ИСФ ще продължи?

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Mar 04, 2004 8:19 pm

Нищичко не помня от книгата, освен, че беше мултимативно яка, така че явно грешиш :РРРР
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Thu Mar 04, 2004 8:28 pm

Gospodarqt si e megaqka :) Zabavni geroi, makar i ne osobeno razviti. Mnogo me kefeha butilkite, koito kai wren prave6e, pylni s drakoni, gigantsi ku4eta i podobni. Ne e naj-dobroto na Roger, no se 4ete adski lesno i e mnogo veselq6ka. A preizdavaneto na knijkite na bujold i kompaniq si e mnogo dobra ideq na Bard.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Mar 04, 2004 9:54 pm

Аха, една от малкото... То аз си ги имам от време оно, де :) Ама специално Сетаганда е много рядка, а е за мен най-хубавата в поредицата и трябваше да се преиздаде :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Mar 04, 2004 10:26 pm

Оф, ако не бях сигурен, че никога няма да стигна до тях, бих си ги накупил, ама :/ Ся всички ли преиздават, или само редките?
This is it. Ground zero.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Mar 04, 2004 10:29 pm

Само редките, те другите и без това май още ги има из кашоните на Бард. :D
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Mar 05, 2004 9:27 am

В момента всичките са авейлабъл по масите, мисля. И честно казано с "никога няма да ги изчета" си режеш пътя за една от най-яките фантастични поредици евър :/
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Fri Mar 05, 2004 6:39 pm

За мен преиздаването на Бюджолд си беше страхотна новина. Преди седмица си купих шест книги от поредицата и сега само да им дойде редът. Един въпрос към по-запознатите: кофти ли е, ако скипна Бараяр и За честта на Вор и се метна направо на историите за Майлс :?: А също-изпускам ли много, ако мина без Наемниците на Дендарий? Нея я видях съвсем скоро, ама вече бях изръсил космически суми за други книги, та не посмях да я взема. Мерси предварително за инфото :)
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Mar 05, 2004 7:18 pm

кофти ли е, ако скипна Бараяр и За честта на Вор и се метна направо на историите за Майлс
Ще се оправиш и ако почнеш направо с Майлс, но не ти го препоръчвам. "Бараяр" и "За честта на Вор" и двете са много добри(особено "Бараяр", която си препрочитам доста често), а майката на Майлс Корделия, която е главна героиня в тях е още по-култов персонаж за мен и от Майлс. Пък и винаги си е по-добре да караш в хронологически ред при поредици, дори и неособено силно свързани като тази.

*Едит* "Наемниците" е една от най-яките книги от поредицата и доста важна като първата хронологически с Майлс като главен герой, ако не я прочетеш, на немалко места има да се чудиш по-нататък(говоря от личен опит). Ако обаче все пак решиш да не я купуваш, ще съм ти благодарен да ми пратиш едно ЛС къде си я видял и за каква цена. :D
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Mar 05, 2004 7:48 pm

Мда, Наемниците е определено една от най-яките, конкурира ми се със Сетаганда и последните две... Иначе аз не съм чел само онази за квадите, дето е на Пан, нямам и намерение. От Честта нямам кой знае какви спомени, но помня, че адски се кефих на Бараяр. И честно казано една от най-малко харесалите ми е именно толкова прехвалената "Игрите на Вор", която освен всичко четох първа. Ма явно не ще да е била толкова зле де, след като от нея съм се зарибил. При все това мене ми трябва само едно "поредицата се състои от 13 несвързани помежду си книги, половината от които - неоткриваеми", за да тръгна на лов, дори да не ме е изкефила толкова. Но ако се бях отказал, щях да изпусна адски много :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Mar 05, 2004 8:05 pm

И за мен "Игрите на Вор" не е от най-добрите в поредицата, въпреки и при мен ако не се лъжа тя беше причина за зарибявката. :D Нея съм препрочел веднъж-дваж, а "Бараяр" и особено "Цивилна кампания" безброй пъти.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Mar 05, 2004 8:05 pm

Пък аз в моемнта нямам никви пари, не се предвижда и скоро да имам, а освен това нямам и познати на близо, дет да ги имат книгите:( Мъчно ми е:(
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Mar 05, 2004 9:51 pm

"Игрите на Вор" и "Наемниците..." ми се струват доста подобни, та ми е малко неясно защо едната толкова ви радва, а другата не. :) Не знам защо, но мен повечко ме кефят тези книги в които действието се развива на някоя планета, а не онези с космическите битки - "Цивилна Кампания", "Memory" a.k.a. "Дайте да и сложим най тъпото възможно заглавие - "Императорска Гвардия" как ви Звучи?", "Бараяр" и т.н.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sat Mar 06, 2004 1:29 pm

По поста на Марфа, мога да съдя че Бюджолд й се е понравила, което не е изненада. Иначе да си призная и аз прочетох първо игрите и направо се влюбих, макар че Сетаганда и Цивилна кампания са си най-добрите (в този ред)
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Mar 06, 2004 2:54 pm

Аз ужасно много се кефя и на "Огледален танц", не знам що... Точно тоя "тайните мисии на Дендарий" тип книги от поредицата са ми любими...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Mar 06, 2004 7:51 pm

Аха! Аха! Алексис, мерси дет ми я препоръча тогава книгата:) Ся обаче като страничен ефект се явява и фактът, че искам да си взема поне Сетаганда", ма няма долари бееееее:(((( Ужас, много ми е мъчно за мене си:(
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests