Матрицата 4

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Матрицата 4

Post by penzata » Wed Dec 22, 2021 6:51 pm

The Matrix Resurrections е :suck: :suck: :suck: :heart:!!! :mrgreen: :metal: :metal: :metal: 8-) !!!!



п.п. определено искам да гледам още една част с този каст.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Roland » Thu Dec 23, 2021 4:42 pm

penzata wrote:
Wed Dec 22, 2021 6:51 pm
The Matrix Resurrections е :suck: :suck: :suck: :heart:!!! :mrgreen: :metal: :metal: :metal: 8-) !!!!



п.п. определено искам да гледам още една част с този каст.
Определено не беше каквото очаквах. Все още го осмислям. Екшънът беше по-скоро слаб, но много други неща бяха страхотни.

А Браян Джей Смит in full fag regalia e *chef's kiss*
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Fri Dec 24, 2021 3:23 am

Roland wrote:
Thu Dec 23, 2021 4:42 pm
penzata wrote:
Wed Dec 22, 2021 6:51 pm
The Matrix Resurrections е :suck: :suck: :suck: :heart:!!! :mrgreen: :metal: :metal: :metal: 8-) !!!!



п.п. определено искам да гледам още една част с този каст.
Определено не беше каквото очаквах. Все още го осмислям. Екшънът беше по-скоро слаб, но много други неща бяха страхотни.

А Браян Джей Смит in full fag regalia e *chef's kiss*
За жалост, на екшъна, при все количествата, му липсваше тежестта, и това го отдавам на не толкова силно изявената антагонистична заплаха. Обаче всичко друго е чудничко.

Гледах го втори път и филмът ми хареса още повече. Бижу е.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Fri Dec 24, 2021 11:20 pm

Новата матрица се едно я е писала мачката ми с душевното разстройство. Отчайваща глупост е, почти нивото на жената-чудо 2, не чак толкова зле де... ама ебаси резила. Екшън у матрицата да е зле вече говорим за главоломен провал, ама това да беше проблемът. Толкова вяла, скопена работа и то след 20 години да сервираш не хората си е просто груба постъпка. Изглежда грозно и плоско като телевизионен филм, един отвинтащ визуален момент няма. Цветовете са мътни, обстановките където не са дигитални твърде провинциални, а където дигитални по-слаби от сериал на нетфликс. Няма атмосфера, дигиталните ефекти и градовете в реалния свят са в пъти по-лабави от трилогията. Матрицата да е калпава в техническо отношение е :shock:

Но това е прежалимо, ако самата история и филм ставаха за нещо. То е толкова мета и в гъза си, без да дава нещо ново и влиза в накакъв загубен диалог с хора от едно време, се едно ся лукас да хване да си приказва с троловете, дето му сраха на прикуълите и да похарчи едни пари.

Кастът на Смит беше безупречен. Както и тоя русия, вторият капитан, дето се появи. Морфей в началото радваше... и после просто забравиха за него :roll:

Безобразие. Не бива така. Лано, ланооооо, да беше послушала сестра си и да се не напиня.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Sat Dec 25, 2021 1:11 am

^Без да съм гледал филма, разните отзиви отвсякъде потвърждават подозренията ми, че без Юен Уо Пин просто екшънът няма как да стане на същото ниво. Преди време Тайгър Чен гостува в шоуто на Скот Адкинс в Ютуб. Говореше на адски счупен английски и на моменти почти нищо не му се разбираше, обаче, ако съм го разбрал правилно, каза, че бойните сцени са не само хореографирани, а и режисирани от Юен. Тайгър Чен е работил по каскадите на "Матрицата", има малка роля във втория филм и играе главната роля в режисиран от Киану Рийвс екшън с бойни изкуства.
Бтв, може би това ще е интересно за гледане:

The Matrix - Previz Fight

Почва се със спаринга между Нео и Морфей. Почти същите движения, само дето изпълнени доста по-чисто от каскадьори, и почти същото разположение на камерите. Интересно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Sat Dec 25, 2021 9:50 am

tigermaster wrote:
Sat Dec 25, 2021 1:11 am
^Без да съм гледал филма, разните отзиви отвсякъде потвърждават подозренията ми, че без Юен Уо Пин просто екшънът няма как да стане на същото ниво.
Да, липсата му е повече от видима, но не е само той. James McTeigue го е хванала липсата, дори Chad Stahelski има камео, ама не са го питали за мнение и за друг филм все тая да е, ама баш матрицата да дойде без добри екшън сцени и визуална полировка просто не върви. Буквално през повечето време мяза на пародия и освен това правят грешката постоянно да показват сцени от предишните филми, където качеството на картината е толкова по-високо. Въобще нещата са толкова отвеяни и с липса на тежест и в същото време по холивудски. Пример - една от най-паметната сцена от първата матрица включва покриви, високи сгради, стъкла и хеликоптер. На обяд. Тук имаме същото, само че сутринта и имаме 2 хвърчипляктора. Ама в оригинала, ако всичко беше дълго, тежко и динамично, сега отне 20 секунди и приключи с хлабава експлозия, чиито последици дори не бяха хванати добре в кадър, ми бяха забити в ъгъла. :yay:

Убачи - носталгията е силно нещо. Коляну и кариту докато пият кафе не можах да си сваля усмивката. Спарингът с морфей се ядваше най-вече щото кианото все още стои много добре в ръкопашни боеве. Ниоби се появи (макар и с ужасен грим). Плюс че и сцените с архитекта (минус трепането на края в бара, дето беше извадено като епизод от Бар Наздраве) са предимно супер силни, особено основната. Както казах и Смит е кастнат по перфектен начин. Не е като да няма приятни моменти.

Но като цяло супер разочароващ. :neutral:

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Shamajotsi » Sun Dec 26, 2021 11:44 am

И аз изгледах новата Матрица и, честно казано, хареса ми. Уговорка: едно време не бях въобще фен на поредицата. Преди може би два или три месеца реших да изгледам първите три Матрици отново и макар първата сега да ми харесва много, пропуснах голяма част от Презареждане и Революции, тъй като си гледах телефона...

Най-новата, въпреки че разчита на много препратки към предишните три филма, се опитва (и успява) да е нещо ново. Първата третина си е откровено депресираща, което прави пей-оф-а накрая още по-удовлетворителен.

Съгласен съм с трубадур, че, уви, в техническо отношение филмът куца и, постоянно напомняйки за оригиналната Матрица, това е супер-очевидно през цялото време. Поради тази причина, средата на филма на моменти си е дори леко скучничко, ама поне не е за дълго.

Енивей, кастът е як, музиката също, носталгията - на място и добре оползотворена, а посланията в историята само дето не ги изписват с букви на екрана, но самият филм в прав текст си казва "ако сте очакавали subtlety или не искате мелодрама, кофти...". Следващия път, когато гледам матриците, сигурно ще го бъде само първия филм и четвъртия.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Матрицата 4

Post by Martix » Mon Jan 03, 2022 12:12 am

Точно гледах новата Матри4а и идвам да рантна... Как може тоя филм да има 5.7 във imdb, тва ако не е cancel култура, не знам какво е. Филмът има сериозни проблеми, музиката е толкова вяла, че по-добре да я нямаше, а екшънът е най-слабия в поредицата с много. Но тези актьори, раздаващи се като за последно (а то и ще бъде последно след провала на боксофиса) и този сценарии, показващ най-вдъхновеното писане в четирилогията, просто не заслужават това отношение.
Бих повилнял в пост повечко и определено бих орязъл много от кадрите от старите матрици, но този филм, колкото и да е цинична причината да съществува, всъщност има огромен потенциал и в направата му е вкарана много мисъл и любов. Задачата му да се ресетне поредицата и да се постеле за нови продължение е изпълнена безупречно, жалко че нещата се получиха така, но май е за добре.
8.5/10

Ранклистата ми става 1>4>3>2
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Матрицата 4

Post by Litz » Tue Jan 04, 2022 7:28 pm

Пичове, мога ли да ви кажа, че сте прекрасни всичките и ви обожавам, защото шадоуденс е единственото място в цялото бг интернет пространство, в което има дискусия за филма и дори ебавки с него, без трансфобия :heart:

Обожавам ви :heart:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Матрицата 4

Post by Roland » Wed Jan 05, 2022 5:19 pm

Litz wrote:
Tue Jan 04, 2022 7:28 pm
Пичове, мога ли да ви кажа, че сте прекрасни всичките и ви обожавам, защото шадоуденс е единственото място в цялото бг интернет пространство, в което има дискусия за филма и дори ебавки с него, без трансфобия :heart:

Обожавам ви :heart:
Което е тъжно, щото е толкова лесно да говориш за кой да е филм без трансфобия...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Матрицата 4

Post by TheGrimReaper » Tue Jan 11, 2022 6:13 pm

Матрицата: Празнесения - едно че филма е изпразнен от съдържание недоумявах по принцип за какъв чеп изобщо го има. Без втори екип, който да действа при екшън сцените поне, Лана решава да прави всичко сама и резултатът е пълна трагедия за мен. Поне в първите три имаме влиянието на Yuen Woo Ping при бойните сцени, имаме и друг екип за екшън сегментите, тук Ланчето тръгва в една посока, после залита в друга, обяснения изсмукани от някъде си, сра на bullet time-a, сра на всичко преди това, бойните насечени кадри бяха дълбоко натикани в нечий задник и си личи как някой сериозно се е напънал да ги изпърди в такава вмирисана смес от quick cuts, strange angles и леко тресене ала Джейсън Борн. Да повърнеш направо. Не знам какво са правили преди това хората отговорни за тази "бойна" тъпотия, но по-добре да не правят нищо повече.

Равнодушието ми се трансформира в скука и за малко да flat line-a от тъпотия, докато гледах как някакви индивиди се шматкаха насам-натам, кога на забавен каданс, кога с нормална скорост, без ясна цел и посока, като блуждаещи астероиди захвърлени в небитието на вселената. Едни опити за обяснения на сегашния Нео, на Тринити-Принити и останалите от пасмината недодялани дървета сред героите.

Единствените хубави сцени, които успях да видя бяха разговорите между Кеану и Кери, всичко друго беше такава цапаница, на която и Салвадор Дали би завидял. Да не говорим за карикатурния образ на Меровингий, докато врещеше като невменяем, накъсвайки допълнително груповата бойна сцена между Нео и неговите хора.

В пълен контраст с малкото секундни появявания на сцени от първия филм, който е просто супер за мен, ако и продълаженията да куцат малко (особено третата част).

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests