Джонатан Стрейндж и Мистър Норел - Сузана Кларк

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Wed Jan 17, 2007 12:43 am

Roland wrote:Подкрепям с две ръце.
А, не е възпитателно така.

Едната ти трябва да е заета да пише, пише...

К:ДДД
Аз съм мазохист. От грубостта и агресивната глупост ме боли ужасно, но нещо ме кара да продължавам...

Ако не харесваш думите ми, спомни си: винаги можеш да ми спретнеш бан.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Fri Jan 19, 2007 11:21 am

Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 19, 2007 11:39 am

Дам, човекът разбира явно :) Макар че отде я е зел за 18 кинта, не ми е много ясно...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Jan 19, 2007 11:44 am

Roland wrote:Дам, човекът разбира явно :) Макар че отде я е зел за 18 кинта, не ми е много ясно...
Сигурно от някой интернет доставчик от сорта на bgbook.dir.bg или mobilis.bg и други подобни.

Hagal
Commoner
Posts: 30
Joined: Sat May 29, 2004 1:19 pm

Post by Hagal » Sat Jan 20, 2007 12:22 pm

И аз я купих за толкова в Оринджа:)

User avatar
Benedict
E'lir
Posts: 178
Joined: Sat Jun 26, 2004 8:19 pm

Post by Benedict » Tue Jan 23, 2007 10:31 am

Т`ва в на Алвин блога:
At 23 Януари, 2007 08:18, Anonymous said…

Радвам се, че книгата ви е харесала. Аз имах огромното щастие да живея с (в?) нея близо година, докато я превеждах. Извинявам се за печатните грешки, които коректорката поради голямото напрежение (бързо, че да излезе за Коледа!) не е успяла да оправи, дано не са твърде много. Аз с едно прелистване намерих четири-пет. Каня всички ви на премиера утре вечер в голямата книжарница "Хеликон", някогашното кино "Витоша", от 18 ч. (пада се 24 януари). Ще има викторина с въпроси като за идиоти относно продукцията на издателството, можете да спечелите безплатна книга.

До утре вечер,

преводачката.
Един вид среща с "Прозорец". Жалко, че не съм от София, щото определено бих наминал. С нещо тежко :lol:

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sun Jan 28, 2007 11:20 am

Покрай полууспешните ми опити да уча успях да попрочета малко от книгата преди лягане - битката при Ватерло :shock: :shock: :shock:

Толкова добра глава... Може би засега най ми хареса от цялата книга, толкова красив стил, хем хумор има, хем баталии, хем тонове магия(и красива), че даже и малце трагизъм, нещо нетипично за книгата. Много, много съм доволен от тая книга засега:)
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
shannara
Misting
Posts: 260
Joined: Tue Jan 11, 2005 1:39 pm

Post by shannara » Mon Jan 29, 2007 1:18 pm

Драпам в момента до към страница 200. :D Книгата е много добра - първата асоциация, която ми хрумна е Джейн Остин(това преди да обърна на задната корица и да видя, че и други са я направили тая връзка). Та Остин - с маниерниченето на героите и иронията на авторката, обаче с магия.
Според мен обаче бележките под линията са малко в повече - не знам за вас, но мен много ме разсейват и ми прекъсват разказа. Едно е да четеш странична история в повествованието, друго е да четеш препратки и бележки постоянно.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jan 29, 2007 1:25 pm

О, много разкошни има сред тях :) Цяла приказка имаше на едно място. Не знам, мен не ми пречат.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Mon Jan 29, 2007 1:38 pm

На мен също ми идват много на място. В друг случай биха били дразнещи, но на Кларк стилът е толкова приятен, че бележките само ме увличат по-силно в света на книгата.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Jan 29, 2007 1:51 pm

И на мен ми харесват, и аз съм горе-долу до мястото, докъдето е Шанара, книжката определено е интересна, макар че май ще е по-добре да я прочета и в оригинал, след като чувам, че е далеч по-увлекателна така ...
This signature is not yet rated

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Mon Feb 05, 2007 2:43 pm

Аз след известен период време прекаран в спестяване най-накрая си взех книжката.Много съм доволен макар да съм в началото,още от първата страница грабва,стилът е прекрасен.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Feb 05, 2007 3:22 pm

Абе позарязал съм я аз за са, че малко неудобно на компа в тоя случай. Ше я зема по-натам на английски, спокойно да си я дочета.
:ninja:

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Thu Feb 08, 2007 1:53 pm

Вече съм на втората част и просто грухтя от кеф.Не виждам повод за оплаквания от рода на "има много сюжетни линии и твърде много герои",чел съм Малазана джийз :D Много ме радват героите до един са някакви постоянно променящи се и докарват онази сивота на Мартиновите персонажи без да им се налага да бият,колят и изнасилват.Тази книга в буквален смисъл *не се оставя* :shock:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sat Feb 10, 2007 10:30 pm

Изчетох я. Разкошна. От първата до последната 1006-а страница:) Не само, че е най-доброто фентъзи за 2006-а на бг пазара ИМО, но е и едно от най, ама най-добрите, които съм чел изобщо. Книгата си е съвсем завършена и въобще страхотно построена, но аз искам още:) Не толкова Стрейндж и Норел, колкото още от същия алтернативен свят, магията му и стила на Сузана Кларк:) Не, сериозно, все още не мога да проумея как книга от 1000 плътно напечатани страници, в която действието хич не е в изобилие, успя да ми доскучее едва за 30на странички(и то май щото ми се спеше) и то накрая на тия тридесет страници все пак се реваншира и ме разсипа от кеф със съвсем неочакван обрат:)
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests