Джонатан Стрейндж и Мистър Норел - Сузана Кларк

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Wed Aug 08, 2007 3:06 pm

а какво стана накрая с Ласелс или не е много ясно?

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Wed Aug 08, 2007 3:21 pm

Spoiler: show
Като уби рицаря на Замъка на изваденото око и сърце, се превърна в следващия рицар и явно идеята е да стои там и да пази замъка докато не дойде някой, който да го убие и да заеме мястото му.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Aug 08, 2007 3:33 pm

Spoiler: show
Аз стигнах до същото заключение. А и изглежда че няма да е трудно друг да го пречука него! :wink:
Много ми се иска да го притежавам, това "книжле". Май като се върна в Барна ще седан сериозно да се разтърся.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Wed Aug 08, 2007 4:20 pm

аз пък искам да имам новата книга на Кларк-The Ladies of Grace Adieu,която всъщност представлява сборник с разкази.дали ще излиза скоро на бг,някой знае ли?

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Wed Aug 08, 2007 5:06 pm

По-точният въпрос е ще излезе ли въобще :wink:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Wed Aug 08, 2007 6:00 pm

и ако излезе,колко ли ще струва ? Прозорец като нищо могат да й лепнат цена 25 лв,въпреки че е по-кратка от Джонатан Стрейндж и мистър Норел :lol:

User avatar
Таерин
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Thu Oct 18, 2007 2:43 am

Post by Таерин » Thu Oct 18, 2007 3:01 am

оо,великолепна книга!грабна ме бързо.пак ще я прочета.мрачмната антмосфера на англия от 19-ти век е съчетана доста умело с измислицата.сузана кларк се есправила блестящо.вмъкнала е и доста як хумор.спомням си колко се смях,когато четях за преживелиците на един прислужник,май беше на бащата на джонатан стрейндж,дето го пратиха да намери някаква ферва и по пътя му се случиха разни беди.
любимите ми герои са стрейндж,чайлдърмас,норел и джон ъскглас.
Spoiler: show
обаче наистина бях разочарована,че той не се появи в действието почти.май само накрая.иначе ставаше дума за него само от позицията на историческите хроники.
образът на стивън е доста привлекателен.той е прислужник на англичаните,и все пак не иска да им навреди,макар че дежнтълменът с коса като глухарче може да му помогне да си отмъсти.
Spoiler: show
стивън ми допадна със своята скромност и че накрая добротата му надделя и участва в победата над феята.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Oct 18, 2007 8:22 am

Моля да не разказваш цялата книга все пак, използвай спойлер бутона горе.
This is it. Ground zero.

User avatar
Таерин
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Thu Oct 18, 2007 2:43 am

Post by Таерин » Fri Oct 19, 2007 6:20 pm

да си имаме уважението,но разказах съвсем незначителни части! :x :x :x :x за цялата книга би ми отнело далеч повече място!не преигравайте,ако обичате.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Oct 19, 2007 6:22 pm

Освен дето си разказала края :) Не е нужно да разкажеш цялата книга, за да развалиш на някого кефа от четенето й ;) Chill.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Nov 12, 2007 4:46 pm

Оле мале кооолко е тегаво това за четенееее. Интересно е де, ма ми съкращава живота и май нема да успея я дочета страница по страница подред. Ше се диагонали мощно. :twisted:
:ninja:

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Nov 12, 2007 5:35 pm

Рол ше те нападне ръчно като се върне. :shock:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Nov 12, 2007 7:21 pm

Аз не влизам в спорове :)
:ninja:

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Nov 12, 2007 8:41 pm

Ксел ще изпуснеш половината удоволствие така. И даже може би ще се разочароваш от книгата. :roll:

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Mon Nov 12, 2007 9:17 pm

Хич не е тегаво даже, изчетох го за няколко дни само, а по принцип се влача поне седмица с много по-малки като обем книжлета. Може да си е някакъв мой проблем де :)
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 11 guests