Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Martix » Mon Jun 07, 2021 5:15 pm

Като стана въпрос за тъпи филми, гледах Chaos Walking и е много зле горкото. Приказките, че бил unreleasable са силно преувеличени, но е толкова кърпен, рязан, и лепен, че някои сцени буквално прескачат в други без transition. Визуално е може би най-скучния филм за 100 милиона, който съм гледал някога. Мнокократно се използва трика за пестене на бюджет да се прескача интересното в дадена сцена и да дават само реакцията на актьорите след събитието. По същата причина екшън почти липсва, освен няколко сцени със Том Холанд, в които виси над бездни и се набира на мускули (най-вероятно демонстрации за Uncharted). За бога, дори на финалния Money Shot на огромния космически кораб, навлизащ в атмосферата, са скрили кораба в облак. Ако не бях го видял със собствените си очи нямаше да повярвам. Актьорите гледат в небето със зяпнали усти и оттам идва огромен cgi облак със стърчащи от него антени, крила и тн парчетии. :yay:
От филма ми харесаха само Том Холънд (който единствен си даваше зор да спаси продукцията), Ник Джонъс (страхотен като сина на кмет Прентис, жалко че сюжетната му линия от книгите липсваше тук). И визуалната репрезентация на Шума беше направена учудващо кадърно и ефективно, а като си помился че навремето очаквах точно това да не работи във филма, колко съм бил наивен...
Другите актьори не си дават много зор. Микелсен като кмета Прентис е ок, но нищо особено, а Дейзи Ридли продължава да доказва, че няма работа никъде близо до главни роли. Сюжетно, филмът е толкова сгъчкан, че почти не се разбира какво се случва и само мога да си представя какво ще е усещането за зрители, които не са чели книгите. Героите буквално тичат през по-голямата част от действието, сценарият ги замеря със герои и сцени от книгите, които тук не играят никаква роля и сюжетните линии, за които съществуват, дори не биват започнати. Всяка сцена приключва два пъти по-бързо от необходимото, нищо не бива earn-нато, изобщо, типичната "трилогия нагъчкана в един филм" адаптация.
5/10

И все още ми е интересно какво е планирал Чарли Кауфман за този филм.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Roland » Tue Jun 15, 2021 5:11 pm

За пръв път от 2019 бях на кино вчера и гледах In the Heights. Великолепен филм.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Thu Jul 01, 2021 1:27 am

От бая време ми се гледаше някаква грамаданска зрелищна глупост, та тая вечер най-после отделих време за "Годзила срещу Конг":
https://www.imdb.com/title/tt5034838/
Изключая нещата, които превеждам (в последните седмици - европейски документални филми, на моменти с бая тежка тематика), имам чувството, че пълнометражен филм не бях гледал от столетия, та това ми дойде доста добре. Филмът е много детски, даже разни хлапета играят доста важни роли. 11 от "Странни неща" дразни. Джулиан Денисън е метъл нърд с тениска на Judas Priest, дето влетя в екрана под звуците на "Breaking the Law". Яко. Кейли Хотъл радва и се надявам да има и други интересни роли по-натам. (А и е хубаво, че са взели глуха актриса за тази роля.) Беше странно да видя Александър Скарсгард в ролята на някакъв гийк с научна степен по физика. Като цяло обаче - "Годзила срещу Конг" е точно каквото се очаква от филм с такова заглавие - демек, от един момент нататък главнен герой е Конг, който влиза в битки с всякакви чудовища, размахва брадва, къса глави, пие кръв от черепите на враговете и, в цялост, се държи като варварски крал от пълп приключение, писано преди стотина години. Двубоите с Годзила са доста зрелищни и истински победител, разбира се, не беше излъчен. Накрая двамата само дето не отидоха да изпият по една бира в някоя кръчма.
Като цяло - забавен филм, бих го гледал пак.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Tue Jul 06, 2021 12:03 pm

The tomorrow war ще ми е филмът на годината най-вероятно. От режисьора на Лего Батман не очаквам друго.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Wed Jul 07, 2021 1:56 am

^На мен това ми се видя безчовечно тъпо, честно казано. Поне екшънът е приятен, обаче след смъртта на знаем кого всичко отиде в канала. Преди това имах някакви надежди. Подобна история не знам дали е възможно изобщо да бъде написана от човек, който не е Джеймс Камерън, и да работи. Цялото нещо ми мязаше на компилация от "Терминатор", "Пришълци" и "Звездни рейнджъри", само дето не ми беше убедително изобщо, да не говорим, че през цялото време се дразнех и сочех с пръст. Как така всичките правителства по света ще изпратят стотици хиляди необучени цивилни на смърт в бъдещето, а абсолютно никой няма дори да се замисли да проучи предстоящия враг и да реши проблема още отсега?
Spoiler: show
(При положение, че жената на Крис Прат измисли решение някакви секунди, след като й се каза какво става и каква е целта, и някакво гимназиално нърдче с лаптоп каза на добрите къде какво да търсят...)
Ух.
Поне Крис Прат се превръща в доста подобаващ деветдесетарски екшън герой. Дано следващия път му напишат по-хубав сценарий.
Не знам защо се издразних толкова, бтв. Съумявал съм да се зарадвам на по-тъпи филми неведнъж.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Wed Jul 07, 2021 2:39 pm

tigermaster wrote:
Thu Jul 01, 2021 1:27 am
От бая време ми се гледаше някаква грамаданска зрелищна глупост, та тая вечер най-после отделих време за "Годзила срещу Конг":
По някакво стечение на кино пък аз съм гледал една от по-старите годзили, където се въртяха с такси по опашката на звяра. На кино или не ми беше супер тъп.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Thu Jul 08, 2021 11:09 am

tigermaster wrote:
Wed Jul 07, 2021 1:56 am
^На мен това ми се видя безчовечно тъпо, честно казано. Поне екшънът е приятен, обаче след смъртта на знаем кого всичко отиде в канала. Преди това имах някакви надежди. Подобна история не знам дали е възможно изобщо да бъде написана от човек, който не е Джеймс Камерън, и да работи. Цялото нещо ми мязаше на компилация от "Терминатор", "Пришълци" и "Звездни рейнджъри", само дето не ми беше убедително изобщо, да не говорим, че през цялото време се дразнех и сочех с пръст. Как така всичките правителства по света ще изпратят стотици хиляди необучени цивилни на смърт в бъдещето, а абсолютно никой няма дори да се замисли да проучи предстоящия враг и да реши проблема още отсега?
Spoiler: show
(При положение, че жената на Крис Прат измисли решение някакви секунди, след като й се каза какво става и каква е целта, и някакво гимназиално нърдче с лаптоп каза на добрите къде какво да търсят...)
Ух.
Поне Крис Прат се превръща в доста подобаващ деветдесетарски екшън герой. Дано следващия път му напишат по-хубав сценарий.
Не знам защо се издразних толкова, бтв. Съумявал съм да се зарадвам на по-тъпи филми неведнъж.
Интересното е, че трейлърът е 1 към 1 с този на звездни рейнджъри, мяза на дженерик малоумна военна фантастика, а там знаем, че е най-добрата сатира на такава. Тук се надявах да е нарочно подвеждащ и за мен беше. Не очаквах толкова стабилен филм със семейни отношения и позитивен научен оттенък. Но финала страда от "Аз съм легенда" синдрома, където мани, че личи, че са рязали с голямата ножица, просто виждам как Крис Прат и другите продуценти са си казали... ма то може ли да свършим филма без екшън - което напълно еба майката на цялата история. Другият проблем е, че имат фантастична идея, но не четат книги. Тва с времевите скачания (дори в паралелни времеви линии) беше много по-добре овладяно в авенджърите. Тука спокойно можеха да минат с извинение не може да връщате неща от бъдещето, щото не съществуват все още, дет се вика ако бяха извадили няква дива технология, която все още не е разработена щяха да си спестят проблемите. Но от друга страна отиват само 50-ина години в бъдещето
Spoiler: show
и както стана ясно извънземните са на земята, т.е. тия материали са и в нашето време... въобще така си поставиха нещата, че са се заключили в кюшето, а само малко повече размисъл трябваше. И дет се вика в звездни рейнджъри цялата планета бе наясно какво са бубите, но ги омаловажаваха и бе част от пропагандата и бе един от многото инструменти да промиват мозъци, ама оня филм работи на ебем ти колко нива.
Щом са се вдъхновявали от кво ли не, идеите в разказа The old die rich щяха да им свършат по-добра работа от простото "скачане във времето, недей да мислиш много".

В утрешната война съществуват иначе 2 филма - хорър и военна фантастика и сяда по средата, вместо да комитне на едната идея само.

С тва на ум - техническата част е безупречна. Минус слоу моу тъпотиите, не знам защо ги бяха сложили.
Spoiler: show
единствено имаше смисъл от тях като се хвърли по щерката и получихме разкошен кадър, толкова як, почти колкото онзи в константин, където избяга от ада и демоните бяха образували пирамида под киану рийвс
Останалото е бетон. От Лудия Макс 4 не сме получавали толкова здрав екшън във високобюджетен филм. Цялата сцена на стълбището и после на улицата до експлозията е 10/10. Въобще всяка една екшън сцена е уникална и показва нещо ново. Хареса ми и на финала (истинския финал на филма), че просто действаха по класическия начин и основно беше мащабен план на цялото бойно поле. Последното меле също беше впечатляващо (може да се мери с двубоя от финала на warcraft), с разкошен звук, анимация, монтаж и операторска работа.

И квото ще да си говорим скока в бъдещето и последствията от него бяха брутални. Тоя филм ме накара да съчувствам на статисти. А това винаги е постижение.
Spoiler: show
само да си бяха спестили взривяването на кораба, да бяха намерили една стая, пълна с няколко женски и мъжки, явно за разплод, бодат серума в няква обща жица и сапикясват повечето, но е верижна реакция и няколко успяват да избягат, което позволява на бекграунд героите да си вземат, нямаше нужда от още една саможертва. Въобще нямаше нужда от голямото бум, дебили.
Но, да, тоз филм много работеше за мен. Беше много по-обран, нямаше досадни персонажи, отношенията бяха добре реализирани и изиграни и както казах техническата част ме отвинти. Искам да го гледам на кино.



Добавка:

Преди няколко дни гледахме и Лорънс Арабски. Га бях вери янг мъж зобах някаква документалка и Спилбърг и чичето не спря да онанира връз филма и как говорил с Лийн, как гледали филма заедно и Лийн обяснявал как са заснели неща, ала-бала, и го чекнах филмето по телавизура само, за да умра от скука.

Ся, след толкова години и поне една развита мозъчна клетка. Он тоя филм е абсолютен учебник. Без да се замислям едно от най-великите постижения в киното. Явно най-после дойде време да направя нещо, за което се каня от кой знае колко години. Да изгледам всичко на Дейвид Лийн. Мостът на река Квай ми е един от най-любимите филми, но го гледах сигурно преди 10 години и още тогава си правех планове за такъв маратон. Но Лорънс е ебаси филма. Буквално от тези, където всеки кадър а картина. До толкова, че може да учиш консепт дизайн от него. Кадровката на всичко е майсторска. Пичовете са си казали дай да напраим най-красивия филм в пустиня и са го постигнали. Музиката и до ден днешен се копира. Играта и богатството на героите са на върховно ниво. Толкова колоритни и паметни персонажи не се срещат всеки ден. Думи като епичен и шедьовър се хвърлят за какво ли не, ама Лорънс Арабски ги заслужава без да се замисля.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Fri Jul 09, 2021 12:40 am

"Лорънс Арабски" го гледах като тийнейджър на четиринайсетинчов телевизор, в 4:3 и с дублаж на български. (Топ експириънс, демек.) Тогава ми се видя рядко скучен. От бая време му се точа да го гледам пак като малко по-пораснал и с доста по-качествената техника, която имам в момента. Все някога ще намеря време.

А в утрешната война на статистите и аз им съчувствах. Това до голяма степен ми беше проблемът, понеже безсмислената им смърт така зверски ми бръкна в центровката, че в един момент стана невъзможно да се зарадвам на каквото и да било. Първият сблъсък с чудовищата всъщност ми хареса, обаче още там виждах разни проблеми, които се надявах да получат някакво разрешение или поне обяснение по-натам, а такова нямаше. (Примерно защо никой не каза на необучените цивилни, които бяха изпратени в битка, кои са уязвимите места на чудовищата, при положение, че това се знаеше.)
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Demandred » Fri Jul 09, 2021 1:48 am

tigermaster wrote:
Fri Jul 09, 2021 12:40 am
"Лорънс Арабски" го гледах като тийнейджър на четиринайсетинчов телевизор, в 4:3 и с дублаж на български. (Топ експириънс, демек.) Тогава ми се видя рядко скучен. От бая време му се точа да го гледам пак като малко по-пораснал и с доста по-качествената техника, която имам в момента. Все някога ще намеря време.
Заслужава си много, на по-голям и широкоекранен телевизор е съвсем различно изживяване, това е един от филмите, които губят ужасно много от пренасяне в 4:3 на малък телевизор.
трубадур wrote:
Thu Jul 08, 2021 11:09 am
Ся, след толкова години и поне една развита мозъчна клетка. Он тоя филм е абсолютен учебник. Без да се замислям едно от най-великите постижения в киното. Явно най-после дойде време да направя нещо, за което се каня от кой знае колко години. Да изгледам всичко на Дейвид Лийн.
Brief Encounter е за мен другият must see в творчеството на Лийн освен Лорънс. Много е различен от по-известните му филми, но за мен е перфектната романтична драма. Като стигнеш до него, ще ми е интересно да прочета мнението ти.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Sat Jul 10, 2021 2:51 pm

44 минута тотално засират персонажа на черната вдовица и я вкарват с бекстори където няма място за ридемпшън и след това имат наглостта да държат сметка на какво е правила в предишните филми и дори да й се подиграват.

Филмът е фейспалм фиеста

Уау монументална глупост е черната вдовица... Ако се гледа с очаквания. Ако се гледа като ненужен телевизионен филм, какъвто е, пак е покъртителна идиотщина, но е на нивото на средняшки екшън с вин Дизел, тъй че все тая. Но е най-слабият Марвел сигурно тор 2 май беше по-тъп, но от този има дори по малко смисъл.

Но с добра компания е забавление на макс, през сцена успява да надскочи простотията и наистина е марвелският отговор на бързи и яростно - много семейство, много липса на смисъл, и накрая падааа от космоса 50 минути. :yay:

Бонус точки за камерата, толкова плътно следване на задника на йохансон не знам откоги не сме получавали, ама евала.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Sun Jul 11, 2021 11:47 am

judas and the black messiah

В пъти по-добър от Trial of Chicago 7. За разлика от него тука нямаме така омразния ми both sideism, нямаме захаросан Дисни чанел финал. Нямаме цензура. Фред Хемптън е представен като комунист, а не некво мижаво квартално либералче (както беше в trial) . И цитатът за black capitalism беше един път. Фред Хемптън сигурно би се самоубил, ако беше жив и беше видял как шефката на БЛМ си купува имение.

Иначе филмът беше стабилен. На моменти си личеше, че Шака Кинг му е първи филм тва, щото на моменти филмът се влачеше и най-вече имаше проблем в тия по интимните моменти с майката на единия и с жената на Фред.


Финалната сцена беше супер силна и ми хареса, че не беше супер флаши.

И сега за актьорите. Начи Даниел Калууя е абсолютно най-гениялният актьор от своята възрастова група. Абсолютно неузнаваем. Разкошен. И ако преди 14 години някой ми беше казал, че Пош Кенет ще има Оскар и че може да играе така, щях да се изсмея, но се радвам за него. Гениален просто.

Имайки това предвид, за мен Лакийт Стенфийлд прави филма. Тоя човек има най-изразителните очи. Така ме накара да съчувствам на Бил. Уоу. Но неговото изпълнение е по-тихо и не толкова фанфарно, но е абсолютно впечатляващо.

Прочетох много критика по филма как кастингът на тия двама гениални актьори бил зле, щото видиш ли били стари. И тия хора требе да мрат в кофите, щото са малоумни. Шака Кинг адресира този проблем и съм напълно съгласна с него. Егати народа ,дето не може да разбере защо аджеба точно тия пичове са кастнати.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Sun Jul 11, 2021 12:32 pm

Litz wrote:
Sun Jul 11, 2021 11:47 am
judas and the black messiah
Още му се надявам на театрален рън, ама едва ли ще ни огрее.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Sun Jul 11, 2021 1:43 pm

Litz wrote:
Sun Jul 11, 2021 11:47 am
Прочетох много критика по филма как кастингът на тия двама гениални актьори бил зле, щото видиш ли били стари. И тия хора требе да мрат в кофите, щото са малоумни. Шака Кинг адресира този проблем и съм напълно съгласна с него. Егати народа ,дето не може да разбере защо аджеба точно тия пичове са кастнати.
ЗОМГ, човек, с две години и половина по-млад от мен, да е стар.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Sun Jul 11, 2021 2:47 pm

Сигурно шото все пак Fred Hampton е къде 20. И умира на 21, но специално тук да се търси проблем в кастването на толкова силен актьор, щото е по-възрастен си е дирене на под вола теле. Понякога е стряскащо в реалността тия по-големи от живота хора колко са млади реално. За мен още е пълна фантастика колко голяма част от известните ни революционери са реално момчета. Важи са всяка култура. Но като става дума наистина да вземеш каймака при актьорите говори само за желанието на създателите на филма този човек да бъде пресъздаден правилно. В днешно време наистина може да се тръшкаш за какво ли не :mrgreen:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Sun Jul 11, 2021 10:28 pm

tigermaster wrote:
Wed Jul 07, 2021 1:56 am
^На мен това ми се видя безчовечно тъпо, честно казано. Поне екшънът е приятен, обаче след смъртта на знаем кого всичко отиде в канала. Преди това имах някакви надежди. Подобна история не знам дали е възможно изобщо да бъде написана от човек, който не е Джеймс Камерън, и да работи. Цялото нещо ми мязаше на компилация от "Терминатор", "Пришълци" и "Звездни рейнджъри", само дето не ми беше убедително изобщо, да не говорим, че през цялото време се дразнех и сочех с пръст. Как така всичките правителства по света ще изпратят стотици хиляди необучени цивилни на смърт в бъдещето, а абсолютно никой няма дори да се замисли да проучи предстоящия враг и да реши проблема още отсега?
Spoiler: show
(При положение, че жената на Крис Прат измисли решение някакви секунди, след като й се каза какво става и каква е целта, и някакво гимназиално нърдче с лаптоп каза на добрите къде какво да търсят...)
Ух.
Поне Крис Прат се превръща в доста подобаващ деветдесетарски екшън герой. Дано следващия път му напишат по-хубав сценарий.
Не знам защо се издразних толкова, бтв. Съумявал съм да се зарадвам на по-тъпи филми неведнъж.
Мда, мнението ми е идентично с твоето, а толкова ми се гледаше нещо като Edge of Tomorrow + Gears of War, че чак ме хвана яд, защо го гледах този филм, а не е и аз да не се радвам на в пъти по-тъпи филми от този.


п.п. и да, кадърът преди смъртта на "знаем кого" бе красив, но изключително самоцелно дразнещ и сценарно глупав, че ме издразни още повече. :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests