The Comics Topic

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 17, 2013 5:18 am

X-mnen: Legacy #7 - Все така свежо и кадърно написано. Ако продължи да се развива в тази посока, мисля, че ще стане любимата ми поредица. Кефи ме, че Legion e proactive и атакува, вместо да се отбранява. Това е свежо. Плюс - фактът, че комплексите му всичките са във формата на свръхмогъщи split personalities със собствени мутантски способности, е не по-малко яко.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 17, 2013 5:25 am

Също така бавно и спокойно напредвам в Amazing Spider-Man от Brand New Day насам. Началото беше бая дървено, но 30 броя по-късно му се кефя страшно много. Някои броеве са феноменални, сумати линии се движат паралелно във всички аркове, маса нови лица... Поредицата всъщност е доста стабилна. Особено ме израдва стенд-алоун броят на Еди Брок (бившия Венъм) и този на Флаш Томпсън.

Както и да е, напредвам смело, че да почна Superior.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sun Mar 17, 2013 12:37 pm

Аз най-после подхванах новите Secret Avengers. Доста са яки, но това очевидно е заглавие, което ще може да се коментира по-подробно чак след като натрупа няколко броя. Но концепцията им е хубаво и ще ми е интересно да видя как ще я развият.

И съм доволен от четвърти брой на Uncanny Avengers. Първата арка беше малко разочароваща, но поне получи добър финал и очаквам нататък да тръгне по-яко. Хубаво е, че сменят художника, за да се спре с ужасните забавяния на заглавие, което трябва да е едва ли не централно в Марвел вселената и да се купува и от феновете на авенджърс, и от тези на х-мен.
Spoiler: show
Може би не ми харесва това, че Роуг е така непреклонна към Уанда. Точно от Роуг бих очаквал да е по-толерантна и да й влезе в положението и съответно конфликтът ми се струва малко насилен. Пък и във финалния брой на Children's Crusade Роуг беше някаква благосклонна към Уанда, окуражи я с няколко думи, каза й, че и на другите ще им мине. Може би смъртта на Ексейвиър и всичко от AvX са я направили по-злобна, ама чак пък толкова...
Avengers и New Avengers на Хикман продължават да са много радващи. Само аз ли ги чета? :lol:
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 17, 2013 7:47 pm

Ами аз имам някакъв интерес, ама предвид, че ги плащам тия комикси...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Tue Mar 19, 2013 6:05 pm

http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Mar 21, 2013 8:51 pm

Deadpool #1 - досега не бях чел нищо за Дедпул, освен разните му камеота навсякъде, та като видях, че това е общо взето комедийна поредица без особена връзка с Марвел вселената, рекох да тествам. Историята е дебилна колкото си искаш - някакъв некромансър съживява мъртвите американски президенти и сега те са зли демонични зомбита, които искат да унищожат Америка и да почнат на чисто. SHIELD наемат Дедпул да ги спре, защото не искат медиите да показват как официалните американски герои млатят мъртви президенти. Артът също е леко галфонски, кориците са абсолютният край на всичко, а лафовете са добри като за първи брой. Мисля, че основното поне в тоя арк ще е, че президентите всичките говорят с исторически лафове.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Mar 22, 2013 12:20 am

Ако искаш да ти препоръчам нещо старо и добро с него - пиши, Deadpool и Cable като цяло е доста забавно и има милиони ебавки с всичко на света.

Аз много бавно (пазя си ги) си чета гигантския Death of the Family арк в новите Бат-заглавия, засега е просто трепач, и откъм арт и откъм сценарий (толкова як Джокер не е имало последните 2-3 години определено).

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Mar 23, 2013 9:52 am

"Should we talk about the elephant in the room?"
"...no..."
"Cause it's on fire."
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 24, 2013 2:56 am

Deadpool #4 - Тая поредица е невъобразимо галфонска. Едно такова скромно и никакво, и внезапно някаква ТОТАЛНА простотия. Плюс, отношението на дебелата агентка към Дедпуул е краят:

"Got him! Are you okay?"
"Yes. I'll live. But you knew that. Why don't you ask about the emotional toll this kind of abuse puts on me?"
"Because shut up."
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Mar 29, 2013 10:35 pm

Avengers Assimilate: Identity Politics in 'Uncanny Avengers'

http://www.comicsalliance.com/2013/03/2 ... s-mutants/

Чудесен и обхватен коментар на придобилата вече печална известност реч на арийския идеал Хавок (русокос, вече и синеок, хетеросексуален) в Ънкени Авенджърс 5 "Не ни наричайте "Мутанти", думичката с М представлява всичко, което мразя" от гледна точка на (само)възприемането на различни малцинства в съвременното общество.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Mar 30, 2013 7:22 pm

Добре написано. Исках да прочета броя преди да хвърля поглед на статията, за да съм наясно с контекста. Бях тотално DAFUQ като го прочетох. Смисъл, толкова неадекватно изпълнение не съм очаквал от Марвел. Не и през 2013.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Mar 30, 2013 9:57 pm

Аз мисля, че основната идея на Марвел е да направят идеите на Алекс видимо различни от тези на Скот. И затова единият обяснява "Ние сме мутанти, аз няма да допусна да ни третират като боклуци, аз ще си помагам на своите на всяка цена!", а другият разправя "Ние въобще не сме различни, няма да ни казвате мутанти, можем да си работим всички заедно и да се наричаме по малко име!". И е някак ясно, че втората позиция е неадекватна в свят, в който всяка седмица намират по няколко мутантски трупа... Абе въобще Уонда е права, не става за лидер тоя :lol: Капитанът трябва да си е лидер, той е най-обичан, мнението му тежи, има опит.
Иначе се радвам, че Саймън е вече част от екипа. Но ми се щеше той да размени поне няколко реплики с Уонда, а не само да говори с други за нея. Пък самата Уонда имаше една почти-целувка с Капитана, а това не е насока, която харесвам. :twisted:
И въобще като цяло това ми е най-слабата Авенджърс поредица от настоящите. Има някои яки неща, но като цяло е доста неконсистентно всичко.

За жалост и трети брой на Young Avengers не ме зарадва много. Не че е лош, но прекалено много страници хабят и сюжетът въобще не се развива. И ако артът беше по-детайлен и богат щях да го преглътна лесно, но случаят не е точно такъв.

Обаче първите три броя на Age of Ultron са адските :D И там сюжетът малко са влачи, де, но нали излиза нов брой през една-две седмици, та се търпи. Атмосферата е страхотна, героите са много добре написани, репликите са яки, а артът е супер подходящ за такава история. Въобще много съм доволен. И слава богу не се бута в сюжетните линии на останалите поредици, както ивентите от последните години.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Mar 30, 2013 10:08 pm

След като ме оспойлиха, че в #700 на Амаzing Spider-man
Spoiler: show
Паркър си взима
, май вече нямам причина да не го чета тоя ивент... Макар че все пак ще изчакам да излезе цялото нещо сигурно, или поне да наближи краят. Колко броя ще е общо?

Аз Авенджърски серии нали не чета, та не мога да сравня, но засега никак не съм сигурен и аз за Uncanny Avengers. Радва, но не достатъчно. Същото и с Young Avengers. Три броя вече сюжетът още е наникъде и все още не сме дори събрали екипа. Еби му...

Wolverine and the X-men също губи пара... Тая Савидж Ленд история можеше да е свършила вече спокойно.

X-Termination също бозавее, макар че двама Логановци на едно място е яка идея.

Повече - като напредна с четенето в кенефа :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Mar 30, 2013 11:56 pm

10 броя ще е общо, до към Юни трябва да приключи.
Якото му до момента е, че наистина въобще не е свързано с настоящата хронология на марвел вселената и човек може да си го чете спокойно, без да е в крак с останалите хиляда поредици. То цялото действие до момента се развива в бъдещето. За Спайдър-мен коментират хората, че не е в крак с настоящото му състояние от неговите комикси, има и други такива неща, Ема Фрост си носи бели дрехи, примерно. И абривиатурата на поредицата специално я изписват AU :D И хубавото е, че всичките му тай-инчета ще са просто по едно бройче от няколко поредици, примерно осми брой на Uncanny Avengers ще е AU и всеки човек, който не се интересува от ивента, може просто да пропусне този брой и няма да загуби нищо от развитието на поредицата, която си чете.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 31, 2013 6:30 am

Ахааааа. Ок, ще го подпукам като докара 5 броя тогава.

Междувременно:

X-men: Legacy #8 - втори самостоятелен брой и пореден бисер. Романсът между Дейвид и Блайндфолд е много сладък, малкият мутант имаше ебаси галфонската сила, а финалът беше трогателен :)

Guardians of the Galaxy #0.1 и #1 - рекламират я вече не знам колко месеца тая поредица във всеки комикс, all star екип и т.н., пък и ми беше любопитно да прочета нещо от Marvel Cosmic, та му дадох шанс. Първият брой не е нищо особено, типична Бендисова интродукция, в която някакви събития се навързват, никакви герои не се развиват и някакси хем нищо не става, хем го усещаш ръшнато. За сметка на това броят-пролог е разкошен и много добре развива Star-Lord, та мисля, че ще тествам още няколко броя.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests