Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Demandred » Wed Jan 29, 2020 3:01 pm

Това е една от причините, но далеч не е основната за мен. Историята на Rocketman пак си е доста стандартна за biopic, но е представена далеч по-добре, субективно от гледната точка на Елтън Джон с точната доза фантастичност. Песните са използвани далеч по-добре за изграждането на образа на главния герой, отколкото в Рапсодията, а музикалните номера са заснети с далеч повече въображение и креативност.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Thu Jan 30, 2020 9:57 am

Аз па с моя хорър дайджест от тия дни:

The Shining - гледах го на твърде млада крехка възраст, и точно след като прочетох книгата и сметнах, че е тъпотия. Ся, убачи, и то с европейската версия, която е с 20 минути по-къса (това има в нетфликса), тоя филм е шедьовър. Бях с Кинг толкова много години на едно мнение, че е красив, но празен филм, ама това са простотии. Вече този филм ми е доста високо в топа, измества дори екзорсиста и първия пришълец в любими хоръри. Абсолютно постижение, всичко в него е феноменално, изненадващо ми допада факта, че е снимано година и половина, а изглежда сякаш е била свободия зад кадър и яко импровизация, а то в действителност е безобразно методично.

Но... голямото но, кретенът кубрик какво прави с шели дювал е недопустимо и непростимо. Колкото и да е великолепен филмът никога не трябва да се забравя директният ментален тормоз тази жена отнася в продължение на година и половина ВСЕКИ ДЕН. Не може да си пич с Джак Никълсън, да си достатъчно умен, за да предпазиш детето актьор от реализация, че се снима в ужас и в същото време така да си тормозиш другата главна роля.

И въпреки това - страхотен филм. Много по-добре е, че може да се разглежда като гледната точка на Дани донякъде, но в крайна сметка не от ничия, освен може би на хотела и просто ужасът идва неясен и сякаш от нищото за героите. Диалозите са топ, всяка сцена е паметна до безобразие, и държи сила, въпреки че почти всичко от този филм е пародирано до припадък. Още един от многото филми, затвърждаващи колко голяма работа е Кубрик като режисьор (минус всичките му минуси като човек).

Doctor Sleep
Тука отидох в другата крайност и зобнах режисьорската версия. И това трябва да е най-ненужният красив, стабилен, правен с много любов и уважение филм. Всичко в него е добро, но издиша поради простата причина, че Сиянието съществува и не знам как може да се игнорира този факт.

От километри личи отдадеността на екипа, актьорите са добри (минус "имитациите") историята върви добре, атмосферата я бива, но дори като се стигне до директно копиране на похвати на заснемане, колко дълго ще се държи сцената, ъгъл на камерата, осветление, това само ме връщаше към Сиянието и колко по-добър филм е. Язък.

Happy Death Day Няма по-ужасно нещо от pg-13 слашър. Това е обида, плюнка в лицето и вмирисан тампон в едно. Изненадващо тоз филм беше мега забавен и приятен. Далеч от нивото на Тъкър и Дейл или Shaun of the Dead, които си остават нещо като мейнстрийм еталона в хорър-комедиите, с мета закачки, плътно следвани от първия Писък и Кабина в Гората, но пак и не е вмирисаната клоака, която можеше да бъде. Наистина не може да се каже много за филма без да се оспойли на кило, но е приятна манджа от детективска история, дебилна тийн/колеж комедия, симпатична романтична история, деведесетарски слашър без никаква кръв, Groundhog Day. И доста, доста добре направени преследвания с убиец. Което ептем не го очаквах, но някои решения са отвъд стабилни.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Thu Jan 30, 2020 11:01 am

трубадур wrote:
Thu Jan 30, 2020 9:57 am
Happy Death Day Няма по-ужасно нещо от pg-13 слашър. Това е обида, плюнка в лицето и вмирисан тампон в едно. Изненадващо тоз филм беше мега забавен и приятен. Далеч от нивото на Тъкър и Дейл или Shaun of the Dead, които си остават нещо като мейнстрийм еталона в хорър-комедиите, с мета закачки, плътно следвани от първия Писък и Кабина в Гората, но пак и не е вмирисаната клоака, която можеше да бъде. Наистина не може да се каже много за филма без да се оспойли на кило, но е приятна манджа от детективска история, дебилна тийн/колеж комедия, симпатична романтична история, деведесетарски слашър без никаква кръв, Groundhog Day. И доста, доста добре направени преследвания с убиец. Което ептем не го очаквах, но някои решения са отвъд стабилни.
И аз не очаквах, че пеге-13 слашър ще е такъв фън, но в крайна сметка той не е и типичен слашър, а миш-машът, който си описал. Втората част държи същото ниво на куулнес, като главната героиня в двата филма е абсолютно очарователен дебил. :heart: Нямам търпение за трета част.

п.п. пусни си хонест трейлъра - барнали са го много правилно и е куджа смях.

п.п.п. ще си дойдем на думата, най-накрая, за Сиянието. :spite:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Thu Jan 30, 2020 11:09 am

И мен Happy Death Day ми хареса бая като го гледах. А Honest trailer-a "heroic non-rapist Carter"

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Xellos » Mon Feb 03, 2020 10:23 am

Нетфликс пуснаха едно 17 минутно шортче What did Jack do? на Дейвид Линч, дето няма нужда да пише че е негово. Освен, че разпитва една маймуна лично той за убийство стила си е неговата лудница. Напомня ми силно на разговорите с един съфорумник тук. :mrgreen: И не знам защо, но ми се червенееха завеси от време на време въпреки че клипа е чернобял. :whistle:
:ninja:

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Jen » Mon Feb 03, 2020 5:30 pm

Ако някой много иска, може да разкаже защо симпатичният петмез Джоджо Рабит се оказа киното на всички кина и на всички времена, особено за хора, които обикновено не правят такива неща със симпатични петмези. Това ми е големият дерт на мен от няколко дни.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Wed Feb 05, 2020 3:26 pm

Аладин е първият филм на Дисни, който ми допадна. Не че съм гледал много техни, след като прецакаха екранизацията на Принца на Персия ги отрязах почти тотално. Според мен по-добре да се насочат към подобни реализации на 1001 нощ.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Matrim » Thu Feb 06, 2020 4:54 pm

1917 е страхотен филм, единственият му кусур са едно-две твърде типично холивудски клишета, които стояха много нелепо на фона на останалото. Съвсем проста история, заснета по спиращ дъха начин.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Fri Feb 07, 2020 11:45 pm

Matrim wrote:
Thu Feb 06, 2020 4:54 pm
1917 е страхотен филм, единственият му кусур са едно-две твърде типично холивудски клишета, които стояха много нелепо на фона на останалото. Съвсем проста история, заснета по спиращ дъха начин.
Има ли нещо различно от примерно Дюнкерк на Нолан? Или е в същия стил? Или Иво Джима?

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Sat Feb 08, 2020 11:06 am

Пак гледах Алита. Нареждам го редом до Т2 и Титаник от работите на Камерън. Не знам защо критиците а и публиката не е доволна като цяло. Не знам, или е закъснял Камерън, или е изпреварил времето.
На пръсти мога да изброя филмите, които съм гледал по няколко пъти. Т2 съм го гледал много, да не говорим, че навремето го въртяха по Диемите нонстоп, само там сигурно съм го гледал 15 пъти. Но след него, освен Алита, 2046 и Т-34 като цяло не се сещам някой филм да съм го гледал повече от 2 пъти.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by TheGrimReaper » Mon Feb 10, 2020 1:02 pm

Bad Boys for Life - приятен филм, но нищо отвъд стандартната формула за поредицата с изключението, че изглежда на места като копиране на идеите на Майкъл Бей, като имаше моменти на смях, пуцанье и малко драма за цвят на цялата история. Екшън погледнато е технически издържан, но нищо невиждано или различно, вмъкването на забавни реплики почти във всяка ситуация малко убиха от динамиката на самите сцени, може би трябваше да ги намалят като количество. Нови персонажи с нови истории, развръзката беше леееко блудкава за моя вкус, но явно и тази поредица върви в стилистиката на Бързи и Яростни с темата за семейството. Ако трябва да съм честен тази трета част не е лоша, но е по-слаба от двойката за мен, където въпреки копи-пастата на едно преследване през бараки (преобразено по холивудски стандарт от класиката на Джеки Полицейска история), имаше повече як екшън и свежи реплики, които се връзваха с цялостното темпо на филма.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Mon Feb 10, 2020 2:44 pm

"Битката за Мидуей" ми остави доста противоречиви впечатления:
https://www.imdb.com/title/tt6924650/
Май е един от по-достоверните военноисторически филми, произвеждани от Холивуд. След разни справки из Уикипедия установих, че събитията са предадени относително точно - особено пък за нещо, което идва от Емерих. През цялото време се чудих що за комплексар трябва да е сценаристът, че да си кръсти главния герой Дик Бест и да го направи на Хан Соло на квадрат, а то се оказа, че този наистина е съществувал и е бил такъв. Екшънът е просто облещващ и филмът като цяло е зверски красив. И има ЦВЕТОВЕ, ЗОМГ!!! Патрик Уилсън е чудесен. Матю Макфейдън - също, и най-после да видя математик в западен филм, който не е шизофреник или аутист. Не знам от кога не ми се беше случвало. Към японската страна е подходено с доста уважение, което също е хубаво. Нападението на Пърл Харбър беше точно каквото исках и каквото филмът на Майкъл Бей от преди двайсетина години не ми даде. Участието на Бьорн Железния там беше нагледен пример как се обръщат зрителски очаквания, от който създателите на "Игра на тронове" трябва да се поучат, ако искат да продължат с това в следващите си продукции.

От другата страна обаче е разпокъсаният разказ с прекалено много гледни точки за прекалено малко време, а и Ед Скрийн просто не е достатъчно добър актьор - въпреки че прилича много на реалния Дик Бест, заради което и вероятно са го взели за ролята. Уди Харелсън вероятно щеше да е чудесен Нимиц, ако имаше време и сценарна възможност да се разгърне. Сцените в Китай стояха като кръпка - макар че е хубаво да се покаже какви са ги вършили японците там, можеха да бъдат отрязани от филма и нищо в останалата част от разказа нямаше да се промени.

Като цяло съм доволен, още повече, че гледах филма най-вече заради тая песньовка:
https://www.youtube.com/watch?v=yDPbkc2iO9M
Искам следващата екранизирана песен на Sabaton да е "Night Witches".
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Thu Feb 13, 2020 10:30 am

Мидуей е лудница :metal:

Гледахме фроузен 2 и по-празен филм от тоя нема, от анимациите (номинирани за оскар) определено най-тъпата, а даже не приключих той стори 4. Тва за толкова скъпа анимация, извън водните симулации и няколкото добри текстури на камъни, най-вече тия на плажа, по които търчеше елза, не може толкова скапани лицеви изражения и нефелен липсинк. За толкова години не се научиха с тва идиотско 3Д, да им го таковам. Тоя див реализъм на околната среда работи с неща като Колите или животни, ама с хората е болезнено. Но гумените устни и бомбонени дзъркели, барабар с лунната гравитация толкова кухо го карат да изглежда, поне да имаше някаква история, а то ебаси голата работа.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Thu Feb 13, 2020 11:57 am

@трубадур , ето ти питч мийтинг-а на Фроузън :lol: - https://www.youtube.com/watch?v=UMNG2_4 ... ex=13&t=0s

Онзи ден разцъквах Double Dragon 2 и ми домиля за ултимативната гилти плежър класика Double Dragon, с професионален :hihi: дублаж от Тандем видео. Еми, този филм си остава най-акият правен по видео игра (защото най-добрият е Silent Hill 8-) ) - крапи хумор, майндлес екшън, деведесетарски кибер шитници, деведесетарски "бъдещ" постапокализъм, дупето на Алиса Милано, Марк Дакаскос и перфектен Робърт Патрик като злодея, и то само три години след като закова T-1000. Пуре фън! :yay:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Thu Feb 13, 2020 12:44 pm

@трубадур фроузън 2 не е номиниран за оскар за анимация ве.

единственото яко нещо във фроузън 2 е Lost in the woods , която е прекрасна бойбенд балада и е цяло престъпление, че в първия филм Гроф не пя, за сметка на оная гнусна, отвратителна, никому ненужна, ирелевантна песен на троловвете.

Плюс тая песен е препратка към една от любимите ми песни от Финиъс и Фърб https://www.youtube.com/watch?v=IBSYX2c1vpg

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 25 guests