Амулетът на Самарканд от Джонатан Страуд

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Амулетът на Самарканд от Джонатан Страуд

Post by Morgana » Mon Feb 12, 2007 2:12 pm

Прочетох, че излиза 1-ва книга, Амулетът на Самарканд, от поредицата на Джонатан Страуд "Трилогия за Бартимеус", издава Инфодар. Някой чел ли е тази поредица или поне да е запознат с автора, да каже дали си струва да си я взема?
Купих си Куца съдба на братя Стругацки, пак на Инфодар, и нещо не съм особено въодушевена поне след 30-тината стр, които прочетох. Затова сега искам мнение за горната, книгите станаха мн скъпи. :(
pulled out

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Feb 12, 2007 2:21 pm

Взел съм си я, но не съм я почнал. Виж, Куца Съдба я прочетох и съм възхитен :)
And you can't dance with a devil on your back...

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Mon Feb 12, 2007 3:34 pm

Наааайс!! Да не забравиш да дадеш мнение като я прочетеш. :)
Пък Куца съдба аз не съм я отписала, тази седмица ще се заема сериозно с нея, но след Ускорение този соцреализъм, с който почна Съдбата, никак не ми хареса. Дано да си прав и по-нататък да стане увлекателна и интересна.
pulled out

User avatar
Untitled
Commoner
Posts: 48
Joined: Thu Sep 18, 2008 9:00 pm

Post by Untitled » Thu Sep 18, 2008 9:35 pm

Книгата е готина. По мое скромно мнение (скромно като на новак в този форум), смятам че определено си струва. Темата за чиракът-магьосник който се прославя по време на криза е стара и престара, но тук поне лапето не е някакъв сополив ревльо който се крие зад господаря си докато лошите грубо не го изтръгват от там. Главния герой си е чисто и просто озлобено, порастнало и свръхамбициозно чираче което си работи за 'лошите', а Бартимеус е еднакво мъдър и циничен (главно циничен), както подобава на един джин, без разбира се историята си има и още по-луд злодей с още по-зли слуги.
С две думи-интересна и забавна. Надявам се да ти хареса колкото ми хареса и на мен.
''За мен това малко момченце, застанало пред бронзовия кораб на пустинята , постепенно започва да се превръща в символ на човека, изправен пред монголоидните очи на вечността. Зад тях, безнадевдна и безкрайна, се сивееше вълнообразната пустиня. Възможно е и ние с вас да сме там някъде!...Не настоявам!''

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Fri Sep 19, 2008 2:36 pm

Прочетох цялата трилогия, последната е доста слаба, първите две ми доставиха удоволствие! :wink:

NYMPH
Smallfolk
Posts: 11
Joined: Tue Dec 09, 2008 5:23 pm

Post by NYMPH » Tue Dec 09, 2008 5:39 pm

привет на всички :wink: надявам се да съм намерила правилното място да попитам :така Коледа наближава и искам да изненандам приятеля си с някоя мн хубава книга( фентъзи) мн ми хареса тази трилогия ,но той е чел супер мн книги и не знам дали не я е чел,макар,че предполагам ,че не е ,защото както виждам е ново издателство !но има едно голямо Но ,чудя се дори и книгата да е супер яка (както виждам навсякъде ,където проверих) се чудя ами това е трилогия ,и нз дали да му подаря тази първа нига ,или не върви понеже си е трълогия и по-добре да търся нещо интересно ,но от една част???моля ви помогнете ми и ако е по-добре една книга,бихте ли ми препоръчали нещо ново ,за да не го е чел,моля.ще ви бъда мн благодарна ,ако ми помогнете,просто той е чел толкова мн фантастика и фентъзи,но мн искам да му подъря такава книга,просто блясъкът в очите му, когато говори за фентъзи ,искам да го зарадвам ,но не знам дали ще успя без вашата помощ.......

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Dec 09, 2008 5:56 pm

Wow :oops:

е щом с такъв жар, как да не ти помогнем :) за до какви пари става дума?

ето това е доста ново:
http://www.bard.bg/catalogue/?al=%CC&BookID=1148

и доста хвалено. Пак е първа книга от трилогия, но пък е единствената излязла дотук, та няма проблем :)

На колко години е приятелят ти? Трилогията за Бартимеус си е с тийнейджърска аудитория, а и между другото не е особено нова, нито пък издателството - него го има от поне 7-8 години. Като гледам ситуацията нищо чудно точно техните книги да са го запалили твоя човек :mrgreen:

предполагам, че останалите ще препоръчат и други работи
This is it. Ground zero.

NYMPH
Smallfolk
Posts: 11
Joined: Tue Dec 09, 2008 5:23 pm

Post by NYMPH » Tue Dec 09, 2008 6:09 pm

както виждате ,не съм мн в час с фентъзито(голям проблем)и той мн чете,и поради възрастта му (18) доста книги е прочел ,страх ме е да не му купя нещо лошо ,или нещо ,което да е чел.аз вчера го подпитвах с това ,че съм гледала филма дюн,за да разбера дали е чел,а той като се въудошеви,като почна бил чел трите книги по 4,5 пъти и така му блеснаха очите...искам такава книга да му взема и при това ,че съм мн неориентирана в тази среда,бихте ли ми помогнали,попринцип искам да е една книга ....и благодаря ви , наистина мн бъзо се отзовахте :wink:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Dec 09, 2008 6:11 pm

Дюн са повече от три книги, но са много трудно намираеми вече. Но ако те му харесват, можеш да пробваш с тази:

http://www.bard.bg/search/?BookID=743

но тя не е толкова нова, може да е чел :) ако не ти се рискува, се връщам на старото си предложение, като някой друг може и да препоръча нещо по-добро.

естествено, даваш си сметка, че няма как да познаем какво е чел и какво не е :P
This is it. Ground zero.

NYMPH
Smallfolk
Posts: 11
Joined: Tue Dec 09, 2008 5:23 pm

Post by NYMPH » Tue Dec 09, 2008 6:14 pm

да,естествено и съм благодарна,че се опитвате да ми помогнете ....

NYMPH
Smallfolk
Posts: 11
Joined: Tue Dec 09, 2008 5:23 pm

Post by NYMPH » Tue Dec 09, 2008 6:27 pm

ами благодаря ти за книгите ,които ми препоръча .....другото върху ,което се замислям е това ,че всеки има различен вкус,на един това може да хареса на друг не,може би ,ако някой от вас е бил пленен наистина много от книгите ,които е той ...имате сходни предпочитания......нз ,той вчера ми говори мн за това,беше мн въодушечен от света който е описал франк хърбът в дюн и ,колко бил щастлив ,че се е докоснал до този свят,каза ми ,че може би си протоворечал,но ,че айзък азимов му е любимия автор ..... книга,която мн го е впечатлила също е Колелото на времето
Last edited by NYMPH on Tue Dec 09, 2008 6:36 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Tue Dec 09, 2008 6:33 pm

По принцип фентъзитата, които имат само един том не са много. А на нашият пазар са още по-малко :]
Аз се сетих за Темерер http://www.infodar.com/show_book.php?IS ... mqcuiflkj0 , което също скоро излезе и е доста хвалено, но пак е част от поредица, която тепърва ще излиза.
За книгата, която е предложил Моридин, може да питаш приятеля си дали е чел първата поредица (Придворният убиец) и ако я е харесал, мисля че няма начин да не се зарадва на продължението.
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

NYMPH
Smallfolk
Posts: 11
Joined: Tue Dec 09, 2008 5:23 pm

Post by NYMPH » Tue Dec 09, 2008 6:38 pm

ами аз искам една книга ,защото не знам дали е уместно да му подъря една книга от поредица ,а пък осбено от трилогия?

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Dec 09, 2008 6:53 pm

NYMPH wrote:ами аз искам една книга ,защото не знам дали е уместно да му подъря една книга от поредица ,а пък осбено от трилогия?
nymph... подъри му ,попринцип ,една трълогия, и да се свърши plz :(
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Tue Dec 09, 2008 7:09 pm

Пръводачо - иска една книга момичето, не 3.

Ако Азимов му е любим автор и е чел Дюн значи доста чете фантастика, така че спокойно може да му подариш някоя фантастична книга :) Там намирането на единични, а не част от поредица книги е малко по-лесно. Лошото е, че напоследък хубави неща в България не са излизали :( Хайнлайн скоро му преиздадоха няколко неща като "Луната е наставница сурова" - мисля, че е добър избор. Пак има шанс да я е чел де :)

Бтв ако е фен би се зарадвал да му купиш хубаво издание на книга (с твърди корици и хубава обложка примерно) дори и да я има, така че това винаги е вариант! Успех
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 50 guests