Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Yan » Sun Aug 07, 2022 11:20 am

@Totenkopf гледах го снощи и съм много приятно изненадан. Много красиво е заснет и въпреки разни дреболийки от типа на Хищника да е бавен и тромав, когато им изнася, е много голяма стъпка в правилната посока. Очаквах героинята да ме дразни, но всъщност актрисата се справи супер и въобще целия Native American setting сработи чудесно. Много ми допаднаха и разните easter eggs:
Spoiler: show
Двете любими:
Репликата на Taabe - If It Bleeds, We Can Kill It! е репликата на Дъч в оригинала.
Пистолетът накрая е същия пистолет, който Хищниците дават на Дани Гловър като трофей в края на Хищникът 2.
С последния анимиран кадър са си оставили вратичка за продължение.
Spoiler: show
Корабите на хищниците спускащи се към лагера на хората на Naru.

Не знам дали е чак за 8 от 10, ама е много близо. Особено, като вземем предвид колко изстрада тоя франчайз.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Totenkopf » Sun Aug 07, 2022 11:48 am

О, да това с пистолетът го видях и аз, с него могат да навържат евентуално някой от следващите филми директно с 2-та( то по точно да отдадем заслуженото как са се сетили да го покажат този пистолет във филма от 92, за да могат да го покажат в този, ей това е да ползваш огромната база от творчество от минали филми за да ги използваш за бъдещи продукции), освен това много ме изкефи кучето Саарри, то си е направо сам звезда във филма, знаеше кога да се бие и кога да бяга като дявол.

User avatar
филмов критик
Farmer
Posts: 50
Joined: Mon Feb 14, 2022 5:49 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by филмов критик » Sun Aug 07, 2022 4:21 pm

Totenkopf wrote:
Sun Aug 07, 2022 9:43 am
Хич не искам да влизам в полемика с теб, преценил съм ти акъла вече, като съм чел няколко коментара от "творчеството" ти, но за всички други ще допълня: Този филм спаси франчайза от неминуемо погребение. Всички сцени с хищника бяха един път.
Стандарта ми на професионален филмов критик e доста висок и въпреки ,че филма не е зле, не мога да му дам висока оценка.Съжалявам, че коментара ми е наранил чувстата ти и не съответства с твоя, но в изкуството, както и в други неща всичко е субективно.
Явно си доста добър в това да преценяш хората в интернет, затова ако още не си избрал кариера, ти препоръчвам да се насочиш към човешки ресуриси.Емоционалната стабилност е важно качество при работата с хора , така че ако я имаш в повече ще се справиш добре.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Roland » Sun Aug 07, 2022 4:36 pm

Огромно количество елементи в изкуството не са субективни бтв :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Mon Aug 08, 2022 12:18 am

"The Unbearable Weight of Massive Talent":
https://www.imdb.com/title/tt11291274/
Приятен филм, но не ми хареса толкова, колкото очаквах. Прекалено мета, прекалено много разчита на препратки и към други филми, и към самия себе си, толкова е самоосъзнат, че самоосъзнатостта му отива накъм самозадоволяване. Твърде често си мислех, че да, схващам шегата, обаче не, не мога да се засмея истински. Подобно беше и с "Everything Everywhere All at Once" (който и като история, и като отношение към актьорската кариера на актьора в главната роля беше доста подобен), обаче там самият мащаб на разказа и готините бойни сцени дръпнаха всичко много напред.
Иначе е красиво заснет, а Педро Паскал е сила. Препратките към "Лице назаем" към края радваха. Странно е, че филмът, продуциран от Никълъс Кейдж, на практика чеше егото на Никълъс Кейдж постоянно (още от заглавието), а същевременно част от идеята е, че филмовият Никълъс Кейдж е прекалено самовлюбен, което го е съсипало. Кейдж е голям актьор и го показва и тук. Само дето филмът трябваше да е по-голям.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Tue Aug 09, 2022 1:08 am

"The Gray Man":
https://www.imdb.com/title/tt1649418/
Кажете, че съм старомоден, ако трябва, обаче бих предпочел забавният зрелищен екшън с елементи на комедия, който гледам, да не завършва с това как ясно маркираният злодей получава точно каквото иска, но на цената на огромни разрушения и куп жертви (жертвите са извън кадър, понеже е пг-13 филм), които нямаше да ги има, ако главният герой в началото не беше решил да се прави на морален и беше изпълнил мисията си точно както му казаха.
Иначе е приятен филм, едрогабаритен екшън из половината свят, готини кадри, заснети с дрон, шарено, забавно, огромно количество убийства... Гослинг не е нито Киану Рийвс, нито Том Круз, макар че му се иска да бъде и двамата, но стои добре в екшън сцените. Крис Евънс прави добра роля като абсолютен боклук. Ана де Армас радва, както радваше и в последния Бонд. В сценария са все клишета от модерния Бонд, "Мисията невъзможна" и всеки друг тъп псевдошпионски екшън, обаче това нямаше да е проблем, ако историята имаше някаква завършеност и финалът не беше обезсмислил абсолютно всичките разрушения, предизвикани от главните герои.

Бтв, пълно безумие е главният герой едва петнайсетгодишен да бъде осъден на поне трийсет и шест години затвор за убийството на човек, който доказано е малтретирал него и брат му с години и, както се оказва, се е опитал да го удави. Разбирам, че филмът трябва да има някаква завръзка, обаче това беше тъпо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Thu Aug 11, 2022 11:08 pm

"Убийствен влак":
https://www.imdb.com/title/tt12593682/
Режисьорът Дейвид Лийч и сценаристът Зак Олкевич се правят на Куентин Тарантино. Брад Пит играе ролята на Калинка. Филмът постигна нещо, което не съм виждал, откак гледах "Джордж от джунглата" преди твърде много време - буквално всички в залата се смееха с глас на точните места.
Бях гледал трейлър преди бая време, обаче не го помнех. Отидох да гледам филма, защото е режисиран от Дейвид Лийч и във важна роля е Хироюки Санада. Филмът се оказа бая забавен, с прекалено много заемки от стила на Тарантино - и в диалога, и в изграждането на сюжета, и в подхода към насилието - но пък, всъщност, с достатъчно свой почерк, за да не стои като директна имитация. Само дето Лийч е и каскадьор, и в бойните сцени това съвсем определено си личи. Бая креативни са на моменти, плюс, че са доста забавни. И кървави. Много. Яка работа. Брад Пит е готин, Хироюки Санада е абсолютната сила, макар и в сравнително малко време. Арън Тейлър Джонсън и Брайън Тайри Хенри се раздават. Другите също радват.
Бтв, току-що гледах това клипче отпреди тринайсет години:

Мисля, че филмът е повлиян от него. Честно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Fri Aug 12, 2022 1:11 am

Каквото каза @tigermaster + японските кавъри на популярни американски поп песни бяха мега; саундтракът като цяло. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Sun Aug 14, 2022 1:11 am

"Изгубеният свят":
https://www.imdb.com/title/tt0302739/
Не знам защо се присетих за този филм. Едно време го гледах по някоя телевизия и токът спря точно когато се появи птеранодонът за първи път. Бях ядосан бая време. После забравих за филма за близо двайсет години.

"Изгубеният свят" на Артър Конан Дойл е една от книгите, дефинирали детството ми. До голяма степен тя ме превърна в динозавърски нърд. В ония времена мечтаех да стана палеонтолог. Не станах. :oops: Както и да е. С това на ума - филмът е готин. Промените спрямо книгата са доста. Голяма част от тях са за добро. И има динозаври, и те изглеждат страхотно. Честно, филмът е остарял много по-добре, отколкото очаквах, и динозаврите са просто великолепни - много детайлна анимация, непрекъснато в интеракция с нещо от обкръжаващата среда, както си и трябва - а е телевизионна продукция на двайсет години. Запазен е приключенският дух на книгата - който липсва в продълженията, написани от Артър Конан Дойл, след като се е разболял от спиритуализъм, ама какво да се прави...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Sun Aug 14, 2022 9:14 am

Шса гледа ^

Иначе умирай трудно 5 е неква лудница. Абсолютна простотия ама тук ако действие на даден герой не включва експлозия, без значение колко елементарно и ежедневно е, не е включено във филма. Почва в нищото, свършва в нищото, но екшънът е безпощаден, шумен и визуално много див. Как хвърчат коли и стъкла е пир за очите.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by TheGrimReaper » Fri Aug 19, 2022 2:05 pm

Fantastic Beasts The Secrets of Dumbledore - по-добре беше от предния, който ми се стори доста хаотичен и разпокъсан, но този тук много добре продължи историята и внесе свеж полъх в поредицата. Не знам дали ще има още два филма (както първоначално смятаха), но този тук завърши по начин по който дори и да не направят други, приключи сюжета подобаващо. Любимият ми персонаж от всички си остава г-н Ковалски, който се намърда между всички останали магьосници и вещици на екран, показа че има кураж и сърце да се опълчи на тиранията на Гриндълуолд и неговите последователи. Мадс Микелсен е друг калибър актьор, който показа заплашителната страна на бившото гадже на Дъмбълдор по различен начин от налудничавия на вид герой изигран от Джони Деп преди това, студен и прецизен, манипулативен и изкусен майстор на заблудата, тук Гриндълуолд преминава през една метаморфоза, почти напълно завършена в злодея желаещ да причини геноцид и повсеместно поробване на хората. Новите герои, въпреки, че нямаха много екранно време се приобщиха безпроблемно към старите участници във филма, което за мен е плюс за историята и нейното развитие.

Day Shift - комедия за ловци на вампири с добри екшън сцени, 10 минутно появяване на Скот Адкинс и харизмата на Джейми Фокс, но пълнежа между тях е зле направен и зле изигран, за жалост филмите на Нетфликс изглеждат като телевизионно кино с претенции за блокбъстър (заради огромните бюджети), но не им се получава нещо и The Gray Man и този гравитират около средната линия на забавлението и изпълнението.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Shamajotsi » Sat Aug 20, 2022 2:57 pm

Хех, миналата събота ми се случи за втори път да отида на кино "на сляпо" чисто по препоръки от този форум - този път на "Bullet Train". Какво да кажа, което не е било казано тук досега, освен че the hype is real и че и за мен филмът абсолютно изкърти. Малко се изненадах, че на критиката не е допаднал много, но кво да се прави.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Sun Aug 21, 2022 8:09 pm

X въобще не може да си оправдае съществуването, язък за добрите актьори и реално бая кадърни гор ефекти. Толкова предвидим и скучен хорър е постижение, след като толкова кадърни хора са работели по него. Единственото яко нещо го има и в трейлъра. Га Миа Гот плува в реката и не знае, че един крокозъбъл идва към нея. Няма да се учудя, ако зарад тая сцена съществува целият филм. Просто е единствената, където е пипано с финес.

Spoiler: show
Image

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Sun Aug 21, 2022 10:31 pm

Encanto е прекрасен филм. Магическият реализъм пасваше много. Адски красива и почти психеделична анимация. Музиката беше разкошна, не знам как на някои критици им е скучна и незапомняща се, да ходят да се гърмят. Surface Pressure ми се открои. Другото, което ми хареса, че кастът не беше пълен със някакви мега звезди, за да се прави маркетинг с тях, каквато е практиката, а просто хора, които си пасват на героите и говорят испански.

Един от най-приятните филми на Дисни в последно време.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Sun Sep 11, 2022 11:07 pm

"Prey":
https://www.imdb.com/title/tt11866324/
Ами яко е, какво да кажа повече. Далеч не съм най-големият фен на "Хищникът", дори напротив, заради което нямаше и да гледам филма, ако не бяха хубавите отзиви тук. "Плячката" определено си заслужава час и половина. Приятен сценарий, страхотна операторска работа и хубав екшън. На моменти ефектите са твърде очевидно компютърни, но това да е проблемът.
Този филм ми хареса доста повече от оригинала.
И саундтракът е страхотен.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests