Амулетът на Самарканд от Джонатан Страуд

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
NYMPH
Smallfolk
Posts: 11
Joined: Tue Dec 09, 2008 5:23 pm

Post by NYMPH » Wed Dec 10, 2008 11:19 pm

ами супер е досетлив ,а искам да е изненада ,другото ,аз ако го питам ще разбере веднага ,защото ме познава мн добре и нзае ,че аз не говоря за кмиги мн ,защото не чета мн(ashamed) и аз даже сега се притеснявам да не се е досетил вече ,понеже напоследак доста говорим за книгите ,но пък ,ако беше се сетил,щеше да се появи онова негово изгражение ......а го нямаше.......май този път ,се прикрих (пфу) за сега ......че на рд-то му ме беше усетил,че супер мн се бях притеснила акво да му купя и так бях споменала нещо и той....ти за рд-то и нещо беше споменал,че книгата е най-добиря подарък според него .....пък и оня вечвр така се въодошеви,че и аз сама се уверих,че книга най-много ще го зарадва (е може ако бях усъществила другата си идея ,за билети и уредено спане в софия за концерта на любимата му група ,щеше да е още по-яко ама се прецака)

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Thu Dec 11, 2008 12:55 am

Да не са Щурците?

И кажи горе-долу с колко пари разполагаш за подарък, за да са по-уравновесени съветите :)
Момчето явно усеща какво си замислила, ама това и иска. Много мило от твоя страна, че така се стараеш за него :)
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

NYMPH
Smallfolk
Posts: 11
Joined: Tue Dec 09, 2008 5:23 pm

Post by NYMPH » Fri Dec 12, 2008 2:05 pm

ami okolo 30 lv ,но за сега какво мислите за пътуване към Сарантион и Бог на императори ?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Dec 12, 2008 2:36 pm

Боя се че малко хора тук са ги чели, но като цяло Кай е доста добър. Имай все пак предвид, че тези книги са по-скоро художествен роман в историческа сцена (Византия), нежели фантастика. В смисъл всичко е измислено, но е доста базирано на историята :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Fri Dec 12, 2008 2:45 pm

Аз ги имам, но тая година ми беше малко странна, та така и не съм ги прочела. Майка ми и сестра ми(тя е почти на същата възраст като приятеля ти) обаче ги харесаха.
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Fri Dec 12, 2008 2:52 pm

Абе не сме толкова малко които сме ги чели :)

хубави са, не се притеснявай :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

NYMPH
Smallfolk
Posts: 11
Joined: Tue Dec 09, 2008 5:23 pm

Post by NYMPH » Sat Dec 13, 2008 12:33 pm

ами да аз това го прочетох в рецензията на книгата ,и той също мн харесва исторически романи =)

NYMPH
Smallfolk
Posts: 11
Joined: Tue Dec 09, 2008 5:23 pm

Post by NYMPH » Sat Dec 13, 2008 12:35 pm

ами супер ....аз днес поръчах на една фр да разознае и ще видим дали и мойто момче ги е чело =) вечерта ще ви кажа :) :) :) :) :) :) :)

NYMPH
Smallfolk
Posts: 11
Joined: Tue Dec 09, 2008 5:23 pm

Post by NYMPH » Sun Dec 14, 2008 3:40 pm

абе хора получи се така ,че моя приятел казал на това момиче,че е чувал че една книга е много интересна -
Дeцaтa нa Хурин
Дж. Р. Р. Toлкин вие какво милсите за нея ?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Dec 14, 2008 4:21 pm

Бтв това тук е форум на списание (и то със смея да твърдя прилично за ползване съдържание ;р), та все пак може да поглеждаш първо в него :)

имаме статии за всички споменати досега книги и то доста по-подробни от няколкото реда тук.

Хурин: http://www.shadowdance.info/800Broeve/B ... html#hurin
This is it. Ground zero.

User avatar
Eck
Merchant
Posts: 76
Joined: Wed Feb 20, 2008 2:46 pm
Contact:

Post by Eck » Thu Dec 29, 2011 6:16 pm

Много ми хареса "Амулетът на Самарканд", както всъщност и цялата трилогия. :) Втората книга ми беше малко по-безинтересна конкретно в главите на Кити, но третата си изплати напълно това. :mrgreen: Бартимеус е адски готин, особено на бележките под линия съм се заливала от смях.
Земята ни е твърде плитка,
сякаш на небето издълбана
и трепери като водна капка,
Кралят Гарван когато минава.


Моят блог

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Jan 12, 2012 10:48 am

На мен пък най - ми хареса втората книга. Иначе е интересно как може без да се измисля нещо много оригинално, а да се ползват митологични същества да се постигне такъв ефект. Брайън Перо и Паолини май трябва да си вземат поука. Както и множество други драскачи :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests