The Official George R. R. R. R. Mar.r.r.r.tin Topic

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: The Official George R. R. R. R. Mar.r.r.r.tin Topic

Post by Yan » Fri Mar 18, 2022 4:54 pm

The Onion и те се забавляват:

https://www.theonion.com/george-r-r-mar ... 1848663743
George R.R. Martin Presses Ghostwriter On What’s Taking So Long
Yesterday 11:20AM

SANTA FE, NM—Insisting that he simply wanted a clear timeline for when the freelancer might finish work on the next installment in A Song Of Ice And Fire, George R.R. Martin reportedly sent an email to his ghostwriter Jeffrey Goldman Thursday to press him on what was taking so long with The Winds Of Winter. “Hey Jeff, just checking in on how the latest chapters are looking and whether you see a clear end date here,” said the acclaimed author in the latest of several follow-up emails to the contracted writer about his work penning the hotly anticipated fantasy novel. “Not trying to rush you here. Fans are excited! And they loved A Dance With Dragons. Just a reminder, though, that we’d agreed on a mid-2022 publication date. Let me know if there’s anything I can do on my end to expedite things.” At press time, Martin had sent another message to the ghostwriter calling such delays “disappointing” and reminding him that the $2,500 fee agreed to in his contract could be lowered.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

LaughingSkull
Farmer
Posts: 64
Joined: Thu May 01, 2014 1:13 am

Re: The Official George R. R. R. R. Mar.r.r.r.tin Topic

Post by LaughingSkull » Mon Nov 14, 2022 2:27 am

^ хаха това е добро, но ако трябва да съм честен, прекалено ЛЕКИЧКО са му сипали.
Трябваше дооооста повечко да го насолят и да го натиснат.
NOT ENOUGH SATIRE !!! :twisted:


А сега е време да обърна внимание на нещо, което бях зачекнал и загатнал още края на миналата година (!!!) . :P

.
LaughingSkull wrote:
Fri Dec 17, 2021 11:15 pm
Ambartanen wrote:
Thu Dec 16, 2021 7:49 pm
Самият ти се съгласи, че няма никакъв шанс да я завърши в две книги.
Опс, сега се хващам че не съм се изказал достатъчно точно в предния си пост. Там ще редактирам това, което ще уточня сега:

Вярвам че на Мартин две книги ще стигнат, за да завърши поредицата.
НО... не вярвам че ще успее да я довърши. Пепел ми на устата! :X

В евентуален следващ пост дори бих обяснил защо смятам така...
...оф... в какво ме забъркахте! :)
.

Ето какво имах предвид:

Някъде докъм 2015-16та година отношението ми спрямо ДжРРМ неотклонно е било такова като на към Божество.
От момента, в който за пръв път се запознах с книгите през 2007ма, проследявайки развитието им през годините, навлизайки на дълбочина в lore-а на Вселената на Planetos, както и свидетелствайки прерастването им във ФЕНОМЕНА Game of Thrones,
аз неизменно се бях застопорил в схващането и вярата си че ставам свидетел на това как Историята се променя пред очите ни -- че Game of Thrones не е просто "поредният сериал", а е едно ЯВЛЕНИЕ, което всъщност промени Света...
...към ПО-добро и ЗАВИНАГИ. :)

Game of Thrones беше Глобалното събитие, което дефинира Духът на Времето на едно цяло десетилетие, прекрачвайки
поколенията, по същия начин по който Виетнам (примерно) ще да е постъпил с Човечеството в периода 1960-1970.

--

Някъде къмто 2015та - 2016та година обаче вече започнах да виждам Мартин в една друга светлина,
и това не беше задължително обвързано с поредното забавяне на книгата, която всички очакваме трепетно...
(по-скоро, това забавяне беше симптом на цялостния синдром на Мартин, а не неговата причина)

Като се започна с едни безкрайни кръгли маси... турнета... прочити... ток-шоута... конференции... изказвания пред публика...
(и всичко това, отразено от най-мейнстриймските медии, разбира се...)
ПЛЮС участието му като съветник към Сериала...
Абе... пълният инфлуенсърски пакет.

Започнах да го виждам като човек, който ВИНАГИ се е стремял към това писателската му кариера в крайна сметка да му донесе статут на Слава и Богатство, а НЕ на гениален писател, който да остане в Историята.

Сега... ще кажете "Ма той така или иначе ще си остане в Историята" или... "напълно естествено е да се стремиш към забогатяване покрай естествените си таланти и прилагането на занаята си...", и ще сте напълно прави !

Въпросът е поради какви точно причини и на каква цена беше постигнато всичко това:

* Предадени очаквания на МИЛИОНИ фенове по света, които трескаво и неотлъчно подкрепяха Мартин и Песента още отпреди дори изобщо да е имало дори и намек за евентуалната адаптация на книгите в сериал.
И тази подкрепа не е била само морална, ами и материална и финансова, че ако щете дори и чисто-физическа.

* Записването му в исторически анали единствено като "Човекът, на когото трябва да сме благодарни за Game of Thrones" вместо като това ПЛЮС "Човекът, който създаде една Сага, която ще се увековечи като неоспорван еталон в Световната Литература, който ще получи привилегията да бъде изучаван в училищата и да оформя манталитета и дефинира Цайтгайста на бъдните поколения."

* Израждането му в celebrity -- личност заживяла в съвсем свой свят, отделен от този на естественото му първоначално поприще и изолиран от този на хората, които изобщо го издигнаха и възвисиха до настоящото му положение, и на които дължи успеха си.
Последните няколко поста в тази тема дори посочиха съвсем явен пример за това -- блогпостът му с "обръщение" към феновете, чийто тон от гледна точка на Мартин сигурно е напълно естествен и добронамерен, но от наша е ШОКИРАЩ и непритежаващ дори минимална връзка с реалността.

* Все по-задълбочаваща се, да не кажа вече напълно НЕПРОГЛЕДНА неяснота около това кога и изобщо ДАЛИ ще видим издаването на завършека на Песента.


Иначе казано -- след като Game of Thrones започна да се разраства главоломно, някъде към 2013-14та година, мoментално можа да бъде видяно че ДжРРМ постепенно започва да възприема една обществена роля различна от тази на "влиятелен писател изцяло посветен на занаята си и на творбата, която цял Свят така заобича".

А именно...

...На звезда.
Това е той сега, и, като човек се вгледа назад във времето, от днешна гледна точка изглежда че сякаш именно към това се е стремял винаги...

...като изобщо завършването на поредицата

сякаш винаги е било второстепенно в плановете му, ако дори и изобщо е фигурирало в тях...

...

Честно -- на този етап ми е толкова дотегнало от цялата тая работа с Песента (а едно време бях ТОООЛКОВА ентусиазиран, че сякаш това беше целият ми живот, смятайте...),
че честно казано, сигурно дори няма да си закупя Ветровете на Зимата когато... АКО изобщо някога излезе.

За мен лично нещата са достигнали точка, в която единственият начин, по който този човек ще може да се откупи в очите на най-дъртата си и най-хардкор фенбаза, би бил ако изведнъж се избомби с някаква шокираща публична изява от сорта на:

"трололол!! През цялото време се ебавах с всички с вас с това колко 'бавно' го карах с Ветровете !!
Всъщност истината е че пишех последните две книги едновременно и сега и именно така ще ги и издам!! ТРОЛОЛОЛ !! :twisted: :D 8-) "


Мдам, наистина. Сериозен съм.
Честно си мисля че това би било единственото развитие на нещата, което ще може да ме накара да се почувствам че си е струвало да се хващам за и да изтърпявам цялото това нещо -- ако просто пусне последните две книги наведнъж.
(но все пак като отделни книги, разбира се.)

.
Last edited by LaughingSkull on Wed Dec 14, 2022 1:43 am, edited 6 times in total.

LaughingSkull
Farmer
Posts: 64
Joined: Thu May 01, 2014 1:13 am

Re: The Official George R. R. R. R. Mar.r.r.r.tin Topic

Post by LaughingSkull » Wed Nov 16, 2022 8:49 am

.

Само една бърза добавка към предния ми пост:

.
LaughingSkull wrote:
Mon Nov 14, 2022 2:27 am
[...]
Някъде къмто 2015та - 2016та година обаче вече започнах да виждам Мартин в една друга светлина,
и това не беше задължително обвързано с поредното забавяне на книгата, която всички очакваме трепетно...
(по-скоро, това забавяне беше симптом на цялостния синдром на Мартин, а не неговата причина)
[...]
Честно -- на този етап ми е толкова дотегнало от цялата тая работа с Песента (а едно време бях ТОООЛКОВА ентусиазиран, че сякаш това беше целият ми живот, смятайте...),
че честно казано, сигурно дори няма да си закупя Ветровете на Зимата когато... АКО изобщо някога излезе.
[...]
.

Считам за редно да уточня че цялото това отегчение и разочарование няма НИЩО общо с "осрания" (поне според преобладаващото обществено мнение и критическа оценка...) завършек на Сериала.

Парадоксално, въпреки че като виден фен на книгите, съм псувал сериала във всеки един момент който съм намерил,
където съм видял грубо несъответствие между сорс материал и адаптация
И/ИЛИ просто ЗЛЕ предадено съдържание и значимост на дадено събитие (например: Все още кринджвам на първото убийство извършено от Аря...)
И/ИЛИ грубо- и необяснимо кръцнато съдържание (напр: Лейди Каменно Сърце),

всъщност намерих прословутия завършек на ТВ-сагата за доста... адекватен ! :o :!:


Първоначално, след като всичко се свърши, останах доста шашнат разбира се и се почувствах прецакан...
НО !! след като се мина малко време и премислих нещата по-добре, на по-трезва глава се замислих че цялата работа всъщност... се връзва.
И то перфектно. :)

Като се замисля, дори сякаш не бих предпочел нито един от предварително-теоризираните потенциални финали, които широко се обсъждаха сред феновете. Или това което лично аз желаех.

Нещо повече: След като сериалът завърши именно по този начин, вече имам чувството че всъщност книгите СЪЩО ще свършат по начин, който няма да е чаааак толкова отдалечен от това което видяхме в сериала, поне що се касае до окончателните съдби на главните герои. (но не и задължително развитията на събитията, които доведат до това ще са мот-а-мо.)

--

Единственото което не ми хареса около финалния сезон е че за него чакахме 2 години вместо стандартната 1 (една),
което на пръв поглед предполагаше че развитието на събитията в него ще бъде мнооого по-плътно, изпипано и подробно в сравнение с предните сезони.
Вместо това, сезон 8 всъщност се оказа НАЙ-претупаният..
Финалните битки -- добре -- но ПРЕДИ това -- ключови и крайно значими събития бяха предадени толкова на тъгъдък, че човек се замисляше дали всъщност на всички в този сериал не им беше писнало от него, и им се беше приискало вече просто да си ходят.
(антилогиката -- точно пък тези финални сезони придобиха гледаемост, която счупи всякакви рекорди, а актьорите станаха по-знаменити, богати и пазени и от Британската Кралица... И те взеха че си оставиха ръцете xD )

---

Тааа, това е което исках да изкажа -- че разочарованието ми и отегчението ми от Песента не са свързани по никакъв начин със скапания завършек на сериала...

...ДОРИ и в крайна сметка да се окаже че и в последните две книги нещата ще се развият по г/д същия начин.

(все пак с няколко изключения / уговорки като например:
Spoiler: show
На Станис не би му отивало да остане толкова преебан в книгите...
)

.

LaughingSkull
Farmer
Posts: 64
Joined: Thu May 01, 2014 1:13 am

Re: The Official George R. R. R. R. Mar.r.r.r.tin Topic

Post by LaughingSkull » Thu Nov 24, 2022 12:56 am

.

Реплика към @Moridin от "Споделяй народеее..." темата:

.

Moridin wrote:
Sun Nov 20, 2022 7:50 pm
Сега, друг е въпросът доколко читателите на форума са склонни да отговарят на излияния като това в Мартиновата тема, понеже ако трябва да сме честни, не казваш нещо, дето да не е било казвано хиляда пъти.

.

Нима?

Аз съм възприел и изразявал такава позиция още от къмто 2016та-17та година,
в съответните онлайн пространства, в които съм членувал и действал,
но не съм я виждал изразена от друг / другаде.

Източник, моля? :P

Много искрено ми е интересно -- ако успееш да предоставиш такъв,
то аз ще съм изключително радостен да открия че лично МОЕТО прототипно становище
е било възприето, репликирано и дори стандартизирано до степен на (цитирам) "казвано хиляда пъти"от някой друг !!! :) 8-)


===============


Леко уточнение за нещо написано от мен в по-предния ми пост тук в тази тема:

.
LaughingSkull wrote:
Mon Nov 14, 2022 2:27 am

.

Иначе казано -- след като Game of Thrones започна да се разраства главоломно, някъде към 2013-14та година, мoментално можа да бъде видяно че ДжРРМ постепенно започва да възприема една обществена роля различна от тази на "влиятелен писател изцяло посветен на занаята си и на творбата, която цял Свят така заобича".

А именно...

...На звезда.
Това е той сега, и, като човек се вгледа назад във времето, от днешна гледна точка изглежда че сякаш именно към това се е стремял винаги...

...като изобщо завършването на поредицата

сякаш винаги е било второстепенно в плановете му, ако дори и изобщо е фигурирало в тях...

.
.

Това прозвуча малко прекалено осъдително.

Нека го кажа инак:

ОК, възможно е и това да НЕ е бил първоначалният стремеж на Мартин...

...но действията му го откараха именно до тази изходна точка -- амплоато на писателя рокзвезда --
-- и по всичко личи че ролята му се услажда и му приляга --
-- до степен, в която той я играе с такова неотменно постоянство, и охота,

че вече изобщо става изцяло излишно умуването над въпроса кое точно е желал изначално:
Писател, чието Увековечаване на Сагата му би променило Света, ИЛИ -- статут на перманентно прославяна знаменитост.

.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests