Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by TheGrimReaper » Wed Apr 01, 2020 11:17 pm

Le Mans '66 (Форд срещу Ферари) - много ми хареса, а не съм кой знае какъв фен на автомобилните състезания на живо, но тук и Деймън и бейл направиха супер добри изпълнения (особено Бейл с неговия британски), тези 2 часа и 20 минути не ги усетих кога минаха, филма вървеше много плавно, нито един момент нямаше скука за мен, химията между двамата главни герои беше изключително добре реализирана, онзи хлъзгавия тип от Форд супер много ме дразнеше (явно добре си е изиграл ролята също, че да го запомня), всички съставки в този филм ми работеха, за мен нямаше слабо. Имаше и лека драма, по-дебилни моменти, психоатаките по време на състезанието бяха един път, но за мен този филм не е толкова за Льо Ман и GT 40, а за приятелството и за стремежа да постигнеш своите мечти.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by TheGrimReaper » Fri Apr 03, 2020 5:12 pm

Knives Out - много приятна кримка с толкова дебилен акцент на Даниъл Крейг, че всеки път като го чуех да произнася реплика се почупвах от смях, много стегнат филм с доста забъркана фабула, като за криминален филм, туистове и подозрения към всеки от членовете на семейството покрай кончината на патриарха Харлан. Целият актьорски състав беше на ниво, дори и малките роли не бяха подминати във фона, а играеха важна част от разплитането на мистерията.

Once upon a time in Hollywood - притча за Холивуд, алтернативно пренаписване на позната история, почит към една отминала ера на киното и индустрията, love letter ала Тарантино (макар че стила му се прояви в пълния си потенциал към края на филма), но всичко в него ми хареса, диалозите, бавните сцени, динамичните също, имаше доста филми във филмите, автентично поднасяне на съответните кино парчета (заснети на 16 и 8 мм лента за по-голяма достоверност). Брад Пит и Лео са много добра екранна двойка, разговорите между тях, ситуациите в които бяха, през цялото времетраене на филма изгради една стабилна връзка от която целия филм стана по-приятен за мен. Може би не е типичния Тарантино филм, но всички отделни сцени до кулминацията, бяха изградени с внимание, с усет към детайла, с много кино усещане, което ми допадна изключително много.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Mon Apr 06, 2020 10:25 am

За жалост, Jumanji: The Next Level е сравним с Ънчартед 3 и Шадоу ъф дъ Туумб Рейдър - всичко от предната част е налично и тук, в по-големи мащаби, но рихашнато невдъхновено, заради неразбирането, кое направи предната част забавна. Новите скилове са излишни и неизползваеми, прекален фен сървис и недодялан хумор. Блейд двойката също използва абсолютно всички елементи от първия филм, но го направи с такова въображение и размах, че мнозина го считат за по-добър от оригинала, а де факто, са едни и същи филми.
От трейлърите ми изглеждаше, че най-слабото звено ще бъдат Дани де Вито и Дани Глоувър, но моментите с тях бяха най-забавни - адмирации и за Скаличката, и Кевин Харт, в този случай. Като цяло, адски забравим филм.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Roland » Mon Apr 06, 2020 10:51 am

TheGrimReaper wrote:
Fri Apr 03, 2020 5:12 pm
Knives Out - много приятна кримка с толкова дебилен акцент на Даниъл Крейг, че всеки път като го чуех да произнася реплика се почупвах от смях, много стегнат филм с доста забъркана фабула, като за криминален филм, туистове и подозрения към всеки от членовете на семейството покрай кончината на патриарха Харлан. Целият актьорски състав беше на ниво, дори и малките роли не бяха подминати във фона, а играеха важна част от разплитането на мистерията.
Мокрият ми сън е втората част да е със същия каст, но само Крейг да повтаря ролята си, а всички други да са различни персонажи. Като American Horror Story преди Мърфи да почна да се пъне да ги прави в една вселена.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Mon Apr 13, 2020 11:19 am

Star Trek II: The Wrath of Khan не знам дали гледах оригинална, режисьорска или квато и да е там версия, само мисля, че за това издание все пак има пипане по ефектите, защото някои от тях изглеждаха неосъществими за 82-ра.

Но като цяло тоя филм е разкошен. Много приятно умерено темпо, екипажът разбирам защо е толкова харесван и как народът си има фенски предпочитания, диалогът беше на шест, определено не очаквах на финала да имаме 2 силни емоционални сцени и то една след друга. Самият Кан е много правилен злодей с достатъчно екранно време да закове идеята, че не бива да се ебаваш с него, музиката е убиец. Освен това много красиво и стабилно заснет с дълги плавни кадри. Толкова грабваща и потапяща атмосфера за космически филм не знам откога не ми беше попадала. Новите стар треци бледнеят пред постиженията на този като прани гащи.

Въобще еваларка

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Tue Apr 14, 2020 12:45 am

"Zrodzeni do szabli":
https://www.imdb.com/title/tt10916614/
Купих го от този линк:
https://vimeo.com/ondemand/bornforthesaber
Ами, заслужава си парите :)
История за обучението по фехтовка и първата сериозна битка на сина на полски благородник от първата половина на ХVІІ век. Върви като нормален приключенски филм, но на моменти ни прехвърля към някой историк или лингвист, който обяснява разни неща. Красиво нещо, фехтовката е феноменална, приключенската част радва, а дори и да беше оставен само художественият разказ, без обясненията, пак от километри си личи, че сценарият е писан от човек, който разбира от бойни изкуства и преподаване на бойни изкуства. Това е нещо, което доста ми липсваше в западните филми - използват тренировъчни оръжия, по време на тренировките наставленията на учителя са възможно най-конкретни, а псевдопоетичните глупости от рода на "Отвори сърцето си", "Бъди като вода" и подобните им са сведени до абсолютния минимум. (Тези конкретно във филма ги няма.) Доста освежаващо. Сценаристът е легендарен преподавател по полска фехтовка, работил и по няколко филма, примерно "С огън и меч", а изпълнителят на главната роля в приключението мисля, че му е син, и освен дето стои чудесно на екран, е и явно кадърен боец.
Художествената част поне изглежда достоверно - доколко е такава наистина не знам, но нищо не ме е подразнило. В документалната се казват интересни неща. В едно от ревютата в ИМДб пише, че филмът бил политически некоректен. Не бих казал, че е такъв, но все пак да се има предвид, че ако някой търси каквото и да е разнообразие, по-добре да погледне другаде. Тук даже жени с реплики няма след първите пет минути :)

Донейде ми се искаше да видя Гералт от Ривия да използва такава фехтовка и ако намерят начин да я вкарат в следващия сезон, ще се радвам.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Martix » Tue Apr 14, 2020 1:11 am

Bloodshot съществува по някаква причина, която е неясна, но може би има нещо общо с Hobbs & Shaw. MCU трепери от ужас, кралството на Дисни приключва.
6/10 с уговорката, че по-скоро бих правил каквото и да е друго, отколкото да го гледам втори път.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Sun Apr 19, 2020 6:14 pm

Вий 2, или там колкото заглавия има. Има много политически и други инпринтации, но няма мудни сцени, има хумор, екшън, да доста е детски и същевременно директен. Не че съм толкова запознат, но Джеки Чак, Арнолд Шварценегер, Рутгер Хауер, Чарлс Данс в една почти изцяло руска продукция...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Ghibli » Sat Apr 25, 2020 9:22 pm

Гледах The Beguiled и о чудо, той се оказа добър. Много кадърно направен, сдържан, деликатен, отдавна не бях гледала филм в такъв дух. Слава на София Копола, никаква следа от плакатен феминизъм, от което се страхувах. Никол Кидман и Кирстен Дънст са прекрасни, особено втората. Колин Фарел го раздава и той на ниво, чудесно написан и изигран герой. На пръв поглед е арт скука, на втори - запомнящ се филм, бижу.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Sun Apr 26, 2020 11:50 am

Минахме го Extraction, който ще да е поредното доказателство колко нефелно изглеждат one man army глупостите в днешно време.

Интересното е, че половината авенджър от зад кадър вършее в тоя филм, барабар с крис хемсуърт, ама тъй като дисни цензурират явно половината задник на дарил хана в splash, кво остава да налеят пари в супер брутален тупаник, та са се пренесли в нетфликс. Определено е от по-добрите нетфликс филмаци, чисто заради техническата компетентност, а и крис все пак е кълбо от харизма. Но филмето е лемаво.

Наясно са къде им е силата (екшън сцените, режисирано е от бивш каскадьор) и сюжетът е елементарен до безобразие. И позволява да се минава от бой в престрелка без да му се мисли. Освен това имат вече дразнещото 15 минутно мелявене, което уж е в един кадър, което явно е задължително. Човек би помислил, че след хардкор хенри подобен похват би бил заебан и оставен само за филми като 1917, ама те. Но е добра сцена, де, не чак като в атомната блондинка, тази тук е далеч по-засукана и мащабна, откъдето и кътовете си личат много повече.

Проблемът е еднообразието. И ако бях индиец това щеше доста да ме обиди. Щото нашият главен минава през армия, специални части и полиция се едно са ботове на изи. Они излизат колкото да ги застрелят. Мислили са кой какво снаряжение носи и къде нашият да се цели или ръга с ножката и до там. Тва тактики, умисъл в действия от лошите, заеби да го има. И е престрелка след престрелка плюс един два шамара. Без спирка или оригинални хрумвания. Първият половин час съдържа по-добрия екшън. Финалният е блато от скука.

Въобще с всеки нов филм от тоя род само прави The Raid да изглежда още по-тежък и внушителен. Още няма хореография, монтаж, ъгли на заснемане и въобще темпо, които да му се равняват.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Mon Apr 27, 2020 2:10 pm

Няколко руски продукции гледах. Като цяло като почти всеки филм свързан с военни действия има си доста пропаганда и миксирани сигнали.
"Калашников", честно казано не ми хареса особено, супер залитане по холивудския модел на отношение. Пуканкова история. Ако го сравня с "Т-34" е направо провал за филм за може би най-легендарния автомат в историята на.. автоматите. А какво да говорим за "Салют-7" - определено това е най-добрия космически филм базиран на реални събития. Та в тоя ред на мисли "Калашников" си е провал.
"Братство" е по-добър без съмнение, с доста неща от "кухнята" на войната и на войниците изобщо - представя събитията и атмосферата по-реалистично, но пък е наблъскан с миксирани сигнали.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by TheGrimReaper » Thu Apr 30, 2020 10:21 am

Дюнкерк - интересен подход към тази мащабна евакуация от три гледни точки, не толкова филм за войната, колкот за оцеляването и за неведомите пътища на войната, за жаждата да се завърнеш у дома, за напрежението от поредната атака на врага, която може да дойде отвсякъде, за това как някои хора се пречупват и стават чудовища, други намират утеха в това да мачкат по-слабите. Добре направен филм, с едно нарастващо напрежение, което беше подсилено от музиката, но ако трябва да избирам между него и 1917, последния е повече мой тип филм :)

Жасмин (Jasminum) - странен филм за монаси, аромати, желания, ценности, добри дела, чудеса, сънища и най-вече темата за любовта и през какво минаваме, за да получим късче от нея, което да стопли съсухрените ни души от толкова много зли неща край нас. Действието се развива в една монашеска обител, където трима братя - Вишна, Череша и Слива са в центъра на загадката, която датира от 1614 за техните предшественици и връзката с мистериозна девойка, която се появява през нощта в обителта. Историята разказвана от 5 годишната Геня е една притча за любовта, преплетена с легенда и малко мистика, като се прокрадват и идеи за вярата, за себеотрицанието, за жертвите и за страстите човешки.

В гората, където светулки блещукат (Hotarubi no mori e) - аниме романс за порастваща девойка и горски дух/човек, които се сприятеляват и дори нещо повече, но за жалост ако се докоснат Гин ще изчезне, заради човешкия допир. Тъжно и едновременно приятно филмче (само 44 минути) за връзката между двама не толкова различни персонажи, за трепетите на първата любов, за желанието от човешка топлина и нежност, за времето, което не чака никой и нищо, а неумолимо бърза напред в потока на вечността и само спомените остават в душата и сърцето, там където се пазят завинаги.

Вълшебно лято (Kappa no Kû to natsuyasumi) - филм за приятелството, за откриване на нови приключения, за близостта между хората и природата, за човешката алчност и жажда за сензации, за всичко случващо се през летните ваканции през погледа на подрастващо момче и неговия необичаен приятел каппата Куу. Топъл филм събрал в себе си много емоции, малко тъга, смях, сълзи и онова съзряване на децата, които започват да се променят от невинни създания в по-добри хора, под въздействието на различни фактори. Имаше и тежки моменти, имаше и радост, както и онова чувство да се чувстваш захвърлен от всички заради това, че си различен, за битките сред живота, за грешките и победите, които извоюваме още докато сме малки. За онези първи докосвания до ученическата любов, но най-вече за приятелството и как то повлиява на нашето израстване като хора. Чуден филм...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Sat May 02, 2020 10:50 pm

Не догледах "Extraction":
https://www.imdb.com/title/tt8936646/
Единственото хубаво нещо вътре е Крис Хемсуърт. Всичко, ама всичко друго ми лазеше по нервите дотолкова, че се видях принуден да спра филма след досадната петнайсетминутна екшън сцена в един дубъл, дето се виждаха снадките навсякъде и се чудех защо изобщо са я направили така - да не говорим колко очевидно беше, че "лошите" умишлено се подлагат на добрия да ги стреля, бие и реже. Жълтеникаквият филтър, с който беше заснето почти всичко, ме дразнеше. Звукът глъхнеше на моменти дотолкова, че не бях сигурен дори на какъв език говорят. Каскадите бяха почти хубави, обаче прекалено подредени и твърде често просто се виждаше как каскадьорите се редуват да нападат и правят всичко възможно, за да помогнат на Хемсуърт да си изпълни хореографията. При по-добра режисура това нямаше да е такъв проблем, а и Хемсуърт си се справя чудесно, обаче е режисиран зле, а сценарият е някаква тъпня.
Жалко. Очаквах повече по някаква причина.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Sun May 03, 2020 11:42 am

По-добре гледай Attraction 2 или там колкото заглавия да има. Аз все едно се потопих във видеоигра с този филм.
Руското кино сериозно напредва в спец ефектите. И това наистина да ти се струва като истинска война, Холивуд слабо го може.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Wed May 06, 2020 11:06 am

Гледах "Второжение". Екшън-драма-фантастика. Продължение на "Притежяние", за разлика от първия, които е много муден, този ми се струва, че няма ни една бавна сцена. Определено се вижда, че са използвани вече съществуващи идеи/неща в сюжета. От най-различни места, дори детски филмчета. Но това е първия руски филм, който ме впечатли със специални ефекти. Струва ми се, че с този филм, относно ефектите се доближава много до най-доброто като ефекти от Холивуд.
Не е филм от типа да се пресъздаде на екрана някаква атмосфера от видеоигра, но аз се почувствах като във видеоигра.
И някак си (поне за мен) типично за руските екшън филми имах усещането за истинска война, не за екранна война, холивудска война и прочее.
Но не е сериозна фантастика от типа на "Салют-7", който за мен е еталон. По-скоро е за забавление.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests