Любими детски книжки

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed May 12, 2004 9:09 am

Бе аз само казвам, че ме психираше, иначе че е по-сериозна от това, което аз знам от Пинокио, спор няма...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Wed May 12, 2004 10:39 pm

Rol,po-poleka sas Star Wars!;)

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Thu May 13, 2004 3:18 pm

Тримата шишковци - беше велика книга.

User avatar
Koruin
E'lir
Posts: 152
Joined: Fri Feb 13, 2004 11:17 am

Post by Koruin » Thu May 13, 2004 5:37 pm

Sorry, ама "Тримата шишковци" си беше дивна соц-история.
:twisted:

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Thu May 13, 2004 11:08 pm

Резолюцията се приема... но пак си беше хубава. Поне е писана като хората - за деца, а не директно промиване на мозъка на тема "новите хора и новия ред", като в Тютюн.
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Fri May 14, 2004 9:27 am

Ама не така де!!!! Тютюн си е много хубава книга! Е, наложило му се на човека да я попромени, ама какво ти пречи да си четеш оригиналния вариант!
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Fri May 14, 2004 11:39 am

Аз точно за преработения вариант говоря... в библиотеката беше останал само той, когато си го взех :( А иначе Тютюн си е страхотна книга, един от малкото свестни съвременни български романи (не говоря за времето, по което е писан ;-)) В коми-варианта ме издразни финала, и оттам говоря за промиване на мозъци.
А иначе в "Тримата шишковци" ми харесват и героите, и сетинга. Революцията няма да я коментирам ;-) Ако става дума, и в "Лукчо" всичко се въртеше около нея.
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Tue Sep 21, 2010 8:28 pm

Не забравяйте за "Стас и Нели" :)
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Wed Sep 22, 2010 12:26 am

Хаха! "Пук" на Валери Петров и "Черната ярка" - не помня много и от двете, от втората почти нищо, но съм убеден, че се бях влюбил в тях! И една за Нилс Холгерсон или нещо подобно ;)))
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Wed Sep 22, 2010 5:00 pm

Super M wrote:Хаха! "Пук" на Валери Петров и "Черната ярка" - не помня много и от двете, от втората почти нищо, но съм убеден, че се бях влюбил в тях! И една за Нилс Холгерсон или нещо подобно ;)))
"Чудните пътешествия на Нилс Холгерсон" от Селма Лагерльоф

Да не забравим и Джани Родари. Имаше една книжка за една взривена атомна бомба, чиято гъба беше станала на шоколадова торта и героят си хапваше от нея, докато си живееше вътре
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Mementa
Commoner
Posts: 38
Joined: Mon Feb 15, 2010 5:04 pm
Location: Sofia

Post by Mementa » Thu Sep 23, 2010 2:51 pm

Нямам никакво време и само заради "Лиско" и "101 далматинци" се включвам сега, по-нататък още, обожавам ги детските книги. :) :D

User avatar
Mementa
Commoner
Posts: 38
Joined: Mon Feb 15, 2010 5:04 pm
Location: Sofia

Post by Mementa » Fri Sep 24, 2010 2:28 pm

Всъщност се оказа, че не са толкова много неспоменатите детски книги, които и досега препрочитам от време на време, щото са извор на радост все така - пък понякога, като ми залипсва радостта и хоп, нападам ги.

Та освен "Пипи", "Билбо, "Момо", "Приказка безкрай" и всичките възможни Андерсенови съкровища, непременно включвам и "Шумът на върбите" (автор забравен... всъщност не, Кенет Греъм е авторът) и също така толкова любимата ми "Ние, врабчетата". Не знам детска литература ли е или не, но за моето детство тази книга беше събитие.
Впрочем, и за по-късната ми възраст също :-))).

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Fri Sep 24, 2010 3:02 pm

Маншон, Полуобувка и Мъхеста Брада на Ено Рауд - бяха две дебели томчета с много картинки :)
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Fri Sep 24, 2010 3:33 pm

Да, чудесни са, скоро купих за децата първия том, защото го нямах - съответно си го изчетох чинно :)

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Sep 24, 2010 7:43 pm

Братята с лъвски сърца,Хобит,100 Блъгарски народни приказки,Пипи дългото чорапче и Хари Потър до 4-тата(после става за юноши) :lol:
Едит:КАК МОЖАХ ДА ЗБРАВЯ БЕ!Емил от Льонеберя :mrgreen:
Има и много други,но искам да кажа че Малкият принц е абсолютната помия,да оставим че не е наистина за деца. :roll:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests