Marvel Cinematic Universe

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by tigermaster » Mon Jul 11, 2022 7:04 pm

Аз Тайка уж го харесвам, обаче да се изхвърля така, като преди него по франчайза е работил Кенет Брана, е къде стотина пъти по-нагло от приемливото. Просто да кажа. Новият му филм за Тор изобщо не знам даже искам ли да го гледам, но "Рагнарок", макар и забавен, според мен не е по-добър от "Тор" на Брана.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Dr. Horrible » Mon Jul 11, 2022 10:32 pm

И аз харесвах Тайка. Рагнарок си беше наистина много свеж и зареждащ, а Джоджо Заека ми допадна страшно много като идея и реализация (но там го имаше и прекрасното изпълнение на Скарлет Йохансон в една от най-хубавите ѝ роли)...

Обаче това наистина не ставаше за гледане. Чета из едно интервю:
I don’t do any research into all of the threads and storylines of Marvel because there’s too many and I don’t know half the characters. I don’t want to read any of the comics. I just want to do my film, just put the things in, then have them say, “You can’t do that because that messes with this whole storyline.” There are so many iterations of this film. I would want to take a character and put it in the film or kill off a character, but it affects all these different things I have no idea about.”
Тъжно е наистина така да се изказва към историите, които реално е нает да адаптира. И ми е тъжно, че тези прекрасни истории достигат до масовата публика в този толкова осакатен и окаян вид...


А Натали Портман разказва, че Тайка съвсем неиронично й бил казал "Аз скоро ще правя Star Wars филм? Може да измислим нещо - на теб искало ли ти се е някога да бъдеш в Star Wars филм?" :D
Почвам да се чудя дали и Стар Уорс е гледал.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
филмов критик
Farmer
Posts: 50
Joined: Mon Feb 14, 2022 5:49 pm

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by филмов критик » Tue Jul 12, 2022 2:00 pm

Мислех да гледам "Thor Love and Thunder" на кино, но мисля, че ще си спестя парите след като прочетох негативните коментари.
От трейлъра на филма ми намирисваше ,че ще е зле, но имах частица надежда , че може би ще е като "Thor Ragnarok".
Вторият беше добър филм , с екшън, комедия, зрелище и специални ефекти.
Това , което забелязвам напоследък , обаче в техните филми е, че започват да натрапват разни социални теми от рода на всеки може да е супер герой независимо , пол , цвят на кожата, сексуална принадлежност.И нямам проблем с това, само ако първоначалният образ на героя е бил така замислен така.
И честно казано почва да ми се повръща като почнат да го правят във всеки филм.
Специално в новия Тор , виждам че тук Марвъл се опитват да кажат , че Тор може да бъде жена, а Корг , който е имал майка с гадже(boyfriend) в Тор Рагнарок, в този филм има двама бащи.

Редакция : Удебеленото изречение
Last edited by филмов критик on Tue Jul 12, 2022 8:18 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Roland » Tue Jul 12, 2022 4:14 pm

Джейн Фостър беше Тор години преди тоя филм. Иначе безумието да те травмират двамата бащи на Корг :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Не им знаеш цивилизацията. Спокойно може да имат петдесет различни родителя извън конкретно двамата, които са ги създали. Но ако това са нещата, от които "ти се повръща", може би трябва да преосмислиш твърдението, че "нямаш никакъв проблем с това" :lol: :lol: :lol:

Точно Марвел за твърде много уокнес да се обвиняват. Ебаси смешката.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
филмов критик
Farmer
Posts: 50
Joined: Mon Feb 14, 2022 5:49 pm

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by филмов критик » Tue Jul 12, 2022 6:03 pm

Roland wrote:
Tue Jul 12, 2022 4:14 pm
Джейн Фостър беше Тор години преди тоя филм. Иначе безумието да те травмират двамата бащи на Корг :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Не им знаеш цивилизацията. Спокойно може да имат петдесет различни родителя извън конкретно двамата, които са ги създали. Но ако това са нещата, от които "ти се повръща", може би трябва да преосмислиш твърдението, че "нямаш никакъв проблем с това" :lol: :lol: :lol:

Точно Марвел за твърде много уокнес да се обвиняват. Ебаси смешката.
Ок за Джейн Фостър се изказах предубеден, тъй-като не си спомням филмите и за какво ставаше въпрос.

А за другите прочети ми удебеленото изречение, нарочно го удебелих, защото знаех че щях да бъда погрешно разбран :D

За woke културата или там каквото е, че те на Марвел едва ли им дреме кой какъв, само и само да направят пари.Но напоследък ми се набива на очи в техните филми/сериали.И от това ми се повръща.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Yan » Tue Jul 12, 2022 7:46 pm

@филмов критик Ммм, удебеленото ти изречение, по правилата на българския език казва, че имаш проблем с това, ако героят е бил изначално замислен така :D :D :D

Джейн Фостър е Тор в комиксите доста години преди да се появи Love & Thunder. Друг е въпросът, че както докторът е писал, на Тайка явно не му стига капацитета да направи смислена адаптация на един от по-добрите рънове на Хикман.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Roland » Wed Jul 13, 2022 4:22 pm

Не знам, мен редовно не ми се повръща от нищо, което гледам във филмите, but that's just me...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Roland » Thu Jul 14, 2022 4:17 pm

Ms. Marvel междувременно свърши супер и постла много обещаващо на бъдещето на франчайза. Повече такива сериали плс.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Martix » Sun Jul 17, 2022 4:14 pm

Ms. Marvel е готин. В началото актрисата, която играе Камала Кан, ми беше много лигава, но като й свикнах, нещата потръгнаха. Плюсове - правен е с кеф и за забавление, правилна репрезентация на малцинства, едновременно модерна, но и достатъчно консервативна, за да не е прекалено фейк уок, шарен по скотпилигримовски с анимирани графити и тн хубавини, готина музика, майката на Камала рути. Минуси - картонени злодеи и в резултат, неубедителен конфликт, най-грозното CGI от lava girl насам, сложили са high effort сцените в първите епизоди и в резултат серийката става все по- визуално посредствена с всеки следващ епизод. Дава ми надежда за The Marvels, който ще излиза догодина, знам си, че ще се разочаровам накрая, но колко ще е яко ако тоя филм се окаже фреш.

7/10

ъпдейтната ранклиста на фаза 4 сериалите: WandaVision -> What If -> Hawkeye -> Ms. Marvel -> Loki -> Moon Knight -> Winter Soldier
She Hulk? не мисля, че дори Татяна Маслани ще успее да изнесе тая ефтинджос продукция, но ще видим.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Yan » Sun Jul 24, 2022 11:46 am

Black Panther Wakanda Forever



Тийзърът не показва кой знае какво.

и пълен трейлър на She-Hulk: Attorney at Law

Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Dr. Horrible » Sun Jul 24, 2022 2:01 pm

Прекрасни са трейлъритееееееееееее!!!!!
Най-важните новини, освен обявените Avengers: Kang Dynasty и Avengers: Secret Wars за съответно май и ноември 2025-та, са:
- Чарли Кокс ще се завърне като Мат Мърдок/Деърдевил в анимация за Спайдърмен (ще озвучава).
- Чарли Кокс ще се завърне като Мат Мърдок/Деърдевил в сериала She-Hulk ДРУГИЯ МЕСЕЦ!
- Чарли Кокс ще се завърне като Мат Мърдок/Деърдевил в сериала Echo през 2023-та
- Чарли Кокс ще се завърне като Мат Мърдок/Деърдевил в сериала DAREDEVIL: BORN AGAIN през 2024-та. Сериалът ще има ОСЕМНАЙСЕТ епизода!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Martix » Wed Aug 24, 2022 9:28 pm

I Am Groot сезон 1 - какво да кажа. Безсмислена тъпотия е, но пък сезона е половин час, кво му плащаш. Вин Дизел наистина показва еволюцията си като актьор, като в I Am Groot казва I Am Groot по поне 7 различни начина, култов...
CGI-а става, но нищо особено, историята е тип мини филмче на Пиксар от тея дето бъндълваха с фийчърите си едно време.
Пост Кредит Сцената поставя в нова светлина огромни аспекти от MCU и обезателно ще се отрази на бъдещите филми, jk, няма такава сцена.
I am Groot/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Dr. Horrible » Sun Nov 13, 2022 12:44 pm

Вчера гледах Wakanda Forever и още не мога да си събера мислите... Невероятен филм, абсолютно невероятен. Мисля, че има други марвелски филми, които са ми по-любими от този, но, ако погледна обективно, този е най-добре построеният и изпипан комиксов филм, просто всичко в него работи страхотно. Наистина е като от ХУБАВИТЕ холивудски филми отпреди 15-20 години, истински изпипан и направен, просто те грабва и те държи през цялото време... Феноменална актьора игра от всички. Абсолютно бижу, за мен беше част да го гледам!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Ghibli » Wed Nov 16, 2022 6:07 pm

Да не искаш да кажеш, че има сюжет?

Ние изгледахме първи сезон на She-Hulk. Не беше лош, но не мога да кажа, че беше и добър. Подразних се на някои решения на сценаристите, особено в последните два епизода; първият епизод е доста ужасен и е в състояние да откаже човек да гледа нататък (а нататък всъщност става много по-добре); плакатният феминизъм не че ме дразни и не че ми е опротивял, но определено сваля нивото. Добрите страни - хареса ми замисълът да снижат малко нивото на патоса, който струи от другите марвелски неща, и да вкарат забавни моменти. Има един-два епизода, които са бижута, има и Тим Рот :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Martix » Fri Nov 18, 2022 7:35 pm

Thor Love and Thunders става за едно гледане, но е най-тъпия от торовете и може би mcu филма с най-малки стейкове досега.
И иронично след всичките приказки как са изпуснали повода на Тайка и без да му пука от нищо се бил развихрил, не усетих достатъчно развихряне. Нито любовта ставаше (Натали, защо с лошо), нито имаше достатъчно гръмотевици. Рок бекграунда беше като от алиекспрес, гугълнали там топ рок антеми и сложили първите 4 резултата на случайни места във филма, ама то толкова тихо, че може да ги пропусне човек. Екшъна варираше, сцените с Гор бяха готини, но и по-готини сме виждали, а зеления екран на места направо болеше (първата битка в началото е учебникарски пример как да се ползва зелен екран ако се опитваме да нацелим атмосферата на средно добро youtube видео). Абе доста неща ме подразниха, ама няма смисъл да повтарям квото вече е написано в горните мнения.
6.5/10
На марвел не им е силна година. Дано Уаканда да не се окаже прехвален до небето буламач както стана с първия.
There are no rules! I'm gonna get you!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests