Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Sun Jul 11, 2021 11:20 pm

трубадур wrote:
Sun Jul 11, 2021 2:47 pm
Сигурно шото все пак Fred Hampton е къде 20. И умира на 21, но специално тук да се търси проблем в кастването на толкова силен актьор, щото е по-възрастен си е дирене на под вола теле. Понякога е стряскащо в реалността тия по-големи от живота хора колко са млади реално. За мен още е пълна фантастика колко голяма част от известните ни революционери са реално момчета. Важи са всяка култура. Но като става дума наистина да вземеш каймака при актьорите говори само за желанието на създателите на филма този човек да бъде пресъздаден правилно. В днешно време наистина може да се тръшкаш за какво ли не :mrgreen:
Всъщност отговора на Шака Кинг по въпроса е гениален. Той казва, че има два компонента. Единият е, че 20 годишните днес и 20 годишните 1969та са се държали и изглеждали напълно различно, защото вторите е трябвало да пораснат много по-бързо.

Вторият момент е, че за да се навие някое студио да спонсорира такъв филм на такава тематика им трябват доста звездни и аклеймед актьори, с които да могат да промотират филма. И проблемът е, че Холивуд не работи да промотира и да навира млади черни актьори така както ни намират не знам къде Том Холанд и Тимати Шаламе. И най-младите и разпознаваеми и аклеймед черни актьори саб които можеш да промотира филма са Калууя и Станфийлд. И двамата са абсолютно гениални и да се оплакваш, че са ги кастнали е просто безумно.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Mon Jul 12, 2021 1:11 am

Litz wrote:
Sun Jul 11, 2021 11:20 pm
Единият е, че 20 годишните днес и 20 годишните 1969та са се държали и изглеждали напълно различно
Леко отклонение, обаче това е много вярно. Особено бруталният пример - Топол в "Цигулар на покрива":
Spoiler: show
Image
Него време Топол е бил на сегашната ми възраст. Сега, аз съм бая младолик принципно и ако се сетя да се обръсна, все още се намират хора да ме объркат с тийнейджър - обаче въпреки това... Във филма този човек изглежда с поне трийсет години по-стар от мен. Наскоро гледах Шон Конъри в "От Русия с любов". Човекът е на трийсет години там, държи се като на четирийсет и изглежда на петдесет и отгоре. Чак е странно.

Сега, аз с историята в "Judas and the Black Messiah" не съм запознат изобщо, обаче гледах снимки на реалния Фред Хамптън и, ами, Калуя пасва точно. А и разликата не е толкова голяма. Все едно недоволстващите са забравили, че до не толкова отдавна беше нормално хора на възрастта на Калуя да играят гимназиални ученици и на никого не му дремеше. (Заради това едва изтърпях "Брилянтин" едно време, бтв - Оливия Нютън Джон на трийсет, Стокард Чанинг на трийсет и четири - изглеждат на възраст да преподават в онова училище, а аз трябва да повярвам, че са в тийнейджърска възраст...)
Last edited by tigermaster on Mon Jul 12, 2021 1:36 am, edited 1 time in total.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Mon Jul 12, 2021 1:34 am

Калууя е страшно младолик принципно. И това го казвам като човек, гледал го в Скинс. Пичът почти не е мръдна. Тва да мрънкаш, че в убер прогресивния филм са ти кастнали не просто добър актьор, а най-гениалния млад актьор изобщо, щото бил стар или бил британец е за хоспитализиране. И тва не са 5 човека в туитър. Тия хора са навсякъде. Буквално няма по-добър актьор от Калууя. Шаламе до Калууя играе като член на някое провинциално читалище в северозападна бия край и тия мрънкат.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Fri Jul 16, 2021 10:34 pm

От чиче гай ричи ептем вече чеп за зейе не става, това врат ъф мен е потресаващо загубен филм.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Sat Jul 17, 2021 1:53 am

трубадур wrote:
Sat Jul 10, 2021 2:51 pm
Бонус точки за камерата, толкова плътно следване на задника на йохансон не знам откоги не сме получавали, ама евала.
Това е прекалено вярно. Чак ме подразни. Скарлет Йохансон уж разправяше как в този филм не приемали образа й просто като някаква секси мацка или парче месо, или каквото беше там, пък то... Дори перверзник като Джос Уидън подходи с повече уважение към начина, по който показваше тялото й. Егати.

Както и да е, изгледах "Черната вдовица" и спонтанно ми се догледа "Атомна блондинка" пак.
Новата марвелщина е просто зле на горе-долу всички възможни нива. Само музиката ставаше за нещо и Дейвид Харбър почти успя да изтръгне интересен образ от абсолютното нищо, с което му беше дадено да работи, обаче в крайна сметка сценаристи и режисьори дружно полагаха усилия да му попречат да блесне истински. Сценарият е откровено тъп и изсмукан от пръстите, въпреки че на места има проблясъци на нещо като идея. Пълната липса на самодостатъчност пречи ужасно много, доколкото филмът е пълен с препратки към филми, които не съм гледал. Екшънът се опитва да бъде брутален и тежък, обаче не му се получава изобщо - първо, защото Йохансон просто не е екшън актриса, не може да се бие и абсолютно всяка по-завъртяна техника очевидно е изпълнена от дубльор, и, второ, защото анимацията е прекалено много. Всеки път, буквално всеки път, когато някой бъде хвърлен по-силно, тялото му губи всякакво усещане за тежест и хвръква като пухче от глухарче. Ами не става така. Анимацията е прекалено очевидна. Да не говорим пък за бясното стойкаджийство горе-долу навсякъде - от диалозите до бойните сцени.
И не че нещо, обаче Докторът в ревюто си обещава по-лична история. Вместо това пак го опряхме до постоянни препратки към общата вселена и финал с купища ефекти, милиони статисти и експлозия на някаква грамадна простотия в небето. Все едно марвелски филм не може да свърши, без небето да гръмне. Егати.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Delegat » Mon Jul 19, 2021 10:25 am

Е няма как да няма препратки, предвид че филма е част от MCU и започва след края на Civil War и преди началото на Infinity War. Сериозно ли очакваш самодостатъчност от филм на Марвел? Вярно, можеше да не прекалят с цялата over the topщина в края на филма, но като цяло той си точно лична история на Черната вдовица.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Mon Jul 19, 2021 11:29 am

Ами надявах се да е като "Аквамен" - дето, като се изключи една реплика за Степенулф, си е напълно самодостатъчен филм, в който общата вселена на Ди Си не се споменава изобщо. Вместо това получих произведение, в което Капитан Америка е споменат по-често от името на главния персонаж - и това е по-малкият проблем. По-големият е, че филмът е просто тъп, зле написан и постоянно нарушаващ собствените си правила.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Mon Jul 19, 2021 5:55 pm

tigermaster wrote:
Mon Jul 19, 2021 11:29 am
... "Аквамен" ... си е напълно самодостатъчен филм, в който общата вселена на Ди Си не се споменава изобщо.
Просто, защото я няма, дюд. :lol:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Delegat » Tue Jul 20, 2021 9:59 am

penzata wrote:
Mon Jul 19, 2021 5:55 pm
tigermaster wrote:
Mon Jul 19, 2021 11:29 am
... "Аквамен" ... си е напълно самодостатъчен филм, в който общата вселена на Ди Си не се споменава изобщо.
Просто, защото я няма, дюд. :lol:
Именно, каква обща филмова вселена на DC?? То там няма абсолютно никаква идея как да се изгради такава. Пуснаха филм за Justice League преди още да е имало филми за отделните герои, с изключението на Superman и Wonder Woman. Уж щеше да има отделен филм за Батман, още го моткат.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Dr. Horrible » Tue Jul 20, 2021 4:43 pm

Между другото гледахте ли JL Snyder Cut?
Ето ТАМ има обща вселена на DC. Този филм наистина я изгражда добре, мащабно, показва и Атлантис, и Темискира, и света на хората и загатва за по-широкия космос. Има си тук-там някои недостатъци, ест, но наистина като мащабност на вселената е впечатляващ. Разбирам как от него биха могли да се правят още и още филми за тази веселена. Което, за жалост, но този етап вече е невъзможно да се случи.

Жалко, че не ви е харесал филмът за "Черната вдовица". За мен лично той НЕ беше всичко, на което се надявах, но все пак ми беше много интересен, с радост си го изгледах три пъти за първите два дни. И ще го гледам още и още :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Tue Jul 20, 2021 5:00 pm

Dr. Horrible wrote:
Tue Jul 20, 2021 4:43 pm
И ще го гледам още и още :)
Ами да ти е сладко. Аз ако имах възможност да го изтрия от паметта си, нямаше да го направя, за да не се объркам да го гледам пак.

Редакция, че това звучи прекалено заядливо:
Каквото и да драскотя в последните коментари, всъщност очаквах да харесам филма. До не толкова отдавна харесвах и Марвел, и споделената им вселена доста, а този филм конкретно е пълен с талант. Ама... Ама. Жалко.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Thu Jul 22, 2021 10:51 am

@Dr. Horrible дай да те питам пак, че като беше и по време на жената чудо 2 относно тия теми всичките, които харесаха филма се скатават (дето е изнасилвачка реално).

У вдовицата пряко ни е показано, че Наташа е ок да убие дете. И тва не е промития мозък асасинка, ми нашата си вдовица. Говорим за жената, дето имаше бая ниско мнение за себе си у втория авенджър именно щото й беше отнета възможността да има деца. Къ тва й действие тотално не ебава майката на цялата й арка в другите филми? Представи си, ако хоукай знаеше за това. Дали щеше да се състезава с нея кой да се гътне или първо щеше да я реже на ситно един час преди да я метне от скалата и препикае останките? Дали останалите щяха да тъжат за убиец на деца?

Да не забравяме, че и затриха целия затвор, където айде не всички да са насилствени психопати, барабар с целия персонал. Нищо не им пречеше да покажат, че е от типа затвори, където се ръководят от самите престъпници и са оставени на произвола, ама не - беше си леджит съоръжение с професионална охрана, невинни хора със семейства демек. Дет се вика, имаха го кадъра, ама да бяха показали как хората влизат вътре и затварят вратата, вместо това го кътнаха докато тичат към нея и лавината ги настига. Въобще тия безразборни убийства и косвени жертви при супер героите винаги са :yay:

Не казвам да не ти харесва филмът. Ама как подобни напълно затриващи персонажа действия ги подминаваш, че даже викаш на филма личен и получава оценка над 8.5, за справка Спасяването на редник раян е 8.6 в имдб-то. Вдовицата този калибър филм ли е? С желанието й да приказва за секс трафик и експлоатацията на млади жени в индустрията, само че като махне всякаква реална тежест и ги превърне в карикатури, барем да не обидим някого, докато иначе говорим за сериозни проблеми.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Thu Jul 22, 2021 1:20 pm

^Той целият морален компас на филма е счупен.
Неотбелязани спойлери в целия коментар надолу.


То само да видиш отношението към Мелина и Алексей, и... Алексей - някога искрено вярвал в действията на Дрейков, само за да бъде излъган и хвърлен в затвора доживот, за да прекара следващите двайсет години в осъзнаване за какво зло е работил. От това можеше да излезе интересен образ, а и актьорът се постара да го измъкне, обаче откак го показаха в затвора нататък, всички, ама абсолютно всички го подиграват. Същевременно Мелина, която по своя воля през същите двайсет години е помагала на Дрейков да заробва жени и която измъчва животни с усмивка на уста само за да покаже какво може, получава уважение от всички, освен Дрейков - дори от Елена, която до неотдавна е била заробена. Само изпълнението й с прасето (кръстено Алексей по някаква причина) директно я пращаше в територията на доктор Менгеле за мен, честно. Ъх.
А това, че в първите сцени в затвора ни показаха как надзирателите откраднаха колета на Алексей, сигурно трябваше да ни покаже колко са гадни и как заслужават да умрат всичките. Наказанието пасва на престъплението - разбира се, че който открадне няколко пирожки, заслужава да бъде убит. Лол.
На Наташа съвестта за убийството на детето явно трябваше да бъде изчистена от един обрат в края на филма - обаче просто не става така.

А и другото - малко консистентост, деанам. Алексей - съветският отговор на Капитан Америка, добре обучен биологично модифициран супервойник, когото в началото на филма показаха да прави някакви откачени каскади и да вдига и хвърля камиони без усилие и после в затвора - да троши ръката на Холандския великан (два и двайсет на ръст и къде сто и петдесет кила мускул, нали) като клечка за зъби, срещу Таскмастър беше боксова круша. Откак излезе от затвора, нямаше и един успешен удар. Защо изобщо прекараха толкова време да го развиват като супервойник в началото тогава? Същевременно Наташа, дето надали му е и на половината на килограмите, едва му стига до рамото и не е биологично модифициран супервойник, беше равностоен противник на Таскмастър. Гърл Пауа, брат! Така се прави.
И защо умишлено гонят тежестта в бойните сцени от "Атомна блондинка", като в същия филм ни показват как главната героиня си троши носа сама, като си трясва главата в масата, за да може да набие Дрейков?!? Ясно е, че в ПГ-13 филм няма как да покажат количеството бой, което Лорейн Бротън изяде в своя филм, обаче чак до такива идиотщини ли трябваше да стигат? И супер гениалната учена Мелина толкова ли не можа да измисли начин да й запуши носа, за да не й се налага да си го чупи сама? Егати тъпотията, честно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Thu Jul 22, 2021 2:39 pm

Мале, тва с прасето го бях забравил, да се таковам у вегетарианеца нале. Но докато гледахме с жената на сцената с детето бяхме тотален втф, още тогава ни беше ясно, че момето не е мъртво. То очевадно няма да е, но няма никакво значение. Вдовицата действа с идеята, че това дете ще си вземе, абсолютно няма никакво значение, че единствено момичето просто изтърпява кой знае колко болка по време на възстановителния процес и после е прахосана Олга Куриленко. Няма значение, че реално не е умряла. Важното е, че Наташа е ок с това да бъде пожертвана малката и просто гледа тъжно от колата. Това е толкова тъпа идея и толкова ненужна, мани че не прави героинята драматична, а само невъзможна да бъде харесвана, но и няма никакава тежест както видяхме.

И некой може ли да ми обясни как тая жена умря в ендгейм, след като преживя финалната екшън сцена без драскотина. Ма без нито една, без значение, че се блъска челно в стъкла и ламарина.

Последно - че тоя филм беше ебаси асасинацията на героинята, защо имаше пеесе хиляди вдовици? Значи ли тва, че всяка една би могла да е част от авенджърите? Стига да си беше изчистила мозъка на време?

пп. за екшъна не ми се отваря дума. Безобразен беше. Под статията правилно се включваш. Аз бях толкова аут като се случваше.
Единствената хубава сцена, реално добре направена, беше началната. С цялото семейство до бягството. Натам имаше някакви проблясъци, особено като сестрата и бащата си говореха, но като цяло е рядка бозица.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Dr. Horrible » Fri Jul 23, 2021 1:21 pm

Струва ми се, че сте имали малко грешно разбиране за това коя е Наташа.
Тя има мрачно минало. И не защото е била брейнуошвана напълно като Уинтър Солджър, а защото самата тя е правила лоши избори. Била е контролирана, да, била е манипулирана и използвана. Но мрачната й история не свършва в мига, в който е избягала от червената стая, а чак когато е започнала работа с Отмъстителите.
Наташа винаги избира оцеляването и ще оцелее на всяка цена. И в миналото, след като е била тренирана и научена да няма морален компас, тази й черта е била още по-засилена. Не ми се струва нелогично да е убила дъщерята на Дрейков като допълнителна щета, просто за да завърши мисията и да успее да се измъкне. Било е въпрос на оцеляване за нея. (В комиксите на Хикман имаше една страхотна арка, когато Капитана отиде далеч в бъдещето и видя какво е останало от човечеството... и имаше и един робот с изкуствен интелект, който всъщност беше Наташа. И разказа как тя в желанието си да оцелява е губила малко по малко всичко човешко от себе си, за да остане накрая изцяло машина, но живееща вечно). Още в първия Авенджърс Локи й каза, че едно от най-страшните неща, които е правила, е "Дъщерята на Дрейков". Аз лично нямаше да съм доволен, ако се беше разкрило, че тогава тя е била просто с изтрито съзнание и изобщо не е имала избор. Имала е. И е направила чудовищен избор. И десетилетия наред се е оправдавала, че е била в кофти ситуация и се е е наложило. Но я срам от това - затова и не каза тази част от историята на Йелена. Опитва се да го изтласка, сякаш не е вярно. Но филмът я връща към разни такива неща, които тя изтласква. Включително историята за майка й. Тя цял живот живее със знанието, че е изхвърлена и пробутана и това в някаква степен намалява ценността на живота й. Но тук разбира, че всъщност е била искана и обичана. И това я кара да преосмисли някои неща и да си признае някои неща. Включително това, че наистина е обичала сестра си и тези детски години са били истина. Затова ми изглежда доста по-личен филм.

Абе, на мен ми харесва.

Иначе аз гледах един малко депресарски филм, случайно го намерих в нашето HBO Go.
Филмът е руски, казва се "Сибир и той" от 2019-та година. Режисьорът на лентата играе и едната от двете главни роли.
Сюжет почти няма, общо взето филмът представя множество дълги кадри на природни картини, историята се случва някак между редовете. Разказва се за двама мъже, които пътуват през дълги черни пътища в Сибир, за да достигнат до забравеното село на бабата на единия, тъй като бабата повече от седмица не е звъняла и не отговаря по телефона.
Диалог също почти няма, само няколко изречения в целия филм. Както казах, в повечето от сцените двамата герои вървят из необятната сибирска шир или пренощуват в полу-изоставени мизерни селца. Филмът носи едно цялостно постапокалиптично усещане, сякаш наистина светът е свършил и това са последните оцелели хора и те нямат надежда за нищо... И наистина показват как за тези двама мъже няма бъдеще, няма изход, просто няма никакво възможно решение... С други думи е доста депресарски. Особено краят.
Общото ми впечатление е като цяло положително, но все пак се радвам, че го гледах в изключително добро настроение след няколко страхотни дни, защото иначе можеше да ме разстрои.
Ако ви звучи донякъде интригуващо, имате акаунт в HBO Go и сте малко на кандар - мога да добавя, че филмът е доста кратък, 68 минути. 😃
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests