Отменено заради КОВИД

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Отменено заради КОВИД

Post by Dr. Horrible » Sat Jul 18, 2020 10:31 pm

Скъпи другари,
отварям тази тема за групова подкрепа за справяне с мъката по всички онези филми и сериали, които са отложени заради Коронавируса... Знам, че голяма част от хората тук си чакат с нетърпение определени предстоящи продукции, следят си информацията за тях и се вълнуват. И може би чакаме коренно различни заглавия, но в крайна сметка всички сме лишени от възможността да ги изгледаме на датата, на която сме ги чакали. Та исках да си изплачем мъките тук.

Ясно е, че аз най-много милея за Black Widow. Толкова много години чакам Марвел да дадат филм на Скарлет, всеки комик-кон се надявах да го обявят, а това не ставаше и не ставаше. И накрая го обявиха, та и го заснеха, но заради върусът не излезе. Трябваше да е при нас през април, за момента е обявен за първата седмица на ноември (или последната на октомври за европейските разпространители), но ако положението не се стабилизира е много възможно да се отмени отново....

И за Wonder Woman 84 страдам. Не че първият филм ми хареса кой знае колко много, но имаше няколко много правилни неща, а Гал Гадот е супер чаровна и сладка, няма как да не я обича човек. Трейлърът ме запали истински, харесва ми атмосферата, музиката, всичко. Обожавам Барбара Минерва, тя е най-правилният злодей за Уондър уомън, много искам да я видя. Трябваше да излезе юни, отмениха го за август, после за втори октомври. Ще видим какво ще стане.

Falcon and the Winter Soldier трябваше да излезе през август, но още не са приключили снимките. Никой не знае кога ще ги довършат. Надявах се поне да пуснат първа част - половината епизоди, но явно и това няма да стане.

WandaVision за моята голяма любов Алената вещица също е в чистилището. Трябваше да излезе декември, но имат още ришуути. Тези дни се подхвърли някакъв слух, че го гласят за пролетта на 2021 г. Толкова дълго го чакам, че това ми звучи като пролетта на 2058-ма.

Вторият сезон на Carnival Row ще се забави неясно колко време, на Witcher вторият сезон пак е забавен за неопределено време, също и следващият Бонд филм с Даниел Крейг, също и абсолютно всички филми на Марвел, които за момента са изместени средно с около половин година, но може да стане повече.

При вас как е положението, вие за кое страдате най-много?
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Отменено заради КОВИД

Post by tigermaster » Sun Jul 19, 2020 12:22 am

Аз най-много страдам заради неща, които трябваше да превеждам срещу заплащане, обаче ги забавиха заради коронката и сега съм с някакви стотици или хиляди левове назад :(
Встрани от това, най-много чаках гаче ли "Тенет", "Мулан" и новия Бонд. Особено "Мулан" - Дисни може да са империя на злото, на която принципно пари хич не ми се дават, обаче тук са взели Джет Ли, Дони Йен и Джейсън Скот Лий, плюс, че мяза на китайска епика, а такива по нашите екрани принципно не излизат. "Черната вдовица" също бих се радвал да я видя, обаче дали ще е на голям екран не знам.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Отменено заради КОВИД

Post by Moridin » Sun Jul 19, 2020 12:24 pm

Тъкмо да кажа, че се радвам, че имам шанс за малко почивка от кино :mrgreen:
И видях това за Уичъра :(
This is it. Ground zero.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Отменено заради КОВИД

Post by Dr. Horrible » Sun Jul 19, 2020 11:27 pm

@tigermaster, винаги ми е било любопитно - колко средно получава един преводач за един филм с киноразпространение? Получавате ли някакви допълнителни насоки - примерно да съгласувате със стар превод, ако филмът е продължение/адаптация на преведена книга или всичко си зависи от вашия професионализъм?

Иначе на мен ми е любопитно как това ще повлияе на стрийминг услугите... Холивуд си има запас от интригуващи филми, които може да задържи - Мулан, Черната вдовица и т.н., но не мисля, че може да ги задържи прекалено дълго - все пак им трябват пари. Би било хубаво да ги пуснат някак - дали с плащане за едно гледане или по някакъв друг начин. Ще е ужасно за бранша, ако нещата се задържат така... И в крайна сметка хората ще свикнат, че могат и без кино, и ще си гледат само стрийминг сайтове. Нетфликс и без това качва по 300 сезона на година и е невъзможно за един човек да изгледа дори четвърт от тях.

Поне в другите изкуства нещата вървят. Книги си излизат, въпреки КОВИД, комикси също вече излизат - имаше спиране за известен период, имаше проблеми с разпространителите, доста омнибуси и сборни издания бяха отложени с няколко месеца, но в крайна сметка нещата се нормализираха там.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Отменено заради КОВИД

Post by tigermaster » Mon Jul 20, 2020 1:37 am

^На първия въпрос ще ти отговоря на ЛС. На втория - ами, според каквото каже клиентът най-вече. Досега професионално съм превеждал прекалено малко адаптации, а по продължения не съм работил - обаче ако работя по продължение, ще се постарая да има приемственост с предишните части от поредицата. От адаптациите, по които се сещам в момента да съм работил, повечето бяха базирани на книги, които не са излизали в България, та там нямам с какво да се съобразявам.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Отменено заради КОВИД

Post by трубадур » Mon Jul 20, 2020 1:43 pm

@tigermaster ту би хонест и на мен ми е интересно :oops:
оти знам как вървят транскрипционисти ама баш преводачи е друга бира.

Освен това за адаптациите не трябва ли да се съгласува с издателство и преводач на книгата да не стане после бой за авторски права?

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Отменено заради КОВИД

Post by Yan » Mon Jul 20, 2020 3:33 pm

трубадур wrote:
Mon Jul 20, 2020 1:43 pm
Освен това за адаптациите не трябва ли да се съгласува с издателство и преводач на книгата да не стане после бой за авторски права?
Тук мога и аз да ти отговоря --- трябва. Беше станал голям скандал, когато Богдан Русев в превода на Задругата на пръстена беше ползвал за основа превода на Властелина на Любомир Николов. В крайна сметка се наложи да го преработят за филмите, което е доста тъжно.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Отменено заради КОВИД

Post by Xellos » Tue Jul 21, 2020 11:32 am

Гледам, че поне аниметата са почнали да се поотръскват и да пускат нови епизоди, дори мастодонти с големи екипи и външни снимки из кухни /за изходен материал/ като Шокугекито. :yay:
:ninja:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Отменено заради КОВИД

Post by Dr. Horrible » Mon Jul 27, 2020 11:43 pm

От последните минути: Тенет на Нолан ще излезе в 70 страни, включително България, преди да излезе в САЩ.
Премиерата е насрочена за 26 август. За САЩ се казва, че ще има по-ограничено разпространиние, което ще тръгне от 3 септември.

Нолан изглежда НАИСТИНА много настоява да му пуснат филма по кината, някак държи той да отвори кинозалите. Ще видим какъв ще е резултатът. Ако всичко мине добре, би трябвало и други от големите студия да се осмелят да си пуснат филмите.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Отменено заради КОВИД

Post by Killua » Tue Jul 28, 2020 11:51 am

Аз предполагам, че добре ще се справи, хората сигурно са зажаднели за нови филми и едва ли Ковид-19 ще ги стресне. Да видим, де.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Отменено заради КОВИД

Post by трубадур » Tue Jul 28, 2020 1:07 pm

Dr. Horrible wrote:
Mon Jul 27, 2020 11:43 pm
От последните минути: Тенет на Нолан ще излезе в 70 страни, включително България, преди да излезе в САЩ.
Доста духовно еректираща новина, ама не виждам нийде у нета премиера за тъпата малта и май че ще ни нашафтят, а ний сме едни от малкото, дека си омесиха, кажи-речи, добре ковид баницата да не си изпотрепем народа. Тва не спря някви мекотели оня ден да си правят некво парти и да се изпозаразят калъфите, но като цяло е пичовско положението. И чичо нолан ше ни скипосва щото сиргуно от тоя пробит острво един филм изкара а двайсе стинки, а не.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests