Жокера [SPOILERS]

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Жокера [SPOILERS]

Post by Ambartanen » Mon Oct 14, 2019 1:29 pm

трубадур wrote:
Mon Oct 14, 2019 11:22 am
В клуба се дъни, затова и беше показан в шоуто на дениро.
Е, не, това ни показва, че се дъни в началото, което вече видяхме. След това излезе супер щастлив макар и фантазиращ, че е със съседката. Та само съседката ли беше фантазия или цялата идея, че след това представлението е станало добро?

Иначе не бих казал, че филмът се развива 80те години. Да, може би най-много връзки прави с това време, но има елементи от началото на двайсти век до алюзии към протести в Ню Йорк от това десетилетие и модерните frat boy asshole финансови дрони. Като цяло е малко ахроничен (има ли истинска дума за това? Това "истинска" дума ли е всъщност?), така че видео на смартфон не се набива чак толкова на очи. Иначе е достатъчно да потърсиш рандъм комик в тубата, за да видиш че такива видеа далеч не са рядкост и повечето драпащи комици биха се разбили от кеф нещо такова да стане вайрал.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Жокера [SPOILERS]

Post by Claymore » Mon Oct 14, 2019 2:54 pm

трубадур wrote:
Mon Oct 14, 2019 11:22 am
В клуба се дъни, затова и беше показан в шоуто на дениро. Което си остава най-дразнещият елемент във филма, след флашбака със съседката. Щото това е 80-те години, то в ден днешен, където имаш смартфон и реално ще ти е удобно да го направиш се гледа с лошо око да записваш оупен найт комици, които си тестват материала или едва сега започват, кво остава в началото на споменатото десетилетие, където мани, че ще е нечувано подобно проявление, ами самата техника не би позволила. И всеки в клуба би бил против някой тупан с камера да се забучи в средата на публиката и то толкова близо до сцената.
За проблема ти с премиса сам по себе си ок, но те показаха че всичко се заснема преди Артър да се качи на сцената, нали гледаше на монитор в бекстейджа как някакъв разправя секс шеги, та явно просто има перманентно включена камера там, именно за такива балъци като Артър или ако случайно излезе някой добър и от клуба решават да го промотират на разни скаути.

За револверчето признавам, не държа много че е така, но просто ми хрумна. При всяко положение, тогава постъпката на Рандал просто ми седи странна и нереалистична, ама не е чак толкова голям кусур.

Филма определено идеята му е да е 80-те, даже може би като версия на рейганизма, проблема е че това с камерите, как хората говорят и се държат, цялото движение с жокерските маски и прочие, всичко по-скоро се развива по силно съвременен начин, все едно ако имаше интернет и прочие. Та оттам произтича усещането за една такава анахроничност, поне за мен.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Жокера [SPOILERS]

Post by Roland » Mon Oct 14, 2019 5:26 pm

^^^ Което според мен не е търсено. Просто тематичната дълбочина на тоя филм е два пръста.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Жокера [SPOILERS]

Post by Claymore » Mon Oct 14, 2019 11:18 pm

Roland wrote:
Mon Oct 14, 2019 5:26 pm
^^^ Което според мен не е търсено. Просто тематичната дълбочина на тоя филм е два пръста.
Именно, филма си е като хлабав чук, който все пак върши работа, това дето някакви хора спорят за не знам какви нюанси не знам откъде идва. Праволинеен филм който изпълнява поставената си цел, някак въпреки разнопосочността на означителите, които използва в смисловата си верига
Last edited by Claymore on Tue Oct 15, 2019 2:38 pm, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Жокера [SPOILERS]

Post by Ambartanen » Tue Oct 15, 2019 9:15 am

Еми щото за комиксовия филм, който той все пак е, всъщност оставя някакъв мегдан за мислене и интерпретация без сам да си оборва загатнатите теми, както правят дори по-добрите комиксови филми (например както финала на Wonder Woman директно противоречи на всичко във филма преди това или първата сцена на Infinity War обезмисля Ragnarok). Честно казано цялата критика по филма досега попада в една от три категории: 1. Филмът е плосък, с което съм много несъгласен 2. Ами ако някой гледа филма и реши да емулира Жокера, което е меко казано абсурдно притеснение и 3. Ама еди кой си в еди какво си интервю отговори на някакъв въпрос еди как си, което няма никакво отношение към качеството на самия филм.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Жокера [SPOILERS]

Post by Xellos » Sat Oct 19, 2019 12:46 am

хаха, дори на ниво гледан само трейлър от SNL са го заковали в 10-ката с улица Сезам :D :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=kqpak5lFxvs
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Жокера [SPOILERS]

Post by Litz » Mon Oct 21, 2019 2:39 am

С риск @penzata пак да ме нахрани, задето хейтя, искам да кажа, че вокалистчето на емо група от моите тийн години, показва изключително small dick energy относно тоя филм :mrgreen:

https://www.hollywoodreporter.com/heat- ... ie-1247699

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests