The Comics Topic

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jul 27, 2010 5:06 pm

бтв, вмъквма го тука, зяпах доста правилната анимация - Batman: Under the Red Hood от 2010г.
Spoiler: show
Image
:ninja:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Jul 27, 2010 5:20 pm

Понеже отговорът ми към Доктора остана на края на предишната страница, да повторя:
passer-by wrote:Докторе... чел съм го Астонишинга на Уидън, не е нужно да ми го преразказваш като на незапознат.
Dr. Horrible wrote:Иначе изтеглих XMF, сега ще погледна първите няколко броя, но след думите ти нямам особени очаквания, защото съм доста голям Скот/Джийн шипър.
Аз също, но си има доволно много други компенсации, поне за мен.
Ще ми е интересно как ти се е сторила тази поредица, предвид алтернативността й. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jul 30, 2010 4:40 am

Изчетох първия волюм на The Walking Dead и съм доста доволен. Ще драсна малко по-късно едно ревю в блога и ще го постна тук.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jul 30, 2010 5:24 am

And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jul 30, 2010 4:40 pm

in this particular case the outside factors were my love for zombies and the TV show based on The Walking Dead and directed by Frank Darabont (of Shawshank Redemption, The Green Mile, and The Mist fame) that is about to start airing in the Fall.
А коментарите в тая тема, викаш, не са ти повлияли на решението.

За какво се хабим?!?!
I have high hopes of Kirkman's style maturing as he finds his stride in later volumes.
Ами следващите сториаркове са все по-силни според мен.
Last edited by passer-by on Fri Jul 30, 2010 4:42 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jul 30, 2010 4:41 pm

Не особено всъщност, аз си я бях набелязал отпреди това поредицата :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jul 30, 2010 4:42 pm

Добавих едит, дон Педро (Бързия). :P

Готиното е, че самият комикс протича като сериал - редуването на кадрите (сторителинга), едрите планове, безмълвните панели. Страхотно се получава.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Fri Jul 30, 2010 10:35 pm

passer-by wrote:Понеже отговорът ми към Доктора остана на края на предишната страница, да повторя:
passer-by wrote:Докторе... чел съм го Астонишинга на Уидън, не е нужно да ми го преразказваш като на незапознат.
Dr. Horrible wrote:Иначе изтеглих XMF, сега ще погледна първите няколко броя, но след думите ти нямам особени очаквания, защото съм доста голям Скот/Джийн шипър.
Аз също, но си има доволно много други компенсации, поне за мен.
Ще ми е интересно как ти се е сторила тази поредица, предвид алтернативността й. :)
Преразказвах тази част от сюжета, с която обяснявах позицията си.

Иначе от X-men Forever прочетох първите седем броя и чесно казано ми беше леко скучно. Оценявам, че са се опитали да направят нещо по-различно, но за мен специално не се получи. Може би защото започнах с едно носталгично очакване, исках някак поредицата да ме върне към старите години на екипа, към старото чувство, но явно авторите не с тази идея са седнали да творят.
Стори ми се, че прочетените от мен седем броя си бяха основно сетинг. И смятам, че бяха прекалено дълъг сетинг. Репликите на героите бяха някак странни, някак не на място. Някак не можа да ми стане интересна цялата ситуация около Сторм и Ро, всичко беше прекалено объркано, но не достатъчно приканващо, че да ми е интересно да го разплета. Пък и не ми беше добре поднесено голямото разкритие,
Spoiler: show
че мутантските сили постепенно се изхабяват и когато съвсем се изчерпат мутантът умира. Изглежда мега нереалистично Ексейвиър да успява десетки години да крие нещо толкова очевидно от всякакви лекари и учени, занимаващи се с мутацията. Пък и разкритието за Бурята, която години наред си прикривала съсзнанието и никой от телепатите не се усъмнил, ми изглеждаше много странно, но за него не коментирам, възможно е нататък да има добро обяснение.
Та така... Принципно обичам алтернативни поредици, които разглеждат възможни ситуации например какво би станало, ако еди-кой-си герой умре, ако еди-кое-си събитие не се случи и т.н., но специално с тази поредица имаше прекалено много нелогизми.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jul 30, 2010 11:28 pm

Ама тя Буря си е "по същество" Ороро и мислите й по принцип не предизвикват съмнения. Освен онези свързани с Консорциума, но те биха били открити само с целенасочено ровене, каквото телепатите в екипа й не са имали основание да предприемат. А Роуг я усети, както видя.

("години наред" е малко множко, все пак историята с Бавачката стана около 248-и брой).

Image

А ако приемем, че Литъл Ро е от X-Tinction Agenda, това е още по-отскоро.

В следващите сториаркове историите стават все по-готини, впрочем.
Колкото до "нелогизмите", аз такива не видях.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Jul 31, 2010 12:28 am

Окей, това с Бурята наистина е било моя грешка.
И все пак това как никой не се досеща по-рано за голямото светопроменящо разкритие на Ексейвиър относно мутацията ми е нелогично.
Също не разбирам как Кити може да си прибира нокътя. Когато Лоугън го прави, той се хийлва, кожата му зараства и съответно при всяко следващо показване нокътят раздира кожата отново и всеки път го боли. Но как се осъществява този процес при Кити, която не се хийва, доколкото ми е известно. В първата минута си помислих, че нокътя просто преминава през ръката й, както тя преминава през стени, но самата Кити мрънкаше колко много я боли, тоест явно нокътя раздира кожата й, но това може реално да стане само веднъж, защото нейната кожа не зараства...
Незарастващите очи на Зъблезъб също си остават мистерия...

Не ме разбирай погрешно, поредицата не е лоша, просто на мен не ми стана достатъчно интересна, че да продължа интензивно с нея. Просто някои неща ми се струват твърде така през просото, възможно е да просто съм забравил разни важни допълни уговорки от старите броеве, които съм чел преди години. И просто нещо й липсваше, не знам какво, но реално нямах усещането, че това са старите герои на Клеърмонт. Ясно е, че по-натам става по-интересно, щом продължават да го издават.

Едит: Сега като се замислих, май най-точното определение за тази поредица (или поне за това, което съм видял от нея) е, че е като комиксовия осми сезон на Бъфи. Уж са старите герои, уж е оригиналният автор, ама някак хич не мога да си представя новите събития да се случат по такъв начин в оригинала.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Jul 31, 2010 12:42 am

Ами те новите събития са продължение на старите просто. Вероятно знаеш на какъв принцип се пише поредицата. Пък как си ги представя всеки от нас си е субективно.

Впрочем дори в първия Х-Менски период на Клеърмонт едва ли щеше да си представиш някои неща, които сега, предполагам, приемаш за даденост.

Пример:

http://forums.comicbookresources.com/sh ... stcount=16
hmmmm......

what if another writer took over X-Men in 1983, and years later Claremont was given X-Men Forever starting at 167 showing what would have been done after he had left?

"Storm is a punk rocker now!?! wtf?"

"Why is Rogue an X-Man? She's a villain!"

"Xavier can walk!?!"

"This is GARBAGE!"

if only the net was around in the 80s, its only the haters that complain...
За Саблезъб се обяснява в комикса защо не му се оправят очите - или си го подминал, или още не си стигнал дотам. Пак беше свързано с "голямото откритие" на Егзейвиър - просто при Саблезъб става по-бавно заради лечителните му способности, но все пак и при него се случва и това се отразява и на способността му да се самовъзстановява от някои рани - това за ръката. А за очите Мойра му каза, че при него щетите са на молекулярно равнище и просто няма какво да зарасне.

За откритието за мутантите - не забравяй, че Чарлс е водещ спец в тая научна област заедно с Мойра. А и може досега да не е имало податки, че протича този процес и те да са се появили едва наскоро, защото е трябвало да мине известно време преди да станат явни.

За Кити - може да е прихванала поне отчасти самолечителните способности на Лоугън. Него впрочем също го боли всеки път когато си изкарва ноктите - той буквално го каза на Роуг, но не помня къде (не в XMF очевидно). Просто каза, че се свиква с болката. С уточнението, че това май стана в Х-Менски епизод, който не е на Клеърмонт, но мога да го приема.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

thorn
Sorcerer
Posts: 488
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:45 am

Post by thorn » Sat Jul 31, 2010 8:48 pm

Прочетох 12 тома от The Unwritten на Mike Carey и Peter Gross (хората зад Луцифър), определено впечатляващ, ще го следя.

Другото, което прегледах тия дни, е Luna Park на Kevin Baker и Danijel Zezelj, прекрасно нарисуван, но историята ми беше тотално безразлична.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Jul 31, 2010 11:18 pm

За Unwritten и аз щях да пиша тези дни, хвърлих му око покрай номинациите за Айзнър от тази година. На него и на едно много забавно изглеждащо нещо на име Chew:)

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sat Jul 31, 2010 11:47 pm

Аз пък изчетох първите 75 броя на Thunderbolts.
Spoiler: show
Image
Много добър комикс с много яки герои и най-вече злодеи.А когато Patrick Zircher, когато става художник всичко е на 100 %.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Aug 02, 2010 7:56 pm

And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests