The Official George R. R. R. R. Mar.r.r.r.tin Topic

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Apr 29, 2014 8:18 pm

А бе, хора, доде ми нещо на ума. Чакай да туря спойлер тага.
Spoiler: show
Значи, внезапно ме осени, че между Тирион, Денерис и Джон има нещо общо - и на тримата майките им умират при раждане (ако приемем, че Джон е резултат на Л+Р).

Са, това случайно ли е според вас, или Мартин го е сложил, за да подсили съмненията за произхода на Тирион?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Apr 29, 2014 9:09 pm

Добре де, защо хората още са се хванали за Тирион ми е чудно, като пета книга ни интродюснаха
Spoiler: show
нов Таргариен
? Не че теорията с Тирион е съвсем в джаза, но ми се струва по - невероятна от другата.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
dido_demirov
Merchant
Posts: 95
Joined: Wed Nov 09, 2011 7:07 pm
Location: Shumen

Post by dido_demirov » Tue Apr 29, 2014 9:28 pm

Marfa wrote:А бе, хора, доде ми нещо на ума. Чакай да туря спойлер тага.
Spoiler: show
Значи, внезапно ме осени, че между Тирион, Денерис и Джон има нещо общо - и на тримата майките им умират при раждане (ако приемем, че Джон е резултат на Л+Р).

Са, това случайно ли е според вас, или Мартин го е сложил, за да подсили съмненията за произхода на Тирион?
Spoiler: show
Ако говориш за трите глави на дракона според мен няма как единия от тях да е Тирион. Понеже е предречено, че избрания ще се роди от родословието на Ерис и Риела

User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Post by Lyanna Stark » Tue Apr 29, 2014 10:24 pm

Spoiler: show
Някой май не е чел теориите за произхода на Тирион... :P

По въпроса на Марфа - може да е случайно, все пак много жени умират при раждане, но може и да е символично. Не знам. Мисля, че съм виждала дискусии точно по този въпрос някъде из форумите, но не помня къде точно.

Клеймор, новият Таргариен е... силно съмнителен, да не говорим, че очевидно няма да се съюзи с Денерис. Войната между тях ще е втория Танц на Драконите, което Мартин беше казал директно. Освен това Тирион е главен герой и хората са се хванали за него, защото просто много повече им пука за него, отколкото за вероятно фалшивия Егон.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Apr 29, 2014 11:18 pm

Е чела съм ги де! Просто сега ми направи впечатление тва за майка му и пр. :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Post by Lyanna Stark » Tue Apr 29, 2014 11:38 pm

Това за четенето не беше отговор към теб, а към dido_demirov. :) По твоя въпрос е само втория абзац, на който затова пише "по въпроса на Марфа". :P Съжалявам за объркването.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Apr 30, 2014 3:33 am

Marfa wrote:А бе, хора, доде ми нещо на ума. Чакай да туря спойлер тага.
Spoiler: show
Значи, внезапно ме осени, че между Тирион, Денерис и Джон има нещо общо - и на тримата майките им умират при раждане (ако приемем, че Джон е резултат на Л+Р).

Са, това случайно ли е според вас, или Мартин го е сложил, за да подсили съмненията за произхода на Тирион?
Spoiler: show
Не е случайно, просто са главните герои във фентъзи епос и затова е задължително майките им да си го вземат възможно най-рано. Друго си е сиракът-юнак, класика отвсякъде. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
dido_demirov
Merchant
Posts: 95
Joined: Wed Nov 09, 2011 7:07 pm
Location: Shumen

Post by dido_demirov » Wed Apr 30, 2014 10:55 am

Lyanna Stark wrote:Това за четенето не беше отговор към теб, а към dido_demirov. :) По твоя въпрос е само втория абзац, на който затова пише "по въпроса на Марфа". :P Съжалявам за объркването.
То изглежда и за съм се объркал :) Помислих че Марфа говори за вероятноста Тирион да се окаже обещания принц. Иначе съм чел въпросните теории.

LaughingSkull
Farmer
Posts: 64
Joined: Thu May 01, 2014 1:13 am

Post by LaughingSkull » Thu May 01, 2014 3:45 am

Здравейте. За пръв път пиша в този форум, въпреки че дълго време съм лърквал. Реших да пиша, понеже съм голям фен на поредицата и ми се струва, че това в момента е най-активната тема посветена на книгите, в който и да е български форум и дефакто единственото БГ място, в което може да се обсъжда книгата с адекватно информирани хора. (изключвам може би бгмама, ама там не стъпвам :D )

Както виждам, голяма част от дискусиите тук са относно предположения и теории за това какво ще се случва в останалите две книги. Затова предлагам една теория, която най-вероятно не е дискутирана. Аз лично я видях от един чуждестранен форум.

Както знаете, Мартин много обича да предвещава бъдещи събития цели книги преди те най-накрая да се случат. Едва ли не всяко изречение има своята тежест и значимост, и често на второ четене осъзнаваме, че дадени сцени, имена, дори уж случайно подхвърлени реплики на практика бегло или конкретно "предсказват" събития, които стават по-нататък.

Следват спойлери за всички 5 излезли книги

Теорията:

Имената на вълчищата на Старкските деца не са случайни и имат отношение към развитието на героите на които принадлежат.

Тълкувания:

Sansa - Lady - Санса идеализира южняшкия дворянски живот и мечтае някой ден да е лейди в някой разкошен замък. Но още в началото на първата книга, вълчището й е умъртвено, с което и ефективно се слага край на мечтите й (но тя естествено не го знае тогава). Оттам насетне, Санса така и не става нещо повече от пионка в ръцете на други хора, които я използват за собствени цели, и в крайна сметка връзката й със Старките е прекъсната. Дотук с лейдито.

Arya - Nymeria - Според легендата, Нимерия е ройнска кралица, която преди хиляди години превежда народът на Ройн през тясното море и го заселва във Вестерос. По същият начин, вълчището на Аря вилнее в речните земи, предвождайки глутница от десетки вълци. (Това се разкрива в книга втора, Аря го дочува в една механа)

Bran - Summer - Тук паралелите са няколко. Първо, Бран е роден през дългото лято и буквално целият му живот досега е изминал през това лято. Второ, сега след като вече е част от Горските чеда, най-вероятно ще е ключов играч в битката срещу настъпването на Студа и Зимата (Другите). И трето, Бран ще е един от малкото герои, които ще доживеят да видят лятото след предстоящата зима.
Spoiler: show
Jon - Ghost - Много широко разпространена теория е, че Джон ще се превъплъти във вълчището си след като го убиват и известно време ще броди като "призрак". Но тъй като не можем да сме сигурни, че това наистина ще се случи, засега това остава най-слабото звено в теорията.
Robb - Grey Wind - След като обявява бунта си и започва да настъпва на юг, Роб постига три победи, като всяка битка е изненадваща и бърза, вместо директна и изтощителна. Тоест един вид "ветровита" победа, внезапно появила се от нищото.

И накрая, най-важното:
Rickon - Shaggydog
Spoiler: show
Вижте това.
Накратко, терминът "shaggy dog" съответства на повествованчески троп, който се състои в дългото и засукано разказване на някаква история, което предполага някакъв ефектен завършек, а в крайна сметка завършека се оказва неочакван и неудовлетворителен. Тоест, изглежда че всичките тези разкарвания на Рикон, избягването му на Скагос, както и желанието на Мандърли да го инсталират като владетел на Зимен хребет в крайна сметка ще се окажат за нищо.
Е, какво мислите? :D

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sun May 11, 2014 12:34 am

LaughingSkull wrote:Здравейте. За пръв път пиша в този форум, въпреки че дълго време съм лърквал. Реших да пиша, понеже съм голям фен на поредицата и ми се струва, че това в момента е най-активната тема посветена на книгите, в който и да е български форум и дефакто единственото БГ място, в което може да се обсъжда книгата с адекватно информирани хора. (изключвам може би бгмама, ама там не стъпвам :D )

Както виждам, голяма част от дискусиите тук са относно предположения и теории за това какво ще се случва в останалите две книги. Затова предлагам една теория, която най-вероятно не е дискутирана. Аз лично я видях от един чуждестранен форум.

Както знаете, Мартин много обича да предвещава бъдещи събития цели книги преди те най-накрая да се случат. Едва ли не всяко изречение има своята тежест и значимост, и често на второ четене осъзнаваме, че дадени сцени, имена, дори уж случайно подхвърлени реплики на практика бегло или конкретно "предсказват" събития, които стават по-нататък.

Следват спойлери за всички 5 излезли книги

Теорията:

Имената на вълчищата на Старкските деца не са случайни и имат отношение към развитието на героите на които принадлежат.
Spoiler: show
И Джон Сноу ли убиват, тоя рррр мартин си изби всички стойностни като характери персонажи.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun May 11, 2014 11:22 am

Привет на Laughing Skull :)
само като забележка - обикновено не спойлим за последната книга, т.е. слагаме в спойлер таг. Та така и по повод коментара на Колди по-долу.

Иначе теорията е яка, но специално в случая с Рикон мисля, че става малко far-fetched, а реално това е най-интересната й част. Другите са малко като self-fulfilling prophecy, имената им - а също и съдбите на съответните деца - са просто функция на характерите им.
This is it. Ground zero.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun May 11, 2014 11:29 am

Бтв як списък с теории:

http://asoiaf.westeros.org/index.php/to ... eories-v2/
This is it. Ground zero.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Sat Jun 14, 2014 4:40 pm

Препрочетох Танц с дракони и си промених мнението за нея към положително. Явно преди първия и прочит съм имал много по-големи очаквания. :lol: Историята е хомогенна и все пак, имаме много още да очакваме от следващите книги. Които ще излязат кой знае кога...

User avatar
Gilraen
Scholar
Posts: 108
Joined: Thu Feb 07, 2008 12:32 pm

Post by Gilraen » Thu Jul 24, 2014 10:18 pm

Дълго и интересно според мен интервю с Мартин в Ролинг Стоун.

Покрай много други неща за историята (и не само), авторът споделя и кой е убил Джофри:)

Аз не съм точно почитател на тази поредица, но имаше моменти, които здраво ме държаха, докато четях. Както и да е, два линка към интервюто, на английски и на руски език. Май тук всички четат предимно на английски, но все пак:)
Чета списанието и форума, но може да се каже че не пиша, та ако мястото на тази информация не е тук, се извинявам.

http://www.rollingstone.com/movies/news ... w-20140423

http://rollingstone.ru/cinema/interview/19999.html[/url]

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Jul 25, 2014 3:06 pm

Хареса ми интервюто, върна му малко човешки облик в очите ми. (Покрай отказа на Мартин да довършва поредицата съм почнала да мисля за него по определен неласкав начин.)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 33 guests