Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Mon Aug 23, 2021 1:52 pm

Тва на куросава ше се гледа задълже, ние кретаме бавно с по-стари филми, които дори и аз не съм гледал, на Лийн маратонът все още предстои, ама не искам да се пренасищам с нещата на един човек, ама май ще си го държа.

Щото гледахме Спартак (1960) и макар да е супер красив, увлекателен и стабилен филм е некви класи под Лорънс Арабски, например. Минус Лорънс обаче пак е смайващо заснет филм с небивал размах (стига да не снимат сцени в студио, дето трябва да е гора или навънка, че смех), но декори, дрехи, статисти и каскадьори, чувееес статистите и каскадьорите и всичко в един кадър без монтаж, баси епиката. Абсолютните герои в този филм. И толкова добре изигран (извън няколко смешни случая на твърде висока емоционалност), просто героите и актьорите така да са правилно напаснати с впечатляващо остроумен диалог, когато се налага, че няма как да не го гледаш и да не си викаш "не ги правят вече така." Изненадващо кървав (за времето си, но не и изненадващ предвид, че дори и без да има абсолютния контрол все пак става дума за Кубрик) и скромен в сексуално-голо отношение, много добре издържан макар как бяха замаскирали циците на главната с папратово листо беше като от пародия, демек понякога е добре да си държиш режисьорите изкъсо.

Пак е от тия епики, които си викаш, че просто нямаш време да гледаш заради безобразното времетраене, ама не се усещат. Върви си филмът с идеално темпо и е пир за очите.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by TheGrimReaper » Tue Aug 24, 2021 8:01 am

Snake Eyes - измъчих се докато го изгледам, но се напънах да му видя края, като се надявах, че нещата поне на финала ще се подобрят, отчасти заради намесата на Kenji Tanigaki (човек от екипа на Дони Йен, който направи чудни бойните сцени в Enter the fat Dragon), отчасти заради появата на Ико Уваис (поредно пропиляно cameo), но и двете сумарно не успяха да направят филма по-интересен.

Хенри Голдинг тук има харизмата и излъчването на веяна скумрия, като се видя ясно, че не става за бойни сцени ама хич, такива безлични тупалки не бях гледал от доста време насам, въпреки задължитеното slow-mo на определени части, пак не спомогнаха за това той да стои достоверно на екран, въпреки часовете тренировки, както беше споменал в едно задкулисно видео. Останалите герои край него са още по-безлични, като това се пренесе върху цялостния тон на филма, който си остана постен и безвкусен до края.

Баронесата беше супер зле, хем грозна, хем се опитваше да прави някакви актьорски чупки, които я затвърдиха като comic relief в моите очи, както и всеки от японските актьори, когато се опитваха да говорят на английски, за малко да ми прокървят ушите от болка. Предните два филма от G.I. Joe вселената са ми guilty pleasure, ама този тук спокойно може да се пропусне и да чакаме нов reboot, че този страда от сериозно витилиго по отношение на всичко събрано в него, дори нямаше едно по-тъмно петънце за цвят по него. Имах някакви бегли надежди, които пак бяха попарени, но поне ми спестиха пари за 4к изданието, което смятах да взема, ако се окажеше добър.

Може би като единствен плюс с известни уговорки, мога да отбележа кратката поява на Самара Уийвинг като Скарлет, не дразнеше окото девойчето и си каза репликите без да се напъва излишно. Всичко друго за мен беше в кофата.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Wed Aug 25, 2021 1:15 pm

Наваксах с модерни ужасни продължения - A Quiet Place Part II и The Conjuring: The Devil Made Me Do It. И двата филма страдат от небивали задкулисни решения. A Quiet Place извади един от най-качествените сценарии, пърквали се от доста време (без да разчита на диалог на всичкото отгоре), затва най-правилното решение е просто да продължим без оригиналните сценаристи. Кразински може да го бива да си говори с операторите, ама като писател никакъв го няма, като е оставен на самотек. The Conjuring пък без чичо Уан не върви ептем и като нищо очаквам като приключи с аквамена да имаме реален The Conjuring 3, а това да си остане забравен спиноф.

The Conjuring: The Devil Made Me Do It е по-тъпият, но безобиден филм. A Quiet Place Part II е по-обидният, щото тука всичко е А-отборът и е непростимо така да си забатачиш света и персонажите, да не говорим да пропилееш актьорите и поради някаква причина визуално да си по-калпав от по-евтиния си предшественик.

Убачи - и двата филма са достатъчно кратки и добре накърпени, че поне не влачат и минават бързо. Все пак има симпатични актьори, които се раздават много повече, отколкото се изисква от тях и филмите са достатъчно добри в техническо отношение, че да не бърка в очите баш какъв даунгрейд са спрямо предшествениците си. Но да си фен на ужаси означава, че гледаш бутафорията докато не отидат всички в космоса, така че има още време до достигане на истинското дъно. :spite:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Matrim » Wed Aug 25, 2021 6:05 pm

Вчера се опитах да гледам Black Widow и се отказах на 45-тата минута. Очаквах филмът да е тъпичък, но той се оказа дъното. Диалозите, които прескачат от завален руски към английски и обратно на съвсем случаен принцип демонстрират, че създателите на тоя филм считат зрителите за тотални малоумници, които ще забравят, че героите са от Русия ако не ми се напомня през две минути. Като Наташа отсече, че еди-коя си нейна жертва била "collateral damage" с една такава измъчена физиономия все едно чака Оскар за това си изпълнение си рекох "стига толкова". А, преди това имахме и терминатор за бедни, който с някакво миниатюрно щитче заковано в една позиция отрази цял пълнител куршуми. Явно Black Widow е завършила Stormtrooper Marksmanship Academy.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Thu Aug 26, 2021 10:49 am

Колкото повече се сещам за модерните марвел тъпотии толкова повече се нервя, дотолкова, че си пуснахме първия авенджърс и съм баш мемето.

Image

Черната вдовица е напълно пропиляна като персонаж в собствения си филм, както локи в сериала си, ванда в нейния, да не говорим за фалкона и бъки, дотолкова, че последното ебава майката на цялата филмова поредица. Просто щото некви нефели са глупави и смятат, че определени работи трябва да бъдат засегнати "щото модерни времена" не означава, че тва е платформата за такива излияния. Как да го еба, например, фалкона да няма пари за една кирлива лодка? Като се има предвид къде работи, че е национален герой и дет се вика, ако дори не е на заплата от правителството (което е дебилно, бидейки действащ служещ в нещо, което трябва да е диви нива над специалните части, които освен, че имат стабилни заплати имат и солидни пенсии), наистина ли старк ще ги остави тия хора на вятъра и няма да предвиди планове, взимайки предвид колко цялата инициатива едва ли не идва под негова команда.

Въобще не съм фен на марвел, ама сега като гледам какво беше направо ме е срам за феновете, които с лека ръка игнорират как им се спуква франчайза.

С тва на ум първите Отмъстители са много по-добри отколкото помня. И разликата, която вкарва дейното участие на Самуел Джаксън не е истина каква загуба е за поредицата, след като го ограничават до камеота без реплики. Ефектите са добри, дотолкова че като знам в днешно време колко е по-лесно, от което страдат всички блокбастъри, тогава личи колко повече труд и умисъл са влагани, плюс че и реални декори :yay: , персонажите са човечни и със супер яка химия, диалогът ясно, че е легендарен след толкова години, актьорите показват, че им е кеф да са част от начинанието, ама и щото има какво да правят. Няма ненужна сцена, ебаси. Направо не знам защо толкова ми влезе накриво навремето. Сигурно хайпът от останалите ми хвърли прах в очите. И Черната вдовица колко е паметна и силна тук, направо няма нищо общо с малоумната тухла от собственото си филмче.

The Witcher: Nightmare of the Wolf е абсолютен пир за окото. Най-добрата вичър адаптация след третата игра. Нетфликс знаят къде са наистина зрителите и от анимационните им фентъзи неща единствено Касълвения на моменти достига сходно ниво, ама там е и сериал та се внимава с бюджета. Тук имаме 90 стегнати минути, от-до бетон, епично е да си кине налъмите и Весемир е супер обаятелен и здрав персонаж, много по-чаровен от типичния вичър, но и става въпрос за по-"млад" такъв. Предполагам за хората, които нямат никаква идея какво е вичър и света им може да е малко нанагорно, щото експозиция тук почти няма, освен за определени персонажи и разчита зрителя поне да е видял един трейлър на играта или сериала, но извън това много доволен филм са си направили пичовете.

The Suicide Squad изгледах го и го спасиха да не повярваш. Пак може да се резнат некви си 90 минути и няма да липсва нищо. Но финалът беше здрав, на моменти дори емоционален, тъй че евала. Плюс че е по-добро кайджу трепане от конг срещу годзила например и показва как се прави правилно вилнеене на нещо голямо и дебело.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Thu Aug 26, 2021 2:47 pm

@трубадур добави и Спайди. Той е второстепенен персонаж в собствените си филми, всичките му злодеи са свързани с Тони Старк, самият Питър буквално няма никви лични проблеми.

Са твя новото изглежда, че най-после Питър и Спайди ще са основни персонажи като се вземе предвид, че Андрю и Тоби ще са там, та може и да имаме марвелски Спайди филм, в който Питър/Спайди е основен двигател.

Предвид последните Марвелски простотии съм леко притеснена за Дедпулеца, но дано поне там мнението на Рейнолдс да тежи

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Fri Aug 27, 2021 11:55 am

Точно тва си меляхме с жената оня ден, как спайди в общите филми е супер на място, а неговите са толкова безлични и абсолютно безсмислени. Но то и извън тия на капитан америка реално останалите самостоятелни филми са некъв филър и плява, но поне не бяха такава колосална катастрофа като ся сериалите и вдовицата.

Иначе Avengers: Age of Ultron ама май трябваше първо винтър солджъра да гледаме, ама той за по-натам. Определено по-слаб от предишния авенджър филм, но по-добре заснет, минус началната сцена, нямаше нужда да е един непрекъснат кадър и повече мяза на флексване. С това на ум екшънът като цяло беше доста добър, макар и краден. Хълк въсъ Тони беше по-обрана версия на тупаниците от финал на Man of Steel a вдовицата, хоукай и капитана по следите на вижън, докато беше в кутията, просто беше много по-лабава версия на преследването по магистралата от втората матрица. Но поне бяха адекватно направени. Целият финал в Соковия също имаше тежест, вървеше с добро темпо и само дето никой не му замръзнаа циците бидейки толкова нависоко. Изненадващо компетентен кютек като цяло, еле па като говорим за марвел.

Отново незаслужено подценен от мен филм на времето, а и явно от публиката.

Първо Ултрон е великолепен. Като дизайн, като глас, като реплики. След Танос най-качественият мсу злодей, което не казва много, но пичът ме спечели. James Spader придава толкова дълбочина и го заземява по напълно разбираем начин. И въобще цялата му история е доста трагична и единствено ми се щеше финалът му да е дори по-тих и меланхоличен. Най-силното звено във филма, плътно следвано от пол бетани и включването на близнаците. Но като пиша това се сещам колко ценен персонаж е реално хоукай тука (а хората само помнят меме изказването му, че нищо от случващото се няма смисъл, оти трепе зомби роботи със стрели, макар идеята на репликата е да вдъхне кураж на вещицата). Единствено ме подразни колко лесно остави черната вдовица, вместо веднага да обърне самолета и да я търси, но това беше решение за сюжета и много извън характера му. Т.е. голям минус за филма. От друга, сцената във фермата, диалозите с наташа, фактът че кръсти сина си на Пиетро, супер яки малки моменти изпълват участието му.

И май тва е единственият филм за авенджърите, дето са реално отбор. И дори злодеят е директно към тях, а не като Локи, който има бийф само с брат си и иска банер за собствени цели, останалите са просто там или Танос, където цялата вселена е засегната. Тук нещата са по-лични, плюс че и имаме нормални сцени, където просто общуват като хора и показват динамиката на отбора, извън екшън сцените.

Приятелството и постоянното блъскане на глави между капитана и тони. Всичките действия на банер. Макар той да е човекът, който знае най-добре какво означва да се преебе научен експеримент, ученът просто не може да се спре и да не ръчка като му е дадена възможност да създаде изкуствен интелект от този калибър. И обаче тая размяна на реплики:
Tony Stark: Really? That's it? You just roll over and show your belly, every time somebody snarls?

Bruce Banner: Only when I've created a murder-bot!
И интонацията, с която банер го каза. Абсолютно злато. Но целият филм е бъкан с ебаси репликите. И всичките казани правилно и пасващи на героя си. От малките моменти (като наташа каза на бременния корем "предател", щото не е момиче), до You Get Hurt, Hurt 'Em Back. You Get Killed... Walk It Off на капитана или га ултрон викаше, че те ся ще им каже злия си план до финалните думи на вижън, че е роден вчера. Плюс че да си почнеш филма га първата ти реплика буквално е shit и да доставиш с диалога в следващите 2 часа си е за похвала. Защо трябваше да се окажеш малоумен малоумник бе ведон, за кво пишеш толкова добре га се налага и в същото време можеш да се оакаш на некви фундаментални човешки нива. Добре тук значи - малко над санитарния минимум да ти мине филма за над средното ниво. Не говорим за "бекет" или "лъва през зимата" нива. Просто ме хваща яд, че тук явно имаме хора, които познават героите и им пука, а после ни стоварват "черната вдовица" без да са гледали филмите.

Тук получаваме най-уязвимата Наташа, повече дори от първия авенджър, докато се надцакваше с локи и после преживяваше думите му, докато утешава клинт. Цялата сцена с банер пред кенефа е 10/10. Показва и двата персонажа и започва с донякъде егоистичното саможертване на банер уж за нейно добро, защото той не може да й даде там каквото си представя, че тя има нужда, докато самата тя е може би единствената жена способна да е с него дет се вика. И човекът правилно слуша като тя разказва през какво е минала. Което много глупави хора сметнаха, че филмът вика на жени, неспособни да раждат чудовища, макар да става безобразно ясно, че тук става дума за създаването на перфектна машина за убиване. Тя не е чудовище, защото не може да ражда, а защото господарите й са направили всичко възможно, за да прекършат всичко човешко в нея. И мега евала на йохансон за играта, докато е бременна самата тя. От друга страна като знаем как се е държал ведон с каризма карпентър като нищо може наистина да мрази бременни жени. Ма филмът и специално тия 2 героя говорят за друго.

И скачаме на "черната вдовица" където сестра й на наташа, девойка, която може би е свободна от контрола на червената стая кво - 2-3 седмици макс, просто се шегува с най-тежкото изпитание от цялото й превръщане в топ убиец. А наташа не казва нищо, само се подсмихва. Олигофрени. И правиш филм за черната вдовица, която отива срещу червената стая и няма да включиш Клинт, щото бавно-развиващият ви маркетинг отдел смята, че главната им героиня няма нужда от мъже (реално режисьорката го казва тва, ама тая мацка не личи да е имала кой знае какъв контрол)??? Тя няма нужда от мъже, има нужда от най-добрия си приятел и човекът, който й дава шанс за по-добър живот и е най-наясно с нейната ситуация. И тоя променящ животи момент просто ще го вместиш 20 минути преди инфинити уора? Галфони. Направо не ми се говори за тъпотията с Алекси, който 95-та да е некъде на 30 години, значи най-рано по него да са почнали да работят 70-те години, което са 30+ години, след като капитан америка е под леда и постоянно алекси да фенбойства по него не прави никакъв смисъл... Двата първи авенджъра са буквално под 5 часа. Не очаквам да са гледали всичките филми с вдовицата, ама поне тия двата трябваше. Защо не са ги гледали преди да почнат работа по тоя филм и налеят 200 милиона? И защо сценарият е написан само за 11 дена? Тва не са филми вече, не са сериали. Това е ютуб контент с хубава анимация.

пп. Помня че много хора се оплакваха от сетъпа за следващи филми... при положение, че говорим за поредица. Нямах никъв проблем със сцените на страховете или га тор отиде да зяпа камъните, което дори не е само сетъп, ами и беше важно за филма, щото Вижън. Тва е като се оплакваш, че в Задругата на пръстена, не стана баш ясно кви са тия огньове и как реално изглеждат нещата от виденията на фродо, щото на финала Арагорн не ритна очото.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Sat Sep 04, 2021 10:55 am

Нищо, тотална апатия. Опитах се да гледам "Ченгета без значки", много як многопластов филм, ама и той този път не ме зариби. Но все пак съм го гледал доста пъти и знам какво става в следващата сцена.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Roland » Sat Sep 04, 2021 5:09 pm

Shang-Chi е супер приятен. Препоръчвам.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Sat Sep 04, 2021 6:08 pm

^Това има прекалено много причини да го гледам. Най-малкото, каскадите са координирани от Брад Алън и Анди Чен - и двамата са работили с Джеки Чан и са много, много добри, а и във филма са подбрали разни актьори, които харесвам. Само дано се гледа самостоятелно и не е като "Черната вдовица", че...

Иначе, аз наскоро гледах анимето за Весемир. За първи път аниме на Нетфликс да ми хареса. Кърваво, гнусно и жестоко колкото си иска, че и отгоре. Весемир е готин, анимацията е на ниво, екшънът - също, темпото е достатъчно стегнато и време не се губи изобщо. Филмът разчита на това човек да е запознат поне със сериала за Гералт.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Mon Sep 06, 2021 11:55 pm

Гледах първите пирати днес и боже колко е добър тоя филм. Снимането на локация с иснински скали, тревички, плажове, сетове, кораби, практични ефекти, костюми и тн вместо шибания зелен екран от последните и от масовката в Холивуд в момента изглежда толкова добре просто.

Разкошен. А и като знаеш, че Дисни са смятали филма и идеята за него за боклук и е бил абсолютен passion project напук на Айзнър и сие ти става много яко :heart:

И орландеца е в най-fuckable ролята си евър :mrgreen:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Tue Sep 07, 2021 12:52 am

Litz wrote:
Mon Sep 06, 2021 11:55 pm
Разкошен. А и като знаеш, че Дисни са смятали филма и идеята за него за боклук и е бил абсолютен passion project напук на Айзнър и сие ти става много яко :heart:
То оставаше и да не смятат идеята за боклук, като предишният голям пиратски филм е "Островът на главорезите" - който буквално загроби студиото, което го продуцира.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Dr. Horrible » Tue Sep 07, 2021 10:52 pm

Гледах и аз Шан-чи!

Много е яяяяк!!!! Визуално е супер красив, екшънът е страхотен, имаше си емоцията, въздействащите сцени, просто всичко! Много съм доволен.

Историята е много приятна, като приказка, определено си прилича на приказен филм, не на марвелски. Антагонистът ми хареса много - очаквах да е корпоративна гад и т.н., а те наистина избраха да представят човешката му страна и да дадат много емоционална мотивация. Главният герой беше маааалко дървен и статичен, включително като актьорска игра, ама нищо. Тази приятелката му, Кейти, беше чудесна! По трейлъри хич не ми хареса, но във филма беше страхотна, напълни ми душата. Сестрата имаше основно бек-стори и малко реален характер, ама нищо, кефеше. Ефектите и битките бяха върховни!!! Просто си личи, че филмът стъпва върху азиатските кино-традиции. Примерно на Блек Пентър това му беше минуса - екшънът беше много дженерик и обикновен. А тук много добре използват основата на азиатското кино. Още първата сцена с бащата и жената беше тоооооооооооооолкова хубава.

Иначе филмът си е напълно самостоятелен и може да се гледа отделно. Ако си гледал Iron man 3 можеш да разбереш контекста на няколко от лафчетата в един мъничък суб-плот, но реално не е толкова нужно :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Wed Sep 08, 2021 12:01 am

Love And Monsters :shock: :shock: :shock:

толкова е добър ебаси. Да не говорим колко свежо идва, докато зобам 10-ти сезон на дъ волкинг дет, където продължават да не се спогаждат и искат да се претрепят, и всичко е омраза и мизерия. Освен това заслужена номинация за оскар - ефектите са страхотни, а гадините мега впечатляващи. От оная сцена в Кинг Конг на Джаксън не сме получавали толкова добре направени огромни слузести неща. Дилън Обраян продължава да лее кофи с харизма и въобще ебаси стабилният, сладурски семеен филм.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Wed Sep 08, 2021 3:52 pm

@трубадур Дилън О Браян винаги е бил разкошен, само ме е яд, че похаби сто години в супер ненужните мейз рънъри, където беше напълно похабен и му съсипаха здравето. Който е гледал Teen Wolf знае колко е добър, да не говорим, че в love and monsters, са го оставили да се вихри и е супер сладко. Силно де надявам да участва в нещо яко скоро, щото има потенциал и харизма.

Според мен може да е младият Раян Рейнолдс (като Дилън е по-добър) и ако се поучи от Рейнолдс, може по-рано да почне да участва в добри филми.

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 35 guests