Робърт Силвърбърг

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Dec 18, 2007 9:24 pm

:thumbsup: като стане нещо положително ще се обадя, естествено :wink:

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Wed Dec 19, 2007 9:11 am

А някаква новина за евентуалното издаване на книгите за Маджипур в поредицата - "Велики Майстори на Ф и Ф"? :unsure:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Dec 19, 2007 9:45 am

Засега нямам, но ще попитам пак, адаш.

hellside
E'lir
Posts: 174
Joined: Mon May 14, 2007 2:51 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by hellside » Wed Dec 19, 2007 10:59 am

За Маджипур целия ШД май тъжно подсмърчаме в очакване от месеци :D А аз лично от години все си се надявам, ли надявам...
Спомени пред бардци там нещо за надеждата в големите ни детски очи, толината на очакването да се докопаме до красиво оформено ПЪЛНО издание на Маджипур, паричките, които търпеливо кътаме в името на Силвърбърг...Такива работи, все пак и бардци са хора, нали ? 8-)

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Wed Dec 19, 2007 11:05 am

Пък и може да ги е обхванало някакво коледно настроение и да решат да ни зарадват ако не с книжка, то поне с новината за бъдеща такав. :roll:
А и кой може да устои на надеждата в големите ни тъжни очи? :rofl:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Dec 19, 2007 11:24 am

DELgado wrote:Пък и може да ги е обхванало някакво коледно настроение и да решат да ни зарадват ако не с книжка, то поне с новината за бъдеща такав. :roll:
А и кой може да устои на надеждата в големите ни тъжни очи? :rofl:
Никой :)
Последния път ми споделиха, че са възможни известни, да ги наречем "технически" затруднения покрай авторски права по превода и пр., още повече, че "Г. Бакалов" и "Камея" май ги няма вече, а когато един превод е добър, редно е той да се преиздаде.
Но аз питам де, питам. Вече само като си отворя устата и ми викат: "Ти пак ли?" :wink:

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Mon Feb 04, 2008 11:33 am

За почитателите на Робърт Силвърбърг - "Книгата на черепите" ще излезе на 17 март т.г.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Feb 04, 2008 11:36 am

Далече беееее :cry:
This is it. Ground zero.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Feb 04, 2008 3:02 pm

А нещо за Маджипур да се чува?
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Mon Feb 04, 2008 3:15 pm

Нищо не знам засега. Но то аз не съм и ходил скоро при тях, а последния път бяха доста затрупани с хора и нямахме време за много приказки.

User avatar
Stoly
Adept
Posts: 236
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

Post by Stoly » Fri Feb 15, 2008 9:45 pm

grellian wrote:аз единственото,което съм чел от него е "Да видиш невидимия".много хубав разказ...който иска може да го прочете от тук- http://borislav.free.fr/mylib/text/762
Прочетох го.Невероятен разказа.Много ми хареса.
Image

User avatar
Stoly
Adept
Posts: 236
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

Post by Stoly » Sat Feb 16, 2008 7:51 pm

grellian wrote:аз единственото,което съм чел от него е "Да видиш невидимия".много хубав разказ...който иска може да го прочете от тук- http://borislav.free.fr/mylib/text/762
Вчера го прочетох.Много силно произведение,което ми повлия до такава степен,че изтеглих всичките му разкази,които намерих на български.До сега прочетох:
Ловци на зверове-много кратки и доста слабо.Подобно нещо можех и аз да напиша.Не ми хареса и се опитах да го изгоря с тъмер ритуал,но ми даде "Error:You cannot destroy this fail with dark magic".Не си губете времето с него.
Мухата-Също не ми хареса.Нещо главната идея куцаше май.
Мълчаливата колония-не беше толкова лошо,въпреки краткоста на произведението.Краят ми хареса,но като цяло произведението не може да се мери по който и да е параграф с гореспоменатия разказ "Да видиш невидимия".

Вече се колебая дали да му прочета и останалите разкази,тъй като само един ме удолетвори.Едно от четири ми звучи като една четвърт,а една четвърт ми звучи като немного.Не знам дали и романите му имат същия успех,но за разказите му бих казал,че не страуват.
Image

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Feb 29, 2008 12:43 pm

The Book of Skulls излиза на български на 17-и март, както анонсира г-н Русинов. Има и
http://www.bard.bg/forthcoming/?BookID=1060

Хубав предговор, БТВ. Примерно този пасаж:
Но дори Блиш се затрудняваше къде точно в жанра да постави книгата.
Независимо от тези неясноти същата година тя бе номинирана за наградите „Хюго” и „Небюла” заедно с „Да умираш отвътре”, което трябваше да реши въпроса дали тези книги са научна фантастика. (Роман, номиниран от стотици хора за „Най-добрия НФ роман за годината” е ipso facto научна фантастика, нали?) На финалното гласуване за „Хюго”, която се дава от читатели на научна фантастика, „Черепите” и „Да умираш отвътре” финишираха след три романа, които и като НФ, и като литература според мен бяха много скромни. Това беше доста поучително. Номинациите за „Небюла”, наградата, давана от писатели на научна фантастика, включваше две книги от доста по-висок калибър, но все едно, защото един и същ съвсем обикновен роман от добре познат автор* отнесе и двете награди в онази година, и толкова с демократичния процес.

* Наградите „Небюла” за 1972 г. и „Хюго” за 1973 г. печели романът „Самите богове” на Айзък Азимов.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Feb 29, 2008 1:05 pm

Не знам за Силвъбъргите, но Самите богове е arguably една от най-добрите книги на Азимов въобще, така че това твърдение е малко....
This is it. Ground zero.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Fri Feb 29, 2008 1:24 pm

Двамата с Азимов са били добри приятели и колеги, но и там си има съперничество, какво да се прави.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 9 guests