Номинациите за Оскар

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!

Кой ще грабне Оскар-а?

The Lord of the Rings:The Return of the King
9
45%
Lost in Translation
2
10%
Master and Commander:The Far Side of the World
3
15%
Mystic River
6
30%
Seabiscuit
0
No votes
 
Total votes: 20

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Fri Jan 30, 2004 1:44 pm

Abe,6tom napravixa Arni gubernator i Jhony ima golemi 6ansove.

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Fri Jan 30, 2004 11:33 pm

Last edited by turin on Fri Sep 10, 2004 6:36 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Sat Jan 31, 2004 1:34 am

Ob6toto e 4e sa Amrikanzi,a teia xora praviat vsi4ko da za da privli4at vnimanie,da moje da se pi6e za riax,za tiaxnata strana,za texniat kulturist,artist i gubernator,sega sigurna zagria za kakvo ide6e re4!

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sat Jan 31, 2004 9:27 am

Арни не е американец по произход.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Jan 31, 2004 5:18 pm

Мда, доколкото знам е австриец....
Скай, няма да се задълбавам в желанието на американците да са на всяка манджа мерудия (което е присъщо на доста народи, просто напоследък американците се справят най-добре), но какво общо има то с Оскарите? Там всичките са американци и Джони Деп не прави изключение. А че разликата между него и Арни се мери в парсеци е ясно...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Sun Feb 01, 2004 12:09 am

Kato se zamisli6, niama slu4aini ne6ta!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Feb 01, 2004 1:53 am

Да, сигурно си прав, обаче пак не схванах какво общо има тази мъдра истина с Оскарите и Джони Деп....
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Sun Feb 01, 2004 9:11 pm

4e VSI4KO e vuzmojno!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Feb 01, 2004 10:15 pm

Глей ся, турин, на олигофрен всеки можеда се прави. Това, че Джони е и добър, убедителен и забавен, не променя основата на ролята, нали? Нито кой знае какви емоции има вътре, нито кой знае каква истинска "игра". За справка - Джон Малкович в "Опасни връзки" изиграва четири различни настроения само в един поглед за около 3 секунди.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Feb 01, 2004 11:38 pm

Да, там е невероятен, наистина. Няма да ми омръзне да го гледам тоя филм, щото всеки път откривам все нови и нови неща в него. Глен Клоуз също беше страхотна там, Киану беше ненадминат в ролята на лигавия сополив любовник, но Малкович ме вкара завинаги сред феновете си именно със страхотната си игра в тази иначе относително банална история.
Ама пък и Джони беше много добър в "Бени и Джун", "Защо тъгува Гилбърт Грейп" и други такива филми. Просто "Пиратите" не беше възможно най-якият филм, за който би трябвало да бъде отличен. Това ми се струва глупаво - като с Дензъл Уошингтън в "Тренировъчен ден" - пропуснаха къде по-хубави негови изпълнения, за да му дадат Оскар за роля във филм, толкова банален по сюжет, че ако не беше Оскарът никой нямаше и да го забележи, а самата роля беше таква, че колкото и да даде човекът от себе си просто не можа да покаже потенциала си. То нямаше и къде де. Ма политика пуста...
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Mon Feb 02, 2004 11:09 am

Last edited by Tais on Mon Dec 13, 2004 9:13 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Feb 02, 2004 12:26 pm

Roland of Gilead wrote:Глей ся, турин, на олигофрен всеки можеда се прави. Това, че Джони е и добър, убедителен и забавен, не променя основата на ролята, нали? Нито кой знае какви емоции има вътре, нито кой знае каква истинска "игра". За справка - Джон Малкович в "Опасни връзки" изиграва четири различни настроения само в един поглед за около 3 секунди.
Ся, това че в ролята няма твърде много съдържание е отговорност на сценаристите, не на изпълняващия я. В смисъл Оскарът е за актьор, а не за образ. А Джони успява да направи от един доста клиширан образ приятна изненада...
И на мен ми се вижда малко неадекватно Оскарът да отиде в изпълняващ ролята на пират в лек приключенски филм, обаче обективно погледнато това донякъде са предразсъдъци.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Feb 02, 2004 12:41 pm

Не, не са. А Оскарът не се дава за актьор, а за конкретната роля. За актьор се дават Оскарите за цялостни постижения, което е малко по-различна хава. В случая се награждава конкретната роля. Както наградиха Ръс за "Гладиатор", вместо да изчакат годинка и да му паснат статуетката все пак за "Красив ум", където малко от малко има какво повече да се награждава. Та и тука е така. Не оспорвам актьорските качества на Джонката, но точно за тая роля да му дадеш Оскар, колкото и да е забавна, е нелепо. Вина на сценаристите или не, ролята наистина "няма твърде много съдържание" и не е за награждаване.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
traveller
Farmer
Posts: 55
Joined: Tue Jan 13, 2004 8:47 pm
Location: The Land of Bliss

Post by traveller » Mon Feb 02, 2004 8:51 pm

Бе и на мен ми се струва идиотско Деп да вземе награда точно за тази си роля, но може и да мисля така понеже "Карибски пирати" ми се стори много несериозен и глупав филм. "Мystic river" обаче е съвсем друга работа и ще стискам палци за него. Бих стискал и за "Hero", които не е намерил място дори в номинациите за чуждоезичен филм - направо не знам какво да кажа от възмущение. За мен впрочем Оскарите са си опорочено събитие, така че няма какво да се изненадвам. Ама поне малко повече толерантност да бяха проявили...
The Self-Perfected State

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Feb 02, 2004 10:36 pm

Според мен пък изпълнението на Джони Деп в ролята на пирата е достатъчно добро. Ролята не е сериозна, но нима само сериозните роли са добри? И ако се дава оскар за работа, Деп го заслужава, защото образът е всъщност негово творение.
За Ръсел Кроу - трябваше да го наградят за Вътрешен човек :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests