7 reasons why "fight club" sux a big hairy one

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

7 reasons why "fight club" sux a big hairy one

Post by Scourge » Tue Jan 04, 2005 9:34 pm

- сещате ли се за онуй чувство "тия сеа мноу хубаво, че са се сетили за тия работи, ама ний туканка тоя проблем го разнищихме га бехме на 13"?
е, те на - fight club е един от филмите, на които тва се случва. седиш и го гледаш със страничен интерес, с който би гледал как съседчето отгоре си прави самодисекция на мозъка със скалпел, за да установи нещо, което ти и приятели сте разбрали пет години по-рано на бутилка водка, късче джойнт или къвто там умствен стимулатор употребявате. и както си гледкаш с тоя ми ти страничен интерес как детето си човърка коричката на раничката, по едно време ти става първо умерено отвращаващо, а после скучно.

- неясно крайно послание, което може да остави трайни увреждания в неукрепналата младежка психика.
и оставя, тъй кат гледам. кво имаме тук? поколение от фенове на fight club, поколение дето гради ценности или липса на такива върху fight club. spooky. [noоow, call me задръстеняк ^_^]
гуд нюзът е че някои го надрастват, май : )

- американците не са ЧАК толкоз тъпи - могат да схванат за уейстнатия си джакски животец и от първия път, без туй да им се налива 2 часа в мозъка през тръбичка. че то дори матрицата не подценяваше зрителите толкова :D

- не знам за живота на джак, ама част от тежестта на ролята на дърдън беше прахосана със симплифицирането и вдетиняването му към края. то експресионизмът е хубуу нещо, ама фокс кидс гу глеами без пари, пък и ни смье на 10 все пак, кво кат смье от село.

- излезе долу-горе по едно време с "generation п" на пелевин. някакси едуард нортън и брад пит не издържат на конкуренцията с духа на Че при разкриването на недъзите на консуматорското общество. : )

- мозъчната каша на мийт лоуф. ееееекскюз мииии? има 101 други начина един филм да се прави на отвратително-шокиращо-интересен, някои от които бяха взети на въоръжение в същия тоя филм.

- хелена бонъм картър. [ужасяващото е, че след като се сгоди с тим бъртън май е абонирана за всичките му филми - беше в big fish, ще я има и в the corpse bride и charlie and the chocolate factory.]



толкоз на първо четене и офф дъ топ ъф главата и т.н. :twisted:

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Tue Jan 04, 2005 9:51 pm

- сещате ли се за онуй чувство "тия сеа мноу хубаво, че са се сетили за тия работи, ама ний туканка тоя проблем го разнищихме га бехме на 13"?
е, те на - fight club е един от филмите, на които тва се случва. седиш и го гледаш със страничен интерес, с който би гледал как съседчето отгоре си прави самодисекция на мозъка със скалпел, за да установи нещо, което ти и приятели сте разбрали пет години по-рано на бутилка водка, късче джойнт или къвто там умствен стимулатор употребявате. и както си гледкаш с тоя ми ти страничен интерес как детето си човърка коричката на раничката, по едно време ти става първо умерено отвращаващо, а после скучно.
не?

- неясно крайно послание, което може да остави трайни увреждания в неукрепналата младежка психика.
и оставя, тъй кат гледам. кво имаме тук? поколение от фенове на fight club, поколение дето гради ценности или липса на такива върху fight club. spooky. [noоow, call me задръстеняк ^_^]
гуд нюзът е че някои го надрастват, май : )
бе, чак фенове, по-скоро хора, на които им е харесал филма?

- американците не са ЧАК толкоз тъпи - могат да схванат за уейстнатия си джакски животец и от първия път, без туй да им се налива 2 часа в мозъка през тръбичка. че то дори матрицата не подценяваше зрителите толкова
ма пък кой е казал, че тва е целта на филма? И, не, доста са си тъпички...

- не знам за живота на джак, ама част от тежестта на ролята на дърдън беше прахосана със симплифицирането и вдетиняването му към края. то експресионизмът е хубуу нещо, ама фокс кидс гу глеами без пари, пък и ни смье на 10 все пак, кво кат смье от село.
ми, за тва щом казваш, може и да съм я изпуснал тая част от филма...
- излезе долу-горе по едно време с "generation п" на пелевин. някакси едуард нортън и брад пит не издържат на конкуренцията с духа на Че при разкриването на недъзите на консуматорското общество.
Недостатък на филма е, че е излязъл по по едно време с друг филм?

- мозъчната каша на мийт лоуф. ееееекскюз мииии? има 101 други начина един филм да се прави на отвратително-шокиращо-интересен, някои от които бяха взети на въоръжение в същия тоя филм.
ми, 101 други, наблъскай ги 'сичките в един филм, ако можеш? поне 101 други по-добри начина да беше написал...

- хелена бонъм картър. [ужасяващото е, че след като се сгоди с тим бъртън май е абонирана за всичките му филми - беше в big fish, ще я има и в the corpse bride и charlie and the chocolate factory.]

какво за нея?
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 04, 2005 9:54 pm

Дризт, един от по-глупавите начини да направиш голям пост е да сложиш чужди цитати и отдолу им някаква разфокусирана сарказмичка под формата на въпрос.

Generation N(П?) е книга, прочее, не филм.

А аз още събирам духовна енергия, чудейки се кво да напиша. Не е ясно ще събера ли :P
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Tue Jan 04, 2005 9:55 pm

мбе напиши го по-кратко като настояваш ;)
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Tue Jan 04, 2005 10:09 pm

still way to go, drizzt, still way to go... ; )

roland - generation П (като пепси).
аи събирай квото ще събираш, че ме досърбя flamethrowerът, a drizzt не е дразнител (pun intended : P)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 04, 2005 10:12 pm

Ами не, аз просто нямам какво да ти отговоря. В смисъл, на мен "сърдитите млади мъже" настроението не ми беше нито елементарно поднесено, нито пресилено. Злокобният цинизъм може и да е попресилен малко - факт - но като за американски филм, при това от режисьор, дал на света толкова много боклуци, филмът се откроява според мен. Има реплики, които кефят, като ги чуеш, гаври с американците, които мен поне винаги ми се е искало да чуя, жизнерадостен негативизъм на талази, Едуард Нортън, който си го може просто... Де да знам, до такава степен не съм видял нищо от това, което пишеш, че чак не знам кво да ти кажа :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jan 04, 2005 10:26 pm

Shte buda kratuk:

Scourge hodi niakude mnogo burzo da se pregledash. Fight Club E KULT!

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Jan 04, 2005 10:26 pm

Scourge, много ми е забавно, когато някой тръгне да открива топлата вода... Само, че тя пък вече била открита...
Лично за мен Fight club е един доста силен филм, който ме държа в напрежение от начало до край, учуди ме с идеите (по- скоро се учудих, че срещам такива идеи в такъв филм) и като цяло ме остави с много добри впечатления, без да отива на върха на класациите ми. Добър филм. И до ден днешен на моменти мисля над него. Както казваше преподавалят ми по философия- "помислете, струва си да си помисли"...
Негативизмът ясен, не ми е ясно само каква е точно причината за него?
Слаб филм който е преоценен от масите или амбицията да се търси под вола теле и да докажем, че, видиш ли, те сички си мислят, че небето е синьо, ама не е, аз го разконспирирах....
?
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Tue Jan 04, 2005 10:37 pm

@roland: склонен съм да се съглася. и аз си харесах някоя и друга цинично-сиренява реплика: "self-improvement is masturbation" и "оn a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero" да кажа колкото да трупам strlen. и като цяло си долу-горе прав. филмът е ок в повечето от детайлите, но дразни (мен) в голямата картинка.

Scourge hodi niakude mnogo burzo da se pregledash. Fight Club E KULT!

would love to, и без туй имам съмнение за бронхит, за съжаление нямам личен лекар и тогава става сложно : /
(деба, социално-осигурителната система, деба - зимат ти осигуровките, а за чий...?! )


jaime, mate, relax...мани и ти негативизма, че бил вреден за жлъчката разправят.
преподавателят ти по философия е бил мъдър човек, без майтап.
ми не го харесвам тоя филм и туй то. и формата му ме дразни, както теб те дразни "негативизмът ми", капиш? няма да е нито първият, ни последният филм надценен от публиката.
ениуей, радвам се, че ти е забавно.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 04, 2005 10:39 pm

Или подценен поради неподходящата фаза на луната докато си го гледал?
And you can't dance with a devil on your back...

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Tue Jan 04, 2005 10:42 pm

не, липсва му достатъчно entertainment value просто.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 04, 2005 10:43 pm

Е не съм съгласен, точно entertainment value му липсва. Сигурен ли си, че просто не си чакал Откровение®? В смисъл, тва все пак е Дейвид Финчър, за бога! Най-слабият "Пришълец", патетичния "Паник Руум"... май единственият му друг читав филм е "Играта" и то само на първо-второ гледане.
And you can't dance with a devil on your back...

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Tue Jan 04, 2005 10:47 pm

Най-слабият "Пришълец", патетичния "Паник Руум"... май единственият му друг читав филм е "Играта" и то само на първо-второ гледане.
именно! fight club му е най-добрият филм, което не го прави достатъчно добър.


(ехх, няма да стане меле май... *прибира тъжно огнепръскачката*)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 04, 2005 10:48 pm

Няма, сори. И мен ми се искаше, ама... гнух...

Мисълта ми е, че човек не трябва да подхожда с очаквания за откровение и ще е доволем. Щото, както и да го сучем, филмът е МНОГО над средното американско ниво, еле па с плюнките, които се снимат в момента.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Jan 04, 2005 10:50 pm

Ми забавно е. И за к'во ?
Сиреч, пак ще стигнем до ситуацията със субективизма и тем подобни глупости...
Сиреч....
Писна ми от сиреч. Ми ако искаш обективно да ни доказваш, че филмът е тъп и надценен- ок. Рини аргументи с лопатата и ние ша ринем и накрая ша са заринем в лайна. Ако не... Значи темата е отворена с цел остроумни забележки... Значи не намирам смисъл от цялата работа...
Поне да беше споменал дипломатично някъде, че това си е твоето мнение и т.н. ...
И нак'ви такива глупости, изобщо....
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests