The 92nd Academy Awards 2020 и Най-добър филм на годината

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: The 92nd Academy Awards 2020 и Най-добър филм на годината

Post by Litz » Tue Feb 11, 2020 1:10 am

Аз не разбирам къде в поста на @Moridin има гаслайтинг. Са верно е, моята справка за тая дума идва от изключително мизерен речник на име Oxford English Dictionary , та според тях дефиницията е и ползването и в контекст е. Съжалявам за това, че ползвам толкова мизерен източник, някой ако има по-достоверен нека постне, аз само това успях да намеря.
gaslight.PNG
gaslight.PNG (191.88 KiB) Viewed 4514 times

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The 92nd Academy Awards 2020 и Най-добър филм на годината

Post by Roland » Tue Feb 11, 2020 8:42 am

Невър майнд. Важното е @Moridin да се подпише под на колдяка твърдението, че съм комплексар :metal:

Ениуей, Let It Go е феноменална песен и не е изненадващо, че продължението не достави. То такова ниво на перфектност се постига само случайно, а Дисниевските композитори са под брутално напрежение да изкарват хитове.

Също така, това е буквално най-тъпата оскарова тема в интернет днес, предвид колко интересни резултати имаше за коментиране :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The 92nd Academy Awards 2020 и Най-добър филм на годината

Post by Moridin » Tue Feb 11, 2020 9:24 am

Нахалството ти е всепомитащо :mrgreen: иначе темата я почна Литц.
Ако мен питате, по бива да се обсъдят коравосърдечно пропуснатите анимации-които-не-са-Той-Стори
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The 92nd Academy Awards 2020 и Най-добър филм на годината

Post by Roland » Tue Feb 11, 2020 9:51 am

Но никой не те пита, щото и ти я си гледал два от номинираните игрални филми, я не.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: The 92nd Academy Awards 2020 и Най-добър филм на годината

Post by Dr. Horrible » Tue Feb 11, 2020 9:54 am

Ахахаха, Лиц, едновременно похейтваш Frozen II и похвалваш Скарлет! Демек с едната ръка удряш, с другата галиш :D Много яко ми стана някак.

Иначе можем да се обединим около идеята, че Into the Unkown не е кой знае какво. И аз не бях впечатлен. Обаче Show Yourself е великолепна - истински шедьовър. На първо слушане и на мен ми хареса по-малко от Let it go, но сега, след много много слушания, ми е по-любима. По-силен заряд има, по-дълбоки чувства. И е по-свързана със ставащото във филма, тоест работи по-хубаво в контекст. И към края, като става нещо като дует между майка и дъщеря с мотиви от All is Found. И самата сцена беше най-прекрасния момент от двата филма взети заедно, с Елза с пусната коса и бялата рокля.... Просто го обожавам :heart:

А какъв е тоя хейт по Toy Story 4? Изключителен беше, заслужена награда.

А "Паразит" не съм го гледал, но се радвам, че спечели, защото съм гледал други филми на режисьора. Snowpiercer беше страхотна история за класовото неравенство с Крис Евънс по стар френски комикс - май и в тоя форум имаше доста фенове, брутален филм е. И Mother много ми хареса, изключително психологически, невероятно добри конфликти и дилеми, много точно пресъздаване на човешката душевност, на човешките способности и ограничения... Адски много ми хареса. Та творецът е талантлив и заслужава награди. Исках Ендгейм и Злодеида 2 да си спечелят това, за което бяха номинирани, ама няма пълно щастие...
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The 92nd Academy Awards 2020 и Най-добър филм на годината

Post by трубадур » Tue Feb 11, 2020 10:15 am

Доста шафтнаха 1917, но Паразит заслужено спечели важните награди. А и най-после корейското кино да получи отдавна закъсняло признание.

Крис Рок и Мартин бяха кошмар, трябваше да оставят Кристен Уиг и Мая Рудолф да са единствената двойка със смешки. Останалото ми направи приятно впечатление, че нямаше неловки паузи и като цяло шоуто течеше по доста професионален и смазан начин. Викам за 100 години да са се научили как се прави. Оскарсоуайт кретенията беше разбира се мега досадна при положение, че Паразит омете пода, а и латино спечелилите в техническите награди не заслужават внимание, нито кратките или документалните филми, но важни са наградите за актьори, нале... тъпаци. Скарлет трябваше да вземе за главна женска, най-малкото да не слушаме глупостите на Рене, която за 5 минути нищо не каза. Поне Хоакин беше пич. В Брат Пит има твърде много класа, но бях за Антъни Хопкинс. От песните само тая на Елтън Джон и на Cynthia Erivo ставаха за нещо. А наградата за музика беше толкова изненадваща с цялата женска оргия преди да я обявят. Е те там наистина 1917 заслужаваше най-много, ама те...

Заслужен Дийкинс разбира се, въпреки че това беше най-оспорваната според мен категория, но изненадващо, и доста удовлетворително, че 1917 все пак взе за визуални ефекти. Ford/Ferarri ме изненада с монтажа обаче, мислех, че ще иде при Паразит от воле, щото тоя филм плава от сцена сцена и кадър в кадър като нито един от номинираните. Такова темпо и напрежение не се постига лесно. Язък.

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: The 92nd Academy Awards 2020 и Най-добър филм на годината

Post by Dark Cloud » Tue Feb 11, 2020 10:46 am

Dr. Horrible wrote:
Tue Feb 11, 2020 9:54 am
...
А "Паразит" не съм го гледал, но се радвам, че спечели, защото съм гледал други филми на режисьора. Snowpiercer беше страхотна история за класовото неравенство с Крис Евънс по стар френски комикс - май и в тоя форум имаше доста фенове, брутален филм е. И Mother много ми хареса, изключително психологически, невероятно добри конфликти и дилеми, много точно пресъздаване на човешката душевност, на човешките способности и ограничения... Адски много ми хареса. Та творецът е талантлив и заслужава награди.
Snowpiercer пък на мен ми остави meh впечатление: може би просто специфичната атмосфера, която се опитваха да създадат, не ми беше много по вкуса. Имаше си силните моменти и доста солидна игра от главните актьори, но не е филм към който да се връщаш отново и отново. Знам, че са имали известни мъки при пренаписването на сценария и събирането на цялата история от оригинала в двучасов филм.
Иначе адмирации за Bong Joon-ho! Parasite ще може да се гледа на Sofia Film Fest, обаче някак си не ми се чака до средата на март, за да го гледам :? Ще е интересно да видим какви допълнения ще вкара в очакваните HBO miniseries, че филма пак гледам се е ограничил в два часа и малко.

За Toy Story 4 съм съгласен с теб, въпреки че Klaus беше много очарователен филм и нямаше да се изненадам, ако беше спечелил. Другото нетфликско творение (I Lost My Body) имаше интересна идея, беше hand animated по красив начин, но прогресивно с напредването на историята ми ставаше по-дразнещо и unsatisfying to watch.

Малко отделно от темата - може ли личните дърляния да си ги правите на лично? Като човек, рядко постваш във форума, ми прави адски грозно впечатление как в почти всяка тема в даден момент се минава към някакви passive-aggressive обидни коментари, които с нищо не допринасят за дискусиите. Подобни сценки по-скоро ме карат да седя настрана от форума, което - ако искате едни и същи хора да си дъвчете опашките ден след ден, продължавайте в същия дух :D

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The 92nd Academy Awards 2020 и Най-добър филм на годината

Post by Moridin » Tue Feb 11, 2020 12:32 pm

Dark Cloud wrote:
Tue Feb 11, 2020 10:46 am
Малко отделно от темата - може ли личните дърляния да си ги правите на лично? Като човек, рядко постваш във форума, ми прави адски грозно впечатление как в почти всяка тема в даден момент се минава към някакви passive-aggressive обидни коментари, които с нищо не допринасят за дискусиите. Подобни сценки по-скоро ме карат да седя настрана от форума, което - ако искате едни и същи хора да си дъвчете опашките ден след ден, продължавайте в същия дух :D
Напълно си прав, време е да помодерираме по-активно :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: The 92nd Academy Awards 2020 и Най-добър филм на годината

Post by Litz » Tue Feb 11, 2020 1:06 pm

Покрай дрязгите пропуснахме коментара на великия българки актьор Асен Блатечки и кривенето. Аз съм просто без думи от изказването на този актьор :mrgreen:

Кефи ме как сто и кусур години пренебрегваха Дийкинс а ся му ги дават през две години :metal:

Но определено Скарлет беше ограбена в случая. Всъщност, която и да беше от всичките останали щях да съм по-доволна от тоя circle jerk.

Иначе изпълнението на Lose Yourself (най-добрата и оригинална лирически Оскарова песен) беше интересно, аз не видях публиката да кринджва както го изкарват медиите, даже някои много се раздаваха, като Антъни Рамос например. Но иначе на Еминем му личи, че не е млад, щото само си взимаше въздух и издъхваще, което дори аз не го правя на тая песен и сравнено с предишни изпълнения е доста вяло. Но пък причините му да не отиде на оригиналната церомония са толкова relatable, че просто не е истина.
Last edited by Litz on Tue Feb 11, 2020 1:22 pm, edited 1 time in total.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The 92nd Academy Awards 2020 и Най-добър филм на годината

Post by трубадур » Tue Feb 11, 2020 1:20 pm

На Асен Блатечки глупостите не са много голяма разлика от тъпотиите, дето и ние пишем тука, разликата е, че никой не ни обръща внимание :ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: The 92nd Academy Awards 2020 и Най-добър филм на годината

Post by penzata » Tue Feb 11, 2020 1:51 pm

трубадур wrote:
Tue Feb 11, 2020 1:20 pm
На Асен Блатечки глупостите не са много голяма разлика от тъпотиите, дето и ние пишем тука, разликата е, че никой не ни обръща внимание :ninja:
:lol: Трю!

За първи път от адски много години не гледах церемонията (ще я гледам на някакъв етап, заради Финикс, но кой знае кога :ninja: ). Радвам се, че песента на Елтън Джон спечели (не че съм ги слушал другите, де :bigtongue: ). За филмите нищо не мога да кажа, защото почти нищо не съм гледал.

Та, по същество - защо е този целия хейт срещу Зелуегър. Само, защото е биографична роля ли или защото сте гледали всичките филми и от актрисите Рене най-малко заслужава статуетката? Останах с впечатлението, че никой не е гледал Джуди, ама дай да хейтим, щот такова, яко. Трубадура го каза точно и ясно с цитираното изречение.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The 92nd Academy Awards 2020 и Най-добър филм на годината

Post by tigermaster » Tue Feb 11, 2020 4:47 pm

трубадур wrote:
Tue Feb 11, 2020 1:20 pm
На Асен Блатечки глупостите не са много голяма разлика от тъпотиите, дето и ние пишем тука, разликата е, че никой не ни обръща внимание :ninja:
Друго си е да ги каже човек, който беше пребит от Скот Адкинс във филма "Нинджа"...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The 92nd Academy Awards 2020 и Най-добър филм на годината

Post by трубадур » Tue Feb 11, 2020 4:50 pm

tigermaster wrote:
Tue Feb 11, 2020 4:47 pm
трубадур wrote:
Tue Feb 11, 2020 1:20 pm
На Асен Блатечки глупостите не са много голяма разлика от тъпотиите, дето и ние пишем тука, разликата е, че никой не ни обръща внимание :ninja:
Друго си е да ги каже човек, който беше пребит от Скот Адкинс във филма "Нинджа"...
Да споменаваш Скот Адкинс и да скипнеш тая перука се смята за много грубо отношение към другите дечица в занималнята

Triple Threat e най-снъбнатият от академията филм за 2019-та, нема такова изживяване, вярно че поради неправилните причини, но все пак - паметна работа е.

Image

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: The 92nd Academy Awards 2020 и Най-добър филм на годината

Post by Dark Cloud » Tue Feb 11, 2020 4:59 pm

А после перуката на Кавил в Witcher била лоша :lol:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The 92nd Academy Awards 2020 и Най-добър филм на годината

Post by tigermaster » Tue Feb 11, 2020 6:06 pm

"Тройна заплаха" е най-великият филм, който изобщо е бил правен някога. :twisted:
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 15 guests