Песента на Кали

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Voland
E'lir
Posts: 188
Joined: Thu Dec 23, 2004 11:32 pm
Location: София

Post by Voland » Thu Aug 09, 2007 9:26 pm

Moridin wrote:Втф, Илион и Олимп са по-тежки от Хиперион??? :shock: :shock: :shock:
Е, не на килограми де...
Ами много хора ги намериха трудно четливи заради безконечните преразкази на Троянската война, постоянните трактати върху Шекспир, тежките метафори и препратки към литературни герои от различни класически произведения с имената на половината архетипи от романа, основната идея за преходността, смисълът от съхранението на човешкия вид и загубата(в последствие намирането) на истинския му облик, опита за безсмъртие и безсмислието му и т.н. Мен лично това не ме подразни, даже ме кефеше, въпреки че някои моменти бяха откровено излишни, без всякакво отношение към повествованието. Освен това Хиперион носеше много по-ясно изразен приключенски дух като цяло, повече оптимизъм - да не говорим, че онуй тъничкото "Ендимион" беше направо като притурка към Хари Потър като атмосфера в сравнение с Илион.
Да според мен Илион и Олимп са по-тежки като усещане от цикъла Х.
Пак повтарям за мен са отлични четива...
И кои, по дяволите сюжетни линии не са останали разрешени?! Аз що не останах с такова чувсво?
Ей, оспамихме темата са Песента на Кали(ама там и без това няма какво да се каже - посредствена работа).
«– Вызываю на дуэль! – проорал кот… в лапах у него оказался браунинг.»

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Aug 09, 2007 9:47 pm

Еми аз за тая книга (Олимп) май съм писал ревю в списанието, можеш да ми намериш мнението за проблемите й там :)
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 61 guests