Short Movies

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Short Movies

Post by coldie » Mon Dec 23, 2019 6:52 pm

Гледам отвреме-навреме такива. Като цяло не ми харесват, но този е забележителен.
https://www.youtube.com/watch?v=vwFO-seKnBM

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Така наречените Short Movies

Post by alshu » Tue Dec 24, 2019 1:31 pm

Така наречените sort of a movies? You sound a bit condescending here.

Also.
Coldie my maaan, what's wrong with "късометражни"?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Така наречените Short Movies

Post by coldie » Sun May 31, 2020 12:40 pm

Покрай фестивалите минах малко пак на тази вълна. Някои въобще не ме грабнаха, дори не ги изгледах до 2-3 минути, но досега каквото прегледах два ми харесаха.
The Light Side | Tribeca Fest
и
TOTO | Tribeca Fest

Което не знам защо ме подсети за Кар Вай Уонг. Който поне за мен е на друго ниво.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Така наречените Short Movies

Post by трубадур » Sun May 31, 2020 4:42 pm

alshu wrote:
Tue Dec 24, 2019 1:31 pm

Coldie my maaan, what's wrong with "късометражни"?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Така наречените Short Movies

Post by TheGrimReaper » Mon Jun 01, 2020 11:40 am

Не искам да се "тагне" като атака, но имената на китайците по правило се изписват с начално фамилно име, тогава Кар Вай Уонг става Уон Кар Уай с правилното фонетично изговаряне на трнскрибираното име.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Така наречените Short Movies

Post by coldie » Mon Jun 01, 2020 7:16 pm

Знам. И "така" и "така" е познат...

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Така наречените Short Movies

Post by TheGrimReaper » Tue Jun 02, 2020 1:38 am

Това от imdb.com е грешно изписване по европейски/американски начин, където фамилното име е в края, но не е правилно изобщо. Има едни подробности в изписването на китайските имена, които се пренебрегват от доста сайтове и хора, примерно смешното китайско име за нас Hui не се произнася като разговорната дума за член, а е просто Хуей, че съм виждал из бг пресата потресаващи заглавия с подобни изцепки.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Short Movies

Post by Roland » Tue Jun 02, 2020 2:25 am

Смених името на темата, щото нимоа.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Така наречените Short Movies

Post by coldie » Tue Jun 02, 2020 11:35 am

TheGrimReaper wrote:
Tue Jun 02, 2020 1:38 am
Това от imdb.com е грешно изписване по европейски/американски начин, където фамилното име е в края, но не е правилно изобщо. Има едни подробности в изписването на китайските имена, които се пренебрегват от доста сайтове и хора, примерно смешното китайско име за нас Hui не се произнася като разговорната дума за член, а е просто Хуей, че съм виждал из бг пресата потресаващи заглавия с подобни изцепки.
Абе не искам ся тая мъничка темичка да става тема за азиатските имена. Който е гледал и два китайски филма е наясно с това. Не видях смисъл да се отбелязва. Но тъй като тръгна от този режисьор, ами вземи му любимите актьори, а и принципно особено в Хонконг много китайци се кръщават с некитайски имена от много отдавна. Hui обаче на няколко пъти съм го чувал по филмите им точно като българската думичка...

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Short Movies

Post by TheGrimReaper » Tue Jun 02, 2020 9:37 pm

@coldie : Това, че повечето актьори от Хонконг (все пак е била бивша британска колония) имат едно английско звучащо име, за по-лесно произнасяне от не-азиатците, не означава, че се кръщават така, избирането на име сред китайците е много важен процес и още от древни времена са имали по няколко имена в зависимост от статута им в обществото. Джеки Чан не е роден с това име, то е псевдоним на оригиналното му име, което е Chan Kong San (което в превод означава роденият в Хонконг Чан), но всъщност фамилното му име е Фан (баща му си е сменил имената поради няколко причини), Дони Йен е Yuen Ji Dan, Джет Ли е Li Lian Jie, така че не съди по тези имена за промяната. В Китай всичко с имената е доста на по-високо ниво, но там ще ми отнеме повече време да ти напиша защо не приемам английското изписване на китайски имена за правилно.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Short Movies

Post by coldie » Wed Jun 03, 2020 10:49 am

Вземи кажи нещо за кратките филми (ако имаш интерес към такива), щото отстрани изглежда че се поучаваме за неща, които са известни по принцип. Пък иначе можеш да отвориш една тема за азиатската култура, обичаи и всичко свързано, бих се включил. Много пъти ми е е искало да има такава, дори Ип Ман темата (ясно ти е че заглавието не е мое) не съм искал никога да бъде само за филми с бойни изкуства.

User avatar
Brimstone
Adept
Posts: 205
Joined: Sun Jan 20, 2019 11:08 am
Location: Ynys Afallach

Re: Short Movies

Post by Brimstone » Mon Jun 08, 2020 10:58 am

И аз гледам от време на време и мога да кажа, че има доста бозави, но има и доста читави и това че един късометражен филм е награждаван, примерно, не го прави непременно добър. Ето някои любими:

Paths of Hate:
https://www.youtube.com/watch?v=cvfOTYf3RH0

Toujin Kit:
https://www.youtube.com/watch?v=Ro-Mci1XLoA

Pinched:
https://youtu.be/vmPvjZKBNYY

Next Floor:
https://youtu.be/t60MMJH_1ds

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Short Movies

Post by Claymore » Mon Jun 08, 2020 11:40 am

Гледал съм Saute ma ville/Blow Up My Town на Шантал Акерман като имаше тук нейна мини панорама, доста ми хареса, особено защото концепцията и реализма не се изтъркват за краткото времетраене. Не че във Jeanne Dielmann се изтъркват, но определено е по-дълго и изтощаващо преживяване.

Иначе в MUBI в момента върви The Fall от режисьора на Under the Skin, верно че е кратък филм ама някак ми се струва че част от дължината не е оползотворена както трябва, но пък и са много хипнотични 6 минути с яко droning/industrial саундтрак.

Проблема на повечето е че са ТВЪРДЕ кратки според мен, от порядъка 6-8 минути, като биха търпяли концепцията им да се разгледа ако не пълнометражно, то поне в едни 15-20-30 минути примерно. Но може би това си е мой зрителски проблем.

Попадал съм в YouTube в канала Omeleto на някакви забавни неща, ако и не баш наистина впечатляващи
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 16 guests