Стивън Кинг

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р

Харесвате ли творчеството му?

Да - обожавам книгите му!
56
48%
Абе бива, но има и по добри автори с които да си прекарвам свободното време...
47
41%
Не го харесвам...
2
2%
Не чета хорър...
7
6%
Стефан чий?...
4
3%
 
Total votes: 116

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Aug 12, 2012 5:53 pm

Остана ми последната част (полето с рози) от Кулата да дочета, нещо последните книги много размотани и странни ми се видяха. Песента на Сузана ааадвам я издържах, ама пусто ми е любопитно какво ще стане до края и не пускам. :) Покрай тва ще трябва да си поприпомня Сейлъмс Лот, помня че в 7ми клас ми беше разказал играта... сега ще е забавно да я видя с други очи.
:ninja:

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sun Aug 12, 2012 6:27 pm

Песента на Сузана си спомням, че беше много зле, особено след порядъчно яката пета. Седма имаше доста готини моменти, но манията му на Кинг да се вкарва като герой в книгите, както и някои малко втф моменти ме спряха да я харесам твърде много в 11 клас :) Но си имаше там и драма, и епика, и всичко. Би ми било любопитно да я препрочета да видя как ще ми влезе сега, но по-скоро едва ли ще се случи :)
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Aug 13, 2012 10:11 pm

Мдааа ...свърши... буквално си е произведението на живота му :). Не мога да се оплача де, то и той си го е написъл в послеслова много добре кво мисли за тия дето мрънкат. :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Apr 16, 2013 11:32 pm

Stephen King speaks on a number of topics (Twilight, 50 Shades of Grey, Lovecraft & More) and takes questions from students, faculty and others in a "Master's Class" before a bigger event at UMass Lowell. King also premiered a new story, "Afterlife":

http://www.youtube.com/watch?v=l8TkQvdJVbc

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Mon Jan 06, 2014 11:50 pm

Нещо ми се ще да се образовам с Кинг, че само "То" съм му чел, но не искам да е от баш хорърите му. Та се чудя дали да подхвана "Сблъсък", уж му я водят най-добрата, изглежда интересна, но 1200 страници леееко ме плашат.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Jan 07, 2014 1:10 am

:lol: Кинг има доста малко баш хоръри, и още по - малки такива, които са страшни. Виж Кери, Особени сезони, Очите на дракона и Мизъри, както и сборника Нощна смяна, там има някои готини разкази. Тъмната кула, макар че нея трябва да хвана да я допрочета че съм чел само първа и часто от втора книга, Сблъсък също звучи добре, но не знам как е като качество. Тъмната кула обаче или на английски или ако я намериш в читанка, не знам дали я има, защото от Плеяда са маса кожодери, като я подвхвана пак сигурно и бокссет да си купя пак ще ми е по - евтино от тяхното издание.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Tue Jan 07, 2014 10:53 am

Историята в Сблъсък е доста увлекателна и тия 1200 страници не се усещат.
Препоръчвам Мъртвата зона, Гняв, Дългата разходка и Пътна мрежа - всичките са страхотни, а ужасите в тях имат човешко лице.
От по новите -Зъл мрак, угаснали звезди и 11.22.63.
Блазе ти, че за първи път ще ги четеш. :wink:
Last edited by Devoted of Slaanesh on Tue Jan 07, 2014 2:45 pm, edited 1 time in total.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Tue Jan 07, 2014 2:30 pm

Препоръчвам "Гняв" и "Изкуплението Шоушенк" :)

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Tue Jan 07, 2014 3:35 pm

Сблъсък започва супер и от долу-горе средата натам с всяка следваща страница стремително изглупавява, пък страниците са бая.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Jan 07, 2014 3:36 pm

Аз не препоръчвам "Дългата разходка", бях много разочарована от нея.
Spoiler: show
Ако в "Пикник край пътя" героят гази през чутовните гадости и накрая има някакъв смисъл, то в "Дългата разходка" имаме всичките гадости, но без смисъла.
Като стана въпрос, кратко съдържание на "Сблъсък", цитирам от един блог:
Spoiler: show
"Първо умират едни хора, после други."
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Tue Jan 07, 2014 4:08 pm

Аз съм голям фен на Разходката, така че може би е малко въпрос на вкус :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
comics_ross
Merchant
Posts: 91
Joined: Sat Jul 10, 2010 10:55 am

Post by comics_ross » Tue Jan 07, 2014 4:47 pm

Аз препоръчвам "Сияние", "Гробище за домашни любимци" и "Дългата разходка" (в този ред). Последната дълго време ми беше фаворит, но след като я препрочетох преди няколко години установих, че е позагубила от въздействието, което ми оказа когато я четох за първи път като тийнейджър.

"Сблъсък" не е лоша, но има няколко мега дразнещи персонажи, които доста развалят цялостно впечатление. Честно казано бих препоръчал повече "Под купола", която е със сходна тематика и обем, но определено ми допадна в по-голяма степен.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Tue Jan 07, 2014 4:52 pm

Ghibli wrote:Аз не препоръчвам "Дългата разходка", бях много разочарована от нея.
Spoiler: show
Ако в "Пикник край пътя" героят гази през чутовните гадости и накрая има някакъв смисъл, то в "Дългата разходка" имаме всичките гадости, но без смисъла.
Като стана въпрос, кратко съдържание на "Сблъсък", цитирам от един блог:
Spoiler: show
"Първо умират едни хора, после други."
За щастие: на вкус и на цвет - товарищи нет.

Много хора харесват Игрите на глада, която е взаимствала здраво от Разходката... :wink:

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Tue Jan 07, 2014 4:53 pm

Devoted of Slaanesh wrote:
Ghibli wrote:Аз не препоръчвам "Дългата разходка", бях много разочарована от нея.
Spoiler: show
Ако в "Пикник край пътя" героят гази през чутовните гадости и накрая има някакъв смисъл, то в "Дългата разходка" имаме всичките гадости, но без смисъла.
Като стана въпрос, кратко съдържание на "Сблъсък", цитирам от един блог:
Spoiler: show
"Първо умират едни хора, после други."
За щастие: на вкус и на цвет - товарищи нет.

Много хора харесват Игрите на глада, която е взаимствала здраво от Разходката... :wink:
А смъртта често няма никакъв смисъл, просто се случва.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Jan 07, 2014 5:18 pm

ОК, да използвам отвратителния американски израз - това са валидни гледни точки :mrgreen: Аз лично очаквам, когато един автор избере да ме прекара през куп изпражнения, накрая да има някаква награда за мен от цялото нещо - това е друга, също валидна гледна точка. А финалът на "Дългата разходка" е много слаб.

Добавено: да речем, че има една категория изкуство, в която някои хора виждат смисъл (явно), а за мен е просто разрязани трупове. Тази книга я слагам там.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests