posts: 51
Joined: Fri Apr 23, 2010 5:08 pm

Post by Nicksson » Tue Aug 24, 2010 5:01 pm

За мен книгите от "Тъмната кула" са изключително добри. Единствената, която не ми се понрави много беше 4-тата част - на моменти ми приличаше на евтин любовен роман в света на Кулата.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Thu Aug 26, 2010 5:05 pm

Четвъртата книга е най-добрата от всички, бре! (без да съм чел седма, но се съмнявам да е по-добра)
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Aug 26, 2010 5:31 pm

Четвърта е една от най-добрите части за мен, в пъти по-добра от шеста и седма. Нищо евтино няма в любовната история, написана е много майсторски и е ключова за изграждането на Роланд като личност.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
elle_fr0st
Commoner
Posts: 48
Joined: Sat Jan 05, 2008 7:09 pm
Location: The House of Secrets,Sin City,Hell

Post by elle_fr0st » Thu Aug 26, 2010 6:03 pm

На мен седмите са ми любими ... може би защото съм ги чела най-скоро. И краят ми хареса. Помня че малко ме подразни присъствието на Кинг като герой :evil:
"I'm Gentleman Death in silk and lace, come to put out the candles. The canker in the heart of the rose."

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Aug 27, 2010 11:51 am

beliefcontrol wrote:Четвъртата книга е най-добрата от всички, бре! (без да съм чел седма, но се съмнявам да е по-добра)
.
+1

Ама съм чел и седма ;)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Nicksson
Farmer
Posts: 51
Joined: Fri Apr 23, 2010 5:08 pm

Post by Nicksson » Fri Aug 27, 2010 12:45 pm

Четвъртата част е хубава - няма спор. Но просто след толкова силното начало на моста, където видяха в далечината замъка, очаквах нещо друго. Това ме подразни - иначе ако си започваше направо с любовната история, нямаше да се разочаровам :)
Що се отнася до останалите части просто си къртят мивки отвсякъде. Седмата е един перфектен завършек на поредицата.
В последно време се заговори за осма книга - "The Wind Through The Keyhole". Чакаме с нетърпение.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Aug 27, 2010 12:48 pm

Осма книга! :shock:
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Fri Aug 27, 2010 1:41 pm

JaimeLannister wrote:Осма книга! :shock:
По скоро четвърта и половина книга. :idea:
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

Nicksson
Farmer
Posts: 51
Joined: Fri Apr 23, 2010 5:08 pm

Post by Nicksson » Fri Aug 27, 2010 1:52 pm

Gunslinger wrote:
JaimeLannister wrote:Осма книга! :shock:
По скоро четвърта и половина книга. :idea:
Да, така е.
В някакво интервю на Кинг бях чел, че май Роланд няма да е главен герой, а някой от Ка-Тета му. Може и да не е така, но това ми е останало в главата.

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Sun Aug 29, 2010 7:15 pm

Когато бях бледен младеж на 12 години, четох ТО паралелно с филма, който даваха и после две години заобикалях каналите и се молех преди сън. Знаех, че имам живо въображение, но не знаех колко мрачно може да бъде. Друга книга, която ме е плашила е Сейлъмс Лот, а най - много ми хареса Талисмана с Питър Строб. Много интересна книга, сравнима с Американски Богове на Нийл Геймън.
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

lone90wolf
Smallfolk
Posts: 15
Joined: Thu Mar 10, 2011 5:49 pm

Post by lone90wolf » Fri Mar 11, 2011 2:19 pm


User avatar
la sonrisa
Smallfolk
Posts: 8
Joined: Sun Mar 13, 2011 7:31 pm
Contact:

Post by la sonrisa » Tue Mar 15, 2011 11:44 am

Здравейте, всички :) Последната книга, която четох на Стивън Кинг е "Очите на дракона". За разлика от повечето му книги тази не беше хорър :D Това е приказка за един крал, неговите наследници и магьосника-злодей. В общи линии ви препоръчвам да я прочетете,ако ви се чете нещо по-приключенско на Стивън Кинг. :wink: Стилът му и в тази книга е ненадминат. :)
Where I go I just don't know
I got to got to gotta take it slow.
When I find my piece of mind
I'm gonna give you some of my good time.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Tue Sep 20, 2011 11:27 am

По случай поста на tigermaster в "Кой какво чете", а именно, че е захванал "ТО" най-накрая (адмирации :yay: ), се сетих за нещо свързано с книгата, което малко или много ме мъчи по някакъв начин. Става въпрос за Пениуайз:
Spoiler: show
А именно, защо аджеба ТОй се казва Боб Грей? Името има ли някакъв смисъл или просто е свободно избрано от Кинг? Винаги съм се чудил.
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 77 guests