За леките екшъни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

За леките екшъни

Post by termit » Mon Jan 26, 2004 12:00 pm

Вчера гледах "Добре дошли в джунглата" със Скалата. Готино филмче с почти нулев сюжет, приятна доза стилизиран екшън (разбирай напълно нереалистичен), което ме накара да се отпусна и да се похиля на воля. След една седмица сигурно няма да си спомням и грам от него, а пък тая тема нямаше да я има сега, ако не бях хванал вчера по канал 1 "Смъртоносно оръжие 3", което почти напълно се вписва в тази схема. Та по случая се позамислих - струва ми се, че напоследък все по рядко излизат качествени екшън комедии. Уточнявам, за мен качествена екшън комедия е филм, който ще ме зарадва с минимум средни за сезона ефекти, сериозна доза хумор (който да не е напълно клиширан, де) и поне 2 - 3 масови мелета, в които наш'те разбиват враго и помитат с него пода и стените. А, и ако може да не включва разни 5 до 15 годишни дечковци, които попиляват тренирани наемни войници в ръкопашен бой (видях рекламата на "Агент Коди Банкс".. брррр). Интересно ми е според вас кои от филмите в последната 1 година (примерно) стават за гледане по тези критерии? Преди бях върл фен на Джеки Чан за подобен род филми, но откакто гледах "Шанхайски рицари", вече не съм толкова ентусиазиран. Не че беше супер зле филмчето, но просто ми беше ясно какво ще стане във всеки един момент - това важи и за хумора, а битките, които така или иначе са 75% от цялото удоволствие, вече не ме грабват толкова - през цялото време докато гледах Джеки да прави акробатики, имах твърде силно усещане за дежа ву, а това определено не допринася за кефа от гледането.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jan 26, 2004 12:35 pm

Признавам си, изключително са ме дразнели винаги. Просто ме изпълват с някаква крайно ирационална омраза. Самите екшън-комедии са маааалце по-добре, но чистите екшъни са абсолютната дупка на цялото кино. Тийн-хорърите са по-яки! Дори Том Грийн е много по-як! А Джеки Чан от Час Пик 2 насам просто не мога му гледам мутрата....

Ама пак ги гледам, де. Ей тва най ме дразни, че пак ги гледам. Пълна мизерия, i tell ya! :shock:
This is it. Ground zero.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Mon Jan 26, 2004 1:46 pm

Първата част на Шанхайски рицари (май Шанхайско Слънце беше)пък си е много добра. А последния му филм-Медальонът наистина беше доста скучен и беше ясно какво ще се случи всеки момент.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jan 26, 2004 4:14 pm

Ако под екшън-комедия се разбира нещо, свързано с Джеки Чан, забравете ме. Ако е обаче Мел Гибсън (+ Дани Глоувър, нали ;)) или Брус Уилис, няма по-весел начин да си утрепеш два часа от живота :) Иначе просто екшъните ме дразнят геубо с някои дребни изключения.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Mon Jan 26, 2004 4:14 pm

Ам, много моля - за Джеки Чан или добро, или нищо ;ррр Последните му филми удрят прекалено на холивудска боза ента степен, но предишните му са едни от най-готините в жанра. Пък!
Ама то какво очаквам от ламери... ;рр

Иначе екшън-комедии от сорта на Смъртоносно оръжие n са ми забавни, макар да ги забравям твърде бързо и да са ми твърде еднообразни. Понякога обаче ми се доглеждат - ей така, за разпускане ;)
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Jan 26, 2004 7:18 pm

Аааааааа:))) И аз съм фенка на бати Мел:))) Особено и най-вече в неща като Оръжията:) Ама инак мен принципно много ме радва Арни Губернатора в подобни филмчета - "Ченге в детската градина" си е наистина готин филм пък!!! Пък!!!! Квото и да разправяте! И "Джуниър" ако и да не е екшън-комедия е трудно забравим особено когато Арни се представя за бивша източногерманска състезателка от националния отбор по плуване, тъпкана с хормони:Р Яко:)))
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jan 26, 2004 7:47 pm

Али, "най-готините" в жанра само по-себе си е по-скоро критика, отколкото похвала, IMHO :p
This is it. Ground zero.

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Mon Jan 26, 2004 10:00 pm

Неразбиращите да не се обаждат, ясно е, че са загубени вовеки за каузата ;ррр
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Mon Jan 26, 2004 10:01 pm

Na Mel Gibson mu otivat vsiakakvi roli.
Ama,kato stana vupros za ek6un-komedii,skoro gledax Bad Boys2 i dosta se pouxilix.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Jan 26, 2004 10:50 pm

Abe kato stavba vupros za lekovati ekshuncheta, az lichno v toq janr maj naj se kefq na XMen 1&2 - po lekvoto ot tova, zdrave mu kaji.

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Mon Jan 26, 2004 11:17 pm

Kakto i tup siujet,koito nadminava gorespomenatite film4eta!

User avatar
celibat
Merchant
Posts: 84
Joined: Fri Jan 16, 2004 8:54 pm
Location: Land of dreams

Post by celibat » Mon Jan 26, 2004 11:21 pm

Филмчета като Daredevil, Batman i Xman наистина са доста разтоварващи. Хубавото е, 4е са и сравнително къси.
Никога няма да забравя Man in Black 1. За да не изпусна прожекцията, си тръгнах 10 минути преди края на един мач Левски - ЦСКА на стадион Васил Левски. Валеше страшен дъжд. Помня, че с моя съученик Краси тъкмо опикавахме синьото кафе преди да се втурнем за рейсовете към НДК (прожекцията беше в "Люмиер") и сектор Б изригна, защото Левски вкара втори гол. И така мокри и подгизнали стигнахме до зала 11 тръпнещи в очакване на здраво рекламираното movie. И каква беше изненадата, когато финалните надписи се появиха някъде между 60-та и 65-та минута.... А ние дори още не бяхме изсъхнали:)

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Jan 26, 2004 11:41 pm

И аз не съм фен на екшъните и екшън-комедиите... Макар че понякога се случва да харесам такъв филм, по принцип ги избягвам. Струват ми се безсмислени. И на челно място в класацията по безсмисленост са автомобилните екшъни. Някакви хора се гонят с коли по (обикновено) магистрала, попилявайки де що има по пътя, естествено без да пострадат. Нашите хора винаги се измъкват, дори срещу тях да е изправена цялата американска армия, въоръжена с базуки и качена на хеликоптери. Полицейските коли а) се преобръщат б) се наблъскват една в друга и стават на авангардни скулптури. Искам да кажа, всичко ми е еднакво в тези филми, нищо не ми дават, тъпи са ми... Я някой да каже какво не ми е ясно :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Mon Jan 26, 2004 11:42 pm

Last edited by turin on Tue Aug 31, 2004 6:33 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Tue Jan 27, 2004 1:08 am

Neznam,no sled filma mi se pla4e6e,a ne mi se smee6e.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests