Книги-Игри

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Mon Nov 01, 2004 11:57 pm

Тц, тц, тц - мамка му, в крайна сметка шанса да я намеря след толкова много години май клони към 0 :cry: :x
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Nov 02, 2004 7:51 pm

Mда, така е...
Най- забавното при мен е, че тази поредица много ме беше зарибила, а като излезе последната дори не я изчетох цялата...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Tue Nov 02, 2004 11:51 pm

А някой да знае някой сайт откъдето да се изтегли поредицата за Хлапето или пък други книги игри? Аз търсих по едно време, обаче нищо не открих.

П.С: Дано Майкъл не ме усети кви съм ги писал, че ще ме преследва до дупка :P
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Tue Nov 02, 2004 11:55 pm

аз пък никога не съм играл такива книги-игри.
Фентъзитата най си ме влечаха, както и сега де. Честно казано още си ги играя ;р
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Dec 15, 2011 12:40 am

http://mindcrimeprojectinfo.com/
Майкъл Майндкрайм ще напише книга-игра, ако се съберат 6000 лева. Ако искате да притежавате няколко екземпляра, ще трябва да дадете поне 60 лева сега, а книгата ще е готова вероятно след година. Има и краен срок до края на януари.
Аз не съм била фен на жанра, а и цената ми се вижда меко казано безсрамна :), но понеже знам, че тук има привърженици, реших да изнекромантствам темата...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Dec 15, 2011 9:36 am

Морв, те тия пари не са за него, а за разходи по издаването:)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Dec 15, 2011 9:41 am

Е, ясно, аз не го обвинявам, че ще ходи на спа с парите:) Просто остава фактът, че евентуалният ентусиаст трябва да се раздели с 60 лева за резултат след година и "няколко екземпляра", които може да му излязат скъпо или просто на да не му трябват всичките. Т.е. наистина трябва да е ентусиаст, а не просто купувач.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Feanor
Scholar
Posts: 134
Joined: Fri Jan 16, 2009 12:06 am

Post by Feanor » Thu Dec 15, 2011 9:51 am

Стивън Кинг пробва същото нещо преди години, само че на ниво разкази. Доколкото си спомням, спря някъде на четвъртия или петия, защото не се събра необходимата сума. И тъй като Майкъл Майндкрайм, въпреки цялото ми уважение към него, не е Стивън Кинг, а и българският купувач е доста по-беден и нежелаещ да се раздели с парите си от американския, перспективата не е добра. Но пък си струва да се пробва, ако има желание -- крайно време е отчайващо остарелите бизнес модели да се заменят с нещо работещо в информационната ера, а това няма как да стане без проба и грешка.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Thu Dec 15, 2011 10:02 am

Явно се е вдъхновил kickstarter, което не е лоша идея принципно. Щеше да е по-добре ако съвсем беше спазил модела, т.е. хората да получават различни бонуси в зависимост от парите, които са дали. Както и да е, ако условията, които е посочил са искрени, не виждам нищо срамно в цялата работа и му пожелавам успех :)

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Dec 15, 2011 2:56 pm

Тя идеята не е на ММ а на част от феновете - тия 6000 лева ги хвърли в случен разговор, като нещо хиперболизирано само че се намериха ентусиасти да почнат да ги събират и нямаше вече как да се отрече.
Ако прочетете ще видите че сам си оценява труда като писател на 18 лева на час , и понеже щял да вложи 500 часа за книгата значи влагал 9000 лева от негова страна без да си ги иска и това било повече от това което давали феновете.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 24, 2013 9:16 pm

А аз от сантиментални чувства и щото беше за почти без пари, сдобих това:
Spoiler: show
Image

^_^
And you can't dance with a devil on your back...

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sat May 25, 2013 9:17 pm

Roland wrote:А аз от сантиментални чувства и щото беше за почти без пари, сдобих това:
Spoiler: show
Image

^_^
Тази колко ми беше сложна не е реално просто. Сигурно съм умирал поне 10-15 пъти още в началото някъде, ахаха. Оригиналното издание е бижу обаче, така като гледам.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 25, 2013 10:52 pm

Оригинален артефакт от 87-ма :)
And you can't dance with a devil on your back...

Robert Jordan fan
Farmer
Posts: 67
Joined: Mon Oct 11, 2010 5:10 pm

Post by Robert Jordan fan » Sun May 26, 2013 12:50 am

Рол вероятно е роден тогава, затова му се вижда толкова отдавна. :) Иначе само 4 години по късно книги-игри (включително и тази) вече излизаха и у нас, и то в не по-малки тиражи.

Така и така съм се включил, да поканя всички, които имат някакъв интерес към книги-игри и нови оригинални КОМИКСИ (на английски, от известни поредици), на щанда ни КНИГИ-ИГРИ на Панаира на книгата в НДК другата седмица от петък до неделя вкл., 28 май - 2 юни).
Life's too short to take it seriously.

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Sun May 26, 2013 7:03 pm

Roland wrote:А аз от сантиментални чувства и щото беше за почти без пари, сдобих това:
Spoiler: show
Image

^_^
Нереално яка поредичка! И аз много мрях на втората, не толкова на първата, а когато най-накрая намерих третата, вече бях поохладнял към книгите-игри... така и не събрах остатъка...
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests