Книги-Игри

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Apr 04, 2004 8:43 pm

btw в http://www.fantasy.doom.bg намерих една картинка в sci-fi секцията даже си я сложих за аватар, тя е имаше на корицата на една игра ама не мога да се сетя как се казваше, за нещо фантастично ставаше дума.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Apr 06, 2004 8:09 am

Спомени...Според мен книгите игри си бяха много хубаво нещо.Лично аз без тях не знам дали щях сега изобщо да чета книги.Бих казал че те ме научиха да чета.Не знам как е било с вас.Ама аз като малък не можех да си задържа вниманието за дълго на едно място.И тогава дойдоха книгите игри.Добра комбинация от игра и литератъра (поне в някой от случаите).И така постепенно свикнах, свикнах да чета....
А колкото до това кои са най-добри.Лично аз харесвах някой книги-игри в които авторите вмъкваха и по малко смисъл, идеи, а не просто "суха" игра.Другото важно беше стилът.Така че моите предпочитания са за "Кървав меч", "Олтарът на тъгата", "Вкусът на кръвта"... "Господарят на зверовете" също беше добро.А колкото до авторите, имаше някакви природни грешки като Сим Николов.А иначе моите номер 1 са Блонд и Колин Уоломбъри.....
Спомени........

User avatar
Silenius
Merchant
Posts: 75
Joined: Sun Dec 21, 2003 9:44 pm
Location: Руси;)
Contact:

Post by Silenius » Tue Apr 06, 2004 9:47 pm

Ееех, драги съфорумници, насълзиха ми се очите от умиление при спомена за... онези дни хлип :)

Още си ги пазя всичките и да си призная честно като бях болен преди няколко месеца си врътнах 5-6 от тях - еътъй за доброто старо време...

Любими книжки ми бяха Гората на Демона (тя ми беше първата, но си ми остана и любимка:), плътно до нея са Тъмната страна... и Синът на пустинята. Не бяха лоши и Господарят на Зверовете, Изпитанието и Приказки от 1001 кули... А, и Тайната на светещият мъх, тюх, щях да я пропусна:)

Уолъмбъри и Блонд - други няма!!!:)
Либийци: Кадри и специалисти на световно равнище, много търсени по целия свят и предпочитани пред всички други. Но като патриоти те отказват да се продадат като Марадона, дори за по 1000 долара на час.

Муамар Кадафи

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Tue Apr 06, 2004 10:33 pm

Mойта първата пък беше "Тайната на Орките"...
Първата дет' си я купих де, и тъй като нямаше в скоро време други си я преигравах отново и отново...:(
Пък преди известно време бях намерил един човек да продава на старо на една сергия на паара по 1лв, и тъй, пак за доброто старо време си купих няколко:)))
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu Apr 08, 2004 1:18 pm

Моята първа беше градът на крадците. Аз все още си пазя колекцийката, към 200 книжки. И дори като намеря нещо дето го нямам си го купувам и чета... :).. Яко....

Yann Gamgee
Smallfolk
Posts: 1
Joined: Thu Apr 08, 2004 11:23 pm
Location: Sofia
Contact:

Вижте това за книгите -игри

Post by Yann Gamgee » Thu Apr 08, 2004 11:30 pm

Здравейте,

От следващия линк можете да прочетете интервю с Върджил Дриймънд, което публикувах на форума за ролеви игри.
Най-отгоре има линк към стари интервюта с Колин Уолмбъри и Робърт Блонд. Посещавайте форума, за да прочете и интервю с Майкъл Майндкрайм в най-скоро време...

http://forums.rpgbg.net/viewtopic.php?t=2005

User avatar
celibat
Merchant
Posts: 84
Joined: Fri Jan 16, 2004 8:54 pm
Location: Land of dreams

Post by celibat » Fri Apr 09, 2004 12:40 am

Майндкрайм беше номер едно от българските. Супер здрави майтапи ръсеше, пък и той единствен разви добре спортните мениджъри
"Не знам дали се пропих, защото жена ми ме напусна, или жена ми ме напусна, защото се пропих",
Ben,
Leaving Las Vegas

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Apr 09, 2004 2:11 am

Съгласен съм. Колкото и да беше зле литературно, Майндкрайм владееше от игрална гледна точка, някои от книгите му можеха да се преиграват десетки пъти, а мен главно това ме вълнуваше по врмето когато ги четях.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Apr 09, 2004 10:15 am

Хм... Абе до някакжа степен си прав. Ама кофтито е че всъщност при Маиндкрайм нищо не се променяше. Поне в голяма част от книгите му. Така и така стигаш на едно място, въпроса е с колко точки. А аз не съм склонен да му простя толкожа лесно литературните несъвършенства.....

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Fri Apr 09, 2004 4:49 pm

JaimeLannister wrote:Лично аз без тях не знам дали щях сега изобщо да чета книги.Бих казал че те ме научиха да чета. Ама аз като малък не можех да си задържа вниманието за дълго на едно място.И тогава дойдоха книгите игри. И така постепенно свикнах, свикнах да чета....
(със съкращения)
На Колин Уолъмбъри/Любомир Николов би му се сгряла душичката от това изказване - просто една от целите на човека беше да накара "младите хора" да четат...;-) Той ми беше любимият, наред с тандема Блонд/Уейн.
Както и да е, любими заглавия - Валенсианските хроники (Блондовата серия за отец Валенс), "Замъка на Таласъмите" и почти всичко друго,на гореупоменатите автори което съм чел.
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
RossTheBoss
Adept
Posts: 218
Joined: Sat Apr 10, 2004 11:55 pm
Location: На гарата у будката...

Post by RossTheBoss » Sun Apr 11, 2004 1:27 am

Минаха годиини, лаллалаа ;)

И аз, като един от феновете съпътстващи книгите-игри още от прохождането им, да си кажа експертното мнение :wink:

Сим Николов завладя пазара.То поради тази причина умря и жанрът :) След като затворих и последната страница от легендарната трилогия 'Трошачът' нещо от мен си отиде завинаги(дали не беше здравият разум :D ) След това дойде времето на шедьоврите 'Прокълната земя' и неговото продължение (или пък 'Прокълната земя' беше продължението...забравил съм вече), на чието резюме изпаднах в истеричен смях в продължение на повече от 15 минути.Спомняте ли си за 'в полетата те дебнат какaваните и хай-ваните, а в гората пръчоглавите и пернатите кудкудяци...'а и като се намесят постоянно тракащите със зъби човечета - шибидаците, лудницата беше пълна :) Един от 'изборите' които имаше в тази книжка ми се е забил като трън в съзнанието, а именно - '...настъпват две злини.Коя от двете ще избереш? По-малката - премина на.... По-голямата - премини на....' Луда работа.
Тоя човек си беше гений :)

Извън кръга на шегата, любим автор ми беше Майндкрайм.(Димитър Славейков мисля му беше името и слушаше само твърдини :) ) След тях веднага се нареждаха Любо Николов и дуетът Блонд&Уеин.
1st rule - I RULE.

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Thu Apr 29, 2004 3:23 pm

За радост на всички, Ян (Гамджи ;-)) успя да вземе интервю от Майкъл Майндкрайм. Но когато бе качено на форума, във дискусията взе участие и самият Майкъл, което очевидно предизвика всеобщ интерес - темата вече има над 1700 прегледа. Така че - който иска да му зададе въпросче или две - линка е:
http://forums.rpgbg.net/viewtopic.php?t=2092
П.С. Един от последните намесили се в дискусията (която постоянно се изражда и покрива странични теми) е "любимият ви" ;-) Чавдар Ликов. Освен това Майкъл има някои радикални виждания за фентъзито, които (може би) бихте искали да видите.
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu Apr 29, 2004 4:01 pm

Доста интересно интервю и любопитна дискусия. Thanks for the link.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Mon Nov 01, 2004 3:04 am

Хммм тая темичка малко късно я откривам:-))))
И аз бях голям фен навремето - обаче съм купувал книги само на Плеяда, и сам нямам идея защо :?
Колин, Майкъл и Блонд бяха най-великите.
Гората на демона, Замъкът на таласъмите на Колин, Поредицата за Валенс и за вампирите, "Синът на пустинята" на Блонд
и книгите за суперагента, Шангри и "Хлапето" на Майкъл - голяма лудница бяха.
Между другото - така и не разбрах - четвъртата книга от поредицата за хлапето излязла ли е изобщо? Някой ми беше казал, че е спряна или пък изобщо не е излязла (не си спомням вече)- заради многото насилие, дрога, секс и т.н Може ли някой да ми каже какво точно е станало?
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
RossTheBoss
Adept
Posts: 218
Joined: Sat Apr 10, 2004 11:55 pm
Location: На гарата у будката...

Post by RossTheBoss » Mon Nov 01, 2004 5:29 am

Излезе.Обаче май не беше под крилото на МЕГА, а на Хермес.
1st rule - I RULE.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 57 guests