Пратчет!

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jan 18, 2007 10:50 am

Блях, начи си е все същото... Е, аз ше изчакам да излезе нормалното малко издание преди да нахлувам.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Thu Jan 18, 2007 10:55 am

Е то и аз така, ама първо трябва да си взема първите две книжки. Та поне ще има какво да чета докато излезе Пощоряването (дано излезе февруари както беше обещано, ама много се съмнявам).

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Jan 18, 2007 12:19 pm

Точно Пощоряването, стига да не го пуснат точно с това заглавие, което намирам за малоумно, е важно да излезне ... т.е изобщо. Все пак е може би най-доброто от Тери в последните години.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jan 18, 2007 12:42 pm

Какво точно му е на заглавието? Най-добрата възможна игра на думи с Going Postal.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Jan 18, 2007 1:00 pm

И аз одобрявам:) "Пощоряване" си му тичка много добре!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Jan 18, 2007 1:01 pm

Аз четох първата книга от поредицата, The Wee Free Men. Страшно ми хареса, така че я препоръчвам. Пълна е с непреводим/много труден за превеждане диалект и предполагам затова от "Вузев" са решили да не я подхващат, но според мен грешат сериозно.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jan 18, 2007 2:48 pm

Пощоряване е даже направо гениален превод, даже по-гениален от Еманципирана магия, щото е хваната в една дума играта. Аз лично не бих се сетил за такъв превод и го аплодирам :)
This is it. Ground zero.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Thu Jan 18, 2007 3:17 pm

Ghibli дали за да разбираш текста тряба да си някакъв супер на ти с английския, щото мен този диалект ме плаши малко. Щом чак преводачката отказва да го превежда ....

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Jan 18, 2007 4:18 pm

Не бих казала. На места наистина трудно се разбира, и дори главната героиня си има един, дето й обяснява какво са казали, но пък понеже го има, няма опасност да не разбереш нещо. Най-много да изпуснеш гаврата с диалекта, който е еквивалент на шотландския :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jan 19, 2007 12:46 am

Уинтерсмитът при Васил наистина е великолепно издание с хубави големи артове на Кидби, но наистина си е на цената на два малки пейпърбека, а аз имам някви болни амбиции поне да събера стражата на английски....

За поредицата за Нак Мак Фийгъл - имам ги и двете други без новата, все още не съм ги зачел. Дано Гибли не преувеличава за превода и да става за четене от непрофесори по английска литература. Тук небрежно ще благодаря на едно невероятна добра птица, която обожавам, която ми подари "Шапка, пълна с Небе":).

Бтв и аз мисля, че преводът на заглавието на Гоинг Постал е особено качествен, евала на Вузев!

p.s. Една оферта, ако случайно има някой заинтересуван - продавам си лееекинко захабеното копие на Thud!, малък формат, пейпърбек. Ако има търсещи - драснете ЛС, просто възнамерявам евентуално да додам пари и да си взема чисто ново....Сик, ай ноу. Енд ритардед ивън.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Jan 19, 2007 10:42 am

p.s. Една оферта, ако случайно има някой заинтересуван - продавам си лееекинко захабеното копие на Thud!, малък формат, пейпърбек. Ако има търсещи - драснете ЛС, просто възнамерявам евентуално да додам пари и да си взема чисто ново....Сик, ай ноу. Енд ритардед ивън.
OMG ................. nerd :lol: :lol: :lol:

User avatar
ELDEST
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Thu Feb 15, 2007 10:00 am

Post by ELDEST » Thu Feb 15, 2007 4:16 pm

Една от най-добрите писатели

User avatar
CruelGoblin
E'lir
Posts: 160
Joined: Tue Sep 05, 2006 9:41 pm
Location: Far away from any living creature

Post by CruelGoblin » Thu Feb 15, 2007 4:26 pm

добре, разбрахме, че не можеш да пишеш, трябва ли да се повтаряш?
Всички хора са егоистични същества! Защо никой не се интересува от МЕН??

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri Feb 16, 2007 6:29 am

Впрочем да се е появила вече? Или някой да е чул за точна дата на излизане?

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Fri Feb 16, 2007 9:04 pm

Исках само да се похваля и също да помоля всички разбирачи за съвет! Аз никога не съм чела Пратчет. Но миналата седмица един приятел четеше един от "Световете на Диска" (или както там се превежда правилно на БГ) и хвърлих едно око, ей така за информация. И останах очарована!!!! Така че се разрових из нета за една много добра испанска книжарница он лайн (http://www.cyberdark.net/) и си поръчах налуки 4 книги. Но не знам дали трябва някакъв ред в четенето, за да не се омотам с историята и т.н.! Така че всякакъв съвет от разбирачите ще бъде приет с много благодарности (по-добре на ЛС)!
И, между другото общата цена за 4 книги, с разходи, ми е от :shock: 30?!!! :lol: Най-скъпата от моите е 7,18. Меки корици (от сорта Livre de Poche), но от доста добри испански издателства. Мисля че имат и книги в оригинал (на английски)! Ако някой се интересува - ще се поровя повече!
:mrgreen:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests