The Comics Topic

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
thorn
Sorcerer
Posts: 488
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:45 am

Post by thorn » Mon Jun 07, 2010 2:00 pm

За Хелбой и аз се чудя от много време дали да го почвам, артът на Миньола ми допада, но не знам самите истории доколко си струват.

А последно прочетох Hotwired на Елис - нелош киберпънк с много добри илюстрации (бтв radical comics непрекъснато ме изненадват с кадърните художници) и 1 том на The Monkey King на Катцуя Терада, за съжаление единствения му засега комикс, защото артът му е :shock:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 07, 2010 10:26 pm

Muad_Dib wrote:Аз ги тествах малко въпросните Клеърмонт броеве преди около месец-два като пак стана въпрос за тях, но просто не ми понасят и това е. Много трудно отварям и чета неща с арт от преди 30тина години, а и го има въпросното затормозяване на четенето с тоновете излишен текст. Въобще доста трудно сядам да чета комикс от преди 90та-95та, така че ще си остане с Морисън и Уидън и не мисля да давам повече пари за Х-Мен освен някоя и друга нова благина (като Екс-Фактор/Меся Комплекса).
Не знам колко малко си ги тествал, но наистина доста малко ще да е било. А и никой не те кара да даваш пари - има си ги на сума ти торенти.

Да коментираш период от 15 години въз основа на няколко комикса от края на 70-те е все едно някой зрител на Стар Уорс да заяви, че е гледал няколко минути оттук-оттам на старата трилогия и му се е видяла бутафорна и с дървени ефекти спрямо тези на новата и затова ще я пропусне.

Та за мен коментар за Х-Мен без познаване на първия период на Клеърмонт - който, повтарям, се простира върху 15 години - е като коментар за Стар Уорс без познаване на старата трилогия.

Качеството на историите остава най-високото. А относно арта - като фен на Имидж/Топ Кау долните примери не ти ли допадат? Все от първия период на Клеърмонт при Х-Мените са.

Марк Силвестри:

Image

Image

Image

Image

Image

Image







Джим Ли:

Image

Image

Image

Image







А да не забравяме и Джон Ромита младши:

Image

Image

Image

Image

Image



Та не бързай да отписваш 15 години и над 200 епизода (като броим годишните и другите специални) след бързо поглеждане на... колко? 15-20?



А за мнението ти, че Марвълските комикси отпреди 1990 г. не струват ще си говорим някой път на живо. :wink:
За мен точно 90-те години са им най-слабото десетилетие с отделни изключения.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 07, 2010 10:48 pm

Мдам, потвърждавам, че откъм идеи Клермонт периодът наистина изглежда много по-богат и интересен от сегашните. Кофтито е, че ги почнах по ред и съответно първо ми бяха най-старите и тромави.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 07, 2010 10:49 pm

Е, първият сезон на "Бъфи" и "Ейнджъл" също ти се видя най-слаб, нали? :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 07, 2010 10:58 pm

Да, но само в сравнение със следващите и въпреки това си ме кефеха много. Най-ранният Клеърмонт го оценявам само на интелектуално ниво, никъв кеф не ми носи.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jun 08, 2010 10:42 am

Към Thorn: Днес довърших и 4тото ТПБ на Хелбой и определено мога да кажа, че поредицата е адски качествена. Хелбой е някакъв пълен олигофрен, който 70% от неговото време в комикса е удрян, бутан, блъскан, размяткван, горен и бит - което носи доста як comic relief на фона на фолклорните хорър-истории на Миньола. Дългите стори аркове, които са събрани в едно ТПБ само един арк (примерно Wake the Devil/Seed of Destruction) кефят адски много. Останалото съдържание на първите 4 ТПБта са най-различни кратки истории за приключенията на Хелбой през най-различни периоди, някои са по 2 страници, други са по 60, като при тях качеството варира стабилно, но и там има адски добри попадения. Въобще Миньола очевидно е адски кадърен пич и ако ми се запази мнението и след 7то ТПБ мисля да си купя всичко останало.

Към Ицо: Първо за артовете, които си линкнал - някои са доста добри, някои са прекалено стари, някои са с лошисканове и не се виждат детайли. Второ - чел съм от тези екс-мени точно 15 броя с леки пропускания. Трето - под "не чета комикса от преди 95та" имах предвид, че принципно не изпадам в душевен оргазъм на някакви неща от преди 30тина години, а не че припирам да чета точно Марвел от 90те години.

Бтв от букдепозитори.ко.юк ми дойде всичко освен Астонишинг Омнибуса и съм леко притеснен, ужким трябваше да са го шипнали с останалите... :roll:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 08, 2010 11:14 am

Е споко, те нали най-често в отделни пакети ги пускат.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jun 08, 2010 12:08 pm

Това с отделните пакети е ужасно дразнещо, на всичкото отгоре пощаджийката просто ей така си ги оставила върху кутиите във входа и си тръгнала, добре, че 30 минути по-късно излизах нанякъде, иначе някой щеше да ги мушне най-вероятно...

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Jun 08, 2010 3:00 pm

Е, то не е ли това с отделните пакети пряко свързано с основната причина да си пазарува човек оттам - цената? :) В смисъл, ако искаш едното, ще се примириш с другото :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
elle_fr0st
Commoner
Posts: 48
Joined: Sat Jan 05, 2008 7:09 pm
Location: The House of Secrets,Sin City,Hell

Post by elle_fr0st » Tue Jun 08, 2010 3:47 pm

Почнах да чета Fallеn angel. Тази мадама заслужава да я убие the fashion police.Нямам нищо против супер геройските костюми, но да се разкарваш напред-назад облечен като червена нинджа с шалвари... иначе става. Ще видим дали ще стане по-интересно нататъка.
"I'm Gentleman Death in silk and lace, come to put out the candles. The canker in the heart of the rose."

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Jun 08, 2010 8:09 pm

elle_fr0st wrote:Почнах да чета Fallеn angel. Тази мадама заслужава да я убие the fashion police.Нямам нищо против супер геройските костюми, но да се разкарваш напред-назад облечен като червена нинджа с шалвари... иначе става. Ще видим дали ще стане по-интересно нататъка.
Всеки следващ сториарк е все по-размазващ. За мен това е най-добрият комикс от всичко, което съм чел досега. :)

Ако само костюмът на Лиандра ти е проблем, чудесно. :mrgreen:

Ти откъде ги почна - от 20-те броя, издадени при ДиСи и рисувани от Дейвид Лопес или от тези на IDW, рисувани от Дж.К. Удуърд?

Силно желателно е да се почне от тези на ДиСи, въпреки че Питър Дейвид поизвърта историята след като ДиСи се отказва от поредицата и тя минава при IDW. Специално намеците, че Лиандра е (една от предишните) Супергърл отпадат и се отива в друга посока. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
elle_fr0st
Commoner
Posts: 48
Joined: Sat Jan 05, 2008 7:09 pm
Location: The House of Secrets,Sin City,Hell

Post by elle_fr0st » Tue Jun 08, 2010 8:47 pm

Ами на ДС прочетох първия volume и сега почнах втория който е на IDW. И арта на комикса (по-специално на кориците) е страхотен ... много красиво са направени. БТВ аз не забелязах намеците , че Лиандра е една от предишните супергърли, защото мног-много не си падам по Суперменоподобни :lol: и не съм чела комиксите. Но кое е намек? Аз имам разни други теории (германецът (а)Долф в заведението Fur(e)or`s :twisted: )
Но, да , наистина става все по-яко.
Препоръчай някой друг :)
"I'm Gentleman Death in silk and lace, come to put out the candles. The canker in the heart of the rose."

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Jun 08, 2010 8:57 pm

Да, Долф е ясен. Оръжието му също е ориентир. :wink:

А за Супергърл - името Ли е на една от тях, по-точно тази, за която Питър Дейвид е писал 80 епизода при ДиСи. Ама няма значение, само леко намигване към запознатите, пък и се отказва от тая линия в момента, в който поредицата отива при IDW и сега героинята си е твърдо Лиандра. Впрочем във версия 2 (тая на IDW демек) в пети епизод имаше култово обяснение на Лиандра към проповедника защо бог хем ни обича, хем системно ни ебава майката. Адски спретната теория. :mrgreen: (Преписал съм диалога им по-назад, толкова ме изкефи, ама ти ще си го видиш с все рисунките.)

За препоръките - от Питър Дейвид Captain Marvel version 3 & 4 (общо 60 епизода) и сега вървящата му поредица X-Factor (version 3), която спокойно може да се чете отделно от другите мутантски поредици на Марвъл (освен три епизода по време на Месая комплекса, ама не е фатално, по-нататък се казва какво е станало там, ако не ги четеш от торенти :wink: ).

Другите две заглавия в личния ми Топ 5 (всъщност са на второ и трето място) са на Гарт Енис - The Pro (уан-шот в шестдесетина страници) и сега вървящата поредица The Boys. Писал съм за тях по-назад. :)


Ако си падаш по мутантските поредици на Марвъл - няколко поста по-назад казах кои за мен са най-добрите от тях (X-Factor v.3, Excalibur v.1 #1-28, 42-67, Uncanny X-Men #94-280, New Mutants v.1 #1-54 - в този ред).
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sat Jun 12, 2010 3:12 am

http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jun 21, 2010 2:09 pm

Споделям накратко впечатления от неща, които прочетох и дочетох наскоро:

1. X-Factor (vol. 3) на Питър Дейвид - прочетох първо до 4то ТПБ включително и съм много силно накефен. Страхотни персонажи с интелигентни диалози, щеше да е хубава чат-пат да се случва НЕЩО, но и така кефи безумно много. Не съм мислел, че онгоинг нещо на Марвел с повече от 2-3 героя ще ме развълнува толкова много. Боцкам си 5то до 8мо ТПБ при първа възможност. И само за протокола - МАДРОКС Е БРУТАЛНО КУЛТОВ!

2. Powers на Бендис - дочетох цялата поредица т.е. прочетох и от 8мо до 12то ТПБ ака Powers Vol. 2. Вторият волюм на Пауърс е определено по-зле от първия и финалните истории издишат малко на фона на високо вдигнатата летва от първа част. Като цяло общата "голямаЮ история в ТПБ 8 до 12 не ме трогна особено много, макар пак да имаше култови сценарни проблясъци. Като цяло - Пауърс е адски силна поредица, ако преглътнете кофти арта (към края въпросният се подобрява силно) ще бъдете богато възнаградени с (предимно) готини сюжети и интересни диалози на lovable и understandable персонажи.

3. X-Men: Rise and Fal of the Shi'ar Empire - като цяло едно доста приятно продължение на готиния Deadly Genesis без обаче да е нещо особено. Класически новичък Марвел - як арт, много герои, които се борят с приличащи на тях лошковци, хубава хартия и без някакъв значим финал....Emperor Vulcan мисля да я пропусна с размах и направо ще си чета космическите неща.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 84 guests