The Official George R. R. R. R. Mar.r.r.r.tin Topic

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Aug 12, 2006 11:44 pm

Spoiler: show
Доста ме съмнява Давос да си отиде ей така, без да ни бъде показано какво се случва, вероятно е поредния трик на автора, ако наистина смята да го убие в следващия том, надали щеше да развали изненада по такъв начин. Силно се надявам да е така, той е един от интересните герои.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Aug 13, 2006 10:02 am

Амин!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Sun Aug 13, 2006 11:52 am

Spoiler: show
Доколкото си спомням, Рикон и дивачката бяха поели към Бял Пристан. Мандърли според мен ще си остане верен на Старк, а с главата върти номера за да си върне сина.
Ако Бриен е жива, значи е изкрещяла "да", ако не е -"Джайм" :wink:
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Aug 14, 2006 9:40 am

Е, и аз я прикючих тази книга, честно казано не беше толкова лоша, въпреки че беше мудна на моменти. Може би защото не очаквах толкова много, и затова ми хареса. Но сега очакванията за "Танц с дракони" май стават далеч по-големи, и се надявам Мартин наистина да я привърши някъде в началото на 2007г. ...
Spoiler: show
Аз пък много ще се зарадвам, ако Мартин е привършил с Бриен - не можа да ми стане симпатична и толкова, частите с нея ми бяха адски досадни, не знам защо. Но съм съгласен, че този епизод накрая беше малко ненужен драматизъм. Освен това нещо не ме радва особено тази част с Берик Дондарион и Кейтлин Старк, разбирам че магията се връща и т.н., ама никога не съм харесвал некромантски истории кой-знае колко.

Иначе мисля че е логично, че историята на Давос ще бъде разказана в другата книга, нали все пак частта на Станис също ще бъде там. Абе на практика всичко което се случва в Севера май е оставено за втората книга, независимо дали става въпрос за Вала или останалата част.

И аз мисля, че Мандърли ще остане верен на Старк, кой знае, може Бриндън Черната Риба точно натам да е избягал, ако може да мине през Фрей, разбира се :) Но наистина, след като Рикон е тръгнал към Бял пристан, става логично Мандърли да го подкрепи.

Само дето имам едно силно подозрение, че частите за Тирион ще са толкова, колкото и за Аря Старк в тази книга, освен ако не е започнал да се изявява отвъд Тясното море. Не знам защо, ама имам такова подозрение, че Тирион е оставен за шестата книга.
This signature is not yet rated

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Mon Aug 14, 2006 10:23 am

Относно Бриен:
Spoiler: show
Ако не ме лъже паметта, последното изречение беше, че тя изкрещява някакво име. Подозирам, че е името на Аря - нали Бриен наскоро беше узнала, че Аря е жива, и това евентуално би накарало Кейтлин да спре екзекуцията ;)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Aug 14, 2006 1:16 pm

Хм, Ванка,
Spoiler: show
Бриен каза една дума, не едно име. Но нищо чудно и Аря да е извикала, знам ли какво му е родило извратеното съзнание на Мартин са?!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Mon Aug 14, 2006 2:19 pm

За Тирион:
Spoiler: show
В откъса, публикуван на сайта на Мартин Торион пристига в Пентос и оттам тръгва към Денерис. Тъй че - вероятно ще играе основна роля.
Spoiler: show
Мислите ли че има шанс Сандор Клегейн да е оцелял? някак недовършен ми се вижда има поле за развитие на героя
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Aug 14, 2006 3:31 pm

Spoiler: show
Ми недвусмислено беше описано от очевидец как точно е умрял. Няма шанс да е жив според мен. Ма кво от туй?! Нали оная малоумница Кейтлин е на линия?! Тъпа си беше, с срещата й от първа ръка с Отвъдното я е направила достойна съперница на Санса, баси!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Mon Aug 14, 2006 4:40 pm

Прави ми впечатление, че в последната книга
Spoiler: show
за смъртта на прекалено много герои има само косвена информация. Хрътката, Берик, Давос, пък дори и Грегор Клегейн - никого от тях не виждаме фактически как умира. Е, Берик май със сигурност е мъртъв, слуховете за смъртта на Хрътката също изглеждат достоверни. С Планината нещата на пръв поглед са ясни, но да не забравяме, че е описано само как Церсей го дава на Кибърн, а по-късно получава от него черепа му. Това не ми се струва чак толкова неоспоримо доказателство - никой не знае какви сили владее този загадъчен човек. Може би е успял някак да спаси Грегор от отровата на Усойницата с мисълта да го използва за собствените си цели. А пък смъртта на Давос е само бегло спомената, така че трудно могат да се правят някакви сериозни изводи.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Aug 14, 2006 5:38 pm

Ванка,
Spoiler: show
възможно е Кибърн да е излъгал Церсей, че Планината е мъртъв, ама някак си не се намеква за това. Наистина, намеква се че Кибърн изучава смъртта, ама някак си точно с Планината да прави пример, ми се струва малко вероятно. Пък и в Дорн се споменваше, как срещу отровата няма лек. Може и да греша, но просто се надявам некромантските истории да са оставени само за Кейтлин Старк, че много ще ми стане.

Същото и за Давос, все пак се казва, че главата му била набучена на кол, което би трябвало да е съобщено от очевидец. А това че не се споменава изрично (т.е. сцена с екзекуциата на Давос) е просто защото сюжетната линия, свързана със Станис и Севера е оставена за следващата книга, поне според мен.
Марфа,
Spoiler: show
това че Бриен е почнала да се души, не означава че непременно е умряла, може просто да е изгубила съзнание. Осъзнавам, че предположенията ми са доста спорни, ама все пак е възможно. Все пак аз се надявам да е умряла, защото Бриен откровено ме дразни :evil:
This signature is not yet rated

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Aug 14, 2006 6:57 pm

Spoiler: show
По разни форуми четох спекулации, че Хрътката е жив и се появява за малко като гробар на онова островно убежище за пострадалите от войните, през което мина Бриен, спомените ми са мъгляви вече, но теорията изглеждаше убедителна. А за брат му основната теория е, че Кибърн е направил някакво некромантско чудовище от него. Franken-Mountain. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Couatl
Sorcerer
Posts: 492
Joined: Wed Feb 02, 2005 8:24 pm
Location: In the temple of the purple feathers

Post by Couatl » Mon Aug 14, 2006 8:23 pm

Аз пък тръгнах да препрочитам третата книга, което не ми попречи да отворя всички спойлерски тагове де... Нямате представа колко мудно върви... още даже не съм я преполовил.
...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Aug 14, 2006 11:41 pm

Spoiler: show
Nothing to see here. Move along.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Aug 15, 2006 9:57 am

AlDim wrote:...
Това какво ще да рече?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 15, 2006 10:37 am

AlDim wrote:
Spoiler: show
Nothing to see here. Move along.
Абсолютно подкрепям. Темата става спойлерска, отбелязвам го и в заглавието. Няма нужда вече от спойлер таговете, след като явно повечето от вас са чели книгата. Който не е, просто да чете на свой риск.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 86 guests