Любими детски книжки

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Любими детски книжки

Post by Mushu » Mon Apr 19, 2004 6:23 am

Аз самата имам много любими детски книжки и редовно си ги препрочитам-повдигат ми настроението :)
Списъкът започва с "Приказка без край", книжките за Чебурашка и крокодила Гена, "Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада", "Надолу по вълшебната река"...В момента не се сещам други(все пак е 6 часа), освен може би всички книжки с приказки като цяло. Имаше една поредица голям формат японски и индийски приказки, те бяха чудни.
Ами това е горе-долу.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Apr 19, 2004 9:31 am

"Мечо Пух"; "Пипи" и останалите на Астрид Линдгрен, които са ми попадали - това Карлсон и т.н., "Маншон..." - също, книжките с приключенията на Алиса от Кир Буличев... Много са бе, много са!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Apr 19, 2004 3:29 pm

Мечо Пух, Пипи, Карлсон. Казват, че Братята с Лъвски сърца била яка, но не съм я чел, а вече е късно :/
Всичко на Вилхелм Хауф :) Тоя човек слага в джоба си всички писачи на детски приказки по света...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Apr 19, 2004 5:23 pm

Мда, Братята е значително над бози кат Карлсон и Емил+[insert random] ;)
This is it. Ground zero.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Apr 19, 2004 5:28 pm

Карсон рулира , да се разберем. 8-)
Други любими - "Приказка без край", "Момо", Пипи". И разбира се, "Очите на дракона" на Кинг. 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Apr 19, 2004 5:29 pm

И аз харесвах Пипи и Маншон, а също и детските романи на Ерих Кестнер - Двойната Лотхен и т.н.
едит: Дем, въпреки че е приказна, Очите на дракона не ми се виждаше твърде детска.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Apr 19, 2004 5:45 pm

Е, брои се за детска, аз я обожавам, въпреки че съм в доста по-зряла възраст, затова и си писах "Очите на дракона" тук.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Icy Dawn
Merchant
Posts: 81
Joined: Wed Feb 18, 2004 8:17 pm
Location: lost in space

Post by Icy Dawn » Mon Apr 19, 2004 6:05 pm

Сега като се замисля май най-ярки спомени са оставили у мен една-две-три доста дебели книжки с руски народни приказки. За съжаление ми се запиляха някъде :cry:

Освен това с най-голямо удоволствие си препрочитам, когато имам време, "Пипи" и "Островът на съкровищата".
"Във физиката броенето е като при дивите племена - едно, две, много..."

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon Apr 19, 2004 6:15 pm

Ама много са: Карлсон, Емил (тази я четох съвсем наскоро на племенника и пак се хилих на глас), "Роня, дъщерята на разбойника", Пипи, Двойната Лотхен, различните по народност приказки (by the way купих си едно старо издание на френски приказки преди 3 месеца:) ), Маншон и компания... Незнайко.... Ян Бибиян...

Особено любима ми беше "Лъвът, вещицата и дрешникът" - взимах я няколко пъти от библиотеката като дете и си я купих за преговор преди 4 години.

Алиса, обаче, нещо така и не можах да я оценя и да я дочета докрай. Може и да й открия красотата някой ден, като я чета на внуците :)
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Apr 19, 2004 6:38 pm

Ами Алиса не е много детска и не бих я нарекъл точно красива (по начина, по който е Мечо Пух примерно), но си мачка :)
Активно подкрепям за Незнайко, мега книжки.
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Apr 19, 2004 6:55 pm

Ше го ***** с Карлсон, да се разберем :р Спортно, ако трябва. Виш, Емо, Роня и прочее бози не струват, но Карлсон си владее и изобщо не е боза. Алиса и Приказка без край съм бил твърде малък, за да ги оценя, но от второто имам... странни спомени... Или по-скоро усещания.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Apr 19, 2004 6:55 pm

Аз трябва да се съглася с брат ми, с изключение на "Очите на Дракона", която не е нито някакъв шедьовър, нито пък е кой знае колко детска.
"Маншон..." също навява приятни, макар и неясни спомени както и на Буличов книжките. Помня, че once upon a time и "Мечо пух" си четях, но нещо не разбрах what was all the fuss about. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon Apr 19, 2004 7:10 pm

Виш, Емо, Роня и прочее бози не струват
Ама наистина сега!!!!! Може и да са бози (каквото и да значи това в твоя речник), ама са много хубави бози, и това, дето не струват не е вярно. И двете книги си имат цена на корицата, и за двете книги съм я платила въпросната цена и хич и не съжалявам! Чудни детски книжки са си! Ами то "Роня" си е абсолютно фентъзи за деца, с все там разните му фентъзи персонажи!!!
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Apr 19, 2004 7:18 pm

My humblest appologies :) Струват, при това много, мен също си ми харесваха навремето. Но не могат да се сравняват с Пипи и прочее...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon Apr 19, 2004 7:24 pm

Приема се :) Признавам, че "Ронята" трудно бих я зачела отново, дори и заради доброто старо време, докато Пипи вероятно и сега ще ме развесели :)

By the way никой освен мен ли не е чел "Лъвът, вещицата и дрешникът" или не е оценена положително :) ?
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 70 guests