"Смело Сърце", "Гладиатор" и др.

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Lews
Scholar
Posts: 146
Joined: Tue Jan 13, 2004 3:34 am

"Смело Сърце", "Гладиатор" и др.

Post by Lews » Sat Jan 31, 2004 7:05 am

Какво мислите за тези два филма, а и за този жанр( ако може да се нарече така) става дума за епичните исторически истории, които обожавам. Смело Сърце ми любимият филм, а Мел Гибсън фейворит актьор. Има ли други подобни филми, които да ми препоръчате? Скоро ще излизат "Троя" и филм по крал Артур, но първия е с Брад Пит :P , а втория не ме грабна като му гледах трейлъра ама ще се видят де:)
"Сърцето ми е мрачен леден храм -
и боговете кървави не моля...
Изгубих всичко,за да го създам -
железен и студен по моя воля..." Дара

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 31, 2004 11:21 am

Смело Сърце, признавам си, не го помня, но Гладиаторът ми беше много посредствен. По принцип от историческите суперпродукции бягам като от чума, но има и много добри, спор няма. Макар че Троя май не влиза към тях, това е по-скоро към митологията, ако и историческо.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sat Jan 31, 2004 3:54 pm

И двата не съм ги гледал, само съм хващал по малко като са ги давали по ТВ и не ми харесаха. За "Смело Сърце" четох някъде колко исторически недостоверности има и се смях от сърце на глупостите му. :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sat Jan 31, 2004 4:31 pm

"Смело сърце" ми беше любим филм, но някъде на третото-петото гледане ми поомръзна. Все още го харесвам, но не чак толкова. "Гладиатор" не го харесах достатъчно още на първо гледане и там е за мен разликата между тях. И двата филма имат куп исторически неточности и грешки, но за единия това не ми прави впечатление, защото историята ме е завладяла достатъчно, че да не им обръщам внимание. Пък и така е по-романтично, както казваха в "Егоист" навремето, "шоландсият Ивайло" :). Обективно "Смело сърце" ми се струва по-изпипан. Принципно много обичам исторически, т.нар. костюмни филми, понякога красотата по екрана и атмосферата могат да ме накарат да харесам нещо не съвсем смислено като сценарий.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Sat Jan 31, 2004 5:16 pm

Last edited by Tais on Mon Dec 13, 2004 9:08 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Sat Jan 31, 2004 6:17 pm

"Смело сърце" ме разочарова доста като го гледах. Не можа да ме грабне и това е. "Гладиатор" не съм гледала и не смятам да го гледам. Настроена съм против този филм не знам по какви причини, не е логично, но е така. А "Троя" определено искам да гледам. Рекламата ми хареса и мисля, че и филмът ще ми допадне.
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Sun Feb 01, 2004 12:15 am

Epi4nite filmi s Mel Gibson vinagi sa mi xaresvali,Brave Heart ne e iskliu4enie,vupreki 4e ima nedostatuci.
Gladiator,mi be6e priaten za gledane,no samo tolkova,soundtrack-a be6e ubiistven.
A za Troia,nadiavam se da ne me razo4arova!

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Sun Feb 01, 2004 12:28 am

Last edited by turin on Fri Sep 10, 2004 6:38 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Sun Feb 01, 2004 9:01 am

Вярно бе, "Спартак", не съм се сещала за него от много време. Но беше попадение - много въздействащ филм.
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Feb 01, 2004 11:54 am

Мня, на мен пък баш "Спартак" с Кърк Дъглас хич не ми хареса. Може би щото не е правен по книгата на Джованьоли, която е много хубава, пък съм чела май някъде и че исторически е по-достоверна. Обаче такива филми по принцип много обичам - и Гладиаторът ми хареса, хареса ми и Смелото Сърце, и Титаник ако щете си ми хареса пък! ПЪК!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Sun Feb 01, 2004 6:37 pm

За "Титаник" мога да се присъединя и аз. На мен също ми хареса, макар че накрая малко се поизненадах дето Леонардо взе, че умря. Очаквах типичния хепиенд, но така стана по-добре:Р Умна постъпка от негова страна:РРР
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Feb 01, 2004 7:01 pm

"Гладиатор" си е много добър филм за мен, кой му пука за исторически неточности. Феноменален саундтрак(в момента си слушам "The Battle" от него за пореден път :D), страхотни екшън сцени , много добри актьори а сравнително смислен сценарий за жанра.

"Смело сърце" така и не се наканих да го гледам, само части съм хващал и не ми хареса особено, това шодланците винаги са ми били много смешни с тия полички и не мога да ги приема насериозно за бойци. :D
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6921
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun Feb 01, 2004 7:27 pm

Demandred wrote: това шотланците винаги са ми били много смешни с тия полички и не мога да ги приема насериозно за бойци. :D
те и англичаните така, и що бой са изяли....
друг въпрос е тоталната им неорганизираност и кланови вражди, заради които днес са част от Великобритания
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Sun Feb 01, 2004 11:00 pm

Last edited by Tais on Mon Dec 13, 2004 9:12 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Feb 01, 2004 11:31 pm

Абсолютно съм съгласна с Таис за Шон Бийн - човекът е много добър актьор, много истински пресъздава образите, които играе, даже тази седмица игра и в "Хенри VIII", дето го даваха по бТВ, човекът просто си го бива. Между другото, ако сте гледали "Deep Impact" - по-добрата версия на Армагедон - там игра Илайжа Ууд и момчето наистина се представи много добре. Направи впечатляваща роля тогава. Имам смътното усещане обаче, че след Властелина ще се окаже с етикет, от който няма да може да се отлепи - нещо като Марк Хамил след първите Междузвездни Войни, откъдето повече и за третокласен филм не го искаха - изгради си конкретен образ и отказаха да го викат за други продукции. Ся, ко е виновен Илайжа, че ролята му по сценарий си беше яко дебилна? Изигра си я според мен съвсем адекватно, но се страхувам, че доста време ще мине преди да спрат да го подкачат.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 55 guests