Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Claymore » Sat Oct 12, 2019 3:51 pm

трубадур wrote:
Sat Oct 12, 2019 12:07 pm
Малко повечето актьори бая са се оляли с баничките и при някои килцата са доста :mrgreen:
Реакцията ми когато видях Тод: https://www.youtube.com/watch?v=8VysHWp6miM
Иначе ми хареса немалко, ама като цяло ми се стори леко излишно. В смисъл финала на Джеси от сериала за мен беше ок, и ако щеше да се доразвива очаквах нещо по-съществено, някак? Иначе както ти казваш кинематография всичко беше топ. Ще го гледам сигурно поне веднъж още и ще драсна нещо в списанието, може и някой друг с по-положително мнение да се включи. Иначе за това че е като двучасов епизод си прав, защото изобщо не усетих кога почна и свърши :) Та това може да се брои за плюс от доста хора
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Sat Oct 12, 2019 3:54 pm

Чъби е, факт, но е страхотен, като всички останали. За съжаление Робърт Фостър е умрял, но и той има паметна роля тука, както и в цялата брейкинг бед вселена.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Mon Oct 14, 2019 12:21 am

Първоначално, докато гледах El Camino ми се стори адски излишен и скучен филм, с дразнещи флашбеци (ясно ми беше, защо са ги сложили, но пак не ми харесваха), обаче филмът задобряваше с всяка една минута. Може би и аз очаквах повече от него, но след като го изгледах целия, съм убеден, че точно такъв трябва да бъде. Да, финалът на Джеси в края на пети сезон е предостатъчен, обаче този филм се оказа великолепен епилог на сериала и арка на Джеси. :metal:


п.п. не знаех колко много ми липсват Скини Пийт (който е единственият прекалил със скини нещата :lol: ) и Баджър, докато не ги видях;

п.п.п. не знаех, че Форстър е починал. :cry: Пичагата има не само паметна роля в Джаки Браун и Брейкинг Бед вселената, но и в тази на Твин Пийкс Дъ Ритърн;

п.п.п.п. Доктора може и да хареса този филм :spite: ;

п.п.п.п.п. убеден съм, че догодина пети сезон на Бетър Кол Сьол ще се обвърже с Ел Каминото и ще избочат с егати плътната вселена в сериал; та, сега е моментът да бинджна брейкинг бед, сольа и филма преди последните епизоди от тази чутовна вселена :mrgreen: .
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Mon Oct 14, 2019 11:47 am

Понеже съм зле си правя Хари Потър маратон и стигнах до четвърти филм. Помня, че като бях тъпо 10 годишно лапе, много не харесвах трети филм, щото не е по книгата ТМ, но ся омг тоя филм е шедьовър. И е заснет адски красиво. За разлика от другите филми имаме супер светли сцени и някакви супер light hearted магически сцени като тази с бонбоните и звуците, които в другите филми просто ги няма и това дразни. Освен това е най-стегнат, всичко останало е по 2 часа и нещо и се чудиш защо е толкоз дълго и е едно сиво и грозно.

За четвърта част, до ден днешен нямам обяснение, защо са кастнали тая скинарска люлинска батка Яневски в ролята на Виктор Крум баце, макар че така е по-достверно ;р И въпрос вече към тая английска пача Роулинг втф ще го дири българин, толкова топлолюбиво същество горе на север? Тая немала ли е интернет да потърси бг имена и как се образуват? Защо е толкова сериозен? На какъв език ще учи или всички източно и северно европейци ще учат на един език? Как като са магьосници го научават толкова бързо тоя език плюс английски? Въобще това четвърта книга и филм са краят откъм сторибилдинг и има толкова много проблеми във вселенета, дето не можеш да ги решиш със suspension of disbelief. :mrgreen:

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by termit » Mon Oct 14, 2019 10:45 pm

Аз по някакво чудо имах баба да гледа децата събота и ходихме с жената на кино. Гледах Ад Астра, и съм мех - не си струва на кино, спокойно можеше и на телевизора. Не е лош, но просто не е моята бира, особено на голям екран.

Проблемът ми с филма е, че целият фон с космическата тема е тотално безсмислен. Същото емоционално пътуване можеха да го направят и с произволна тематика (примерно бащата изследовател, алпинист, миньор и прочее). Като вкараха ъгъла с космическото пътуване, само си отвориха проблеми с всички дупки в сюжета свързани с научно/фантастичния аспект. Най вече и преди всичко - цялото пътуване на пича не просто беше безсмислено, а направо контрапродуктивно, защото
Spoiler: show
нямаше абсолютно никаква причина да го пратят на Марс, за да запише съобщението за баща си. Спокойно можеше да го запише на Земята и да го изпратят към Марс с теснолъчев лазер. Максималното разстояние от Земята до Марс е към 400 млн километра, т.е. радио комуникация между двете планети ще е в най-лошия случай с 20 мин закъснение. След като всичко беше убер спешно, за какъв чеп изобщо трябваше да го засилват да лети натам и да губи дни в преход?
Отделно ме издразниха неща като
Spoiler: show
Сцената с маймуните - какъв беше смисълът с нея изобщо? От научната част - що за космическа станция ти позволява да убиеш всичко живо в един модул само с едно завъртане на ръчка?

Пак там - бяха някъде по средата на пътя между Луната и Марс, обаче нямаха никакво закъснение в комуникацията с там когото си говореха. Ей тая свръхсветлинна комуникация бре...

Сцената с луноходите - военните знаят, че има пирати, и пратиха конвой с 3 леки коли с охрана, която не даде и един изстрел, въпреки че очеизбождащо ги атакуваха. Имат пистолети, които стрелят във вакуум, но не дават пушки на военните?

Пичът, който се качи под соплата на ракетата докато припалваха. Скафандрите не са направени да издържат на високи температури, ебаси.

Станцията на баща му е на 80 дни път от Марс. Е защо тогава да не могат да пратят смяна на хората на станцията? 80 дни очевидно не са проблем, можело е да правят ротация на персонала още преди дъртия да изперколяса.
... и още един куп неща, някои по-големи, някой по-дребни. Ако просто бяха сменили фоновата тема, според мен щеше да се получи по-добър филм.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Thu Oct 17, 2019 10:07 am

Crawl - алигатори у флорида насред ураган. Харесвам Александър Ажа, ама тоя филм мани, че не е касапница, ами и героите са тъпи, за да се случват неща. Поне двамата главни доста ги надъвкаха и гущерите бяха реална опасност, но почти не действат като диви животни, ами като пичове, чели сценария. И най-важното, нямаше го страха и усещането да те гризе това у водата. Особено едно като нагъна една мацка в лодката. Или като 3-4 развъртяха един другар сякаш е антилопа. Надявах се да е по-плътно някак. А и фактът, че бюджетът очевадно им е попривършил преди края е допълнителен гаф. Тъй като в мазето сцените поне изглеждат добре. Накрая с баш природния екшън и зеления фон, барабар с влечугите, нещата са много фалшиви.

Oculus - и защо ще гледам Dr. Sleep. Режисьорът е и този, който изпипа The Haunting of Hill House и човекът определено го бива в семейни истории в затворени пространства. Кадърен ужас, който се крепи на актьори, герои и интригуваща идея, а не на евтиния. Красив за гледане, бърз и стегнат. И финалните 20 минути, където всичко започва да си пасва на мястото, докато е див майндфак е едно от нещата, които отдавна спрях да очаквам от модерни ужаси.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Thu Oct 17, 2019 12:30 pm

Between Two Ferns Дъ Муви е почти негледаем (казвам "почти", защото го изгледах, но аз съм мазохист). Фъни ор Дай интервютата с актьорите са още от същото, което е готино, защото ги харесвам, но по никакъв начин не им се е получило да завъртят история около скечовете. Не ми е ясно и какъв им е бил замисълът да правят цял филм, който няма как да притежава този бърз дебилизъм и абсурдизъм, съдуржащ се в 3-5 минутния скеч.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Thu Oct 17, 2019 1:29 pm

Аз издържах към час от това нещо. Едни от най-дългите 60 минути. Няколкото интервюта са готини, основно това с Маконахи, но като цяло са единственото забавно, че и гледаемо, нещо във филма.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Thu Oct 17, 2019 5:46 pm

Е, ти почти си го изгледал - целият май беше час и десет. Тегавината е безспорна, изключая интервютата.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Thu Oct 17, 2019 5:58 pm

Я па гледах Sirens от 94-та, където основна цел е да направят cuck от хю грант, но има як диалог, доста по-дълбоки размишления за ценности, мястото на секса и голотата в изкуството и е от тия филми, където голотиите не пречат и бидейки толкова свободно показани просто се свиква с тях и накрая не ти правят впечатление. Малко преди финалът една сцена главната води една друга до нещо, което в днешно време ще мине за изнасилване, но в последствие се разбира, че човекът е имал контрол над ситуацията. Въпреки това от нейна гледна точка тя буквално подготвя нещата за един младеж да бъде изнасилен, просто щото в нейните представи той няма как да различи двете жени, поне докато не почне да оножда втората. Въпреки това - сладко филме, разкошна музика, страхотно заснето и изиграно.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Dr. Horrible » Mon Oct 21, 2019 10:30 am

Гледах снощи Господарката на злото 2! Чудесен е! Много яко са го направили, страшно добро продължение. Историята си е съшита с бели конци, де, но просто всичко е тоооолкова красиво, че те пленява. Финалната битка беше феноменална, истинска епика! Изобщо - страхотно фентъзи с водещи женски персонажи. Много съм доволен!

Само ме е яд, че принцът от първата част са го сменили. Новият е супер безличен, а Брентън Туейтс е страхотен. Но пък той си играе Робин в Титаните, та пак има къде да го гледам!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Tue Oct 22, 2019 2:40 pm

Аз стигнах дъното и гледах немската комедия High Society. Е много зле. Мисля, че съвременна немска ромкомка, без Елиас Мбарек винаги ще бъде абсолютния шитец Ма толкова да не могат дори Берлин да го ползват като хората за декор, ами цялото действие се развива в наци квартала дето е Марцан. Поне полициаите бяха кастнати окей, защото в Берлин наистина полицаите са страшно хубави и атлетични :heart:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Roland » Fri Oct 25, 2019 11:58 pm

Jojo Rabbit е филмът на годината за момента. Споделям, в случай, че някой не знае.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Sat Oct 26, 2019 1:24 am

Roland wrote:
Fri Oct 25, 2019 11:58 pm
Jojo Rabbit е филмът на годината за момента. Споделям, в случай, че някой не знае.
При нас ще излезе чак януари, да ги таковам. Сигурно ще цензурират. Не знам с Копелетата как е било.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Sat Oct 26, 2019 12:04 pm

Bumblebee - след 5 катастрофи дори тази посредственост е като шедьовър. Жалко че го обвързаха с предишните филми, щото гласът на Бий е великолепен. Но както @Killua викаше нейде из темите, много сладък филм. Жената се сцепи на саундтрака, все едно за нея беше подбран с тия 80-ки шлагери.

In the heart of the sea - на места безобразни ефекти и то за филм, дето няма право да се дъни баш там, още повече, че е 100 милиона и идва години след перфектната буря или карибски пирати. Спектакълът тук трябва да го носи, но не успява. С това на ум, еваларка е. От наистина по-добрите филми на Рон Хауърд, въпреки няколкото грешки особено в общите кадри, но е с блестящи актьори, и здрава атмосфера. Убиването на китове беше представено като трагедия, а не беше триумф. За съжаление голямият бял сладур беше много сиджи, но поне разрухата беше бърза и нямаше време за излишен драматизъм. Доста по-умерен и човешки филм, отколкото очаквах. Ако го нямаше и пикливо-зеления филтър върху някои сцени, щеше да е още по-добре.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests