Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Mon Mar 09, 2020 7:06 pm

Sonic.
Това вече бих могъл да го нарека "детско" по-стандартите на новото време с инфлуенция от миналото, наблъскано със CGI и "дестко". С добри впечатления оставам. Като комедийни елементи, едва ли се засмях повече от 2-3 пъти, но не съм и очаквал нещо повече в това отношение.
Никога не съм бил фен на играта, играл съм я, но не повече.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Mon Mar 09, 2020 7:14 pm

Jen wrote:
Sat Feb 15, 2020 4:58 pm
penzata wrote:
Thu Feb 13, 2020 10:49 pm
Джентълмените на Ричи.
Бих го сравнил с "Ирландеца" на Скорсезе...
На мен на Вади ножовете ми приличаше през цялото време.
На мен пък Вади ножовете ми прилича на Kingsman, съдейки от трейлъра + някакъв измислен хумор. Предпочитам да изчакам (живот и здраве) малко подобния като стилистика филм на Амазон, който пак според трейлъра ми се струва няколко нива отгоре. Сериал всъщност.
https://www.youtube.com/watch?v=HBGkjmfIzAw

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by TheGrimReaper » Tue Mar 10, 2020 12:29 pm

@coldie Доста различни филми са тези, които описваш - Kingsman (осбено първия е екшън-комедия със шпионски мотиви, където имаше доста добри бойни сцени, дело на човек от екипа на Джеки Чан), тук имаме криминална история със заплетен сюжет и интересен каст, като няма и помен от бойни сцени или шпионски организации, който защитават света от разни маниаци (какъвто е героя на Самюъл Л. Джаксън). Аз лично не намирам нищо общо между тези два филми, които спомена, но може и да греша, явно си видял паралели между тях.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Xellos » Tue Mar 10, 2020 3:47 pm

трубадур wrote:
Sun Mar 08, 2020 10:29 pm
Sonic е ебаси здравият филм, неебава с логика, ама всички са на яко ниво, и диалогът не драгваше да го еа :shock:
Най-добрите филми по игри са покемон и соник :shock: :shock: :shock:
Тру тру, не ми хареса гласа на Соник особено в началото, предпочитам рошави критери с гласа на Рейнолс, ма евала че са преправили тотално анимацията на таралежа да прилича на нещо след воя в нета. Джим Кери изнася както винаги масата от филма, са въпрос на вкус дали харесваш неговия стил или не, ама има Стил. :yay:
:ninja:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Thu Mar 12, 2020 7:42 pm

TheGrimReaper wrote:
Tue Mar 10, 2020 12:29 pm
@coldie Доста различни филми са тези, които описваш - Kingsman (осбено първия е екшън-комедия със шпионски мотиви, където имаше доста добри бойни сцени, дело на човек от екипа на Джеки Чан), тук имаме криминална история със заплетен сюжет и интересен каст, като няма и помен от бойни сцени или шпионски организации, който защитават света от разни маниаци (какъвто е героя на Самюъл Л. Джаксън). Аз лично не намирам нищо общо между тези два филми, които спомена, но може и да греша, явно си видял паралели между тях.
Съдейки по трейлъра не ми хваща окото. Ако е до бойни сцени, предполагам знаеш какво бих си пуснал. Нещо не ми допада новия Джеймс Бонд да пуска изтъркани майтапи.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6451
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Sun Mar 15, 2020 12:35 am

Гледах "Соник" преди малко. Трябваше да ми хареса повече - и вероятно щеше, ако разчиташе на своите собствени качества в по-голяма степен. За жалост е фрашкан с мемета, поп-културни препратки и откровена реклама дотолкова, че иначе нелошата като за детско филмче идея остава съвсем назад. Самият Соник е готин и усещането за скорост в екшън сцените му е страхотно. Джеймс Марсдън също радва. Джим Кери обаче е тотален олигофрен и хич не ми хареса. Има стереотипна дебела креслива негърка. Егати, нали уж киното по-прогресивно ще става, дали не е добре този тип образи да бъдат пенсионирани вече?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Mon Mar 16, 2020 10:54 am

Мале, новите стар варс, чувеееееес. Със сигурност най-тъпитят филм не само у целата поредица, която включва ууки спешъла, ми по-зле и от елементарен фен филм, язък за кадърните ефекти (на моменти). Джей джей не го умее екшъна, героите, историята, квото и да било. Явно че трябваше да метат след предишния филм кенефа, ама това тука е нетърпимо и скучно, болно клиширано, навързано без никаква логика и директно досадно. Най-скапаният високобюджетен филм, който успяхме да догледаме, де. Не е чак майкъл бей трагедия, но беше много близо и чисто инатът ми ни докара семейно до финала и после ме биха.

И екшъна бе брат. Рей и кайло се кълчат като цвички, тва с два пръста ще го пребиеш без да се замисляш. Знам, че джей джей грам креативен мозък няма в главата, ама за много народ прикуълите са си канон. Тия тряя са по-силни и надарени от прайм анакин или оби уан? За засирането на старите герои и пълната липса на респект към трипио не ми се говори. Следването сричка по сричка силните моменти от завръщането на джедаите само че с карикатури вместо герои, идиотски диалог и отново - по-скапан екшън и липса на въображение от филм, пръкнал се 83-та година беше "интересно" за наблюдаване.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Mon Mar 16, 2020 11:54 am

Питър Бърг и Марк Уолбърг (това сигурно им е емнайстата поредна колаборация :mrgreen: ) са спретнали приличен деведесетарски екшън в лицето на Spenser Confidental, барабар със супер "засукания" сюжет, който подхожда на такъв филм. Присъствието на Алън Аркин винаги е плюс, Уистън Дюк радва доста и бих желал да гледам повече филми с него, а наличието на новия фрьенд на Озката, рапъра Пост Малоун, е поредната хубава щипка деведесетарщина, която да овкуси както трябва манджата. Готино филме!
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1939
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Martix » Mon Mar 16, 2020 4:10 pm

И аз си причиних Star Wars episode 9. Имах ниски очаквания, а той ги задмина всичките. Втория най-слаб SW филм след Соло, и най-тъпия филм на JJ, който съм гледал (а тука си говорим за човека, създал Спок in the future сцената в Star Trek). Жалка пародия на филм, която не работи на нито едно ниво. Дано паузират франчайза за дълго време.
5/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5263
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Matrim » Fri Mar 20, 2020 4:53 pm

Гледах Knives Out. Не беше лош, но whodunnit аспектът има пробойни колкото да мине цял танкер. Не очаквам всеки, който пише детективски романи/сценарии да има познания по фармацевтика като Агата Кристи, но можеха поне консултант да си наемат и да го слушат.
Spoiler: show
В смисъл, то и аз съм гола вода в областта, но когато човек не изпитва никакви симптоми от конската доза морфин, която уж са му били, говори не знам си колко минути без никакви проблеми, но приема за факт, че ей сега ще мре и е редно да си пререже гърлото за заблуда на противника, а медицинската сестра, която с него не забелязва нищо странно в тази липса на симптоми, започвам да се чудя за пореден път дали в Холивуд смятат всички зрители за слабоумни.
Особено при положение, че финалният обрат е, че Марта всъщност е толкова печена медицинска сестра, че несъзнателно е била на човека правилното лекарство, неспособността й да забележи това, че на Харлан всъщност нищо му няма става още по-очебиен проблем. Да не говорим, че е доста странно, че искат от нас да симпатизираме на главната героиня, която (доколкото тя самата смяташе) е утрепала човека, за който трябваше да се грижи, било то и неумишлено.
Не ми стана ясно и за чий дявол Рансъм нае детектива - все пак и без него щеше да има аутопсия и да лъсне "истината" за морфина (поне, ако нещата се бяха развили по план).
Иначе филмът беше хубав политически коментар, да му се не надява човек, малкото нацистче ме разби отвсякъде, също и "либералните" членове на фамилията, които бързо-бързо се обърнаха срещу Марта щом нещата загрубяха.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Mon Mar 23, 2020 11:05 pm

Martix wrote:
Mon Mar 16, 2020 4:10 pm
И аз си причиних Star Wars episode 9. Имах ниски очаквания, а той ги задмина всичките. Втория най-слаб SW филм след Соло, и най-тъпия филм на JJ, който съм гледал (а тука си говорим за човека, създал Спок in the future сцената в Star Trek). Жалка пародия на филм, която не работи на нито едно ниво. Дано паузират франчайза за дълго време.
5/10
Бих поставил по-висока оценка. На мен това представяне по-ми се връзка на амплоато на поредиците, както аз го виждам. Ако първата трилогия си е била на място за времето си, то втората ми се струва, че се опитаха да го направят по-сериозно, но на мен не ми допадна, сега с последните три филма ми се струва по на място. Не мисля, че Star Wars някога е било нещо повече от детска фантастика. Не е много по различно и със сериала Пикард, но ми е интересен, или поне забавен.

Всеки случай са ми доста по-интересни от Avengers и тем подобни, който не съм ги изтърпявал и 20 минути.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5249
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by alshu » Mon Mar 23, 2020 11:45 pm

coldie wrote:
Mon Mar 23, 2020 11:05 pm
Не мисля, че Star Wars някога е било нещо повече от детска фантастика.
Щом е за деца не е задължително да толкова тъпо, колкото новата трилогия и особено последния филм.

Ето Star Wars анимационните сериали са детска фантастика и все пак разбираш какво става, притежават някаква вътрешна логика и кохерентност. Спазват собствените си правила. Дори Resistence надобрява с времето и всичко си идва на мястото (включително и обяснението, защо е началото е странно).

Деветият филм е просто хаос от лошо скърпени сцени, които се обясняват с постоянните промени в правилата (и личи, че е пренаписван 100 пъти). Да изглежда страхотно и толкоз.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1939
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Martix » Tue Mar 24, 2020 4:20 am

Изглежда добре сравнено с какво? Визуално е най-скучния от 9-те филма (епизод 7 поне си има онази сцена с разрушения разрушител), а операторът все едно са го привнесли от бързи и яростни. Много си ми е добре оценката.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Tue Mar 24, 2020 4:04 pm

Martix wrote:
Tue Mar 24, 2020 4:20 am
Изглежда добре сравнено с какво? Визуално е най-скучния от 9-те филма (епизод 7 поне си има онази сцена с разрушения разрушител), а операторът все едно са го привнесли от бързи и яростни. Много си ми е добре оценката.
Не съм филмов критик или специалист. Просто ми хареса. Забавен ми беше. Не мога да ти дам кой знае какво детайлно мнение, тъй като от много години е изключително голямо...изключение да гледам нещо повече от веднъж. А в много случаи за да анализираш някой филм трябва да го гледаш повече от веднъж. Като дете ходихме в първите появили се гаражчета за прожекции на видеокасети. Е тогава трилогията ми беше един от най-любимите филми. В последните три филми ми харесва че се върнаха към пак да кажа детското а и не само. Върнаха се към стилистиката, дори чисто като макети и костюми.
За мен, и предполагам че звучи нелогично най-слабата трилогия е втората.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6451
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Thu Mar 26, 2020 1:19 pm

"Ford v Ferrari":
https://www.imdb.com/title/tt1950186/
Твърде готино нещо, даже си заслужава спечелените Оскари, обаче на мен щеше да ми хареса повече без последните десетина минути. Имаха хубав финал с края на състезанието... Ама явно не може да се направи исторически филм, без главният герой накрая да умре или поне да осакатее.
Като цяло обаче съм адски доволен и се радвам, че най-после гледах Оскаров филм, който действително да ми хареса. От близо две години не ми се беше случвало.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 16 guests