Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Sat Jul 09, 2022 11:47 am

Джураси парк 6 съществува. Може би е най-калпавият филм тази година до момента. Не че гледам всичко, де, масово е скипинг, ама за тия пари половината ефекти не изглеждат довършени даже. Неща като история, залози, интригуващи персонажи, демек сценарий, се случват на други филми. Разтеглена, блудкава, скучна повърната за шести (айде пети) пореден път каша. Не мое сред шест филма поредица Джурасик Парк 3 да е вторият най-добър, втф, бе! То реално освен 1 и 3, другите дори не мисля, че са гледаеми. 5 дори не го и завърших.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5249
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by alshu » Fri Jul 15, 2022 9:02 pm

Resident Evil Welcome To Raccoon City (филмът от 2021) - wait, why this feels like class reunion?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by TheGrimReaper » Sat Jul 23, 2022 10:30 pm

Ambulance & 13 hours - два различни филма на Майкъл Бей, първия се доближава до неговия екшън стил като в The Rock, Bad Boys, 6 Underground, много ми допадна заснемането на повечето сцени с дрона, имаше такива прелитания пред камерата, преминаване от една траектория на друга, която не би могла да се случи с конвенционални камери, чудесно се вписваше в целия ритъм на филма, вместо да се превърне в shaky cam ала Джейсън Борн. И Джиленхол и Яя се справиха много добре в ролите си, само малко образа на Ейса Гонзалес беше някак натрапен в определени моменти и на места хумора беше излишен (особено в по-напрегнатите сцени), но като цяло се изкефих на екшъна и на действието, напомни ми малко на Скорост като усещане, както и заемки от предишните екшън филми на Бей, вплетени умело в историята и нейното развитие.

Вторият е по действителни събития от 2012 в Бенгази и беше малко по-обран на екшън нивото, нямаше грандиозни експлозии и френетичен монтаж, но напрежението се надигаше с всяка нова сцена, а и Джон Красински се справи отлично с ролята си, жалко за жертвите дадени в реалните събития, тук бяха показани различни гледни точки, как насилието води до трагедии, без значение от коя страна на барикадата си. Не съжалявам, че го гледах.

Доктор Стрейндж 2 - очаквах нещо по-различно (особено в сцената след надписите на първия филм), та тук бях изненадан, режисурата на Сам Рейми и неговите препратки към първите две части на "Злите мъртви" бяха супер направени, Къмбърбач е все така добър като превъплъщение на Доктора, само че според мен онази сцена някъде съм средата на филма със Scarlet Witch беше напълно ненужна, понеже даде фенсървис, но не придвижи с нищо историята напред, някак си ме извади от филма за известно време, след стегнатото темпо дотогава. Намирам го за по-слаб от първия филм, но може би е трябвало да оставят Сам Рейми да си направи изцяло неговия филм или трактовка за Доктора.

Everything, everywhere, all at once - брилянтна Мишел Йо, чуден Къ Хуей Куан, много добра бойна хореография (дело на братята Le - Brian (Paper tigers) & Andy (Shang Chi)), които знаят как да направят бойна хореография сякаш идваща от най-добрите години на Джеки, Само и Юен през 80-те, като ми дават надежда, че те могат да запълнят празнотата оставена след смъртта на Брадли Джеймс Алън.
Интересна концепция, развита по безобразно шантав начин, с толкова много неща случващи се на екрана, че е трудно да отбележа всичко яко, цялото действие беше като лавина, започна с нещо малко, което ставаше все по-голямо и по-голямо до края ѝ, когато всичко се уталожи и сякаш времето спря.

Онази сцена с камъните изобщо не ме подразни, беше ми доста интересна и дори се усмихнах на развръзката ѝ, чудесно се вписа в overall тона на филма и посланията, които бяха заложени в него, само края ми дойде твърде плосък на фона на случващото се до последните 10 минути. Но Мишел Йо е страхотна в тази роля, като тук е събрала есенцията на артистичните си възможности от 85-та насам, въпреки че драматично за мен е по-добра в прехваления CTHD, а по бойни сцени и умения Royal Warriors, Police Story 3, Yes, madam! и други от нейната предишна филмография надминават този филм, въпреки че и тук се справя чудесно на този фронт с наличните средства.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Thu Jul 28, 2022 11:14 am

Вътъфъ бе хора, Lightyear има 5,5 и аймдъбъту :shock:

Отдавна не ме еня за всяка анимация на пиксар и скипвам повечето и с тоя постоянен рекорд смело мога да кажа, че това им е най-доброто от той стори 3 насам. Липсата на Тим Алън е бая доловима, както и забатачването на установени факти от първите 2 филма... и да... но все пак крис евънс успява да докара нещата до приятен резултат.

Убачи, останалото е железо. Анимацията и симулациите са отвъд вдъхновени. Тва нещо е пир за очите. Определено се движи като Б-мууви с добри намерения. Малко е странно да хвърлиш 200+ милиона за треторазреден тип филм на хартия, но пиксарщината си подава главата достатъчно пъти, че да му вкара нужния престиж, че да не те е срам за парите.

утайка вайтити разбира се дразни, щото си звучи като себе си и тоя тип кастинг винаги ме нервира в анимационни филми. При положение, че разполагаш с бюджета да си осигуриш топ войс актинг талант си а направо обидно се занимаваш с популярни келеши да ти четат репликите.

Мачката е мвп, разбира се, дори хората, които няма да харесат филма ще се изкефят на Sox.

Как да е тая оценка е фейсплам. Освен тва беше освежаващо да имаме основно компетентен и бързо действащ пичага, заобиколен (поне в началото) от възхваляващи науката хора. По-натам за съжаление нещата отиват твъъъъърде анимационно и всяко действие на поддържащите персонажи има потенциала да съсипе всичко, но взимайки предвид липсата им на опит и ситуацията е приемливо.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Wed Aug 03, 2022 11:07 am

Malignant - трябваше да го гледам веднага като излезе, щото колкото и да се крие човек от спойлери беше ясно, че е типа филм, където изтървават юздите по някое време и кочината е на шест. Щеше да е по-яко като изненада. Но от друга страна беше и очаквано от Уан, след като това му е филмето между два аквамена. Както преди изпраска Death Sentence между 2 pg-13 хоръра, така и сега, особено след огромния успех на всичко, което прави, беше време да иде отвъд допустимото за високобюджетна студио продукция. Пълна простотия е, жена му има стори кредит, във филма буквално е кастнал актьор, който да му е заместител и всяка мацка иска да го ебе, включително и реалната съпруга на Уан (тя е девойката с очилата), всички си казват репликите с ебаси сериозността, докато сричат възможно най-безумните диалози, а за последните 20 минути колко по-малко се знае, толкова по-добре. Пък и от десета страна бая личи, че е ковид жертва на моменти и сякаш са рязали цели сетпийсове, та сметай. Нема такава бъркотия. Определено е било филм на годината материал. Абсолютна аномалия в холивуд, най-вече заради парите, хвърлени тука и че въобще излиза подобно нещо изпод шапката на голямо студио и да си личи бюджета.

RRR за кво да гледаш американска пропаганда, при положение, че индийската съществува. 3 часа нонстоп кеф, с безобразно вдъхновени екшън сцени, където ако в кадъра главният не изглежда епично нещо се е счупило. Думи не могат да опишат кефа и енергията на това нещо. И е от по-ниско оценените боливудски филми със само 8,1, а там нещата рядко падат под деветка :lol: Където топ гън 2 е детинщина, взимаща се насериозно, това си е типичното за тамошната индустрия жива версия на аниме, където много си чувстват чувствата, и по едно време единият главен пребиваше хората с мотор, все едно е сцена от девил мей край 5. И работи!!!! Боливуд просто е друга класа.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1939
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Martix » Wed Aug 03, 2022 7:34 pm

Аа много моля, Толивуд, не Боливуд - има си цял микро скандал за това как боливуд са се развратили и пробутват западни ценности на индийската младеж, докато толивуд е носител на националистичната пропаганда. Много е надъхващ да, веднага след като го изгледах си направих патриотичен плейлист със 5-те най-добри трака от саундтрака, всеки изпят на различен език (филма е release-нат на 5 езика с пълно аудио).


А да се върнем в блатото на посредствеността.
In the tall grass - нехарактеристично слаб филм на Винченцо Натали. Идеята с тревата е супер, но историята е безинтересна, актьорите си почиват, и края е зле.
6/10

Glass - щеше да е супер, ако не бяха ужасните мета диалози, звучащи все едно Шаямалан лично чете лекция на тема що е то комикс и то без да е прочел два комикса в живота си. Сценария, гледан отдалеч е хитър, но гледан отблизо е пълен с пробойни. Само играта го спасява.
7.5/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Thu Aug 04, 2022 10:41 am

Martix wrote:
Wed Aug 03, 2022 7:34 pm
Аа много моля, Толивуд, не Боливуд - има си цял микро скандал за това как боливуд са се развратили и пробутват западни ценности на индийската младеж, докато толивуд е носител на националистичната пропаганда.
wut now? :lol: :mrgreen:

Иначе гледахме Baahubali, който е на същия режисьор на RRR, и е по-слаб във всяко едно отношение и пак е супер як. Екшънът е покъртителен в повечето си моменти, но от друга страна почти никой не прави истински епики тип пластелина и само индия и китай ни останаха. Накрая дългата битка беше буквално Dynasty Warriors със се графиките. Тия дни ще се гледа продължението.

Mad God за някои ще е филм на годината. Движи се на логика на кошмар, демек няма реално история и всичко е 80 минути безкрайно отвинтена фантазия, предадена чрез възможно най-крийпи стоп моушън анимацията, която може някой да направи. Визуално е супер впечатляващо. И мнозина ще се откажат на десетата минута. Определено е медитация тип филм, идеята е да се оставиш на атмосферата и да се кефиш на фантазията на създателите му. Идеален за късно вечерно кино, което повече те гледа, отколкото ти него. Или да се нагрухтиш с гъби или трева и глей кво става. Phil Tippett е абсолютна легенда в света на визуалните ефекти, който поради някаква дива причина е режисьор и на Starship Troopers 2, а иначе е номиниран за оскар за работата си по ефектите в Starship Troopers, други филми са некви си слабоизвестни простотии като Джурасик парк (единственият му оскар), оригиналните междузвездни войни и робокоп, та да. В света на анимацията определено чакан продукт, който е точно това, което човек може да очаква, ако е дори бегло запознат с проекта.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Thu Aug 04, 2022 2:19 pm

The Gray Man е пирфектния' летен екшън филм. Крис Евънс си е машинка, а Гослинг прави някакъв бегъл реверанс към персонажите си от Drive и Only God Forgives. Не е топ като каскади, спрямо Мисията (Том Круз си е американския Джеки Чен, тъй чи), личи си зиления икран на моменти, но не до степен дразнещо. Общо взето за шпионски екшън е хубава смесица между Мисията и Бонд. Ареса ми. :mrgreen:
Като цяло чуден филм за неделя вечер.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5765
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Ghibli » Fri Aug 05, 2022 11:47 am

трубадур wrote:
Thu Aug 04, 2022 10:41 am
Иначе гледахме Baahubali, който е на същия режисьор на RRR, и е по-слаб във всяко едно отношение и пак е супер як.
Хехе, най-после някой да го оцени, ние когато го гледахме и облъчвахме народа с танца на нашия на водопада никой не щя да се приобщи :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Fri Aug 05, 2022 12:32 pm

Ghibli wrote:
Fri Aug 05, 2022 11:47 am
трубадур wrote:
Thu Aug 04, 2022 10:41 am
Иначе гледахме Baahubali, който е на същия режисьор на RRR, и е по-слаб във всяко едно отношение и пак е супер як.
Хехе, най-после някой да го оцени, ние когато го гледахме и облъчвахме народа с танца на нашия на водопада никой не щя да се приобщи :)
https://i.imgur.com/tWTLcDP.mp4


Иначе The French Dispatch май ще успее да ме конвертира към вес андерсън (тъпакът си остава тъпак заради подкрепата към полански, но спилбърг и кенеди навремето са го искали да режисира Шиндлер, а през 93-та хората буквално от десетилетия са наясно с на полански педофилията), и може би ще му давам повече шансове. Moonrise Kingdom не ми хареса, Fantastic Mr. Fox ставаше, а от Таненбаумите май изгледах бая, но придобих след френския диспач ново уважение към пича. Щото този филм е великолепен. Не знам с какъв акъл е оценяван толкова ниско, предполагам масата са се наситили на стила му, но за хора като мен The French Dispatch е некво откровение. Жена ми много хареса The Grand Budapest Hotel и също остана супер доволна от сегашното и сигурно следващото, което ще тестваме е The Life Aquatic with Steve Zissou. Но буквално това са типа филми, за които много актьори мечтаят. Ясно е, че зад кадър всичко е бетон. Човекът работи с едни от най-изявените майстори, но демонстрацията на въображение и умение тук е несравнима. И просто личи с какъв кеф актьорите се раздават.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6451
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Sat Aug 06, 2022 12:40 am

"One Shot":
https://www.imdb.com/title/tt14199590/
Мисля, че заслужава повече от това 5.6/10. Има два съществени проблема. Единият е постерът в ИМДб, който е абсолютен криндж. Другият е Райън Филипи - който е напълно ужасен в малкото си екранно време. Даже не бих казал, че играе зле, просто излъчването му е грешно и тонът на гласа му ме дразни.
В главната роля обаче е Скот Адкинс, а като опре до евтинджийски тъп екшън, Скот Адкинс е Господ. Човекът всъщност е доста приличен актьор и убийствен каскадьор - и показва и двете тук, въпреки че сценарият е доста ограничен. Общо взето, Адкинс и неговият екип тюлени трябва да прехвърлят затворник от намиращ се на неизвестен остров затвор за много специални затворници, свързани с тероризъм, във Вашингтон, където да бъде разпитан във връзка с евентуален атентат. Всичко обаче се обърква, когато екип наемници се намъкват на острова и се опитват да убият съответния затворник. Следва, общо взето, кървав екшън.
Цялото нещо е направено с илюзията за един дубъл, като снадките през повечето време почти не се забелязват. (Искрено се надявам целокупното човечество да спре да гледа дългите дубли с ченето в пода вече, честно казано - щом във филм с бюджет два лева, правен от абсолютни неизвестници, този ефект е постигнат почти безупречно, не вярвам да е чак пък такава трудност.) Движението на камерата по време на екшън е, всъщност, доста креативно. Престрелките са все едно гледаш някого да играе "Call of Duty" - което е ОК, обаче якото е в близкия бой - който е просто свиреп, бърз, кървав, болезнен и чудесно хореографиран - единственият му недостатък е, че не започва по-рано.
Филмът далеч не е някакво откровение, обаче, при все че очевидно е правен с малко пари, е направен най-малкото компетентно, а екшънът е доста надъхващ. Не бих казал, че с нещо е по-лош от "Extraction", примерно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by TheGrimReaper » Sat Aug 06, 2022 1:23 pm

The Lost City - feel-good movie, разпускащо приключение, което снимано на локация го прави още по-приятно за гледане. Кастът е подбран много подходящо за съответните роли, Даниъл Радклиф е нетрадиционен избор на лошковец, но си изигра ролята с британски финес, Чайника Тейтъм беше spot on като дебилния самовлюбен човек от корицата на книгите, писани от преживялата лична загуба Сандра Бълок, а Брад Пит беше екшън динамото в една кратка сцена, която даде необходимия заряд на филма. Хубаво е да видиш нещо свежо на екран, което ти носи усмивка и ми напомни малко за Камъкът от Нил и Роман за камъка от 80-те, носеше същата емоция и енергия.

RRR (Rise Roar Revolt) - значи този индийски филм за 3 часа събра де що види action choreography в такива епични пропорции, че се смлях от кеф, докато го гледах. Разказва за две реални патриотични фигури от миналото на Индия, които се борят за независимост от британските си господари, които всъщност никога не са се срещали в реалния живот, но този филм решава да направи своеобразен What if... като събира тези фигури на екран и те започват да пишат история на филмовото платно. Единият е показан като лоялно куче на Британската империя, докато другия се бори със CGI животни в джунглата и тръгва да спасява момиче от своето племе, което е прибрано от лошите бели в губернаторския дворец. В Ролите на белите лоши са Рей Стивънсън и Алисън Дуди (мисля, че беше във втория The Punisher & G.I Joe Retaliation), а дамата беше Елза Шнайдер от третия Индиана Джоунс), успях да позная Рей въпреки брадата му като на Христо Ботев, но Алисън приличаше на смарангясана филия с русенско варено, размазана от гума на тир. Иначе успяха да вмъкнат един dance off, който много ме израдва, но останалото е як кютек, където хора се бият с дървета, факли и мотори. Кадрите на забавен каданс бяха в изобилие, но те подчертаваха действието, вместо да пречат. Ако го намеря на блурей ще се вземе задължително.



Този клип е от филма Сингам, който е общо взето един от трите индийски филма, които съм гледал, но не достигна висините на първия Dabangg & RRR, руските субтитри на индийското аудио са дебилни отвсякъде :D

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Totenkopf » Sat Aug 06, 2022 11:34 pm

Хора гледахте ли "Prey" вече? Аз съм изключително приятно изненадан, нямах големи очаквания, даже мислих, че ще е зле защото след провала на последния на Шейн Блек, явно не посмяха да го пуснат на кино, но е страхотен. Ако някой се колебае пускайте смело, 8/10 е , има няколко сцени които са малко наивни, но това са дребни забележки, изключителна кинематография. Хищникът ги избива по всевъзможен брутален начин, просто надмина всичко показано досега! Филмът достойно прави директни препратки в някои свои сцени и показва уважение към първият филм, както и Апокалипто на Мел Гибсън, имаше няколко изключително майсторски изпипани момента, които ме впечатлиха до крайност. Женският образ напомня Рипли по страхотен начин.Не пропускайте в никакъв случай това истинско бижу, ако сте се подвели по трейлъра или нещо друго!

https://www.imdb.com/title/tt11866324/? ... _sr_srsg_0

User avatar
филмов критик
Farmer
Posts: 50
Joined: Mon Feb 14, 2022 5:49 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by филмов критик » Sun Aug 07, 2022 2:21 am

От трейлъра имах доста ниски очаквания към този филм.Бих казал , че историята е горе-долу интересна и филма задържа вниманието за 1 час и 40 мин.
Начина, по който е сниман този филм( не знам каква е лентата или формата) прилича повече на фен филм от колкото на пълнометражен.Даже май някъде четох , че май има такъв фен филм и може би "вдъхновението", за този идва от там.
За мен CGI - я сваля доста от оценката на този филм, просто хищника не изглежда добре / реалистично , останалите неща също.
Изгнилите домати са дали доста висока оценка на филма , което за мен е необяснимо. Повече от 6 /10 не мога да му дам.

Off topic:
Направиха толкова римейкове на "Спайдър Мен" и какви ли не други филми и поредици, така ли не се намери един свестен режисьор или едно свястно студио, които да продължат поредиците за "Хищника" и "Пришълеца"? Тези вселени имат много потенциал , но в момента тендециите в киното са други... За мен на Ридли Скот продълженията бяха достойни въреки ,че има доста хейт по тях и по-добре с т́ях от колкото да ги нямаше.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Totenkopf » Sun Aug 07, 2022 9:43 am

Хич не искам да влизам в полемика с теб, преценил съм ти акъла вече, като съм чел няколко коментара от "творчеството" ти, но за всички други ще допълня: Този филм спаси франчайза от неминуемо погребение. Всички сцени с хищника бяха един път.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests