The Comics Topic

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Apr 01, 2013 4:56 am

Image

Искам да изкажа абсолютното си възхищение от Scott Snyder и неговия Batman, който върви откак DC занулиха сериите си по-миналата година. Първият арк - 1-12 брой и annual, събрани в двата хардкавъра The Court of Owls и The City of Owls - е нещо абсолютно светоизместващо. Става дума за тайно общество от свръхбогати и влиятелни индивиди, които още от 19 век дърпат конците на Готъм и водят тиха война с другите сили в града като семейство Уейн. Толкова тиха, че Батман изобщо не ги е и чувал. В общи линии 13 броя, в които Снайдър дава ясно да се види колко зашеметяващ би могъл да е Хелфайър клубът на Марвел, ако беше... вселиени по-добре написан.

Сега, аз не съм чел много DC комикси и май нищо сериозно с Батман (знам кои са добрите, нямам нужда от препоръки), обаче с този ми нулев експириънс, рънът на Снайдър има страхотна дълбочина, разказваческо майсторство и психологизъм каквито не съм срещал в супергеройски комикс от години (и честно казано дори Грант Морисън в New X-Men не достига). Не знам как се вписва в митоса - Батман е един от героите, които не са изцяло рестартирани в The New 52, а само частично, така че има бая неща, които не знам, а се споменават, но нищо, което да разваля кефа от четенето. Стилово, бих го оприличил като амалгама от филмите на Нолан и анимационния сериал (класическия, дето сме го гледали по Ефир 2 навремето), без нито един от недостатъците им. За това допринася и артът на Грег Капуло, който си остава най-хубавото нещо в Spawn.

Сериозно, не знам как да го нахваля това нещо в степента, която заслужава. Който не го е чел, ТРЯБВА да го прочете.

В момента наваксвам с втория арк - Death of the Family - който разказва за завръщането на Джокера в Готъм след година отсъствие. Аз още от средата на Court of Owls знаех, че Снайдър може да постигне чудеса от психопатия и деменция с тоя герой, но в момента оргазмирам през страница...

Image
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Apr 01, 2013 8:42 am

Мдам, както и преди съм писал в темата - Снайдеровия Батман е голяма работа, аз съвсем наскоро приключих всичко излязло до момента (т.е. свършил съм и Джокеровия арк) - еми да, едно от най-добрите Батмански неща евър при все голямата ми доза изчетени такива. Силно е препоръчително да се чете паралелно с другите Бат-заглавия, тъй като все пак има доста cross-over броеве, а и в интерес на истината така качеството изпъква още повече. От Death of the Family реално не ми хареса само финал, въпреки че и там имаше един ужасно култов момент.
Spoiler: show
.....когато разбирам, че Джокерът едва ли не цял живот е знаел кой точно се крие под маската, но никога не го е използвал, защото е имал нужда от Батман, а не от Брус

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Apr 01, 2013 4:13 pm

Да, това беше супер яко. Особено
Spoiler: show
когато Батман развали играта и му каза, че знае кой е Джокера
Апропо, радват ме стенд алоун броевете с Харпър, дето са след всеки арк. Нещо цялата врътка с Деймиън ми е объркваща, ся кво става с Batman and Robin? Аз мислех да я подхвана паралелно (другите просто не ме вълнуват, твърде негативни отзиви чувам за тях, а и DC са на некъв крусейд да се самопогребат с лоши решения, та не искам да бранчвам).
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Apr 01, 2013 4:19 pm

Batman and Robin е съвсем окей от новите неща, да не кажа, че май най ми е на сърце от останалите Бат-заглавия, така че ако искаш поне нея я четни.

Иначе на Морисън гига-ръна ти го препоръчвам за изясняване на всякакви въпроси, свързани с Деймиън. За съжаление въпросният е с противоречиво качество, така че е само за мега Бат-гийкс...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Apr 01, 2013 4:28 pm

Не, не, аз чисто практически имам предвид:
Spoiler: show
Как ще имаме Batman and Robin серия като нямаме Робин в момента?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Apr 01, 2013 4:32 pm

Ама това как го реши?!?
Spoiler: show
Имам предвид никой не умря в крайна сметка, това беше единственото, което ме издразни в Death-a
Last edited by Muad_Dib on Mon Apr 01, 2013 4:36 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Apr 01, 2013 4:35 pm

:shock:
Spoiler: show
Деймиън Уейн умира в Batman Inc. #8. Даже имаше "RIP" корица тоя брой, а Batman #18 се казва "Requiem" с R-то на Робин...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Apr 01, 2013 4:36 pm

ОФ СИМЕОНЕ НЕ СЪМ ГО ПРОЧЕЛ ОЩЕ БЕ


ЧЕСТНО БРАТЧЕ...........


:evil: :evil: :evil: :evil:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Apr 01, 2013 4:48 pm

Е ОМГ тва е от седмици! Ти каза, че си в крачка с бат-поредиците! Отде да знам, че баш тая не си... Сори :cry:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Apr 01, 2013 4:50 pm

Еми само Inc-a не съм го изчел, защото не знаех, че е свършил арк-ът с Левиатан, сега си ги дърпам, мислех, че са до 7ми, то гледам и 9ти го има....

Нищо, здраве да е. Бтв Брус Уилис е мъртъв в Шесто Чувство, а Кайзер Созе е Кевин Спейси :lol: :lol: :lol:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Apr 01, 2013 4:51 pm

Тия съм ги гледал.

Педал :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Apr 01, 2013 5:02 pm

Другият вариант беше финалът на Сопранос, но щеше да има пак разсърдваници :lol: А тъй като аз съм над нещата и всъщност предполагах това по-горе великодушно ти прощавам.

Иначе по темата - свърших The New Deadwardians (8 броя, Vertigo)

Image

на Дан Абнет (добрия космически Марвел + доста водещи се яки Warhammer 40k неща). Огромния плюс на поредицата е сетингът, който представлява Викторианска Англия, в която обществото е разделено на класи - благородници-вампири и нормални хора/зомбита - простолюдие. Светът е готино изграден, артът е съвсем сносен и доста пасващ на епохата, има няколко особено култови one-liners, но се дъни леко на ниво фабула, тъй като въпросната е доста предсказуема. Все пак препоръчвам, просто "новото" Vertigo не е толкова отвяващо колкото предните им неща (но пък и говорим за мини-серия).

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Apr 01, 2013 5:24 pm

Звучи добре. Бтв некви инфо за снайдъровия American Vampire?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Apr 01, 2013 8:44 pm

Прочее, от каквото чувам, DC се автозагробват с некви турбо инвазивни редакторски намеси навсякъде. Имат рекорден брой напуснали автори последните няколко месеца, половината им серии са в хаос, щото са с нови екипи внезапно... Затова ме е страх да се задълбочавам в момента там.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Apr 02, 2013 1:19 am

Roland wrote:Звучи добре. Бтв некви инфо за снайдъровия American Vampire?
Препоръчвам ти го с две ръце, имам и 4те хардкавъра, прочел съм само първите два и са ужасно добри, въобще Вертиго както са го правили преди 10 години и каквото трябва да е винаги. Специално в първия хардкавър е участвал и бай Стивън Кинг, така че гарантирано ще се размажеш.

За DC принципно ще драсна после, като цяло съм доволен от отношението им към Прилепа и поне основната му поредица.

Бтв ако си на Снайдър-вълна - задължително Swamp Thing от new 52, не е задължително да си го чел въобще преди това и е просто трепач откъм сюжет и рисунки.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests