Стивън Кинг

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р

Харесвате ли творчеството му?

Да - обожавам книгите му!
56
48%
Абе бива, но има и по добри автори с които да си прекарвам свободното време...
47
41%
Не го харесвам...
2
2%
Не чета хорър...
7
6%
Стефан чий?...
4
3%
 
Total votes: 116

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jul 30, 2010 12:44 am

Тръгна едно сериалче по Кинг - Haven

Stephen King is taking another stab at the smallscreen, signing on to turn his novella "The Colorado Kid" into an hourlong series for indie studio E1 Entertainment ("Hung"). Titled Haven, the project centers on a spooky town in Maine where cursed folk live normal lives in exile. When those curses start returning, FBI agent Audrey Parker is brought in to keep those supernatural forces at bay -- while trying to unravel the mysteries of Haven.
:ninja:

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Fri Jul 30, 2010 2:12 am

Xellos wrote:Тръгна едно сериалче по Кинг - Haven
It's quite lame.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jul 30, 2010 2:53 am

Не знам помогнал ли си, но само така ми се струва, или оспойли брутално финала с това за оцелелите? :neutral:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Fri Jul 30, 2010 7:43 pm

Roland wrote:Не знам помогнал ли си, но само така ми се струва, или оспойли брутално финала с това за оцелелите? :neutral:
Не мисля че спойлвам нещо с това - все пак основният жанр на SK е horror. Въпросът не е дали някой умира, а повече кога и най-вече как :D. Книгата не прилича на Insomnia или пък на Bag of Bones и за това ми хареса.
Дано все пак да съм помогнал.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Thu Aug 05, 2010 11:31 pm

Нямкой може ли да ми каже "The Stand" как е преведена на български - ако изобщо е издавана в България де, - и дали наистина е вярно, че това е на Стивън Кинг най-добрата книга?
The hardest battles are fought in the mind.

thorn
Sorcerer
Posts: 488
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:45 am

Post by thorn » Thu Aug 05, 2010 11:38 pm

"Сблъсък". Определено си струва, но за мен не е чак най-добрият му роман.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Aug 06, 2010 2:20 am

За мен е тотален провал, а твърдението, че е най-доброто на Кинг не знам къде си го чул, но е смешка пълна. Книгата има една феноменална първа третина, а останалото е псевдоспиритуален бълвоч с малоумен финал.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Fri Aug 06, 2010 9:45 am

Никъде не съм го чул, а прочел. В повечето класации, в които попаднах, на "the best of Stephen King" оценяват "The Stand" на първо място, заради това и зададох този въпрос. Мерси за отговорите. Като ми се губи много време може и да се опитам да мина 1100 страници, въпреки че за мен количеството винаги не е било база за сравнение с голямо качество, но както и да е.
The hardest battles are fought in the mind.

thorn
Sorcerer
Posts: 488
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:45 am

Post by thorn » Fri Aug 06, 2010 9:45 am

В интерес на истината се води едно от най-добрите му неща.

Едит: penzata е писал преди мен.

User avatar
Ръфлек
Commoner
Posts: 41
Joined: Mon Aug 31, 2009 2:02 pm
Location: on the Dark Side of the Moon
Contact:

Post by Ръфлек » Fri Aug 06, 2010 11:01 am

Самият Кинг твърди, че е любима на повечето му читатели.

От "За писането":
Spoiler: show
Книгата, която писах най-дълго, е „Сблъсък“. Очевидно тя допада най-много на верните ми читатели (малко е подтискащо, когато всички са толкова единодушни, че най-добрата ми творба е написана преди двайсет години, но нека сега не се впускаме в подобни разсъждения, благодаря). Завърших първия вариант за около шестнайсет месеца. „Сблъсък“ ми отне толкова време, защото след третия завой почти замря и свърна към къщи.
После обяснява как като я е писал, в един момент блокирал (явно някъде между първата една трета и половината книга), но след седмици получил прозрение за развитието на сюжета. И, както често се случва, издънил края. Това последното беше мое наблюдение, не негово. Той явно не се усеща.
Nae quin! Nae laird! Nae master! We willnae be fooled again!

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Fri Aug 06, 2010 5:04 pm

The Stand е първата книга, в която се появява Randall Flagg. :mrgreen:
Първоначалното издание на книгата (1978-823 стр) е по-малко от това което е 1100 страници ( The Stand Complete and Uncut 1990). Някои от феновете твърдят, че първото издание е по-добро. Не съм го чел - за да мога да сравнявам. Но книгата като цяло е прилична - особено началото.
Финалът е и обещание, че RF ще се появи и в следващи книги на Кинг.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

kire4a
Commoner
Posts: 25
Joined: Fri Feb 20, 2009 10:09 pm

Post by kire4a » Tue Aug 10, 2010 3:46 pm

Ръфлек wrote: И, както често се случва, издънил края. Това последното беше мое наблюдение, не негово. Той явно не се усеща.
това му е наваик :mrgreen: 1. силно начало 2. пълнеж по средата 3. слаб край

моят топ 5 :

То
Подпалвачката
Гробище за домашни любимци
Мъртва зона
Капан за сънища

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sun Aug 22, 2010 11:18 pm

Може би съм доста назад с материала, но тези дни седнах да прочета втори том на „Тъмната кула”. Хареса ми. Несъмнено беше по-добра от първата книга, която ми се стори безсмислено абстрактна и самоцелно цинична. Героите бяха задоволително яки, дано нататък продължат да се развиват добре.
Няма да почвам третата книга веднага, че да не ми стихне бързо желанието. Но когато и да я подхвана, ще го направя с интерес. :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Aug 22, 2010 11:20 pm

A az си трупам комиксите. Пет хардкавъра има вече. И три по Сблъсък.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Mon Aug 23, 2010 4:50 am

Тъмната кула комиксите са доста meh.Жалко за Peter David, който ги пише.

За сметка на това The Stand комиксите за супер жестоки.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests