Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Fri Dec 11, 2020 11:44 pm

Тенет, то нетърпимо, бе брат. Тая тъпотия и без ковид щеше да пропадне в боксофиса. Ебаси епохалната загуба на време и пари, и толкова нефелно лъскане на раздуто его отдавна не се беше появявало. Разбирам Нолан да беше некъв ебаси екшън режисьорът и такива висини да е достигнал, че само да му остава да го обърне наопаки, ама той дори с фундаментите се осира. Историята е тъпа, и повече пасва на видео игра бтв, искай и се е да е завъртяна, ама единствено концепцията е донякъде интригуваща, но е вкарана в такава глупотевина, че от диема си взимат бележки. Герои няма, а само актьори с реплики, Кенет Брана владее акцента, ходил е на уроци, евала, чеп за зейе не става от него въпреки това. Патинсън го се появява през 2 часа за по 2 минути, главният не му е дадено нищо след първите 30 минути, където са и единсствените му яки лафа и чар. А кат брана почна да бие жена си беше толкова зле заснето и монтирано, че все едно гледах филм на БНТ...

Музиката обаче е хубава и наистина е снимано навънка. Вижда се къде са отишли парите, но основно са, да се раздува его, което правилно беше спукано. Този филм е нелепица.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Sat Dec 12, 2020 5:29 pm

Не съм го гледал, но от Мементо, защото предишните 2-3 не знам дали съм гледал Нолан няма слаб филм до Интерстелар и след това Дюнкерк - и двата ми бяха скучни и не ги догледах, тъй че може и Тенет да не става.

Аз гледах Райски хълмове - на мен ми хареса, подобни филми с атмосфера наистина на сай-фай приказка без кървища, дарк истории и прочее, еми то просто сякаш няма. Последните десет минути са провал но есенцията на тази история може да се развие изключително много. А на моменти наистина не знаеш накъде ще кривне историята и отделно доста неща останаха да висят във въздуха. Имам чувството, че който го е писал е написал повече, но може би от маркетингова гледна точка са го направили по-пуканков. Но не ми беше скучен и имаше изключително красиви декори, а някои места не са и декори според мен. Откъде го намериха тоя приказен остров с такава странна сграда не ми е ясно :) Костюмите също са бомба.

И Черен Лебед, който ми беше скучен и не го догледах. И отделно балетните сцени бяха толкова еднообразни и слаби, историята предвидима, макар че последните 10 минути го спрях.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Mon Dec 14, 2020 2:02 pm

Chicken Run е много сладък филм. Странно е обаче как кокошка и петел имат по healthy връзка от почти всички мейнстрийм романтични двойки. Миранда Ричардсън е абсолютна богиня и трябва да озвучава всичко. И не искам да го призная, но Мел Гибсън има много як глас :/

@трубадур за мен отдавна Нолан е режисьор, който прави интелектуални чекии вместо филми тип "Дееееба колко по-умен съм от плебейската си публика. Дадададада. " и с кастването на големи актьори с цел да избегнем писането на персонажи.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by alshu » Thu Dec 17, 2020 9:41 am

Litz wrote:
Mon Dec 14, 2020 2:02 pm
Chicken Run е много сладък филм.
Ако ти е харесал загледай и други неща на Aardman Animations, особено Wallace and Gromit. Доста е ъъъ британско, в най-добрия смисъл на думата.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Sat Dec 19, 2020 3:36 pm

@alshu трябва да гледам Уолъс и Громит.

Гледах Бомбшел Бтв. Чарлийз е богиня и беше едно към едно с Мегин Кели. Гримът и протезите на Чарлийз и на Литгоу бяха феноменални, а и гледах процесът на правенето и съм уау. В същото време Кидман изглеждаше потресаващо зле, нищо общо с Уитмър, лицето ѝ не се движи като циментирано с ботокс е :shock: и четох, че тя самата не е искала протези и седи много зле във филма. Определено беше най-слабото звено. Но Чарлийз е богиня. :heart:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Mon Dec 21, 2020 1:56 am

Borat Subsequent Movie film беше забавен особено кю типовете и кринджа с Джулиани. Великолепие. Доста скандал имаше. И доста приятен криндж.

Но съм съгласна с @penzata, който каза че Бакалова е зле. Не знам дали проблемът е в МЕН, щото навсякъде я хвалят много и аз просто асоцирам бг актьор с лоша игра (въобще някой да се сеща бг актьор играещ добре на екран?). Положението беше "Етюди с деца" 1 курс клас на професор Иван Добчев. Поне е била подготвена за клийпърските сцени, щото след 4 години Добчев да те съблича чисто гола като си на 20, тва с Джулиани е разходка в парка.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Dr. Horrible » Mon Dec 21, 2020 9:29 am

Имам традицията всяка година около празниците да наваксвам с филмите, които съм пропуснал през годината. И вчера започнах с The Devil All the Time.
Филмът е много тежкът, много мрачен. Но това ми допадна, тъй като бях в много депресивно настроение и да видя толкова сериозни проблеми и толкова нещастни хора ми подейства отрезвяващо, защото почувствах, че моите мъки изобщо не са така големи.
Разказва за живота на няколко персонажа, чиито истории са преплетени. Действието се развива в три десетилетия – от края на 40-те до около средата на 60-те години – в провинциалните зони на САЩ. Филмът изгражда много плътна, много реалистична атмосфера, която сякаш те поглъща. Много ми беше тежко да стана част от бита и живота на тези хора - те живеят в изолирани самотни американски градчета, в някакви схлупени колиби, за чиито наем едва събират пари, почти не разговарят, цялостно качеството на комуникация е много ниско, шири се фанатична религиозност, която повече прилича на сектантство.
Филмът е страхотно заснет и във всеки един кадър напомня богатството и стойността на визуалните изкуства. Актьорските изпълнения са страхотни - от Том Холанд, който показва ново и неподозирано лице, през Робърт Патисън, който сякаш е създаден точно за тази роля, до Себастиан Стан, който винаги съм смятал за божествено красив, но тук съвършено докарва образа на неприятен неотличителен чичка.
За мен беше удоволствие и чест, че го изгледах.
Но да знаете, че това е най-НЕколедния филм евър.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Mon Dec 21, 2020 10:07 am

