The Comics Topic

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Fri Jun 08, 2007 5:06 pm

Мерси, Baya, а иначе Манара го знам, няма как, трябва да следя художниците, но пък сега от къде са и подобни рядко обръщам внимание :wink:
А иначе американците далеч не праскат само супергеройски комикси, а дори и такива са поднесени с доста ирония, да не говорим колко са си само за възрастни. Даже на марвел има няколко поредици, които нямат нищо общо с това, което издават от не знам вече колко години. А и те издават Тъмната Кула, което си е страшен комикс, а и арта, дизайна и въобще всичко бяга от типично комиксовите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jun 09, 2007 2:20 pm

Изчетох си House of M: Fantastic Four/Iron Man тпб-то. То е с по три броя от двете поредици. Първата кефи много - в House of M реалността Рийд Ричардс е катастрофирал след облъчването в Латверия и тримата с жена си и брат й са умрели. Оцелял е само Бен Грим, но Дуум го намира, кръщава го "the It" и го включва в своята група - Thе Fearsom Four - от която той става на течен метал, съпругата му Валерия е the Invincible Woman, която е неква супер зла телекинетичка, а синът им става The Inhuman torch. Само че понеже тия сили са им с неква магия + наука вкарани, Магнус пак си ги тъпче като сапиенси и съответно Дуум праи заговори.

Айрън Мен е по-зле, а и доста грозно - неква история с манипулативния баща на Тони, а и си противоречи с Ф4, щото го има Джони Сторм, който уж трябва да е мъртъв.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Jun 09, 2007 9:25 pm

С Айрън Мен не беше ли нещо, че става някъв гладитор или спортист или нещо подобно?
Супер иначе звучи четвроката, поредното докзателство, колко в ПЪТИ по-як е Хаус ъф Ем от Гражданската Война...Просто такива идеи:)

Иначе - вчера позачетох третия стори арк на Даркнеса, където за пръв път показват една важна героиня в топ кау вселената - Магдалена. Милата е леко скучна, води се нещо като паладин, който е секси и коли и беси в името на Христос. Сносно е Даркнес, само първия арк е над средното засега обаче.

Айрън-Мен принципно е леко скучничък герой, че на всичкото отгоре и грозен, а в момента в марвел вселената едва ли не е най-важният. Филмът е догодина, кастът изглежда повече от умопомрачителен за човек с някакъв вкус за кино: http://imdb.com/title/tt0371746/. Даже Терънс Хауърд е сила, Hsutle and Flow беше жесток.

п.с. Пауър рейнджърс ПАСТИ ДА ЯДАТ:

http://imdb.com/gallery/ss/0371746/Ss/0 ... ey=0371746

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jun 10, 2007 10:29 am

Избацах вчера и World of M:

Wolverine (3 броя) - яка историйка, в която Мистик разказва на шефа си за някаква мисия, която се е объркала преди две седмици (действието се развива няколко часа след като Логан скача от Хеликериъра на S.H.I.E.L.D., т.е. след момента, в който осъзнава промяната на реалността). Кефеща е, показва какъв би бил Улвърин, ако нямаше спомените си за истинската реалност.

Black Panter (one shot) - доста тъпа, но безумно красиво нарисувана историйка, в която Магнус решава, че Африка май е ТВЪРДЕ напреднала и трябва да й се свият сармите. Най-красиво нарисуваната Сторм ЕВЪР.

The Pulse (one shot) - адски грозен арт и доста никаква история, но пък май единствената пряко свързана със събитията от House of M. След като си връща обратно спомените от истинската реалност и осъзнава факта, че в нея е умрял преди половин година, Хоук Ай разказва истината на една журналистка, а после отива към Дженоуша за шоудауна в края на House of M.

Captain America (one shot) - Роджърс така и не е бил замразяван в края на войната и съответно си е остарял нормално. Станал е първият човек, стъпил на луната, и т.н., но сега е просто изморен старец, който все пак е очаквал нещо друго от бъдещето. Супер кротка и сдухана история, но много ме изкефи :)


И тва е. Като си набавя Hulk, New X-men и Mutopia X тпб-тата, ще пиша и за тях, но на тоя етап House of M определено е най-бруталният стори-арк, който съм срещал в Марвел вселената. А САМОТО House of M тпб е един от най-красивите комикси изобщо.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Jun 10, 2007 10:52 am

И самичък като история е много стойностен. Най-чкото от всичко е, че гърбовете ще ти образуват хаус ъф ем кат ги имаш сичките:):):).

Иначе за The Pulse - това е продължение на ALias - някакъв водещ се много добър комикс на Бендис в 30тина броя под МАКС импринта на Марвел, захапх го вчера да го тествам след сесията.

Бтв въпросния МАКС импринт се оказа, че има няколко много мазни заглавия, преди всичко включва най-добрия Пънишър до момента около 40+ броя онгоинг и писан от Гарт Енис. И има яко цици и кръв във всички комикси, което рокс бед. :lol:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 11, 2007 9:55 am

Изчетох Civil War: X-men. Много яка история, която няма НИЩО общо с войната, освен, че е по същото време и се споменават разни събития от нея. Джони Дий е гнусен колкото си щеш, а Ема Фрост отново е в стратосферата като арт. Освен тва има Руса Пичка с Лост, която троши коленете на завързан за стол лош пич. От тва по-яко здраве му кажи :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jun 11, 2007 8:56 pm

Ако някой случайно е пропуснал тези две особено култови игрици с комиксова насоченост: :wink:

http://zamunda.net/details.php?id=89439

МНОООГО са ми любими.

п.с. Биошок е на същата фирма;) /офтопик

thorn
Sorcerer
Posts: 488
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:45 am

Post by thorn » Tue Jun 12, 2007 11:06 am

Прочетох първата част на „30 days of night”. Не е зле, става като сюжет, ала-бала, вампирски истории. Доколкото знам, Сам Рейми ще го филмира. Артът обаче е по-важният в случая - комиксът е рисуван и оцветяван на ръка, после дигитално обработван, нещо като работите на Макийн. Ефектът наистина си го бива – всичко е като в мъгла, много sketchy и атмосферно. Художникът му, Бен Темпълсмит, в момента работи с Уорън Елис върху Fell.

Отново започнах да чета Fullmetal Alchemist. Какво да кажа, и тоя път мангата е в пъти по-добра от анимето, с много по-развити герои и история. Аракава има егати chibi стила на рисуване и въпреки това чувството не е като от детски комикс. Character дизайните й са уникални. Много, много добро.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 12, 2007 1:12 pm

Едно бързо инфо за двата последни ивента на Марвел, че не е много ясно май за околните.

Image

По-добрия помоему ивент от 2005-та година. В резултат от някакви предишни събития, дъщерята на Магнито - Уанда - получава нервен срив и изпуска контрола на силите си. И тъй като въпросните влияят на реалността, това довежда до страшно клане, в което умират един куп супергерои, а много други са ранени. Авенджърите като екип се разпадат. И точно когато всички са се събрали на едно място по молба на Екзейвиър (който се е провалил да помогне на Уанда с телепатията си), за да решат какво да я правят, целият свят се променя.

Сега не хората, а мутантите са доминиращият вид. На Дженоуша, The House of M (от Магнус) управлява света с желязна хватка и всичко е една чудесна мутантска утопия, в която сапиенсите се третират като втора категория хора. Но НЯКОЙ е виновен за тази промяна. НЯКОЙ е накарал Уанда да промени изцяло света, който познава...


Image

В основния арк на House of M (8 броя) Улвърин се събужда в новия свят, за да открие, че си спомня ВСИЧКО от досегашния си живот. За съжаление това включва и истинската реалност, и съответно той решава да разбере какв се е случило. Оказва се, че всички, които Уанда е познавала, са получили най-съкровеното си желание - Ороро (Сторм) е възстановила Африка до световна сила, Спайди е известна публична личност (включително като Питър Паркър) и всички го обичат, женен е за Гуен Стейси, чичо му е жив и т.н.
Логан обаче вижда, че тази реалност е напълно фалшива и решава да събере останалите герои, които е познавал в предишния свят, за да върнат нещата по местата им. Останалото са спойлери ;)

Има още 8 тпб-та, свързани с House of M, като всички освен прелюдията (Excalibur - крайно тъпо нещо, не го препоръчвам) са или абс несвързани с основния сюжет, или съвсем косвено свързани, а ролята им е просто да обогатяват този алтернативен свят. От тях съм чел 6 и тези, които ме кефят наистина много, са House of M: Spider-man, House of M: Fantastic Four и House of M: Wolverine.

Горещо препоръчвам :) Историята си е напълно самостоятелна, зверски красиво нарисувана и много качествено разказана. Освен това финалът на тоя ивент промени тотално Марвел вселената и то по доста... радикален начин :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 12, 2007 1:33 pm

Image

Civil War е ивентът от 2006-та, който свърши едва наскоро. Огромна по мащаб поредица, която обхваща десетки броеве от най-различни серии (всъщност почти всички Марвелски комикси). Действието се развива известно време след M-day (финалът на House of M). Опит за супергероично риалити-шоу приключва с една от най-големите трагедии в историята на Америка - цяло училище бива унищожено и стотици деца умират. Правителството е в потрес и приема The Superhero Registration Act, според който ВСИЧКИ супергерои трябва да свалят маските, да се разкрият и да се регистрират, за да станат правителствени агенти, работещи за S.H.I.E.L.D.

Image

Iron Man е най-големият поддръжник на закона, решен да го наложи над американските мета-хора на всяка цена. С него са доказани любимци на народа като Спайди, Мис Марвъл, Рийд Ричардс от Фантастичната Четворка и кой ли още не. Насреща му обаче застава Стийв Роджърс - Капитан Америка, който вижда в този закон началото на фашизъм, какъвто не е способен да толерира, особено виждайки как герои, служили на родината си десетилетия наред, биват преследвани и излавяни като престъпници, само защото не желаят да се регистрират. Цялата Марвел вселена се разкъсва на две части и единствено мутантите, обединени от X-men екипа, отказват да вземат страна.

Долу в спойлера е едно от може би най-важните събития в Марвел-вселената изобщо (макар че не е голям спойлер, защото всеки фен на комиксите вече го знае):
Spoiler: show
Image

Image

За разлика от House of M, основният стори-арк на този ивент изобщо не е самостоятелен. От самото Civil War тпб далеч не може да се разбере всичко за историята, а и финалът не е в него. Почти всяка поредица на Марвел има свое Civil War тпб и аз съм чел съвсем малко от тях (писал съм по предните постове). Доколкото знам, основни за сюжета са двата тома на Front Line и тези на Iron Man и Captain America. Някои, като X-men и Спайди, имат даже по два отделни тома, събрали комиксите от различните им поредици, свързани с тази история.

Като цяло адски интересен ивент, който също ще измени тотално лицето на Марвел-вселената. Проблемът е, че докато House of M държеше във фокуса си любимите ми мутанти, то в Civil War основните страни са Айрън Мен и Капитан Америка, които, както и да ги гледаш, не са и наполовина толкова интересни. Плюс, че всичко е на много патриотично-национално-битово ниво, вместо ОМГ РИАЛИТИУОРПИНГ ЮНИВЪРС ШАТЪРИНГ МАДА ФАКА историята на предната поредица. Въпреки това обаче кефът е много голям, а и да гледаш как добрите се ритат едни други си е яко.

Притеснява ме, че следващият ивент ще се върти около завръщането на Хълк на Земята (не питайте), което ми изглежда somewhat less than amusing...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jun 12, 2007 1:35 pm

Подкрепям силно, дори да не сте фенове на Екс-Мен е покъртително готино и добре измислено. Покрай Хаус ъф Ем и Сам енд Туич, Брайън Майкъл Бендис е един от авторите на комикси, който взимам предвид при покупки;).

Едно леко допълнение за Civil War - наистина огромен мащаб. В 7те или 8те месеца на ивента са обхванати 100 (+/- 2) броя комикси и това е БЕЗ The Initiavie, който в момента продължава да тече и ще обхваща 46 книжки...Към два гигабайта сканове, правете си сметката:)))

п.с. Браво, Симе, много хубаво си ги направил!

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Tue Jun 12, 2007 4:13 pm

Много са хубави наистина и добре е синтезирал Rol. Ето това да вземат да издадат в БГ да накацам...Четенето на комикси на компютъра нещо хич не ми е приятно :roll: Съвсем различно е да си седнеш с томчето и да разгръщаш страници и история.
И понеже на хартия само за 1602 мога да се похваля, че съм чел, но беше супер интересно замислено и развито, и нарисувано и забавно.
Чак накрая зацепих кой е спайдърмен...
А Стивън Стрейндж ми остана непознат като герой :roll:
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 12, 2007 4:19 pm

Еми Доктор Стрейндж, той май е от Ф4 митоса, не знам точно. Мисля, че си няма своя поредица.

Иначе ДНЕС в Артлайн пристига партида комикси, в която освен House of M и Civil War тпб-та, ще има и 1602, Marvel Zombies и доста манга :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Tue Jun 12, 2007 4:31 pm

Оооо (гледа опулено), утре определено ще се метна и ако не са сложили някакви опасно плашещи цени и някои (Никола/Симеон/...) не е минал вече, ще си взема нещо :)
Мерсииии :D
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 12, 2007 4:34 pm

Аз до час ше мина, ма за твое щастие най-хубавите и главните неща вече ги имам :mrgreen: Иначе цените са соленички - цената в долари, преобразувана в евро, тва е надценката. т.е. едно тпб средно излиза около 30 кинта. Солено, ма пък си спестяваш седмиците чакане, докато дойде от интернет, което за мен поне си изплаща парите.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 79 guests