Мефистофел

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Мефистофел

Post by Amos Trask » Wed May 04, 2005 3:41 pm

http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=16905

Някой знае ли нещо за тая книга / поредица? Силно съм заинтригуван...
:shark:
Feel the summer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed May 04, 2005 3:47 pm

Потрай ден-два, има ревю в новия брой.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Wed May 04, 2005 4:45 pm

Няма пък! I want it now! I wanna, I wanna, I wanna! Bad Roland!
:shark:
Feel the summer!

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Wed May 04, 2005 4:55 pm

Ами, като начало - нема такъв автор! :D

Очевидно книжлето е българско творение, но по маркетингови причини е издадено под английския псевдоним "М.С.Стоун". Че то на английски даже няма как да разделиш Мефистофел на "Меф ист О'Фел", защото транскрипцията е Mephisto.
Впрочем, ако въпросното име е показателно за нивото на хумора в книгата, жална му майка на читателя...
.

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Thu May 05, 2005 1:49 am

А като край може пък и да има такъв автор. Ще видим... :P
:shark:
Feel the summer!

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Thu May 05, 2005 9:50 am

Ако го има, е толкова дълбоко законспириран, че никъде в мрежата не успях да открия информация за него. И тъй като не съм привърженик на разни сложни конспирационни теории, предпочетох простичкото обяснение, че е поредният българин, на който един ден внезапно му е хрумнало, че може да пише не по-лошо от Адамс и Пратчет.

Всъщност, изобщо не разбирам по каква причина начинаещите български автори толкова са се вманиачили да пишат хумористична фантастика. Може би го смятат за по-лесно, обаче то НЕ Е! По-приятно, може би - но единствено за тях самите! Едно време рискувах с някои такива книги. Първата беше на Милан Асадуров и я оставих отвратен само след десетина страници. Хуморът беше жалък, а намесването на българската и световната политика ми дойде твърде нанагорно. После си взех "Кръвта на вселената" на т.нар. Антъни Флеч. Захвърлих я още на втората страница, след като главният герой беше изстрелян в космоса от експлодираща тоалетна! Оттогава вече много внимавам за "българска следа" в подобни произведения и бягам от тях като от чума!

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Thu May 05, 2005 11:26 am

Знаех си, че Антъни Флеч е българин! По едно време мислех да си я купувам тая книжка, обаче ми се стори, че има нещо гнило в автора и в крайна сметка се оказа възможно най-гнилото нещо - авторът е българин. :x
:shark:
Feel the summer!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu May 05, 2005 2:13 pm

Ми не знам, но Волкос беше доста възхитен от книгата, което е малко изненадващо...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Thu May 05, 2005 3:01 pm

От коя книга по-точно? Тази за Мефистофел ли?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 05, 2005 3:47 pm

Не, сигурно е за някоя от другите 18 книги, разисквани в топика...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Thu May 05, 2005 4:58 pm

Рол, не е нужно да бъдеш саркастичен. Предният пост се отнасяше за книгата на Антъни Флеч.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu May 05, 2005 5:20 pm

О, той си му идва отвътре, природа му е даже. Аз за ко ходя с трион?!:РРР
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 05, 2005 5:53 pm

Да бе, отвътре не, ами и аз не знам откъде...

Ванка, не съм го видял тоя Флеч, но така или иначе за М. С. Стоун става дума.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Thu May 05, 2005 6:28 pm

Извинете, а тва форумът на Шедоуданс ли е, или е форумът на някой от другите 18 фентъзи сайта в България и околностите? :shock:
:shark:
Feel the summer!

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Tue May 10, 2005 10:10 am

Днес, като минавах покрай една сергия, отделих минутка да поразлистя споменатата книга и се убедих на 100%, че предположението ми е вярно. Авторът е българин, казва се Мариян Петров и, естествено, се е представил за преводач на собствената си книга. Псевдонимът е просто английска версия на името му (от "петрос"(гр.)-камък-"стоун").

Не мога да не се възмутя от опита на Волкос да забаламоса читателите на иначе чудесния "Шедоуданс" със своето свръхвъзторжено ревю. То дотолкова изобилства от хвалебствия, че още при прочитането му усетих нещо гнило. Никоя книга не е толкова идеална! Даже се усъмних, че може той да е авторът и да хвали собственото си произведение. Слава богу, оказа се, че не е паднал чак толкова ниско, а просто рекламира книгата на някой свой приятел (съдейки по голямото количество вътрешна информация, с която разполага). Не че е толкова лошо да му удари едно рамо, но елементарното уважение към читателите и към колегите му от екипа (от постовете тук останах с впечатлението, че те също са били заблудени) изисква да прояви поне малко обективност. Дори книгата наистина да му е харесала, все си има слабости, и то сигурно немалко. А на него оценката 10/10 му се вижда недостатъчно висока, та допълва "задължителна". На всичкото отгоре даже е успял да я пробута и за книга на броя.

Не че ви се бъркам, но мисля, че би било добре в следващия брой да пуснете някое по-безпристрастно ревю на книгата. А за Волкос... аз поне смятам занапред да не обръщам внимание на ревютата му. :evil:

.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 78 guests