Dr. Horrible wrote:
Mon Dec 21, 2020 9:29 am
Но да знаете, че това е най-НЕколедния филм евър.
Не мога да се стърпя :ninja: , но най-неколедният филм евър трябва да е "Страстите Христови". :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Dr. Horrible » Mon Dec 21, 2020 11:53 am

Той не е за тук, той се бори в категория най-великденски и най-НЕвеликденски :lol:
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Sat Dec 26, 2020 11:09 pm

Жината чудо 84 ептем НЕ е филм да се оди на кино :mrgreen:
отдавна не бех брал толкова срам за богати хора, дето така да се излагат на екран :panic:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Dr. Horrible » Sun Dec 27, 2020 11:23 am

И аз гледах Жената чудо 1984 и съм МНОГО ДОВОЛЕН.

Много повече ми хареса от първия филм! Има си проблеми - някои неща в сюжета са малко недомислени, доста е дълъг и на места бавен. Но, за разлика от първия, това е истински филм за Уондър уомън! Шарен, захаросан, много емоцианолен, с идея и послание, човечен. Наистина ми хареса много. Гал Гадот е превъзходна, абсолютно превъзходна - съжалявам, че някога изобщо съм се съмнявал в нея.
Вече го гледах два пъти и сигурно тези дни ще потретя :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Sun Dec 27, 2020 12:51 pm

Това в момента е с рейтинг 5.9/10 в ИМДб... А първият беше в топ 250 на същия сайт по едно време, ако не ме лъже паметта, и в момента е със 7.4/10...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Sun Dec 27, 2020 1:29 pm

Между 5,5 и 6 макс му е добре на филмето. Там си заслужава. Толкова очевадна липса на сценарий, поне да не го бяха избутали до 2.5 часа. Това буквално е 60 до 70 минути, които можеш да махнеш и ще си става филмът, даже щеше да е по-добре, щото поне щеше да е юруш и да не ти губи времето. Освен това само 1 от 5-те екшън сцени става за нещо, където май бяха викнали кадърен екшън режисьор, щото все едно беше от друг филм и единствено
Spoiler: show
га нашите се разделиха крис пайн се сети, че може да играе и наистина беше мило и им повярвах, че се обичат
но останалото е смех на поразия, дебилен диалог в ебаси количеството, ефекти редуващи се между ставащи до първи стъпки в пейнт, особено сцената в пустинята просто ни счупи и всичко се попиля от смях, ебем ти и епиката брат, въобще ако се гледа като филм на уве бол доста печели (или айде не там, ама пол андерсън късните резидент ивъл, с по-скапани ефекти и екшън да речем, а там и двете са зле), просто много нефелност на едно място до толкова, че мило да ти стане.

По-калпаво е от джъстис лигата или втория тор или квото там се сети човек, дето е по комикс и за нищо не става. :spite:

пп. така де
Spoiler: show
Учени в музей са принизени до клишета от училищна драма със се кой е популярен и неврзачната мацка е с ебаси тялото и лицето на кристин уиг в крайна сметка, но е рошава и носи очила............

изтребител летя от деце то кайро - демек океан и континент прелетя самичък.........

за атомните бомби да говорим ли? дето руските не бяха дошли от желание а са реални, кво стана с тех е се тая.... бтв атмони бомби разпадащи се в атмосферата също ще ни ебе кат стой та гледай

кристин уиг не беше гола като й падна котешката перушина - НАЙ-ГОЛЯМАТА ДУПКА У СЮЖЕТА :mrgreen:

музей, бел дом, тайна база, всичко е на 2 метра разстояние бтв

диалогът в началото между уиг и гадот, чувес, тва жени, възрастни с кариери :neutral:
"мале колко си забавна"
"да, бе, бтв обичала ли си некоги, лол?"
"ъхъ"

и по-натам

"декати ти е топлината и човещината?" :metal:
И началните 2 сцени задават тона на глупотевината като стой та гледай, обирът и амазонските игри. То е като пародия от типа на епик мууви. Но най ме чупи, че тая пача скипва шибаната втора световна, ама тука зарад некви кретенски детски постъпки си размърда задника. И единственото извинение е, че помага при освобождаване на лагерите. Всичко на всичко една снимка. Това й е участието в най-ужасната война на планетата. И ако е разбираемо да пропусне втората световна, щото все пак хората са дебилни, нека сами се оправят (което някак си и беше идеята на първия филм и едни от последните думи, които Пайн й каза преди да гръмне в небето), кое да я еба у главата проста я накара баш 84-та да се върне в екшъна?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Roland » Sun Dec 27, 2020 6:48 pm

Много сте зле всички освен @Dr. Horrible, филмът е ВЕЛИК!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Sun Dec 27, 2020 7:24 pm

Знаем, рольо, знаем, като става дума за качество ти си ни барометърът. :hihi:

тва ако е ВЕЛИК филм направо си нямам идея как ще реагираш като видиш филм с асен блатечки

пп. дося аз го коментирам негативно, тайгъра само викаше за имдб рейтинги, демек нема кво да викаш "всички" обърни се към мен като хората :spite:

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 29 guests