Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Xellos » Wed Apr 07, 2021 1:36 am

Кат си говорим за стари филми, тия дни качихи в бананите некво по-ново копие на WILLOW [Blu-ray], ми все така як си е. :heart: Бая шубе брах в киното от оная грозна плъхохрътка в началото сума време като малък. :ninja:
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Mon Apr 12, 2021 1:11 am

Рекох да си припомня още нещо от детството - "Разрушителят":
https://www.imdb.com/title/tt0106697/
Мега якият деветдесетарски екшън, с псувни, кръв, едрогабаритни каскади, хумор и готини герои. Взели са деликатната като ураган социална сатира от "Робокоп" и поазиатчването на бъдещето от "Блейдрънър", вкарали са всичките познати от деветдесетарското екшън кино прийоми и се е получил филм, който щеше да е изключително тъп, ако не беше толкова забавен. Сталоун е железен, Уесли Снайпс вкарва цялото майсторство на обучен театрален актьор с няколко черни колана по различни бойни изкуства и краде всяка сцена, Сандра Бълок се раздава до последно и Бенджамин Брат радва. Найджъл Хоторн е, разбира се, задължителният за този тип екшън злодей, изигран от английски театрален актьор, и е подобаващо гнусен, но няма достатъчно време да се разгърне. Не че това е проблем де - останалите са на място. Филмът е як.

Покрай предишните коментари се присетих за "Ченгето от Бевърли Хилс" 1 и 2:
https://www.imdb.com/title/tt0086960/
https://www.imdb.com/title/tt0092644/
(Все още се преструвам, че третият никога не е бил правен.)
Все така страхотни. Еди Мърфи е железен, чак ми е трудно да повярвам, че тази роля първо е била предложена на Сталоун. Първият филм напълно си заслужава Оскаровата номинация за сценарий. Всички се раздават, а хуморът идва малко по-бавно, отколкото си спомнях, но когато дойде, зрителят се смее с глас. И, разбира се, музиката. Темичката на Аксел Фоули е толкова кристализирала осемдесетарщина, че надали ще ми излезе скоро от главата. Яко, яко и яко. Да.

После минах на нещо по-ново. "Boss Level", преведен от гениите по нашите тракери като "Шеф на място" по някаква причина:
https://www.imdb.com/title/tt7638348/
Започва като идиотска екшън комедия, комбинираща "Джон Уик" и "Омагьосан ден", за да отдаде почит на аркадните видеоигри от осемдесетте. С напредването на филма обаче тонът става все по-сериозен, а историята - все по-завързана. Много по-страхотен филм, отколкото очаквах, доколкото го пуснах с надеждата да получа тъп и непретенциозен екшън с хубави каскади. Каскадите са страхотни, филмът обаче далеч не е тъп. Франк Грило е разкошен. Мел Гибсън е достатъчно противен, но явно възрастта не прощава - за бойни сцени, които в смъртоносните оръжия щеше да направи сам безпроблемно, тук очевидно му трябваше дубльор. Наоми Уотс не я познах, но прави хубава роля. Във втората половина драматични сцени изскачат от нищото и удрят тежко и силно. Самият факт, че филмът успя да не се разпадне на съставните си части, буди уважение. Експлозиите на моменти изглеждат все едно ги е правил някой ютубър, но дори това не мога да го отчета като проблем, доколкото грубата анимационност пасва на идеята за отдаване на почит на игрите от миналото. Та така. Чудесен филм. Очаквах просто да си изпразня мозъка, докато го гледах, пък той взе, че действително ми хареса.

"Рая и последният дракон":
https://www.imdb.com/title/tt5109280/
Линдзи Елис да си гледа работата :) Ако героите не бяха с дръпнати очи и не използваха източни бойни изкуства, сравнения с "Аватар" нямаше да има. Мисля, че Дисни толкова диво анимационно приключение не са правили поне от "Мулан" насам, а може би и от преди това. Разкошно нещо. Сцените с бойни изкуства са пир за очите, анимацията е красива и историята е приятна и динамична. И има муай тай в обилни количества, егати - това не съм очаквал да го видя в дисниева анимация никога. Тежки и мощни удари с лакти и колене. Красота и повече тежест, отколкото се вижда в доста игрални американски екшъни. Хубаво фентъзи, бих го гледал пак още веднага. Драконите са готини, макар че приличат повече на еднорози. Единственото, против което мога да блъвна, е фактът, че индонезийци, виетнамци, тайландци ги играят все китайци (и Даниъл Дае Ким, който е кореец) и понеже не са бели, явно това е много репрезентиращо. (Не е.) Но пък хората си вършат работата чудесно, та всъщност не се оплаквам. Реално, не е най-великият сценарий на света, обаче е красив и динамичен екшън с бойни изкуства, каквито рядко се виждат в западен филм, и не третира децата като малоумни - а това е важно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Fri Apr 16, 2021 3:08 pm

"Никой":
https://www.imdb.com/title/tt7888964/
Осъзнаването, че "Джон Уик" е най-влиятелният холивудски екшън в последните десетина години, е странно - обаче това ме радва. Чисти каскади, без твърде много анимация, хубави дълги дубли с плавно движение на камерата, зверско стилизиране на всичко... Красота просто. "Никой" е писан от сценариста на "Джон Уик" и това си личи яко горе-долу навсякъде, само че е доста по-забавен и поднася някои изненади, които в трейлърите липсват и които няма да спойля тук. И екшънът, да. Минава близо половин час, преди да започне, обаче после няма спирка. Страхотно хореографирани бойни сцени и интересни каскади. Боб Оденкърк се справя изненадващо чудесно с всичко, а очевидно изпълнява повечето от движенията сам. И гадните руски мафиоти ги играят истински руснаци, ЗОМГ... Като цяло - филмът е по-добър от трейлърите си и се гледа с усмивка. Десет пъти по-евтин е от произволен блокбастър, но е и десет пъти по-надъхващ.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Fri Apr 16, 2021 3:27 pm

И ние го гледахме, и макар да съм на вълна прощавай глупости, ясно е, че не се взима насериозно, просто последният половин час е колосална тъпотия. Ако филмът си беше останал само с боя в автобуса и в къщата щеше да е перфектен. Тия уан мен арми глупотевини работят, ако им се хване тона. Като shoot em up например.

Но иначе - Никой изглежда много добре, по-добре например от джон уик, движението на камерата и монтажа (преди злополучния финал) са на оскарово ниво. Има явна тежест, нагнявили са го да мяза сякаш е снимано на лента, личи че се е мислело зад кадър доста. Очаквано Боб си изнася филма, освен това наистина изглежда адекватно в екшън сцените. Има изненадващи камеота, но като цяло супер забравимата работа, а имаше потенциала да си надскочи много, ама много плитката конкуренция. И язък, щото тва в автобуса беше бижу.

Само да си представим какво щяха да са тези филми, ако на лошковците им дремеше за живота им и този на приятелите им. И е некво тактическо надцакване, бавно и методично ликвидиране на лошите, те са некви обучени и действат а акъл. Вместо да изхвърчат един по един на открито. В общи линии - болката ми и със средновековните филми. Само ако някой там наистина умееше да се бие, построява хората си, атакува като юнит и си пазеха главите. :spite:


пп. Бос левъла е толкова по-добър филм не е истина направо. А имах надежди за Никой. С тва на ум, да го еба, ако не беше толкова скъп да следваха каквото беше в лудия макс. Ама не или евтини екшъни ала джон уик, или ако ще се наливат пари да са скъпи безлични си-джи мазаници като авенджърите/трансформърс. Как може да има толкова много бой и насилие на екран и толкова рядко екшънът да си заслужава гледането? От големите имена сякаш само Том Круз и екипът му са наясно какво се изисква като опрем до холивуд.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by TheGrimReaper » Fri Apr 16, 2021 3:44 pm

Lupin III The First - отдавна не бях гледал нещо толкова свежо и приятно филмче, почти нищо не знаех за главния герой, освен, че е японска интерпретация на известния крадец-джентълмен Арсен Люпен, но тук се намесват световни конспирации, възраждане на стари сили, малко Индиана Джоунс vibe, малко Джеймс Бонд, интересни герои, смях и CGI на много високо ниво.

Анимацията, особено на автомобилите е на изключително високо ниво, при все сложните движения, които правят по време на гонките, но имаха почти фотореалистичен вид и като ги сравня с онези карикатури от краткия клип на Vanguard (последната чекия на сухо на Джеки със възможно най-ужасяващия CGI лъв, който някога съм виждал), които изглеждат като работни модели на някой учещ се на компютър третокласник, се радвам, че японците са избрали този подход към самия филм.

Разбира се, всичко друго в него е на много високо ниво, историята е комбинация от няколко жанра, но се връзва идеално с тона и стила на цялостния продукт, героите са колкото интересни, толкова и откачени, техните лицеви анимации са толкова на място, което допринася за онази свежест в началото на коментара ми. Не бях гледал нищо от тази поредица за Люпен, но този филм ме кара да потърся какво още има сред пълнометражните филми за него, като бегло знам, че дори студио Гибли имат направен такъв през 1979, но ще видя какво ще изнамеря.

Като заговорихте за стари екшън филми съм напълно съгласен с коментарите за Разрушителят, от тази ера "Tango & Cash" също ми е слабост и си го гледам с кеф, когато мога (трябва да си го пренеса през Ламанша, че е при другите в България), Ченгето от Бевърли Хилс (и аз се правя, че няма трета част) първите две части са еталон в жанра и в този ред на мисли се чудя как е новия Пристигане в Америка.

Shoot 'em up - бях забравил колко брутално абсурден и кърваво-забавен е този филм, където Клайв Оуен и Моника Белучи се опитват да изнесат лошите, предвождани от Пол Джамати, докато се грижат за едно бебе. Mindless fun, но от висока класа, екшън който почти не спира, ако и да е доста преувеличен, но въпреки това изглежда супер яко на екран и Моника все още не е се сбабичосала както беше в Спектър, а все още хваща окото. Пол Джамати в доста нетипична за него роля, но той се справя блестящо с нея, като разви в мен една такава радост, когато нашия човек го изпозастреля накрая :) Клайв Оуен също не остава по-назад от останалите и показва завидни умения с огнестрелни оръжия, много преди Джон Уик да разкраси екрана в неговата си поредица.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Fri Apr 16, 2021 4:10 pm

@трубадур
Мен последният половин час ме смля от кеф :mrgreen:
Макар че не се учудвам, че не ти е допаднал, де - реагира така и на еквилайзера на Дензъл Уошингтън, а той завърши по горе-долу същия начин.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Fri Apr 16, 2021 6:36 pm

TheGrimReaper wrote:
Fri Apr 16, 2021 3:44 pm
... и в този ред на мисли се чудя как е новия Пристигане в Америка.
трагичен!
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Wed Apr 21, 2021 3:28 pm

Love and Monsters ми хареса. Тва е типът главен персонаж, които Дилан О Браян трябва да играе и е разкошен така, а не като в мейз рънъра дето не му ползват комедийния тайменг. :mrgreen: все едно Стайлс гледах. Супер хайп.

Чудовищата бяха доста готини, но явно са нямали пари да ги включат повече. Някои неща ми се сториха супер разпокъсани и не толкова развити. И самата история беше мех.

Монтажиските обаче са се справили супер зле, щото тоя филм, тематиката и Дилън О Браян за монтаж тип Джонатан Еймъс и Пол Маклис, но вместо тва е никакво.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Thu Apr 29, 2021 8:16 pm

"Голата истина за група "Жигули" се оказа адски приятен филм. На моменти съм се хилил до сълзи, имаше си и емоция, и приятна музика. Билалов е страхотен, Филип Аврамов е цяла стихия, Ирини Жамбонас е велика и тя... Всичките са готини, а и просто беше време да видя български филм, в който актьорите изглеждат естествено. Отидох, разбира се, на обедна прожекция, и в залата имаше хора. Лол. Верно, филмът в момента вършее из класациите, ама пак... Поне си го заслужава. Върло нереалистичен на моменти, има и някои клишета, каквито сме виждали из западни музикални филми, обаче е хубаво пипнат и се гледа с усмивка.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Mon May 03, 2021 12:59 pm

Xellos wrote:
Wed Apr 07, 2021 1:36 am
Кат си говорим за стари филми, тия дни качихи в бананите некво по-ново копие на WILLOW [Blu-ray], ми все така як си е. :heart: Бая шубе брах в киното от оная грозна плъхохрътка в началото сума време като малък. :ninja:
Супер филм си беше. Римейка ми е един от най-чаканите филми.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Tue May 11, 2021 12:51 am

Us беше доста мех. Сюжетът буквално се задушава от социални послания, иконография, символика и препратки до степен в която тези неща пречат на сюжета и правят suspension of disbelief просто невъзможен.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Mon Jun 07, 2021 10:05 am

Само Снайдер може да направи heist zombie муви и така да го оклепа. Сюжетно Army of the Dead e манджа от всичко каквото му е било на Снайдер в главата - разбирам го, заради нещата, които му се случиха, но филмът е два часа и половина почти негледаем.
Ако на някой не му пука за оспойлване, honest trailer-а е доста точен в това, какво представлява целия филм.

Иначе, подборът на музиката е също толкова добър, колкото бе в Dawn of the Dead, може би даже още по-добър. Началното интро с надписите също е страхотно - съперничи си с това от първия Zombieland.

Намя достатъчно хубави зомби филми напоследък и много ми се искаше да харесам Army of the Dead, но уви. След това изгледах Dawn of the Dead и Shaun of the Dead и ми стана по-добре. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Mon Jun 07, 2021 10:53 am

Много е тъп факт освен това е и грозен на пустиняк извън опенинга нивга нема кажа че е на Снайдер

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Yan » Mon Jun 07, 2021 11:08 am

Едно от големите разочарования и за мен е Army of the Dead. Имаше наченки на някакви идеи, но резултата е тотално WTF и за чий ги изгубих тия два часа...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Mon Jun 07, 2021 2:31 pm

... и половина

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests