Movie Mistakes

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Movie Mistakes

Post by Drizzt Do`Urden » Thu Jan 29, 2004 5:28 pm

http://moviemistakes.com/- Много интересен сайт, както се разбира и от името му, вътре може да научите за грешки (като например револвер, който стреля по 10-на пъти без да презареди и т.н.)из повечето известни филми, включително и за Матрицата(защо ли още няма топик за този филм?)Властелинът и т.н.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Jan 29, 2004 6:05 pm

И предупреждение от човек, който си е изпатил: четете само за филми, които не харесвате особено, иначе никога няма да можете да погледнете любимия си филм със същите очи. Забавно е донякъде, но може напълно да провали възприятието ви за дадена любима сцена.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Thu Jan 29, 2004 6:11 pm

Ползвайте го само при нужда:)
Т.е.Ако смятате, че сте видяли нещо нередно, и просто искате да сте сигурни, че не ви се призвижда....:)
BTW, сложил съм този топик не само заради сайта, а изобщо заради грешките във филмите. Така че можете на воля да споделяте колко калпав е бил някой филм, и колко безсмислици е имало в него. Като Jeepers Creepers, например.:)
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Jan 29, 2004 7:23 pm

Аз в момента не пиша от моя комп=тър и затова нямам възможност дапроверя в сайта, обаче от сърце се смяхна някои мекоказано озадачаващи моменти в "Армагедон" - спомням си например как гасиха пожари, бушуващи във вакуум (?!) - то бива, бива, ама все пак... Как в условия на безтегловност право надолу повлечени от силата на тежестта валяха метални отломки, особено пък любимият ми момент, където по цялата земя беше бял ден и всички седяха и тръпнеха в очакване на новините. Чак се зарадвах Брус като кабардяса:) Или пък "Денят на независимостта", където имаше една култова сцена - веднага след като разбиха защитата на извънземните нали всички по Земята се втурнаха да требят летящите им чинии. Та тогава имаше и едно африканско племе, дето победи с помощта на копия, камъни и дърве;))) Но това, което още на времето ми направи силно впечатление беше втората част на "Време разделно" - гледах я на кино и по времена сцената, когато изкараханашите хора от кауша и взеха да ги набиватна кол, зад нас две хлапета се разхилиха. Естествено бях върло възмутена от чак толкова извратеното им съзнание, когато скоро ми се изясни причината - в двора на конака имаше шахта. Отводнителна. С капак. Нали се сещате - ония кръглите метални капаци дето циганите понякога ги крадат, а? Дето пише върху тях чие производство са... Сетихте ли се? Та за такъв капак на улична канализация говоря:) Никой не беше забелязал и не беше се сетил барем една лопата камъчки да хвърли отгоре му, че да го скрие:) А наскоро го гледах по телевизията и установих, че този момент беше замаскиран - рязали ли го бяха, нещо с Фотошопа ли сабачкали не знам, но капака не се видя;)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Thu Jan 29, 2004 8:06 pm

Това е нищо- в гореспоменатия Jeepers Creepers главното... хм... да го наречем зло същество спука гумите на ученически автобус с цел да ги спре и да ги изяде. Цял автобус футболисти+2(3) възрастни не се наеха да сменят гумата, въпреки, че радиото нямаше обхват, а продължиха с една гума по-малко. Малко по-късно "съществото" спука и другата гума. Вече нямаха какво да правят и затова спряха. Съществото явно реши да ги стресне, и затова полета нагоре и падна в/у автобуса, така че счупи всички стъкла. Сега идва най-интереснто- учениците се опитаха да избягат, но не можеаха да отворят вратата. А защо просто не излязоха през някой прозорец?
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Thu Jan 29, 2004 10:21 pm

Last edited by turin on Fri Sep 10, 2004 6:36 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 30, 2004 10:13 am

Аз никога не съм се кефел да ми показват грешките във филмите... В смиъл, ся, ръчицата в първата част на "Matrix" в офиса на Нео верно е култ, ама тва си е абсолютно скапване на впечатленията от всеки филм. В крайна сметка никой не е безгрешен :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sat Jan 31, 2004 1:03 pm

Мене пък лично ме дразни примерно в една сцена да видя кола със счупен фар, а на следващата сцена на колата да и няма нищо.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Feb 01, 2004 12:30 pm

Да, това последното присъстваше във всякавтора сцена на "Код "Счупена стрела"" - там им взривяваха колите, които чудотворно се изеряваха, гърмяха си ръцете, които за няма и три минути не само заздравявах, ми даже и скъсаните дрехи се самоушиваха някак, гърмяха с ядрена бомба под земята, при което имаше гигнтски взрив, след който цялата земна твърд се слегна точно същото положение, при което си беше преди взрива със все пеперудки, цветета и тревички...
Ма ко е ставало в офиса на Нео, а? Аз това що не го знам? Някой да ми каже бързо!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Feb 01, 2004 12:52 pm

Ами в първата Матрица, когато куриерът му носи плика с GSM-а, точно зад гърба му има поставена една ръка на бюрото. Което е малко особено, понеже там, където явно стои собственикът на ръката, би трябвало да има стена, нали е от тия малките клетки...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Feb 01, 2004 7:44 pm

По-култово беше на покрива с хеликоптера, където избиха сума ти народ нашите и после труповете изчезнаха след битката с агента и първия bullet dodge на Нио. :D

Обаче важното е, че ако филмът наистина е хубав и увличащ, аз не обръщам внимание и не забелязвам подобни неща, ако е скучничък, почвам да се изнервям, да гледам за грешки, и още повече си развалям мнението за филма. :)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Feb 01, 2004 8:10 pm

Точно така, Дем :) Ей на, тия и двете грешки са абс очебодноизвадни, ама аз не ги бях видял изобщо, понеже ме кефеше филмът.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Feb 01, 2004 11:50 pm

Пък аз понеже съм зла гадина и все следя и дебна за такива противоречия. Много обичам да злобея после и да ги изтъквам.
Ама имаше преди време значи, по телевизията го бяха давали, гафове по време на известни оперни постановки по световни сцени. Че не мога да се сетя дали беше в Ла Скала или на Арена ди Верона, ама историята е следната по ставят Тоска хората, със световно известни оперни звезди, всичко как си му е редът, декорът - цвете та дрънка, бе изобщо шоколадче отвсякъде. На финала отчаяната и предадена Тоска се хвърля от стената на замъка, съответно обаче, понеже оперният реквизит откъм изпълнители е кът, естествено предвидливо слагат некъф дюшек там отдолу зад кулисите, където да си падне без да се натърти женичката. Да, ама то било нещо бая пружиниращо и батутоподобно, вследствие на което певицата се хвърля в пропастта да мре и пред разплаканият взор на съпричастната публика, тя отново се издига нагоре. И така няколко пъти докато успее да пребори гравитацията и всичките му там действащи физични сили:)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Mon Feb 02, 2004 12:14 pm

бтв сайта е и за фактологически грешки- например в Deathwatch(някой гледал ли го е?)британците ползваха пушки, които тогава(WW2) не са били в употреба.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
traveller
Farmer
Posts: 55
Joined: Tue Jan 13, 2004 8:47 pm
Location: The Land of Bliss

Post by traveller » Mon Feb 02, 2004 8:31 pm

Хехе, на бас че когато са снимали филма от екипа са си казвали "Бе кой ще тръгне да се интерисува с какво са вoювали тогава. Давай да слагаме квото ни е подръка, че да си направим по-лесно филма."Пък и нали после поне монтажи има, предварителни преглеждания на заснетия вариант и хиляди глупости преди филма да тръгне на голям екран, направо е срамота да не забележиш такива издънки във филм, които пък ти самият си правил, ако да кажем си режисьор примерно.
The Self-Perfected State

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 104 guests