Някои интересни статии за РОБЪРТ СТАНЕК

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Mon Jul 16, 2007 6:12 pm

след онова невероятно удоволствие,причинено ми от статията за великия писател робърт станек,аз препоръчвам на inkheart да....хмм....спре да защитава тези недолюбвани в този форум хора..
а също така на господин спархоук искам да пожелая душевното здраве,което така му липсва, и да отиде да си резюмира принципно ужасни книжки по тъп начин и да спре да подлъгва добрите хора да си ги купуват.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Dec 19, 2007 1:51 am

Станек не си поплюва, гледам на Амазон са изтрили практически всички негативни ревюта за неговите книги и сега всичките имат максимален рейтинг. Явно е платил здраво или ги е заплашил със съд, въобще тоя човек е мошеник от класа.

Link
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Алекс Султанов

Post by Алекс Султанов » Wed Dec 19, 2007 2:03 am

М-р Станек е пътеводната ми звезда. 8-)

И живото (засега) доказателство, че не само в България се пробива с криминална наглост.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Dec 19, 2007 6:51 pm

Абе да не би "Станек" да е третата самоличност на Shayhiri/Алекс :D :D :D

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Wed Dec 19, 2007 9:04 pm

Е малко го надценяваш нашия човек. :wink:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Nov 18, 2009 6:58 pm

http://www.facebook.com/group.php?v=inf ... 1063018682 МУАХАХАХАХАХАХАХАХA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Бтв, ако някой оттук адне групата, получава перманентен бан. Ще следя :neutral:

...




... :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Nov 18, 2009 7:01 pm

And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Nov 18, 2009 8:35 pm

Roland wrote:http://www.facebook.com/group.php?v=inf ... 1063018682 МУАХАХАХАХАХАХАХАХA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Бтв, ако някой оттук адне групата, получава перманентен бан. Ще следя :neutral:

...




... :lol:
Стига бе, то и Спарки би събрал повече фен база.

Което ми напомня, че нямам тътпение за втората част от колоса за Ралмия.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Nov 19, 2009 1:08 am

June, 2009

Dear Readers,


Just a quick update to tell you about an important milestone in my writing career: my 100th book is being published this year. I invite you to celebrate with me and share the news with others. Thank you for being a reader!



Robert Stanek
Той наистина ли е написал 100 книги?!
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Nov 19, 2009 1:34 am

Графоманията е тежка и трудно лечима болест. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Nov 19, 2009 1:38 am

Ама те се издават!
Да, знам, от него си, ама все пак...! Отде такива пари?!

А може би част от тях са издадени от други издателства? :shock:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Nov 19, 2009 2:33 am

Повечето му книги са "как да си инсталираме уиндоуса" комютърни наръчници бтв. И тях не знам кой му ги издава, но "художествената", ако мога да поразтегля термина, литература си я издава сам.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Thu Dec 10, 2009 9:46 pm

Днес за първи път имах шанс да се сблъскам с този сайт - да, признавам си, че до днес не бях чувал за него и незнаех за съществуването му. Както и да е. Успях да прочета достатъчно количество от темите във форума с придружаващите ги коментари (само темите за книги), и останах приятно изненадан от написаните неща. Добре оформен форум, отнемайки целият ми следобяд, така че явно е привлякъл вниманието ми. Стига със суперлативите и да карам по същество.
За да достигна до мнението ми по дадената тема, ще трябва да започна малко off-topic, така че имайте търпение. Постоянно посещавам сайта на ИнфоДар, заради информация за най-харесваното от мен фентъзи "Вещерът". (Тук е момента да кажа, че през ръцете ми са минали минимален брой фентъзи книжки, така че изразявам единствено и само мое мнение от това, което съм прочел, а не повлиял от различни коментари. Другото, което трябва да кажа е че литературното ми ниво не е собено голямо, но въпреки това съм убеден, че не е и на минималното равнище или клонящо към нула). Та при честите ми посещения там, чета и други постове за книги. И постоянно срещам постове на DartSparhawk и постоянните му суперлативи за най-различни фентъзи книги от издателството. Според мен или наистина до такава степен му харесват "произведенията", които коментира или толкова много си е повярвал, че дори и да са най-голямата боза (а да Робърт Станек е точно това и не мисля и да се опитвам да се изразявам за това "произведение" по по културен и недетински начин, но за това после) щом той изразява позитивни мнения за тях значи са такива. Еми, не. Много далеч от истината.
Ще продължа още малко off-topic. Първо, един юзър от тази тема сравни Станек с Толкин. Браво, това нямаше как де не ме подразни повече. Да, вярно, че Толкин не някакъв мастър на литературно ниво и похвати, но въпреки това произведенията му са написани на доста сносно ниво . Ниво, което лично мен ме удовлетворява и което аз харесвам. И неговите творения за мен са доста приятно и добре написано четиво. Второ, исках да вмъкна нещо и за прехваленият Салваторе. Аз съм огромен фен на Dungeons&Dragons компютърните игри, като Icewind Dale е една от любимите ми. След като разбрах, че играта е правена по книгите на Салваторе горях от нетърпение, кога ще имам радостта да ги срещна и на българския пазар. Снабдих се с трилогията за Icewind Dale и досега това са единствените книги, които съм прочел от Салваторе и честно казано, нямам намерение да прочета нещо друго написано от него. Трилогията беше на сносно ниво, но само толкова. На места доста интригуваща, на места скучновата. Най-вече се разочаровах и заради плачевния превод на ИнфоДар, които изобщо не си бяха направили труда да се запознаят поне малко с D&D терминологията. Може и да са си оправили превода на другите книги, за което лично се съмнявам, но желанието ми вече е убито. И дотук със сблъсъка ми със Салваторе. И тъй като ИнфоДар са закупили правата на книгите от Изгубените Кралства силно се надявам да не осакатят и другите автори, които ще издават, защото аз имам огромна нужда от сносно написани и преведени D&D произведения.
Толкова от досега ми с фентъзитата на ИнфоДар. (повтарям "Вещерът" е издържано и много добре, даже перфектно, написано фентъзи според мен, а за превода мисля да се доверя на хората които са го чели на родния полски, и казват че е добър. Така че, благодаря на ИнфоДар за книгите на Сапковски, да не кажат, че просто така съм решил да ги плювам за щяло и нещяло). Та сред фентъзи "гениите" за Sparhawk освен Салваторе, Тери Брукс(с който лично не мисля и да се сблъсквам) е и "почитаемият" ни и изключително дискутиран, вече в 13 страници от тази тема, "писател" Робърт Станек.
От къде ги намирате тия, бре? Мозъчно осакътяване. За да не се изказвам напълно безмислено и пристрасно, реших да прочета книгата преди да пиша каквото и да е по неин адрес. Голяма грешка. Много, много голяма грешка. Славаторе си беше цвете пред това. Даже букет цветя. За историята няма да коментирам нищо, защото наистина нервите не ми издържаха и захвърлих четивото преди да мога и да разбера нещо по конкретно от нея. Толкова неграмотно и по детински написана книга не бях срещал (все пак броят на прочетените от мен книги не е значително голям, така че е възможно да има и по зле от тази). Но тази книга ме покърти. Дори и на хардкор читател не бих я препоръчал. (Аз съм голям фен на киното и съм изгледал тонове бози само и само, за да видя докъде може да стигне човешката простотия и безхаберство, а и едновременно да ми помогне да различавам кои са стойностните филмови продукции). Но един филм за час и половина до два може да се изтърпи някакси, но да изгубиш повече време (аз съм доста бавен читател) за такава небивалица, дори и мазохист е недостатъчно определение. След такова "четиво" дори и комиксите за Мики Маус бих ги определил като върхово "литературно" постижение. Изключително неграмотно написана книга. Описанията в нея могат да се сравнят само с описанията на едно дете, за храната която е яло на обяд и защо му е била вкусна. Даже съм на мнението, че дори и детето, ще успее да се обоснове по добре от този псевдо "автор". Пълна пародия и гавра с почитателите на фентъзи книгите, а и на книгите, изобщо. Разочароващо е как такива определящи се като "писатели" хора, все повече и повече пълнят българския книжен пазар. Аз ви предлагам ако искате ние да се съберем и да напишем някаква книга. Няма да е някакъв шедьовър, но все пак се съмнявам, че ще успеем да сътворим по-голяма помия от тази на Станек. И тъй като явно има хора, които да дават пари за тази боза, преспокойно мога да прогнозирам, че нашето общо "произведение" може да изкара не малко пари. Че кой ти дава някой друг лев повече?
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Dec 10, 2009 10:27 pm

Като спомена писането на книга - нима не си се докоснал до творбата "Хрониките на Ралмия"? :twisted: :mrgreen:
Има тук една дребна темичка за нея. :P

Иначе разтовари с Пратчет - по възможност в оригинал.
Ако ще е превод - избягвай "Пощоряване", но преводите на Владимир Зарков стават ако не си англочетящ.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Thu Dec 10, 2009 11:18 pm

Искаш да ме "убиеш" напълно нали?!? Преди време бях чул за тъй наречените "Хрониките на Ралмия". Беше ми достатъчно да прочета само анотацията на книгата, за да разбера че просто никога под никакъв претекст не трябва да се до косвам до това четиво.

А относно Пратчет. От близо 5 години се каня да прочета нещо от него, но все нещо ме спира. Незнам какво точно. Но в най-скоро време определено мисля да започна с "Добри поличби", дори и това да не е от най-добрите четива с които да се запознаеш с Пратчет (поне според някои хора).
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 85 guests