Продължение на "Властелина" !?

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
neven_che
Farmer
Posts: 50
Joined: Thu Jan 08, 2004 11:09 am
Location: Varna, Bulgaria

Post by neven_che » Tue Feb 10, 2004 2:12 pm

Не съм съгласна, ама никак. Има за Властелина? И кои? Gandalf's Return, By The Gates Of Moria, The Bard's Song - The Hobbit, Lord Of The Rings. Други? Никак не са много, мене ако питаш. Nightfall, виж, е друго - 22 песни Силмарилион. Което е доста повече. Толкоз по статистиката.
Да не споменаваме че има премного групи металии, дето сигурно не си ги и чувал които се вдъхновяват от Толкин и са дори по-малко комерсиални от Blind щото по-малко хора ги слушат, ergo, изкарват по-малко пари от това.
А за изцеждането ме разбра погрешно май - представи си какво щеше да стане ако бяха работили едно 5 години по soundtracks за общо над 12 часа филм; никоя група не е вечна и не е неизчерпаем извор за едно и също, така че повече от Blind по Властелина нямаше да чуем.
Тъй ... старите фенове на Властелина трудно могат да бъдат наречени "фенчета", с извинение; и мисля всеки който истински го е харесвал преди му се е искало да го види на филм, как всичко оживява. "Фенчетата" се навъдиха именно покрай филма ... че се изкарват пари - изкарват се - и се влагат също; независимо дали ни се иска или не живеем в свят в който парите имат много голямо значение. Това не значи, поне за мен, че филмите са комерсиални - продължавам да твърдя че хората в екипа са професионалисти и са си свършили работата добре щото са кадърни и обичат Толкин, а не защото толкова ламтят за пари. Неслучайно дадох за пример John Howe и Alan Lee, които са дългогодишни илюстратори по Толкиновите творби и са наети за работа по визията на филмите, и ако направят един Билбо Бегинс аз поне ще съм доволна щото ще го направят добре.
+ това не мога да разбера, дявол да го вземе, какъв е проблема да изкарваш пари от това което ти харесва и умееш да правиш?
мрън?

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Tue Feb 10, 2004 6:52 pm

Taka,sigurno si prava,4e ne sum 4uval drugi grupi,koito sa vduxnoveni,no za tova ne mi se spori,sigurno psoxologi4eskata ti naglasa e perfektna :lol:

Na starite fenove,trudno 6te im vgradiat v glavata,obraz na geroi,razli4en ot tozi,koito sa si izgradili ve4e,sled pro4itaneto na knigata.

Za komersa,tova 4e New Line,sa 6teli da falirat,ako Vlastelina,ne e donesul,tezi pe4albi,koito ima sega,me navejda na misulta,4e dosta sa rizkuvali,no su6to,4e i 2-ti pove4e sa lamteli.

User avatar
neven_che
Farmer
Posts: 50
Joined: Thu Jan 08, 2004 11:09 am
Location: Varna, Bulgaria

Post by neven_che » Wed Feb 11, 2004 1:56 pm

:) за групите не знам дали си ги чувал или не - някои и аз не съм ги чувала като звук, само като име. ако ти е интересно, виж
http://endorion.org/fun/music/index.html.
Можеш да погледнеш и това - на английски е, макар че мисля че го имаше и преведено
http://ainulindale.hit.bg/influence.html.
Освен това можеш да хвърлиш и поглед на стария списък, който беше сложен на Валакуента
http://valaquenta.hit.bg/various/music.html
Силно се надявам да ти е достатъчно изчерпателен :)
и не разбрах какво ми е перфектното на психологическата нагласа, но съм склонна да вярвам че е от идиотизъм :roll:

За старите фенове - никой нищо не се опитва да им вгради; мисля, всеки който е чел книгата си има някакви образи, естествено е, дори неизбежно; не знам защо приемаш като някакъв сид "налагане" това което са просто несъответствия с твоите представи (ако те разбирам погрешно - извини ме). Аз принципно никога няма да се съглася със светлите коси на Боромир и Фарамир, нито пък ще се съглася че Леголас трябваше да бъде блондинка-перхидролка, но това не ми пречи да съм доволна, особено от Шон Биин, който си изиграва ролята чудесно и това че външният му вид не е такъв какъвто аз си го мисля никак ама никак не ми пречи да цивря всеки път като умира (това го придавам на идиотизма тоже ;) ).

За New Line честно казано малко ме е грижа ...
Да са "ламтели" - сигурно - кой че би "ламтял" в такава ситуация.
Че изкараха пари - изкараха. И продукта, макар направен за пари (наречи го комерисален щом държиш), е качествен, поне според мен, и си струва парите. В това е разликата. Бих го приела иначе, ако беше грозно опорочаване на книгата, но въпреки недостатъците си не е. В този ред на мисли ... комерсиално аз наричам филмите за "Хари Потър" и всичко около него. Книжките сами по себе си ми харесват, симпатични са ми, но всичко останало ме отвращава именно защото е изцеждане и опорочаване на нещо, което ако бе си останало просто в рамките на няколко хубави книжки щеше дори да е ценно и свежо.
мрън?

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6924
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Feb 11, 2004 2:22 pm

Btw Blind Guardian доколкото си спомням участваха в конкурса за музика към Властелина. Ханси разправяше в някакви интервюта, че били композирали сума ти материал, но в крайна сметка не били одобрени. То лошо няма де, може някои ден да си го издадат със заглавие Music Inspired By The LOTR и готово...

П.С. За протокола Majesty е песен посветена на Арагорн :D
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
neven_che
Farmer
Posts: 50
Joined: Thu Jan 08, 2004 11:09 am
Location: Varna, Bulgaria

Post by neven_che » Wed Feb 11, 2004 2:43 pm

И аз знам че са участвали, но не са ги одобрили защото не са се побрали в сроковете, и май не са отговорили на изискванията за симфоничен оркестър ... може и да бъркам обаче.
Силно се надявам да го издадат тоя материал дето са го записали, в какъвто си вид искат (в смисъл предполагам ще го преработват), мисля че нямат причина да не го направят ...

p.s. мерси че ми каза за Majesty, не бях се заслушвала в текста :D
значи станаха пет. Ако се сещаш и за други, кажи ...
мрън?

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Wed Feb 11, 2004 2:47 pm

Ako,dulboko se zamisli6,6te razbere6,4e sa ednakvi ne6ta,prosto LOTR e praven dosta po-kadurno. :lol:
Kakva to4no e razlikata mejdu filmiraneto na LOTR i HP,prosto pravata na JJR,sa izlezli dosta izgodno,a za TOlkien,za nego da ne govorim.


Za geroite,da,te mi razvalixa predstavata za niakoi geroi,no tova ne zna4i,4e 6te priema tiaxnata versia.

A i za napravenia produkt,vij sa toi nali zatova spe4eli,toklkova pari,zashtoto e ka4estven,prosto alternativata be6e niakakva,taka 4e,niama6e izbor!

User avatar
neven_che
Farmer
Posts: 50
Joined: Thu Jan 08, 2004 11:09 am
Location: Varna, Bulgaria

Post by neven_che » Wed Feb 11, 2004 3:17 pm

Човече, това което се опитвам да ти кажа е че именно това че "Властелинът" е направен доста по-кадърно от "Harry Potter" го прави стойностен, а не просто поредния комерсиален боклук. И не, не е еднакво. На тоя свят няма две еднакви неща. И това за правата въобще не ме интересува ... Дяволите да го вземат, не отричам че е правен за пари, но не само. И това прави разликата за мен огромна.

Моите съболезнования за развалените ти представи, предполагам знаеш че не си единствен в това отношение.

Алтернатива няма и за "Хари Потър", и няма и да има, защото силно се съмнявам че след стотина години някой ще се вдъхнови да направи отново филми или каквото ще е тогава по всичките книги дето ще ги е написала Роулинг, докато за Властелина алтернатива засега бяха анимационните филмчета, което не е съвсем без нищо, но в сравнение със това което видяхме сега не са никак добре. Замисли се малко и за разликата във времето между написване на книгата и правенето на филмите (били те каквито били - анимационни и игрални), и тогава ми кажи да се замисля дълбоко отново.
мрън?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Feb 12, 2004 3:28 pm

По въпроса за Властелина пер се и Потър не ми се навлиза в спора, но да си повторя стария рефрен: комерсиално е нещо, което правиш по определен начин с мисълта да е направено така, че да печелиш пари от него. артистично (антонимът му) е нещо, което правиш така, както на теб ти харесва, както твоята визия за изкуството налага, а това, че печелиш пари от него и че и други го харесват, е най-малкото вторично, а най-добре изобщо незначещо.
Така че това, че са щели да спечелят пари, не означава, че продукцията е комерсиална. Т.е. в термините на икономиката може и да означава, но в термините на арт-философията комерсиалното - поне за мен - е тежка обида. Справка - почти целият съвременен поп.
This is it. Ground zero.

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Thu Feb 12, 2004 9:16 pm

Za,HP e suvsem razli4no,to se vidia,4e film ot tova niama da izleze,kolkoto da sa spolu4livi geroite i kolkoto i prixodi da nosi,no da ne zabraviame,4e pove4eto xora iskat da vidat HP filmiran,nali?
Ami,dali sled tezi 100-na godini,na niakoi vaob6te 6te mu puka za filmirane na LOTR,knigata moje da ima fenove,no za filam,sumniavam se.
Prost primer,zashto v momenta ne zemat da filmirat "Bel Ami",ami prostoe,niama da ima takava auditoria.

User avatar
traveller
Farmer
Posts: 55
Joined: Tue Jan 13, 2004 8:47 pm
Location: The Land of Bliss

Post by traveller » Thu Feb 12, 2004 9:55 pm

Впрочем то аудиторията се определя от това, колко пари са хвърлени за проекта, та ако ще и "Траксас" да филмират.
The Self-Perfected State

User avatar
neven_che
Farmer
Posts: 50
Joined: Thu Jan 08, 2004 11:09 am
Location: Varna, Bulgaria

Post by neven_che » Fri Feb 13, 2004 12:12 am

уморих се от спора, знаете ли. няма смисъл ...
мрън?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Feb 13, 2004 12:15 am

*shrugs*

то да имаше и за какво да се спори...
разминаване в речника според мен

в смисъл, това извън ХП/ЛОТР споровете де, аз само си вра май носа дето не трябва :)
This is it. Ground zero.

User avatar
neven_che
Farmer
Posts: 50
Joined: Thu Jan 08, 2004 11:09 am
Location: Varna, Bulgaria

Post by neven_che » Fri Feb 13, 2004 10:11 am

Винаги може да се намери за какво да се спори, особено ако си тъп и упорит ;)
Само дето сега май нямам времето за това, нито неистовото желание.
Определението ти за "комерсиално" ... не знам, сякаш ми е взето от устата, и наистина по начина по който го казва Skywalker го възприемам като обида, само дето ... не знам, нещата много рядко са в такъв чист вид, особено когато става дума за кино ... единственото което исках да кажа че не съм съгласна с изказвания от типа "всичко правено по "Властлина" дето не е Blind Guardian e комерс". Филмите и всичко ... добре, предавам се, наречете комерс шестгодишния труд на целия екип който е ги е направил. Мисля че са направили най-доброто което са могли. Ако някой може да направи нещо по-добро (и най-важното - некомерсиално) - да заповяда ...
мрън?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Feb 13, 2004 10:31 am

Е, аз пък само казвах, че поне Гардиън не са комерс. Та разминаване, се пак :рр
This is it. Ground zero.

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Sat Feb 14, 2004 10:54 am

Da,no ima6e i izkazvania,4e i Guardian sa komers.
No aide sus zdrave i stiga tolkova!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 102 guests